Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Viss par un ap Ho oponopono [23]
Interesanti raksti [81]
Cilvēka organisms un tā funkcijas [12]
Tautas medicīna [44]
Sarunas par svaru [24]
Audzēts Latvijā [38]
Baltu mantojums - Dainas, zīmes [69]
Ārstniecības augi [81]
Dziednieki [20]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Dziedniecība, latviskā vide » Tautas medicīna

Medus un kanēlis
1. Болезни сердца.
Ежедневно ешьте на завтрак хлеб, намазанный вместо джема пастой из меда и пудры корицы. Это снижает уровень холестерина и спасает от инфаркта. Даже те, кто его перенес, могут избежать повторного.

2. Повышенная утомляемость и слабость.
Ежедневный прием 1/2 ст. ложки меда с добавлением корицы в стакане воды, после с утра натощак и после полудня, примерно в 15:00, повышает жизненные функции организма.

3. Артрит.
Ежедневно, утром и вечером, принимать 1 чашку теплой воды с 2 ч. ложками меда и 1/2 ч. ложки корицы. Регулярный прием излечивает даже хронический артрит.

4. Холестерин.
2 ст. ложки меда и 3 ч. ложки корицы, смешанные с 2 стаканами теплой воды, уменьшают уровень холестерина в крови на 10% в течение 2-х часов. Как и для страдающих артритом, прием смеси 3 раза в день приводит в норму холестерин даже у хронических больных. Люди, ежедневно принимающие с пищей мед в чистом виде, также меньше жалуются на холестерин.

5. Иммунитет.
Ежедневный прием меда и корицы укрепляет защитные функции организма и защищает от бактерий и вирусов, усиливает способность лейкоцитов сражаться с бактериальными и вирусными заболеваниями.

6. Цистит.
Принимать 2 ст. ложки корицы и 1 ч. ложку меда, размешанные в стакане слегка теплой воды. Это уничтожает инфекции мочевого пузыря.

7. Выпадение волос.
Смазывать корни волос пастой из смеси разогретого оливкового масла, 1 ст. ложки меда, 1 ч. ложки корицы перед мытьем головы на 15 мин. Затем промыть волосы слегка теплой водой. Даже 5 мин. достаточно, чтобы был заметен эффект.

8. Грибок кожи и ногтей.
Смесь меда и корицы (в равных количествах), нанесенная на пораженные части кожи и ногтей излечивает грибок и другие виды кожных инфекций.

9. Угревые высыпания.
Паста из 3 ст. ложки меда и 1 ч. ложки корицы. Смазывать прыщики перед сном и смывать следующим утром теплой водой. За 2 недели прыщики исчезнут полностью.

10. Чувство тяжести в желудке.
1/2 ч. ложки пудры корицы, посыпанной на 2 ст. ложки меда, принимаемая перед едой, снижает кислотность и помогает переваривать самую тяжелую пищу.

11. Метеоризм.
Мед с корицей уменьшает вздутие желудка.

12. Свежее дыхание.
Жители Южной Америки первым делом с утра полощут горло горячим раствором меда с корицей, чтобы сохранить приятный запах во рту на целый день.

13. Простуда и грипп.
Принимать 1 ст. локу теплого меда с 1/4 ч. ложки корицы 3 раза в день. Излечивает кашель, простуду и очищает носовые ходы.

14. Боли при остеохондрозе, ушибы.
1 ч. ложку корицы тщательно размешать с 1 ст. ложкой меда. Нанести легкими массажными движениями на болезненное место, укрыть как компресс. Снимать при сильном жжении.

15. Долголетие.
1 ст. ложка корицы, заваренная в 3-х стаканах воды и охлажденная с 4 ст. ложками меда. Пить 1/4 чашки 3-4 раза в день. Сохраняет кожу свежей и мягкой и задерживает старение.
Supergaršvielas, kas ārstē slimības

Iespējams, daži no spēcīgākajiem ārstniecības līdzekļiem, kas palīdz atveseļoties no daudzām slimībām, atrodas jūsu virtuves skapītī.

Pirms atver savu maku un tērā naudu medikamentiem, ieskatieties savā virtuves skapītī. Jau izsenis dziedniecībā tikuši izmantoti ne tikai ārstniecības augi, bet arī garšaugi. Mūsdienās tos lieto, lai piešķirtu ēdienam mazliet pikantuma vai aromāta, taču jau kopš Mozus laikiem tie ir bijuši neatņemama tradicionālās medicīnas sastāvdaļa. Patiesībā ārstniecības augi un garšaugi var palīdzēt pret ļoti daudzām kaitēm. 
Piedāvājam garšaugu sarakstu, kas arī zinātniskos pētījumos guvuši atzinību. 

Kanēlis 
Visvairāk cilvēku to lieto maltu – pārkaisa kafijai vai karstajai šokolādei, taču kanēli var izmantot arī tā dabiskajā veidā – kā koka mizu. Kanēlis ir vērtīgs ne tikai kā pārtikas konservants, tas var būt noderīgs, arī ārstējot dažādas slimības un arī tad, ja to izmanto nelielās devās. Tam piemīt īpašības, kas var mazināt iekaisumu, nogalināt baktērijas, vīrusus, sēnītes, pazemināt asinsspiedienu, aizsargāt kuņģi un pat iznīcināt audzējus. Tomēr kanēļa lielākais trumpis ir tā spēja regulēt cukura līmeni asinīs, īpaši, viegla vai mēreni smaga 2.tipa diabēta gadījumā, kad organisms neražo pietiekami daudz insulīna. Lietojot kanēli, stāvokli var uzlabot pat tiktāl, lai lai nebūtu nepieciešamas insulīna injekcijas. Zinātnieki atklājuši, ka kanēlis var pat uzlabot insulīna aktivitāti un stimulēt cukura metabolismu šūnās. 

Kurkuma 
Šīs indiešu virtuvei raksturīgās garšvielas aktīvā sastāvdaļa ir kurkumīns – dzeltenais pigments, kas piešķir karijam zeltainu nokrāsu. Kurkuma ir viens no pirmās nepieciešamības produktiem ājurvēdas terapijā. Kurkumīna pētījumu rezultāti ir daudzsološi un liecina, ka kurkumu var izmantot daudzu slimību ārstēšanā un jo īpaši – vēža gadījumos. Līdz šim veiktie laboratorijas pētījumi liecina, ka kurkumīns spēj nogalināt krūts, prostatas, aizkuņģa dziedzera, kuņģa, resnās zarnas un barības vada vēža šūnas, un tam ir labvēlīga ietekme visās vēža attīstības stadijās, sākot no tā izveidošanās un augšanas līdz pat pēdējam posmam. Kurkums ir jo īpaši noderīgs kuņģa un zarnu trakta slimību gadījumos, tas var arī veiksmīgi ārstēt reimatoīdo artrītu. 

Salvija 
Salvijas spēks slēpjas tās aktīvajā sastāvdaļā – rozmarīnskābē. Pētījumi liecina, ka šī viela aizsargā smadzenes un nervu sistēmu, kā arī mazina brīvo radikāļu veidošanos – tās ir antioksidantu molekulas, kas izraisa novecošanu un audu bojājumus. Brīvie radikāļi rodas tad, kad tiek izstrādāts noteikts proteīns beta-amiloīds. Tas uzkrājās smadzenēs, klasterizējas un veido jau augstāk minētās amiloīda plāksnītes, ko mūsdienās uzskata par Alcheimera slimības cēloni. Pētījumos par salviju cīņā ar Alcheimera slimību parādījusi daudzsološus rezultātus: pieticis tikai ar 60 pilieniem šī auga ekstrakta dienā, lai vieglos un vidēji smagos Alcheimera slimības gadījumos cilvēkiem mazinātos satraukums un uzlabotos smadzeņu funkcijas.  Salvija var palīdzēt arī lipīdu līmeņa samazināšanai asinīs. Kāds pētījums apliecināja, ka, divus mēnešus ik pēc astoņām stundām lietojot 500mg salvijas lapu ekstrakta, samazinājās holesterīna daudzums asinīs un palielinās ABL (tā sauktā labā) holesterīna līmenis, turklāt tas neizraisīja nekādas blakusparādības. 

Ingvera sakne 
Gatavojot ķīniešu, japāņu, korejiešu un citus Dienvidāzijas ēdienus un dzērienus, ingvera sakne ir pirmās nepieciešamības produkts, un tikpat neatsverams tas ir daudzos tradicionālās medicīnas kabinetos. Tas ir izmantots, lai mazinātu nelabumu, un zinātnieki nesen atklāja, ka ingvers ir tikpat efektīgs pretvemšanas līdzeklis kā metoklopramīds. Tomēr jaunākie un intriģējošākie pētījumu rezultāti ir par ingvera potenciālu cīņā pret vēzi. Mēģenē (in vitro) veiktos testos redzams, ka veselas ingvera saknes ekstrakts izraisa prostatas vēža šūnu bojāeju, kā arī kavē to tālāku augšanu, savukārt pētījumos ar dzīvniekiem, neizraisot nekādas blakusparādības, ekstrakts uz pusi samazinājis audzēja lielumu. Ingvers ir arī plašas darbības pretiekaisuma līdzeklis, tādēļ var noderēt artrīta un astmas gadījumos. 

Sarkanie pipari 
Indiešu sievietes sarkanos asos piparus uzturā lieto saujām, un tagad ir skaidrs, kādēļ tas ir labi, - ass un garšvielām bagāts ēdiens var palīdzēt uzturēt normālu ķermeņa svaru. Kad tika salīdzināti brīvprātīgie, kuri ēda pliekanu ēdienu, un tie, kas maltītei pievienoja pustējkaroti (2,5 g) Kajennas piparu, vircoto ēdienu cienītājiem izrādījās mazāka apetīte, tomēr viņi bija sadedzinājuši vairāk kaloriju. Īpaši tas attiecās uz cilvēkiem, kas sarkanos asos piparus nebija lietojuši regulāri. Sarkanajiem pipariem ir arī citas labas īpašības. Kapsaicīns – galvenā asā sarkano piparu sastāvdaļa – tiek veiksmīgi izmantota dažādās ziedēs, lai ārstētu muskuļu un locītavu sāpes. 

Kā izmantot garšvielas iespējami efektīvāk 
Ķīniešu, japāņu, korejiešu, marokāņu, indiešu un Vidējo Austrumu receptēs garšvielas tiek lietotas ļoti bagātīgi, tomēr jūs varat eksperimentēt un tās pievienot mazākā daudzumā ikdienas ēdieniem. Ja lietojat garšvielas ārstnieciskos nolūkos, pērciet tās veselas un, kad nepieciešams, samaliet paši. Nopērciet vienkāršas kafijas pupiņu dzirnaviņas un izmantojiet tās tikai garšvielu malšanai. Katru reizi pēc lietošanas dzirnaviņas kārtīgi iztīriet. Izlietojiet samaltās garšvielas sešu mēnešu laikā. Pērciet garšvielas tādos veikalos, kur ir liels apgrozījums, tad ir iespēja, ka tās vienmēr būs svaigas. Ja iegādājaties jau samaltus ārstniecības augus un garšvielas, pērciet tikai tos, kas tiek tirgoti hermētiski noslēgtā iepakojumā – tad garšvielas saglabāsies ilgāk svaigas. Pārbaudiet arī derīguma termiņu, lai pārliecinātos, ka tās ir svaigas. Pirms garšvielu pievienošanas ēdienam, saberziet tās ar rokām, lai izdalītos aromātiskās eļļas. 

Teksts: žurnāls "Ko ārsti tev nestāsta"
Kategorija: Tautas medicīna | Pievienoja: Saulite (24.11.2013)
Skatījumu skaits: 2321 | Reitings: 2.5/2
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2362
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2018 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz