Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Interesanti raksti [81]
Tautas medicīna [45]
Sarunas par svaru [24]
Audzēts Latvijā [38]
Baltu mantojums - Dainas, zīmes [69]
Ārstniecības augi [81]
Dziednieki [20]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Dziedniecība, latviskā vide » Tautas medicīna

Vēders kā balons? Tautas līdzekļi, kas palīdzēs
Atkal jau sajūta, ka esi staigājošs balons? Neērti un nepatīkami, bet ar zālēm aizrauties negribas. Izmēģini tautas receptes pret vēdera pūšanos!

Vēdera pūšanās iemesli var būt dažādi. Ja tas notiek regulāri un sagādā neērtības, kā arī vēders bieži sāp, vajadzētu doties pie ārsta un noskaidrot iemeslu, jo pie vainas var būt kāda slimība. Taču pārsvarā savu vēderu par balonu pārvēršam mēs pašas - pie vainas var būt retas maltītes vai diētas ievērošana, kā arī steiga - ja ātri ēdam vai dzeram, bieži košļājam gumiju utt. un norijam pārāk daudz gaisa.

Tādēļ speciālisti iesaka ēst mazāk, bet biežāk un kārtīgi sakošļāt barību, lai tās pārstrāde noritētu vieglāk. Var, protams, arī pusstundu pirms ēšanas lietot speciālus medikamentus, kas sašķeļ gāzes vai arī palīdz tās uzsūkt asinīs. Taču lieliskas alternatīvas ir arī tautas medicīnā!

Var, piemēram, pakošļāt bazilika lapiņu vai ēdienam pievienot baziliku, jo tā sastāvā esošās vielas cīnās pret gāzēm vēderā, pirms ēšanas iedzert piparmētru tēju, anīsa vai fenheļa tēju, ķimeņu vai diļļu tēju, kas uzsūc un sadala gāzes, atvieglojot gremošanas procesu.

  • Ķimeņu tēja

Ķimeņu tēja (vienkārši šķipsniņu ķimeņu ieber krūzē un aplej ar karstu ūdeni, ļauj ievilkties) ir lielisks līdzeklis pret vēdera uzpūšanos, kuņģa un zarnu spazmām, kā arī uzlabo gremošanu. Ieteicams izdzert tasīti tējas pirms ēšanas.

  • Tēja „Mikslis" - fenhelis, kumelītes un kliņģerītes

Tautas medicīnā fenhelis tiek plaši lietots pret vēdera uzpūšanos, to var dot arī maziem bērniem. Taču fenhelim ir spēcīga, saldeni vircota garša. Tādēļ to ieteicams lietot kopā ar citām zāļu tējām. Pagatavo to kopā ar kliņģerītēm un kumelītēm, lietojot visus vienādos daudzumos.

  • Diļļu un pētersīļu tēja

Pret vēdera uzpūšanos palīdz arī diļļu un pētersīļu tēja. To pagatavo šādi: liek krūzē ēdamkaroti sasmalcinātu pētersīļu un tējkaroti sasmalcinātu diļļu, pārlej verdošu ūdeni, uzliek vāku un tur 10 minūtes. Tad uzlējumu nokāš un dzer aukstu no paša rīta. Pētersīļi izvada no organisma lieko ūdeni, bet dilles - gaisu.

  • Pēc iespējas mazāk sāls!

Sāls piesaista šķidrumu, kas savukārt izraisa vēdera pūšanos. Ēdi daudz augļu un dārzeņu, jo tajos ir daudz kālija, kas palīdz atbrīvoties no sāls, līdz ar to arī no liekā šķidruma.

  • Ja tevi nomoka arī skaļa vēdera burkšķēšana...

Laikā, kad ēdiens, šķidrumi vēderā tiek apstrādāti un pārvietojas pa zarnu traktu, vēders izdala burkšķošas skaņas, citiem tās ir klusākas, citiem - skaļākas. Ja tavs vēders mīl piesaistīt uzmanību ar šādu „dziedāšanu", to nedaudz apklusināt palīdzēs tējkarote olīveļļas vai tase zāļu tējas ar citronu.

 

Avoti: grāmatas Garšaugu rādītājs, Kosmētika un dziedniecība ar dabas veltēm

Kategorija: Tautas medicīna | Pievienoja: Saulite (09.02.2010) W
Skatījumu skaits: 2273 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2404
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2024 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz