Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Interesanti raksti [81]
Tautas medicīna [45]
Sarunas par svaru [24]
Audzēts Latvijā [38]
Baltu mantojums - Dainas, zīmes [69]
Ārstniecības augi [81]
Dziednieki [20]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Dziedniecība, latviskā vide » Tautas medicīna

Sulu terāpija
BRISELES  KĀPOSTU  SULA

Maisījums no Briseles kā­postu, burkānu, lapu salātu un kāršu pupiņu sulas rada tādu elementu saskaņu, kas asimilē un atjauno aizkuņģa dziedzera funkcijas, sevišķi der cukur­slim­niekiem.


KĀPOSTU  SULA


Lietojot kāpostu sulu, brī­numātri var izārstēt div­pad­smit­pirkstu zarnas čūlu. (Tādi paši panākumi gaidāmi, lietojot bur­kānu sulu.)


Kāpostu sula lieliski at­tīra organismu, samazina ķer­me­ņa svaru. Kāpostu un burkānu su­las maisījumā ir daudz C vitamīna, un to lieto smaganu infekciju, paradontozes gadī­ju­mos.


Pret aptaukošanos, au­dzē­jiem, vēdera aizcietējumiem, izsitumiem, hroniskiem gas­trī­tiem, pazeminātu skābes saturu kuņģī, aknu un liesas kaitēm jādzer silta svaigu kāpostu sula (bez sāls!) pa 1-2 glāzēm, 2-3 reizes dienā stundu pirms ēša­nas.


KARTUPEĻU  SULA


Cilvēkiem, kuri cieš no veneriskajām vai citām dzi­mum­orgānu slimībām, nav vēlams uzturā lietot kartupeļus.


Svaigu kartupeļu sula la­bi attīra organismu, bet kopās ar burkānu un seleriju sulu kalpo pret gremošanas orgānu trau­cē­jumiem, išiasu un kāksli. Šajos gadījumos ik dienas jālieto pa 500 g burkānu, gurķu, biešu un kartupeļu sulas maisījuma, bet no ēdienkartes jāizslēdz gaļās un zivju ēdieni.


CITRONU  SULA


Citronos ir ļoti daudz minerālsāļu, sevišķi C vitamīna un citronskābes, tādēļ orga­nis­mam tie ir īpaši svarīgi. Citro­niem ir spēcīga pretmikrobu, antiseptiska iedarbība. Tā, piem­ēram, Dienvidēģiptē, kur izpla­tī­ju­šies skorpioni, lauku iedzī­votāji bieži pakļauti to dzē­lieniem. Tad ņem citronu, pār­griež uz pusēm – vienu pusi piespiež dzēluma vietai, otru pusi sūkājot apēd, un koduma sekas pāriet.


Citrona sulu lieto ate­ro­sklerozes, kuņģa un zarnu trakta saslimšanas, pūšļakmeņu, trau­cētas vielmaiņas, hemoropīdu, drudža gadījumos. Jādzer ½ citrona sulas uz ½ glāzes karsta ūdens 2-3 reizes dienā. Arī svai­gu dārzeņu salātiem pievieno ne­daudz citrona sulas (bez sāls!).


Citrona sula, kas atšķai­ddīta siltā ūdenī (½  citrona uz ½ glā­zes ūdens), derīga mutes ska­lošanai angīnas, mutes dobuma gļotādas iekaisuma gadījumos. Āŗigi sulu lieto pret ādas sēnīšu slimībām.


Lai izzustu akmeņi žults­pūslī, jādzer 10-12 glāzes atšķai­dītas citronu sulas un apmēram 1,5 l burkānu, biešu un gurķu sulas maisījuma (24 stundās). Pēc pāris dienām parasti sākas stipras sāpju lēkmes ik pēc 10-15 minūtēm. 6-7 dienā uznāk krīze ar gluži neciešamām sā­pēm, kas mazpamazām mitējas, līdz pāriet pavisam, akmeņi pazūd. Ja sāpes tomēr nevar pārvarēt, var apmeklēt ārstu un lūgt sāpes remdējošus līdzekļus.


LUCERNAS  SULA


Ar hlorofilu pārbagāts augs ir lucerna. To lietojot uz­turā, cilvēks kļūst vesels, stiprs, enerģisks līdz pat sirmam vecu­mam, pie tam pretestība infek­cijām ir fenomenāla.


Svaigas lucernas sula ir ļoti stipra, tāpēc to labāk dzert maisījumā ar burkānu sulu. Šāda kombinācija labi palīdz pret vairumu sirds artēriju slimību.


Hlorofils palīdz tikt galā ar elpošanas sistēmas traucē­ju­miem, īpaši plaušās un galvas­kausa dobumā.


Burkānu, lucernas un la­pu salātu sula satur nepiecie­ša­mās vielas matu sakņu baro­ša­nai. Ik dienas dzerot šo sulu maisījumu (pa 0,5 l), ievērojami uzlabojas matu augšana.


BURKĀNU  SULA


Burkānu sulu var dzert pēc sirds patikas – parasti no 0,5-3-4 l dienā. Šī sula palīdz or­ga­nismam iegūt stabilitāti. Tā ir bagātākais A vitamīna avots, tajā ir daudz B, C, D, E, K vi­ta­mīna, sula uzlabo ēstgribu, zobu struktūru, veicina gremošanas pro­cesu. Tā daudz jādzer jau­na­jām māmiņām – uzlabojas piena īpašības.


Burkānu sula ir dabisks šķī­dinātājs čūlu un vēža vei­dojumu gadījumos, paaugstina pretestību infekcijām, stiprina nervu sistēmu, dod enerģiju un spēku. Sausa āda, dermatīts un citas ādas slimības, attalmija, konjunktivīts liecina par to, ka organismam pietrūkst burkānos esošo vielu.


GURĶU  SULA


Gurķi noteikti ir labākais diurētiskais līdzeklis. Tiem ir arī citas vērtīgas īpašības: tie uzlabo matu augšanu, nostiprina sirdi un asinsvadus.


Gurķi satur vairāk nekā 40% kālija, 10%nātrija, 7,5% kalcija, 20% fosfora, 4,7% hlora.


Gurķu sula kopā ar bur­kā­nu sulu būtu jādzer reima­tis­ma slimniekiem. Vēl labāk, ja šīm sulām pievieno arī nedaudz biešu sulas. Lielais kālija saturs gurķos ļauj normalizēt asins­spiedienu (kā augstu, tā zemu).


Zobu un smaganu, nagu, matu stiprināšanai, pret mio­kar­da pārpūli, aterosklerozi, nervu sistēmas un atmiņas uzlabošanai jādzer gurķu sula. Tās iedarbība pastiprinās kombinācijā ar citām sulām, piemēram, upeņu, ābolu, greifrūtu (2:2:1:1) vai gurķu, tomātu, ķiploku (20:20:1).           


Gurķu sulu var dzert līdz 100 ml dienā.


PIENEŅU  SULA


Šī sula ir ļoti vērtīgs to­ni­zējošs un stiprinošs līdzeklis. Tā nepieciešama pārlieka skā­bu­ma neitralizēšanai un sārmu satura normalizēšanai orga­nis­mā. Pieneņu lapu un sakņu sula kopā ar burkānu sulu un rāceņu lapu sulu palīdz pret mugurkaula kaitēm un citām kaulu slimībām, kā arī nostiprina zobus, novēršot parodontozi.


ZAĻĀS  PAPRIKAS  (PIPARU)  SULA

Šī sula ir pārbagāta ar silīciju, kurš ļoti nepieciešams na­giem un matiem, kā arī tau­k­audu dziedzeru darbībai.

Paprikas sula (no 25-60%) kopā ar burkānu sulu lie­liski attīra ādu no plankumiem. Ik dienas lietojot šo sulu mai­sī­jumu pa 500 ml, var atbrīvoties no gāzu uzkrāšanās zarnās, no kolikām, zarnu spazmām.


PĒTERSĪĻU  SULA

Pētersīļu laktu sula ir vie­na no visstiprākajām, tāpēc to tīrā veidā lietot nav ieteicams vairāk par 30-60 ml dienā. La­bāk šai devai pievienot burkānu, salātu, spinātu vai seleriju sulu.


Pētersīļu sula nepie­cie­šama skābekļa apmaiņai, virs­nieru un vairogdziedzera funk­ciju normalizēšanai, tā nostip­ri­na asinsvadus, it īpaši kapilārus un artērijas.


Tā ir brīnišķīgs līdzeklis urīnvadu un dzimumorgānu sli­mī­bām, atbrīvo no nier­akmeņiem, akmeņiem žultspūslī, ārstē nefrītu un citas nieru vainas, novērš tūsku.


Efektīva acīm, redzes ner­vam, acs radzenes bojā­ju­mam, katarakai, konjunktivītam, oftalmijai. Atoniju visās stadijās var novērst, dzerot pētersīļu, bur­kānu, seleriju sulas mai­sī­jumu.


Menstruāciju laikā palīdz pētersīļu un biešu sulas maisī­jums, bet tad no diētas jāizslēdz ciete, gaļa, cukurs.


Pētersīļu un burkānu sulu (1:3) lieto, ja acu pārslodzes dēļ pasliktinās redze. Sula uzlabo el­po­šanu, sirdsdarbību. Nav ietei­cams to lietot nieru iekaisuma gadījumā. Novērš hipertoniju. (Tī­ras sulas deva nedrīkst pār­sniegt 1 ēdamkaroti).)


REDĪSU  SULA


Šo sulu pagatavo no la­pām un saknēm. To nedrīkst dzert tīrā veidā, jo rada spēcīgu reakciju. Lieto kopā ar burkānu sulu. Uzlabo gļotādu funkciju.

Ļoti efektīva, ja to dzer stundu pēc mārrutku sulas lieto­ša­nas. Tāda sula nomierina, dzie­dē vātis, attīra organismu no gļo­tām, kuras izšķīdinājusi mār­rutku sula.


 RĀCEŅU  SULA


Neviens dārzenis nesatur tik augstu procentu kalcija kā rāceņu lapas (laksti). Tādēļ tā īpaši ieteicama bērniem. Jālieto visiem, kam slikta kaulu sistēma. Sajaucot rāceņu lapu sulu ar burkānu un pieneņu sulu, rodas efektīvs līdzeklis zobu un visu pārējo kaulaudu nostipri­nā­šanai. 


BIEŠU  SULA


Šī pati vērtīgākā sula, kuru lietojot veidojas sarkanie asinsķermenīši un uzlabojas asins sastāvs. Ļoti ieteicama sievietēm (pa 0,5 l dienā kopā ar burkānu sulu).


Dzerot tikai tīru biešu sulu, jau pēc ½ glāzes var rasties spēcīga attīroša reakcija, kas izsauc nelielu reiboni vai sliktu dūšu. Pieredze rāda, ka pirmajā laikā tomēr labāk dzert sulu maisījumu, kur pārsvarā būtu burkānu sula, pamazām palie­linot biešu sulas daudzumu, līdz organisms vieglāk panesīs tās iedar­bību. Tad pilnīgi pietiks ar 1-1,5 glāzēm 2 reizes dienā.


Menstruāciju cikla trau­cēj­umi pāriet, ja to laikā biešu sulu dzer pa 1/3 glāzes 2-3 reizes dienā. Arī klimaksa pe­rio­dā šāda procedūra iedarbojas labāk nekā sintētiskie hormonu preparāti. Biešu sula ļoti labvē­lī­gi iedarbojas uz vēnām un sirds­darbību, attīra aknas, nieres un žultspūsli, stimulē limfu darbību visā organismā.


Burkānu un biešu sulas maisījums ir vislabākais dabis­kais asins šūnu, sevišķi sarkano asinsķermenīšu, radītājs. Tas sti­mulē eritrocītu rašanos, uzlabo

at­miņu (īpaši aterosklerozes ga­dī­jumā), paplašina asinsvadus, kal­po pret hipertoniju, maz­asinību, uzlabo pašsajūtu, stip­ri­na nervu sistēmu, novērš neiro­zes un bezmiegu.


Biešu sulu var atstāt le­dus­skapī uz dažām stundām, no­smelt putas un lietot kopā ar bur­kānu sulu 1:4.


Ungāru zinātnieki uzska­ta, ka uzlabot vispārējo stāvokli tiem, kuriem ir ļaundabīgs au­dzējs, spēj tieši svaiga biešu su­la. Viņi iesaka to dzert ne vairāk kā 100 ml diennaktī. (Sulu iegūst arī no jaunajām bietītēm un lakstiem.)

Kategorija: Tautas medicīna | Pievienoja: Saulite (05.04.2010) | Autors: Ilze Jansone W
Skatījumu skaits: 4754 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2404
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2024 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz