Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Eņģeļu pasaule un maģija [63]
Eņģeļu numeroloģija [11]
sūtījums no Dorīnas Verče (Doreen Virtue) tūlkoja Sandra Žukovska ©
Diana Kooper - Eņģeļu ielenkumā [32]
no krievu val. tūlkoja Sandra Žukovska ©
Diana Kooper - Jaunā Augšāmcelšanās gaisma [48]
no krievu val. tūlkoja Sandra Žukovska ©
Dorīna Verče - Brīnumainā Feju pasaule [11]
Dorīna Verče (Doreena Virtue) no angļu val. tūlkoja Aija Trofimova ©
Lielās Mistērijas. Patiesība par Eņģeļiem – D. VIRTJŪ – „Vēstījumi no Taviem Eņģeļiem” [18]
no krievu valodas tulkoja Kwana Rafaela
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Eņģeļu pasaule » Dorīna Verče - Brīnumainā Feju pasaule

Devītā nodaļa - Ziedu Fejas un citi elementāļi

   Devītā nodaļa.

  ZIEDU FEJAS UN CITI ELEMENTĀĻI


   Kā ir daudz eņģeļu tipi, eņģeļu valstībā, tieši tāpat ir daudz dažādu radību, kas pieder pie „elementāļu valstības” ģimenes. Kā jau tika minēts iepriekš, termins „elementālis” attiecas uz būtnēm, kas uzrauga Ūdens, Gaisa, Zemes un Uguns stihijas.

 

   Faktiski, katrā kultūrā ir savi ticējumi un mīti par elementāļu gariem. Mēs tradicionāli uzskatām fejas kā būtnes, kuru pirmsākumi atrodami ķeltu mitoloģijā, tomēr līdzīgas būtnes sastopamas grieķu, aziātu, afrikāņu, vidusjūras, indiešu, Klusā okeāna, polinēziešu, ziemeļu un ģermāņu kultūrās. Tie paši brāļi Grimmi, slavenie pasaku vācēji, bija vācieši.

 

   Zemāk tiek doti īsi piemēri par dažādiem elementāļiem, ar kuriem ir iespēja satikties, vai, kurus var piesaukt, atrodoties brīvā dabā.

 

   Brauni. Labsirdīgas un noderīgas bezspārnu būtnes, kā likums, vīriešu dzimtes. Var palūgt mājas braunu, lai viņš dzīvo kopā ar jums un pieskata māju un mājdzīvniekus, - un viņš kļūs par jums uzticamu kompanjonu, kas ir šīs uzticības cienīgs. Tikai neaizmirstiet apmaiņā pret viņa pakalpojumiem mājas sargātāja lomā, atstāt braunam katru vakaru nedaudz ēdiena un dzēriena.

 

   Rūķi. Abu dzimšu liliputiņi, kas līdzīgi vecīšiem. Kautrīgi, labsirdīgi un atsaucīgi. Rūķiem – vīriešiem parasti ir garas bārdas. Brīnišķīgi dārzkopji: ja jūs noliksiet rūķa figūriņu savā dārzā, tas sāks koši ziedēt un plaukt.

 

   Driādas. Šis termins tiek izmantots attiecībā uz koku gariem, vai cilvēkiem – kokiem. Šīs būtnes ir koka dzīves spēka gari.

 

   Dēvas. Sīciņas būtnes, kas bieži parādās fotogrāfijās, kas fotografētas brīvā dabā, bumbiņu vai krāsainu uguntiņu veidā. Viņas palīdz visām dzīvām radībām, ieskaitot dzīvniekus un cilvēkus. Ja jums ir problēmas ar veselību un fizisko izskatu, jūs varat pasaukt ķermeņa dēvas, bet, ja jums nepatīk lietus, gaisa temperatūra un vējš, jūs varat pasaukt laika dēvas.

 

   Troļļi. Bezspārnu elementāļi bērnu augumā. Īrijas īstie iedzīvotāji, kas pārveidojās hēlu iebrukuma periodā, par maziem cilvēciņiem. Kādreiz viņus sauca par tuatha de Dannans – „dievietes Danas tauta”. Vienmēr gatavi palīdzēt cilvēkiem, kurus ciena (īpaši viņiem iet pie sirds jautri ļaudis, ekologi un muzikanti), kaut arī attiecībā pret citiem viņi var draiskulīgi pajokot( tiesa, ne pārāk ļauni). Dažiem cilvēkiem viņi ir personīgie, garīgie skolotāji. Dēļ sava auguma un ķermeņa blīvuma, kas tuvs zemes blīvumam, troļļi – vieni no retajiem elementāļiem, kurus viegli saskatīt ar fiziskajām acīm, īpaši, ja jūs atrodieties Īrijā, tālu no pilsētām.

 

   Menehune. Maziņi, bezspārnu, līdzīgi cilvēkiem dabas gari, sastopami Polinēzijas un Haiti salās.

 

   Nimfas. Grieķiskais nosaukums graciozajām dabas fejām, kas rūpējas par ūdens stāvokli (ūdens nimfas) un mežu(meža nimfas). Ņemot vērā, ka elementāļi ļoti mīl ballītes, dziesmas, dejas un romantisku mīlestību, cilvēkus ar pārlieku lielu seksuālo apetīti bieži sauc par nimfomāniem.

 

   Piksi. Gara auguma, stalti, īsiem matiem spārnoti elementāļi. Mīl palīdzēt izmantojot savu brīnumaino augšanas „pulverīti” augiem un dzīvniekiem. Mīlīgi, draudzīgi, jautri. Uzzināt par to, ka jūsu dārzā ir ieradušies Piksi, var pēc metāliska pulvera pēdām. Matu griezuma metode, kas nosakta par „piksi”, ieguva savu nosaukumu pēc raksturīgās frizūras, kas ir šīm būtnēm.

 

   Nāras, ūdensgari un jūras ļaudis. Ūdens elementāļi, kas dzīvo ezeros, jūrās un okeānos. Seja un augšējā ķermeņa daļa – cilvēku, apakšējā – zivju, kas beidzas ar zivs asti. Jūras ļaudis palīdz cilvēkiem, kas rūpējas par okeānu un tur dzīvojošām būtnēm.

 

   Selkas. Nāras, kas iemiesojušās roņos okeānā un sievietēs uz zemes. Biežāk par visu tās ir sastopamas Skotijā. Īrijā viņas sauc par rounām. Selkas palīdz zvejniekiem un jūrniekiem.

 

   Sidhe. Ķeltu vārds, kas apzīmē elementāļus. Izrunā ar „ši”. Aizgūts no sanskrita, kur vārda sākotnējā nozīme – „spēki, kas pārvalda stihijas”. Šodien sidhe apzīmē kā „maziņus cilvēciņus, kas dzīvo pauguros un paaugstinājumos”.

 

   Silfīdas. Maziņas, gaišas būtnes, kas dzīvo gaisā un pārvalda šo stihiju. Paracels raksturoja viņas kā starpnieces starp fiziskām būtnēm un gaisu.

   Silfīdas izsauc, lai tās saceltu vai nomierinātu vēju.

 

   Undīnes. Grieķu vārds, kas apzīmē jūras garu. Maziņas, gaišas bezspārnu būtnes, kas dzīvo ūdenī un pārvalda šo stihiju. Starp jūras šļakatām un ūdens putekļiem, kurus atnes vējš no okeāna, var ieraudzīt šīs būtnes, vai izdzirdēt to dziedāšanu.

 

   Ziedu fejas. Graciozas, maziņas būtnes, kas palīdz ziedu augšanā. Tāpat kā citām fejām spārniņi viņām ir kā spārītēm vai taurenīšiem.

 

   Elfi. Lieli, bezspārnu, līdzīgi cilvēkiem elementāļi. Brīnišķīgi amatnieki. Parasti, ļoti labsirdīgi un atsaucīgi, kaut arī „grupu elfi” (tādi, kuri ceļo apvienojušies grupās) skaitās patīkamāki, nekā elfi vientuļnieki. Kad nodarbojieties ar šūšanu, izšūšanu vai ar jebkuru citu roku darbu, droši sauciet tos palīgā.

 

   Feju karaļi un karalienes. Būtnes, kas pieskata elementāļus, sauc par feju karaļiem vai karalienēm. Daži no tiem ir tik vareni, ka tos klasificē kā dievus vai dievietes. Jūs varat palūgt šos labvēlīgos monarhus – un viņi atnāks jums palīgā, jebkurā situācijā, kas skar viņiem uzticēto sfēru.

 

   Aine. Īrijas feju karaliene, kura ir sevišķi spēcīga un godājama vasaras periodā. Aine – varena, spēcīga auglības dieviete, kura palīdzēs tādu jautājumu risināšanā, kas skar dārza aprūpi, savstarpējās attiecības un pārticību.

 

   Dakini. Elementāļi, kuri atrodas hindu dievu un dieviešu dienestā; bez tam viņi palīdz tiem, kas praktizē jogu. Tibetā tie ir zināmi kā khandro.

 

   Dana (parasti izrunājas, kā don - ja).Iedzimtā Īrijas tauta dievināja Danu un godināja viņu, kā savu māti – dievieti. Ne velti tos sauca – tuatha de Dannans (Danas tauta). Kad Īrijai parādījās hēlu uzbrukuma briesmas, tuatha pajautāja Danai, ko viņiem darīt – glābties bēgot vai cīnīties? Viņa piedāvāja tiem trešo iespēju, kuru viņi pieņēma : pārvērsties par maziem cilvēciņiem – troļļiem, lai varētu mierīgi līdzās pastāvēt hēliem un citām Īrijas tautām. Griezieties pie Danas, ja jums ir vajadzīgi viedi padomi, pareģojumi un papildus spēki, vai rodas jautājumi, kas ir saistīti ar auglību un pārticību.

 

   Zaļais cilvēciņš. Pieskata mežus un jaunaudzes, aizsargā tos un palīdz kokiem vairoties un augt. Gleznās un tēlotāju mākslā, parasti attēlo kā vīrieša seju, kas lūkojas ārā no ozola lapām. Ja jūs vēlaties palīdzēt kokiem izārstēties vai paaugties, sauciet palīgā zaļo cilvēciņu.

 

   Kordēlija. Brīnišķīga feja, ziedu karaliene, katru pavasari un vasaru pieskata to plaukšanu un ziedēšanu. Palūdziet Kordēliju, lai viņa palīdz uzplaukt jūsu dārza augiem.

 

   Ozolu karalis. Ozolkoku aizsargs un sargātājs. Pavasara un vasaras mēnešos pārvalda mežus un jaunaudzes. Ja ir vajadzīga palīdzība jaunos projektos, vai ar kaut ko, kas saistīts ar augšanu, atjaunošanu un dzimšanu, sauciet ozolu karali. Vēl viņš var jums palīdzēt, kas vēlaties atpūsties, padomāt un atjaunot spēkus vienatnē.

 

   Maeve. Varena, mīloša feju karaliene, kas sadarbojas ar ķermeņa dēvām un palīdz sievietēm menstruāciju laikā, menopauzēs un citām fizioloģiskām problēmām.

 

   Nemetona. Koku garu karaliene, pārsvarā ozolu garu un citu svēto koku. Ja gribat pārvērst savu dārzu par svētvietu meditācijām un lūgšanām, sauciet Nemetoni.

 

   Pāns. Grieķu dabas dievs. Pieskata mežus, ganības, ganus un lopus, aizsargā tos. Jautrības, prieka un auglības simbols, tomēr cilvēces vēstures tumšajos periodos, tam piedēvēja arī dēmoniskas īpašības.

 

   Unaga (vai Ounaga). Viņa un viņas vīrs Finvarra, sākotnēji, bija tuatha de Dannans karaliene un karalis (sk. Dana). Par cik karaliene ir slavena ar saviem garajiem, spīdīgajiem matiem, varat piesaukt viņu, ja jums ir vajadzīga palīdzība matu kopšanā. Noderīgi ir izsaukt viņu arī tad, ja jums ir radušās problēmas ar monogāmijas ievērošanu vai personīgās attiecībās, jo Unaga ir daudz cietusi no neuzticības savas laulības laikā.

 

   Finvarra. Sākotnēji – Īrijas troļļu vai tuatha de Dannans karalis, karalienes Unagas vīrs. Griezieties pie Finvarras, ja vēlaties nodibināt ciešākas saiknes ar troļļiem, vai vēlaties kādu no tiem iegūt par savu personīgo dvēseles skolotāju.

 

   Flora. Grieķu – romiešu feja, pavasara, ziedu un auglības dieviete. Vislabāk viņu aicināt, kad jūs dārzā vēlaties sarīkot ballīti, vai vienkārši vēlaties uzlabot visu klātesošo garastāvokli.

 

   Epona. Ķeltu un romiešu feju karaliene, kas pārvalda, aizsargā un dziedē zirgus, mūļus un ēzeļus. Ar visiem jautājumiem, kas saistīti ar zirgu kopšanu un audzināšanu, griezieties pie Eponas.

Kategorija: Dorīna Verče - Brīnumainā Feju pasaule | Pievienoja: Saulite (19.10.2011) | Autors: tūlkoja Aija Trofimova
Skatījumu skaits: 2684 | Reitings: 5.0/1
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2355
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 3
Viesi: 3
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2018 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz