Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Interesanti raksti [81]
Tautas medicīna [45]
Sarunas par svaru [24]
Audzēts Latvijā [38]
Baltu mantojums - Dainas, zīmes [69]
Ārstniecības augi [81]
Dziednieki [20]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Dziedniecība, latviskā vide » Baltu mantojums - Dainas, zīmes

Seno Baltu zīmes
Dziednieks Ziedonis Kārklinš

Visā savā attīstības vēsturē cilvēks izmantojis spējas pazīt un pielietot abstraktus attēlus - zīmes un simbolus informācijas glabāšanai, nodošanai, piesaistīšanai, dažādu enerģētisko procesu vadīšanai.

Grafiskās zīmes ir pati senākā un lakoniskākā informācijas un enerģijas izteiksmes forma. Zīmes konkrētā iedarbība var būt tikai saistībā ar domu, zemapziņu un Dabu, ietekmē vidi, cilvēku un notikumus. Zīmju ietekmi pazinuši jau mūsu senči, kuri, dzīvojot harmonijā ar Dabu, apzināti pratuši tās izmantot. Par to liecina gan izrakstītie cimdi, kurus adīja ar attiecīgu ornamentu konkrētam gadījumam, gan rakstainās jostas, gan ornamentiem rotātie sadzīves priekšmeti, gan svētvietu iekārtojums, gan rituāli. Latviešu ornaments ir mitoloģisko zīmju kopums. Zīmes kā noteiktas enerģijas nesējas tiek izmantotas arī dažādās dziedniecības metodēs un meditācijās. Piemēram, Latvijā samērā nesen parādījušās reiki dziedniecības metodē tik ļoti plaši izmantotas dažādas zīmju kombinācijas, kuras dod pārsteidzošu efektu.


Dziednieciskās rotas

Par zīmju enerģētisko iedarbību uz cilvēku pirmo reizi tā īsti aizdomājos, pētot seno baltu rotaslietu ietekmi uz cilvēku. Lielākā daļa šo rotu ir greznotas ar dažādām zīmēm. Uzmanīgāk pētot, atklājās, ka vienādas rotas, tikai ar atšķirīgākām zīmītēm, dažādi ir spējīgas iedarboties uz cilvēku. Zīmes, kombinējoties ar rotu formu un materiālu, var dot cilvēkam papildu fizisko un garīgo enerģiju, dziedniecisko efektu, pie tam, iedarbojoties uz dažādiem orgāniem, palielināt aizsardzību.

Pēc šīs saskares ar baltu rotām savā dziedniecības praksē sāku ieteikt slimniekiem nēsāt noteiktas rotas. Bet tiem, kas tās nevarēja atļauties, centos piemeklēt attiecīgu zīmju kombināciju no latviešu omamentikas. Šāda zīmju iedarbība ir efektīvāka un daudz noturīgāka par enerģētiski uzlādēta sāls vai ūdens iedarbību. Latvju zīmes izvēlējos tādēļ, ka tās ir mūsu reģiona zīmes un vispiemērotākās latvieša enerģētiskajai harmonizēšanai. Citas tautības cilvēkam vajag izvēlēties kaut ko no viņa reģiona simbolikas.
Vēlākajā praksē, iepazīstoties ar numeroloģiju un citām interesantām metodēm, atklāju, ka iespējams konstruēt katra cilvēka individuālo zīmi uz seno baltu zīmju bāzes, izmantojot dzimšanas un bioenerģētiskos datus. Šāda zīme darbojas kā talismans. Tā izlīdzina enerģētisko lauku, aizsargā, uzlabo veselību un atsevišķos gadījumos spēj ietekmēt arī notikumus. Šādu zīmi var iestrādāt kulona, gredzena vai arī vienkārši uzzīmēt uz cieta papīra un nēsāt sev līdzi.Papīra zīmītēm ir tā priekšrocība, ka var izmantot papildus arī krāsu iedarbību. Enerģētiskā spektra iedarbību var paplašināt, izmantojot dažādas krāsas zīmes vai tās daļu zīmēšanai, jo arī krāsas dažādi iedarbojas uz cilvēku. Neņemos apgalvot, ka šādas zīmes būtu panaceja pret visām vainām. Bet praksē ir pierādījusies šādu zīmju labvēlīgā ietekme daudzos gadījumos. Bez jau pieminētās zīmes iespējams izveidot arī cilvēka vārda un uzvārda zīmi, kura darbojas atšķirīgi no dzimšanas datu zīmes. Šīs zīmes būtu ieteicams nēsāt kopā, jo tās viena otru pastiprina. Pēc šiem pašiem principiem iespējams zīmēt arī, teiksim, firmas darbības aizsardzības zīmju kombinācijas. Šeit gan jāpiebilst, ka šīs zīmes nepalīdz tām firmām, kuras savā darbībā izmanto "melnā biznesa elementus”, t.i., krāpšanos.

Zīmes izmanto savu mērķu sasniegšanai dažādas reliģijas, jo sevišķi dažādas maģiskas apvienības. Interesanti, ka viena un tā pati zīme, izmantota dažādās reliģijās jeb maģiskajās sistēmās, var nest pat pilnīgi pretēju informāciju un enerģiju. It kā paradoskāli, bet ja pieslēdzamies zīmei no šīs sitēmas egragora viedokļa, tad tas tik tiešām apstiprinās. Tādēļ ir jābūt uzmanīgiem, apceļojot svešas zemes un sastopot tur mums it kā tuvās un pazīstamās zīmes. Tas ir tāpat kā ar vārda "dievs” nozīmi. Vairākām tautām vārds "dievs” un tam ļoti līdzīgi vārdi nozīmē "ļaunais gars” jeb "sātans”, piemēram, arābu u.c. austrumu tautu "dēvs”, angļu "devil”, krievu "djavol”, vācu "teufel”. Saprotams, ka jūtīgi cilvēki sajutīs, kāda enerģija uz viņiem plūst no zīmes vai zīmju kopuma.

Senās un jaunās zīmes

Visas zīmes iedalās senās un jaunās zīmēs. Pie jaunajām zīmēm pieder cilvēku mākslīgi izveidotas zīmes, kuras satur noteikta veida informāciju. Senās zīmes var būt gan cilvēku veidotas, gan arī nonākušas pa dažādiem ceļiem no Visuma. Senās zīmes var saturēt daudzslāņu informāciju un enerģētiku. Mūsu senās baltu zīmes varam pieskaitīt pie šādām senajām kosmiskajām zīmēm. Diemžēl mēs cauri gadsimtiem esam zaudējuši pieeju gan to enerģētikai, gan arī esam zaudējuši šo zīmju pirmatnējos, patiesos nosaukumus. Šodienas nosaukumus zīmītēm ir devuši to pētnieki Brastiņš, Bīne, Paeglis u.c. pēc to formas. Tādēļ dažādas zīmes nes vienu un to pašu vārdu. Piemēram, saulītes ir daudz un dažādas, un katra tomēr ar savu enerģiju. Bet tas nemazina zīmju iedarbību. Mūsu senči to ir zinājuši un zīmītes zīmējuši dažādos dzīves gadījumos.

Zīmju iedarbība

Padalīšos savās zināšanās par to izmantošanu. Ir viena lieta vienkārši izmantot zīmes, bet pavisam cita lieta, ja cilvēks iesvētīts jeb pieslēgts konkrētam zīmju kanālam, tad to iedarbība un pielietojums kļūst daudzkārt spēcīgāks. Cilvēks iegūst iespēju iepazīties ar iedarbīgam jaunām iespējam, redzēt kopsakarības, ietekmēt situāciju, paātrināt dažādus procesus utt. Un ir vēl pavisam interesanti, ja pamēģina kādu dienu nodzīvot kā kāda zīmīte, piemēram, tā pati saulīte. Jūs uzreiz pamanīsit, ka apkārtne mainīsies.

Krivulis
Pazīts un lietots senajā Prūsijā, Polijā, Lietuvā. Krivulis bija līks amata zizlis jeb spieķis ar saknes rokturi. Ar tā palīdzību novada vecākais aicināja uz tautas sapulci, dodot to līdzi savam vēstnesim. Plašākas sapulces sasaukšanai to nodeva kaimiņu novada vēstnesim, līdz tas nonāca atpakaļ. Prūsijas 17.gs. hronists Pretorijs apgalvoja, ka krivulis nozīmējot raksta zīmes vai hieroglifu māju.













Dzīvības zīme
Ļoti spēcīga aizsardzības zīme. Tika vilkta gan šūpuļos, gan uz sliekšņiem, gan citur. Zīmēja ar ragiem pret ļaunuma avotu. Eksperimentāli noteikts, ka šī zīme spēj neitralizēt arī kādu daļu no kaitīgā starojuma struktūras. Šī zīme dod arī spēku vārgajiem, tāpēc to lika vājinieku gultās.













Dievaine, arī Veļu valsts
Šī zīmīte tika vilkta uz durvīm, kad sākās veļu laiks. Tā kalpoja gan kā ielūgums senču veļiem, gan arī kā aizsardzība pret sliktajiem veļiem. Praktiski šī zīmīte ir kā saikne starp Šosauli un Viņsauli.













Citas aizsardzības zīmes

Šāda zīmīte tika vilkta skurstenī, to ceļot, lai tajā neiespertu pērkons. Ja jūs to neesat izdarījuši ceļot, tad to var ievilkt arī tagad.













Šāda zīmīte parasti tika iecirsta pirmajā baļķī, ceļot guļbūves, lai pasargātu ēku no ļauniem spēkiem.













Šāda zīmīte ēkas aizsardzībai tika iecirsta guļbūves otrajā baļķī un arī uz palodzēm kreisajā pusē.













Dieva zīme
Šis ir pats vienkāršākais Dieva zīmītes variants. Simbolizē debesis kā pasaules jumtu. Senos laikos latvieši Dievu un debesis uztvēra un izprata kā vienu veselumu. Bieži virs trijstūra smailes zīmēja aplīti, kurš simbolizē gaismas avotu. Šī zīme kalpo saiknei ar augstākajiem spēkiem, arī kā garīgais sargātājs. Tā ir arī dievišķās izziņas veicinātāja, gaismas enerģijas avots. Labi palīdz atbrīvoties no enerģētiskajiem blokiem.













Divu zaru dakšu krusts
Enerģētiski ļoti spēcīga zīme. Izmantojama enerģijas piesaistīšanai konkrētai vietai. Labi darbojas slimības novārdzinātu cilvēku rehabilitācijas procesā. Garīga darba cilvēki var to zīmēt zem sava krēsla.













Ugunskrusts

Šo zīmi sauc dažādi - Ugunskrusts, Laimas krusts, Kāšu krusts, Zaru krusts, Ķekšu krusts, Svastika. Šī zīme pazīstama visā pasaulē, bet nekur citur nav sastopams tik daudz šīs zīmes variāciju kā Latvijā. Tas rosina domāt, ka šīs zīmes izcelsme saistīta ar mūsu reģionu. Latviešu mitoloģijā Ugunskrusts simbolizē gaismu, uguni, veselību un labklājību.

Vieni pētnieki uzskata, ka Ugunskrusts cēlies no Saules simbola, kurš jau no jaunākā akmens laimēta pazīstams kā gredzens vai gredzenā slēgts krusts. Vēlākā attīstībā tas zaudējis gredzenu, bet dabūjis kāšus, lai tādā veidā apzīmētu Saules kustību. Citi pētnieki turpretim domā, kā Ugunskrusts varējis izcelties vairākās vietās patstāvīgi vai nu no krustām saliektiem ugunstrinamiem rīkiem, vai arī, divām līkloču zibens līnijām krustojoties. Vēl citi zinātnieki izskaidro Ugunskrustu kā auglības jeb radīšanas principa simbolu.

Trojā Ugunskrusts gan guļus, gan stāvus sastopams uz māla izstrādājumiem: podiem, vārpstu skriemeļiem, sarkofāgiem, arī uz saktām, naudas gabaliem. Ēģiptē, šķiet, Ugunskrusts nav bijis visai iecienīts, tas sastopams gandrīz vienīgi Meandras līkloču krustojumos. Itālijā Bronzas laikmetā Ugunskrusts bieži sastopams - daudziem ar Ugunskrustu izgreznotiem priekšmetiem piešķirta amuleta nozīme. Par to, ka Ugunskrustam piešķirta ļaunuma novērsēja nozīme, liecina ar to klātās urnu durvis. Ķeltos Ugunskrusts parādās saistībā ar viņu lielāko dievību - Saules dievu un ir redzams uz bruņu cepurēm, bronzas jostām, vairogiem. Ģermāņos Ugunskrusts parādās jaunākā Bronzas laimētā. To sastop uz šķēpiem, lai piešķirtu ierocim spēku, un uz brakteatēm - amuletiem. Mazāzijā uz kāda naudas gabala redzams Ugunskrusts ar četriem pusmēnešiem stūros, acīmredzot, tas simbolizē Sauli. Indijā Ugunskrusts ieņem redzamu vietu kā laimes simbols arī mūsdienās. Jaunu gadu sākot, to zīmē uz mājas sienām sarkanā krāsā, kāzās un citās svinībās - baltā krāsā uz grīdas un sienām. Tibetā ugunskrustu vēl tagad lieto apģērbā kā greznojumu. Miroņiem to liek uz krūtīm, domājams, kā dzīvības zīmi. Ķīnā ugunskrusts parādījās reizē ar budismu l .gs.m.ē. un to sākumā sastapa Būdas tēlam uz krūtīm. Ķeizarienes Vu (684. - 704.) izsludinātā pavēlē vārds "saule” tiek apzīmēts ar gulošu augunskrustu gredzenā. Vēlāk, lai pastiprinātu šīs zīmes svētumu, ķeizars Tai Tsung (763. -779.) aizliedza lietot Ugunskrusta rakstu zīda ražojumos. Ķīniešu valodā ugunskrustu sauc "van”, kas apzīmē bezgalību, tātad arī ilgu mūžu, svētību, laimi. Japānā Budisms un līdz ar to Ugunskrusts parādās 6.gs.m.ē. uz Būdas tēla un pēc tam uz porcelāna izstrādājumiem. Amerikā tas satopams kā amulets, karazīme (Kanzas indiāņiem), kulta zīme Saules pielūdzējiem (Jaunmeksikā) un ārstu pūšļotāju burvju saitēs.

Latvijas Ugunskrusta vēsture nav rakstīta, tāpēc daudz jautājumu vēl jānoskaidro. Mūsu Ugunskrustam ir savas īpatnības, nemaz nerunājot par variantu bagātību. Tas ir ar stingri ģeometrisku un proporcionālu uzbūvi un, cik spriežams pēc pieejamiem materiāliem, vienmēr stāv uz stūra.

Ugunskrusts kā rotējošs Saules simbols cilvēkiem bija pazīstams jau ļoti sen. Izradās, pamatoti. Daudzus gadus zinātnieki uzskatīja, ka saules vainags, kurš sastāv no plazmas un magnētiskā lauka, ir viendabīgs. Pēdējo gadu pētījumi ir mainījuši šo priekšstatu. Izrādās, ka ap Sauli bez globālā pamatlauka veidojas vēl citu struktūru, mazāku lauku kombinācijas. Šie lauki ekvatora līmenī formē rotējošas struktūras, kuras atgādina Laimes krustu - gan pusi no tā. Sektoru veidošanos var izskaidrot ar plazmas virpuļveida kustību gan Saule kodolā, gan arī ārējos apvalkos. Lauku izolīnijas kopā ar plazmas plūsmām stiepjas uz visām pusēm, aizsniedzot planētu orbītas. Interesanti, ka visas planētu orbītas atrodas šajā Saules vēja zonā, tātad tas varētu būt arī dzīvības nesējs. Ja paskatāmies debesīs caur teleskopu, varam ieraudzīt, ka daudzas galaktikas veidotas kā Ugunskrusti.

Daudz negatīvu emociju Ugunskrusts izsauc cilvēkos, atceroties, ka tas bija fašistiskās Vācijas simbols. Bet tas varēja kļūt par padomju simbolu. Krievijas pirmskristietības kultūrā Ugunskrusts bija ļoti izplatīts, bet Pilsoņu kara laikā tas tika attēlots uz pirmajām naudas zīmēm, bija arī uz Dienvid-Austrumu armijas karavīru piedurkņu uzšuvēm un karodziņiem. Tikai 1923 .gadā šo seno simbolu L.Trockis nomainīja pret sarkano zvaigzni. Vācijā interesi par ugunskrustu vispirms izrādīja Teitoņu ordeņa filiāle - sabiedrība "Thule” 20-to gadu sākumā. Pēc tam, kad Trockis Ugunskrustu nomainīja pret zvaigzni, Hitlers nacistu kongresā piedāvāja partijas sarkanā karoga projektu ar melnu ugunskrustu baltā aplī centrā. Zīme nav vainīga, ka to nelietīgi valkā.

Ugunskrusts kā zīme darbojas enerģētiski ļoti spēcīgi. Tā daudzās variācijas atšķiras ar enerģētisko kvalitāti un ir izmantojamas noteiktos gadījumos. To, acīmredzot, labi zinājuši mūsu senči, jo šīs variācijas ir sastopamas daudzās rotās. Stāmerienas sagšas nelielajā saglabātajā daļā ir atrodami 37 ugunskrusti 20 dažādās variācijās. Slavenajā Kaldebruņas jostā no 49 elementiem 36 ir Ugunskrustu variācijas.

Šī zīme mums var kalpot gan kā sargs, gan kā enerģijas avots, gan kā informatīvais kanāls, gan kā harmonizētājs. Jāzina tikai, kad un kā to izmantot.


Avots: http://ww.saulesjosta.lv/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=172
Kategorija: Baltu mantojums - Dainas, zīmes | Pievienoja: Saulite (13.03.2010)
Skatījumu skaits: 5335 | Komentāri: 3 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 3
3 Saulite  
0
bildes nojukušas, jo ņemtas bija no avota, bet tur tagad viss ir dzēsts, kad būs laiks es atjaunošu bildes, mazliet pacietības, patreiz man tiešām ātri skrien laiks un pie datora maz sanāk pavadīt laika

2 Daina  
0
es neredzu nevienu no zīmēm, kaut kas ar bildēm ir noticis...

1 Neroli  
0
Šeit arī gaidām komentārus un vēl kaut ko interesantu - papildus meeting

Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2404
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 2
Viesi: 2
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2024 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz