VANGAS DZIEDINOŠĀS un ĀRSTĒJOŠĀS RECEPTES
Pret sāpēm žultspūslī, ko izraisa smaguma celšana: Jāizdzer sula, kas izspiesta no pus citrona un tajā izšķīdinātas ½ tējk. dzeramās sodas.
Slims žultspūslis: Katru dienu tukšā dūšā jāapēd divus bumbierus. Jādzer kompotu no meža bumbierēm, bez cukura!
Klepus bērniem: Vienu kartupeli, vienu sīpola galviņu un vienu ābolu jāvāra litrā ūdens tik ilgi, kamēr iztvaiko puse no šķidruma daudzuma. Novārījums jādod dzert bērnam 3 reizes dienā pa 1 tējk.
Bronhīts bērniem: Divas sasistas vistu olas jāapcep cūku taukos un jāpārkaisa ar sāli. Kad atdziest, jāuzliek tās bērnam uz krūtīm un jāatstāj uz nakti.
Nomizotos sarkanajos sīpolos izdob viduci, kurā ieliek tējkaroti cukura. Katru dienu, kamēr bērns neizveseļojas, viņam jāēd šo sīpolu.
Sejas nerva iekaisums: Uz uguns jānokaitē šujamā adata un viegli jāpadursta ar to sejas ādu – vispirms veselo daļu, pēc tam – slimo.
Iekaisums, bojāta sejas āda: Ātri vien atveseļojas, ja uz slimajām vietām uzliek sūnas, kuras noplēš no akmeņiem, ko apskalo tekošs ūdens.
Augsts asinsspiediens: 1 ēd.k. kukurūzas miltu jāieber glāzē un jāaplej ar karstu ūdeni. Jāatstāj uz nakti, lai ievelkas. No rīta tukšā dūšā jāizdzer tikai ūdeni, biezumus neizmaisot!
Sāpes sirdī: Četras reizes gadā, četras dienas jādzer melnās vilkābeles ziedu novārījums.
Sēnīte uz kāju pirkstiem: Kārtīgi nomazgātas pēdas jāiemērcē stiprā vīna etiķī. Ejot gulēt, jāuzvelk tīras, etiķī piesūcinātas zeķes.
Pēdas jāiemērc aukstā ūdenī, kurā izšķīdināta pa 1 ēd.k. dzeramās sodas un sāls. Pēc tam kājas jānomazgā tīrā ūdenī.
Diabēts bērniem sākuma stadijā: Ar baltā zīdkoka ziedu novārījumu jāaplaista bērns.
Diabēts pieaugušajiem sākuma stadijā: Jādzer novārījums, ko pagatavo no kazeņu galotnītēm.
Asiņošana sievietēm (ilgstoša un spēcīga): Sešus svaigus vistas olas baltumus kārtīgi jāsamaisa ar ½ tējk. citronskābes un maisījums jāizdzer. Nepieciešamības gadījumā ārstēšana jāatkārto.
Dzemdes mioma: 15 dienas trīs reizes dienā jādzer pa kafijas tasītei kaņepju sēklu novārījumu.
Leikēmija bērniem: Ieteicams dot dzert malvas ogu sulu pa 1 tējk. 2 reizes dienā, uzdzerot ūdeni.
Vielmaiņas traucējumi: 1 ēd.k. asinszāles jāuzvāra kā tēja, ļaujot ievilkties tai 1 – 2 minūtes. Uzlējums jādzer tikai no rīta tukšā dūšā pa 1 tējk.
Nervu darbības traucējumi: Jādzer kazeņu, raudenes, melisas un nātru galotnīšu novārījums.
Pret bērna nervozitāti: Jāmazgā atvase meža siena novārījumā.
Nakts urīna nesaturēšana bērnam: Aptuveni 2 kg pļavu ķērsas (šim augam vislabākās ārstnieciskās īpašības piemīt maijā, kad tas gatavojas ziedēt) izvāra 10 litros ūdens, izkāš un atdzesē, un pirms gulētiešanas, bērnu uzsēdina uz bļodas ar šo novārījumu. Atsevišķu tā daļu sajauc ar nelielu daudzumu cūku tauku un uzliek kompresi – pirmajā vakarā uz vēdera, nākamajā – uz jostas vietas. Kompresi atstāj uz visu nakti.
Šo augu Vanga iesaka izmantot tikai ar nosacījumu, ja bērna mugurkaula skriemeļi neatrodas lielā attālumā viens no otra. Pretējā gadījumā pirms mazgāšanas ar ķērsas novārījumu vasarā jānosauļojas, iepriekš bērnam jostas vietu sasmērējot ar eļļu.
Pampums: Kājas aptin ar plāksteri, ko pagatavo no vaska, olīveļļas un ūdens. Nepieciešamības gadījumā procedūru jāatkārto.
|