Nav noslēpums, ka veselīga dzīvesveida piekritēji uzskata: dārzeņi un augļi ir bagātākais un dabīgākais vitamīnu avots, tāpēc tie jāēd katru dienu, ieteicams – katrā ēdienreizē.
LIDO uztura speciāliste Alise Kindzule ir sagatavojusi 11 zinātniski pamatotus ieteikumus, kas liks vielmaiņai darboties ātrāk un efektīvāk, palīdzot Tev justies un izskatīties labāk.
Pienenes jau sākotnēji bijušas uzturā vērtīgs un izmantojams augs, tikai ar gadiem tās ierindojušās arī nezāļu sarakstā, aizmirstot par virkni labajām īpašībām, ko tās sniedz mūsu organismam
Šīm ogām piemīt antiseptiskas īpašības, tās lieto akūta un hroniska cistīta, koliku un vēdera uzpūšanās, nierakmeņu, augšējo elpceļu iekaisuma gadījumā, aknu darbības un gremošanas veicināšanai un pret reimatismu. Palīdz, ja ir urinācijas aizture vīriešiem, kaut gan lielos daudzumos kadiķogas rada tik lielu kairinājumu, ka samazinās urīna veidošanās. Nemaz tās nedrīkst lietot, ja ir nefroze (nieru kanāliņu deģeneratīva slimība) un nefrozonefrīts (kamoliņu un nieru kanāliņu iekaisums).
Tautas medicīnā dažkārt izmanto augus, kam tradicionālajā ārstniecībā nav tik lielas nozīmes un plaša izmantojuma. Nārbulis ir viens no tiem, un šo augu vāc ziedēšanas laikā, kas sākas jūnijā.
Iekļaujot uzturā sēklas un riekstus saņemsi spēcinošu enerģijas devu, kā arī olbaltumvielas, minerālvielas, vitamīnus, šķiedrvielas un citas bioloģiski aktīvas barības vielas.
«Rietumu pasaulē pieņemts uzskatīt, ka karma ir kas slikts. Bet tā nav. Karma ir visu iepriekšējās dzīvēs padarīto darbu – gan labo, gan slikto – rezultāts,» stāsta Gita Priede.
Koki ir būtnes ar savu dvēseli, kas gatavas gan draudzēties, gan palīdzēt cilvēkiem. Jāprot tikai sajust un paskatīties uz pasauli ar sirdi, nevis 21. gadsimta pārmēru pragmatisko acu skatienu.
Varenākais cilvēka spēks, gara spēks, domu spēks var būt vērsts gan pozitīvi, gan negatīvi un, atkarībā no tā, mēs vai nu postām un iznīcinām, vai attīrām un radām ko jaunu.