Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Viss par un ap Ho oponopono [23]
Interesanti raksti [81]
Cilvēka organisms un tā funkcijas [12]
Tautas medicīna [44]
Sarunas par svaru [24]
Audzēts Latvijā [38]
Baltu mantojums - Dainas, zīmes [69]
Ārstniecības augi [81]
Dziednieki [20]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Dziedniecība, latviskā vide » Baltu mantojums - Dainas, zīmes

Baltu zodiaka zīmes

Par baltu astroloģiskajām lietām publisku materiālu ir ļoti maz,var teikt,ka to tikpat kā nav.  No baltiem palikušas divas tautas – latvieši un lietuvieši, tomēr senās zintis nav pazudušas, tās ir saglabātas pieredzē, kas nodota tālāk no paaudzes paaudzē.

Baltu zodiaka zīmes

Rietumu astroloģijā Zodiaka apli aizsāk Auna zīme,kas sakrīt ar pavasara iestāšanos,bet baltiem Zodiaka loks sākas vasarā,Saulgriežu auglības pilnajā laikā.
1. Baltu Zodiaka pirmā zīme ir Vēzis jeb Vedējs/Vēssžalis (no 22.jūnija),kura pils zāļu sargātājs ir Mēnestiņš.

2. Otrā zīme – Lauva/Lewas/Levūkas/Levažundels/Lauvmutis (no 22.jūlija).To sargā Marsilyna jeb Mīļa Māra,jeb Jupiters,kurš dod Saulei norādes,kā rīkoties (un Saule Jupiteram jeb mūsu Mīļajai Mārai klausa).

3. Trešā zīme – Jaunava/Meitiņa (no 22.augusta),kuru sargā PastaRīte jeb Merkurija (Merkurs).

4. Ceturtā zīme – Svari/Dzērve/Vinda (no 22.septembra),kuru savukārt sargā Vakara-Rīta zvaigzne.

5. Piektā zīme – Skalpeliuks/Sikspārnis/Turklītis (no 22.oktobra) un garajos gados arī Dzīvnesis.Zīmi sargā Raudovīte/Žeizdre jeb Marss.(Laiks šajā periodā atrodas gada cikla beigu posmā – sistēmas visdziļākajā dzelmē,ko sauc dievietes Žemymas jeb Zemes Mātes vārdā.Dzīvneša misija šajā laikā ir saglabāt pēcteču veselīgumu un asnu dīgtspēju,jo šī ir viena no gada lūkām,ko varētu salīdzināt ar melno caurumu.)

6. Sestā zīme – Medejs/Mednieks/Strelčia-Strēlnieks (no 22.novembra).Šo zīmi sargā Māra/MarsyLina jeb Jupiters.Māra ir Laimes zvaigzne.Šai zīmei Radītājs atvēlējis sargāt laika maiņu saskaņu un Visuma sistēmas sākumus.Sākotnējais Laika vilnis rāda,ka šajās Strēlnieka zālēs notiek gada cikla beigas un jauna sākums.

7. Septītā zīme – Svētradzis/Briežradzis (no 22.decembra) – to sargā SATURnesis vai SATURnulis,kurš mudina visu turēt,saturēt.Briedis jeb Alnis,jeb Stirna apzīmē sastingušu Laiku,turklāt Briedis apzīmē briešanu un izkliedi (kā dzīvnieku ragu zarotnītes).

8. Astotā zīme – ŪdensVirsmis/Ūdensnesējs (no 22.janvāra).To sargā Žalias Uredas jeb Urāns.Viņa pils zālē atrodas daudz zvaigznāju,kas ietekmē šo zīmi.Viņi ir Gadsimtu valdnieki.Tautas teiksmas stāsta,ka leatiem/baltiem uzticēta Radītāja misija – sākt Jaunu ēru,jaunus laikus.

9. Devītā zīme – Suvijus/Savija/Zivis (no 22.februāra). Šī goda zīme Debesīs modina savīt sistēmu "kamoliņus” – embrijus vai esmes/būtības.Tā ir slēgtais mērs,noslēdzošais.Viss ir piepildīts,lai pēc laika varētu sākt radīšanu no jauna.Zivju sargātāja arī ir Māra,bet kopā ar citiem zvaigznājiem.

10. Desmitā zīme – Preilis/Baltais lācis (no 22.marta). To sargā Rauduvīte – Marss ar savām sarkanīgajām gaismiņām.Preiļa goda zāles esošais Videļču zvaigznājs jeb debesu dakša ar savu divzaru izceļ šajā laikā dzimušo cilvēku vienreizējās īpašības:”baltas vārnas”,”balti zirgi”,”baltas pūces”.Viņi ir zemes rota.

11. Vienpadsmitā zīme – Vērsītis/Taurs/Tincis (no 22.aprīļa). Šai goda zālei ļoti daudz vārdu un kategoriju,tā ir sirdsgudrības,radošu spēku,vissvētāko jūtu vieta.Zīmi sargā MarsyLima,Rauduvīte un Zaļas Uredas-Mežsargs,bet visvairāk to iespaido Vakar/Rīte.Tiek uzsvērtas spējas radīt,aust,vīt jaunus debesu audumus,jaunus embrijus,sistēmu kodolus,kas vēlāk iemiesosies uz Zemes.

12. Divpadsmitā zīme – Dvīņi/Mildvaiņi (no 22.maija). Viņu pils zāli sargā Pastaryte-Merkūrija (Merkurs),ko sauc arī par Saules meitu.Laiks šajā goda zālē ir dubults,jo te atrodas pusgada maiņa – tiek noplūkti ziedi,un pēc vasaras saulgriežiem veidosies jaunas sēklas,pēcteči.

Tāpat kā citām tautām,arī baltiem bija sava gadu ciklu skaitīšanas sistēma.

Austrumniekiem ir 12 gada valdnieki,bet senajiem baltiem – pat trīsdesmit divi! Šis cikls balstās uz Saturna jeb "mūsu satura” ciklu un atkārtojās ik pa 32 gadiem (mūsdienās tiek uzskatīts,ka Saturna cikls ir 29,5 gadi). Arī seno indoeiropiešu Avestas kalendārs balstās uz Saturna ciklu,savukārt tibetiešu-ķīniešu – uz Jupitera ciklu,kas ir 12 gadi.

(”Patiesā dzīve”. No sarunas ar Regīnu Valtenbergu – vēsturnieci,burtnieci,zīmju,paražu un folkloras pētnieci,kura orientējas arī senajos baltu debesu noslēpumos)

Kategorija: Baltu mantojums - Dainas, zīmes | Pievienoja: Saulite (10.11.2012)
Skatījumu skaits: 1591 | Reitings: 5.0/1
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2355
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 2
Viesi: 2
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2018 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz