Es vēlu visiem Laimi! 


Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Rakstu kataloga jaunumi [3]
Failu kataloga jaunumi [1]
Jaunumi forumā [1]
Reklāmas [0]
Meklēšana

Pirmais lielmeistars Dr. Mikao Usui

(15.08.1865 - 9.03.1926)

Japānā Kioto pilsētā budistu ģimenē piedzima Mikao Usui,  apstākļu sakritības dēļ viņu nodeva kristiešu misionāru skolā. Dr.Usui pabeidza šo skolu, kļuva par skolotāju, vēlāk – direktoru. Kādu dienu, kad viņš stāstīja par Jēzu, vecāko klašu skolēni jautāja, vai Dr.Usui tic, ka Jēzus varēja dziedināt. Viņš atbildēja, ka tic. Zēns pateica, ka labprāt gribētu redzēt pierādījumus šiem stādtiem, nevis vienkērši ticēt Bībelē rakstītajam.Dr.Usui nespēja aizmirst zēna jautājumu, tāpēc juta aicinājumu doties pasaulē, lai rastu pierādījumu Jēzus veiktajiem dziedināšanas brīnumiem. Stāsta, ka vispirms devies uz ASV un dzīvojis Čikāgā, kur studējis teoloģiju un sanskritu, un tikai pēc 7 gadiem atgriezies Japānā.Tur viņš studējis senās sūtras un apceļojis daudzus budistu klosterus. Beidzot Dr.Usui iepazinies ar kādu abatu, kas mudinājis turpināt meklējumus un studēt orģinālās budistu sūtras sanskrita tekstos. Tur pieminētas dziedinšanas metodes, taču iegūtās zināšanas nespēja Dr.Usui piešķirt spēju aktivēt dziedniecisko enerģiju vai piekļūt tai.

Dr.Usui dzīvoja klosterī, ilgu laiku pavadīja lasot senos rokrakstus, taču atbildes joprojām nebija. Klostera abats ieteica Dr. Usui atbildes uz jautājumiem meklēt iekšējā pasaulē ar lūgšanām un meditācijām:” Tu jau vari visur meklēt, bet atbilde atrodas tikai vienā vietā - tā ir Tevī.”  Dr.Usui uzsāka 21 dienu ilgu gavēni un devās nošķirtībā  no pasaules uz svētā Kuri Yama kalna virsotni netālu no Kioto.Sasniedzis kalna virsotni, Dr. Usui apsēdās ar seju pret austrumiem un nolika priekšā 21 akmeni. Katru dienu viņš vienu akmeni aizmeta, lai zinātu, cik dienu ir pagājis.

21 dienas rīta agrumā Dr. Usui dedzīgi skaitīja lūgsnu, lai gūtu atbildi uz saviem jautājumiem. Piepeši viņš ieraudzīja, ka pāri ielejai uz viņa pusi virzās gaisma. Dr. Usui  saprata, ka tā ir gaidītā atbilde, un ļāvās šim piedzīvojumam, kaut arī izjuta bailes. Gaismas šautra trāpīja  tieši trešajā acī (sestajā čakrā), kas atrodas pierē. Dr. Usui acumirklī mainījās apziņas stāvoklis – viņu apņēma spilgtas krāsas, gaisma un enerģija. Acu priekšā parādījās simboli un to nozīme, un viņš saņēma norādes, kā aktivēt dziedinošo enerģiju ikvienā cilvēkā, kas to vēlētos.Viņš izdzirdēja kādu sakām :”Atceries to, atceries!”

Dr. Usui atguvās no vīzijas tikai pēc laba laika. Kaut arī viņš 21 dienu nebija ēdis, viņu pārņēma neparasta enerģija un saviļņojums, un viņš skriešiem devās lejup no kalna. Taču steigā viņš pakrita un svainoja kājas īkšķi. Dr.Usui apsēdās un saņēmis pēdu rokā, ar izbrīnu pamanīja , ka asiņošana  acumirkli mitējās, un pēc brīža brūce jau bija sadzijusi. Viņš turpināja ceļu lejup un beidzot nonāca kādā krodziņā , kur pasūtīja ēdienu. Izdzirdējis, ka Dr. Usui visu laiku gavējis, krodziņa īpašnieksieteica viesim ēst piesardzīgi, taču  zīvoja klosterī, ilgu laiku pavadīja lasot senos rokrakstus, taču atbildes joprojām nebija. Dr. Usui neklausīja un ēda, līdz bija apmierinājis izsalkumu, taču nejuta nekādus gremošanas traucējumus. Īpašnieka mazmeitai stipri sāpēja zobs Dr. Usui  uzlika rokas uz meitenes apakšžokļa, un sāpes izzuda . Tad viņš gāja tālāk un, ieradies klosterī, uzzināja ka abatu moka sāpes locītavās. Dr. Usui uzlika abatam rokas, un sāpes izgaisa.

Dr. Usui šo enerģiju, kuru apguva un izprata, nosauca par dzīvības un gaismas enerģiju – REIKI.

 Dr. Usui nolēma, ka sāks strādāt ar jaunatrasto enerģiju Kioto ubagu kvartālā. Viņš tur dzīvoja un strādāja katru dienu , ar roku uzlikšanu ārstējot cilvēkus.Tomēr drīz vien viņš saprata, ka cilvēki negrib uzņemties atbildību paši par savu dzīvi un, kaut arī gūst atbalstu un iedrošinājumu pēc ārsrēšanās atkal atgriežas uz ielas, lai ubagotu.Kad šiem cilvēkiem jautāja, kāpēc viņi tā dara, atbilde bija, ka tā esot vienkāršāk.

Dr. Usui dziedināja cilvēkus, aicināja pievērsties gaismas un mīlestības ceļam. Daudzi viņu noniecināja un izsmēja, bet bija cilvēki, kuri sirdī atsaucās šim aicinājumam

Dr. Usui izjuta dziļu vilšanos un nolēma izstrādāt piecus reiki likumus. Viņš pievērsās dziedināšanas principu mācīšanai, lai cilvēki paši varētu uzņemties atbildību par savu dzīvi. Stāsta, ka no Dr. Usui iniciāciju reiki bija apmēram divi tūkstoši audzēkņu, nokuriem saņēmuši meistaru 16 un tikai vienam savam skolniekam, Dr. Chujiro Hayashi, uzticējis savu darbu turpināt.

Dzīves laikā praktizējot, Dr.Usui izveidoja dziedniecības un garīgās attīstības mākslu, kuras pilnais nosaukums ir Usui Shiki Reiki Ryoho (saīsinājumā Reiki), tulkojumā – Dr. MikaoUsui sistēmas Reiki enerģijas darbības metode. Šī māksla nenonāk pretrunā ar medicīnu un reliģijām, jo šīs mācības būtība ir veicināt cilvēkā miesasas, gara un dvēseles vienotību, harmoniju starp Cilvēku, Dabu un Visumu.Reiki ir meditācijas prakse, relaksācijas un atpūtas iespēja ķermenim un garam. Reiki ir harmonisks dzīves veids, jo ietver sevī filozofiskus pamatprincipus, kas palīdz saglabāt mieru, stabilitāti un līdzsvaru sevī un savā apkārtējā dzīvē. Šobrīd, mūsdienu steigas un stresa pilnajā dzīvē, tam ir būtiska nozīme labas pašsajūtas saglabāšanā un nostiprināšanā. Vienlaicīgi Reiki ir arī garīgās izaugsmes ceļš, kuru ejot mēs iepazīstam gan sevi, gan Visuma vienotības Dievišķos likumus. Dr. Mikao Usui sapnis bija Reiki nestais miers un harmonija uz visas Zemes. Šobrīd tas īstenojas – tūkstošiem cilvēku iet šo ceļu, praktizējot Reiki visā pasaulē


Otrs lielmeistars Dr. Chujiro Hayashi

(15.09.1880 (citur minēts 1878) -10.05.1940 )

 

Pirmais reki klīnikas dibinātājs Tokijā, izstrādāja roku pozīcijas un reiki trīs līmeņus.

 Pie Dr.Usui reiki apguva arī japāņu atvaļināts jūras karaspēka virsnieks Tjudziro Hajaši, kas juta dziļu interesi par garīgo praksi.

47 gadu vecumā viņš kļuva par reiki meistaru, nodibināja savu klīniku Tokijā un veltīja mūžu tam, lai mācītu cilvēkiem reiki.Viņa klīnika pieredzēja uzplaukumu, un tajā daudzi speciālisti strādāja ar pacientu grupām.

 Dr. Hayashi izstrādāja reiki pozīcijas un trīs reki līmeņus, ieviesdams iniciāciju katrā līmenī. Viņš bija ievērojams ekstrasens un paredzot konfliktu, kas izraisīja Otro pasaules karu, uzskatīja, ka ir ļoti svarīgi saglabāt zināšanas, kas viņam dotas. Bija laiks, kad reiki mācību japāņi slēpa no citām tautām. Dr. Hayashi, zinādams, ka tuvojas otrais pasaules karš un, ka Japāna karā var tikt sagrauta, uztraucās, ka reiki zināšanas atkal var tikt pazaudētas, viņš mācību un atbildību par darba turpināšanu viņš uzticēja kādai japāņu sievietei HawayoTakata – viņa dzīvoja Havaju salās. Dr. Hayashi šo sievieti bija iepazinis pirms daudziem gadiem Tokijā, kad Takata vēl bija paciente viņa klīnikā.

Trešā lielmeistare HawayoTakata

(24.12.1900 -11.12.1980 )

 

HawayoTakata, kas nodibināja reiki samaksasa struktūru un ieviesusi reiki Rietumu pasaulē.

HawayoTakata dzimusi 1900.24.12 Kauai salā, imigrantu ģimenē. Vecāki bija no Japānas, tēvs strādāja cukurniedru plantācijās. Hawayo apprecējās ar Saichi  Takata, plantācijas grāmatvedi, un viņiem bija divas meitas. Saichi nomira 1930.gadā, un bērnus nācās audzināt sievietei vienai.

HawayoTakata dzīve nebija viegla, viņai vajadzēja strādāt, lai apgādātu ģimeni. Grūtības radīja nervu sabrukumu un stipras sāpes vēderā. Drīz pēc tam nomira viena no Hawayo māsām, un viņa devās uz Japānu, lai ziņu pavēstītu vecākiem.Tur HawayoTakata stāvoklis pasliktinājās, un viņa nonāca slimnīcā. Izrādījās, ka sievietei ir audzējs, žultsakmeņi un apendicīts. Viņai bija nepieciešama operācija.

Kamēr Hawayo tika gatavota operācijai, viņa izdzirdēja kādu balsi, kas sacīja, ka operācija nav vajadzīga. Sieviete skaidri zināja, ka ir nomodā un balsi nav iztēlojusies, bet nekad agrāk viņa kaut ko tādu nebija pieredzējusi. HawayoTakata jautāja ārstam, vai viņam nav zināms kāds cits veids, kā viņa varētu izveseļoties. Ārsts Hawayo  pastāstīja par Dr. Hayashi reiki klīniku.

Ieradusies klīnikā, Hawayo bija pārsteigta, ka reiki speciālisti viņas traucējumus spēj tik vienkārši diagnosticēt – tikai pārbaudot viņas ķermeni ar plaukstām. Karstums, kas plūda no ārsta rokām, bija tik spēcīgs, ka   Hawayo likās – viņš droši vien izmanto kādu ierīci, un sieviete satvēra ārstu aiz komono piedurknes, lai noskaidrotu , vai ierīce  nav paslēpta tur. Speciālists izbijās, bet, kad Hawayo paskaidroja pārpratumu, viņš sāka smieties un pastāstīja sievietei par reiki un tā iedarbību.

Misis  Takata katru dienu saņēma ārstēšanas seansus, un viņas stāvoklis uzlabojās. Četru mēnešu laikā viņa bija atguvusi veselību.Šāds rezultāts atstāja dziļu iespaidu uz sievieti, un viņa vēlējās apgūt reiki metodi. 1936.gada pavasarī misis Takata saņēma pirmo reiki pakāpi. Pirms otrās pakāpes iegūšanas viņa vienu gadu strādāja kopā ar Dr. Hayashi.

Misis  Takata Havaju salās atgriezās 1937.gadā un drīz pēc tam no Dr. Hayashi saņēma iniciāciju kā reki meistare. Tad Dr. Hayashi paziņoja, ka vēlas, lai misis Takata kļust par viņa darba turpinātāju.

Kara laikā HawayoTakata izdevās nenokļūt ieslodzījumā kā Japānas amerikānietei. Viņa nomira 1980.gada 11.decembrī un līdz tam bija sniegusi iniciāciju 22 reiki meistariem. Par savu pēcteci viņa izvēlējās Filisu Lei Furumoto, savu mazmeitu.

        
Kalendārs
«  Novembris 2024  »
PrOTCPkSSv
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Ierakstu Arhīvs
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2404
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 2
Viesi: 2
Lietotāji: 0
 

Copyright © reiki.ukoz.lv 2024 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz