Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Viss par un ap Ho oponopono [23]
Interesanti raksti [81]
Cilvēka organisms un tā funkcijas [12]
Tautas medicīna [44]
Sarunas par svaru [24]
Audzēts Latvijā [38]
Baltu mantojums - Dainas, zīmes [69]
Ārstniecības augi [81]
Dziednieki [20]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Dziedniecība, latviskā vide » Sarunas par svaru

Svara zaudēšana sākas ar organisma attīrīšanu

Svara zaudēšana sākas ar organisma attīrīšanu

Dr. Eva Peiča,
Medicīnas sabiedrība ARS

Mēs esam mācīti rūpēties par sava ķermeņa higiēnu kopš bērnības: reizi dienā  iet dušā vai vannā, vakaros un rītos tīrīt zobus utt.  Vārdu sakot, mēs protam  rūpēties par savu ķermeni no "ārpuses", taču reti aizdomājamies, ka mūsu ķermenim ir nepieciešama arī "iekšēja" higiēna.

Cilvēka ķermenim ik pa laikam ir nepieciešama attīrīšanās. Visā pasaulē arvien vairāk cilvēku reizi gadā veic ķermeņa attīrīšanās kursu, lai aizkavētu tā novecošanu un novērstu pārmērīgas ēšanas un dzeršanas sekas -  nogurumu, gremošanas traucējumus, kāju pietūkumu, ķermeņa stīvumu un nevajadzīgu masas palielināšanos.

Dzīvojot 21. gadsimtā diemžēl vairs nevaram izvairīties no automašīnu izplūde gāzēm, cigarešu dūmiem, pesticīdiem un pārtikas konservantiem, kas piesātina cilvēka organismu ar toksīniem. Apkārtējās vides kaitīgo ietekmi  vēl vairāk pastiprina ikdienas stress darbā un sadzīvē. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka pienāk brīdis, kad jūsu ķermenis ar to visu vairs nespēj tikt galā un jūs sākat just enerģijas trūkumu un dzīvesprieka zudumu. Tas nozīmē, ka ir pienācis laiks organisma attīrīšanai !

Ko nozīmē attīrīt ķermeni?

Kā vēsta sens teiciens - mūsu ārējais skaistums  lielā mērā ir atkarīgs no  iekšējo orgānu stāvokļa un funkcionēšanas. Vispārēja ķermeņa attīrīšana ir absolūti nepieciešama, ja gribam, lai ķermenis būtu brīvs no iekšējas saindēšanās un tāpēc spējīgs harmoniski funkcionēt.  Katra no attīrīšanās procedūrām dod  īpašu rezultātu:

 • Resno zarnu attīrīšana mazinās vai pilnībā likvidēs zarnu pūšanos, vēdera aizcietējumus un grēmas
 • Aknu attīrīšanas rezultāta uzlabosies gremošana, atmiņa, acīs atjaunosies veselīgs spīdums, mati kļūs spīdīgāki, atjaunosies enerģijas krājumi,  pieaugs spēks un izturība
 • Pēc nieru attīrīšanas samazināsies vai pilnībā izzudīs maisiņi zem acīm, stabilizēsies asinsspiediens
 • Attīrīti asinsvadi un  limfa pasargās no infekcijām, sirds lēkmēm, varikozām vēnām

Pazīmes un simptomi, kas var liecināt, ka organisms ir piesātināts ar toksīniem un tam būtu neieciešama attīrīšanās

Galvassāpes Bieža saaukstēšanās Garastāvokļa maiņas
Locītavu sāpes Acu kairinājums Nemiers
Klepus Novājināta imunitāte Depresija
Sēcoša elpa Paaugstināta jūtība pret apkārtējo visi Nogurums
Iekaisis kakls Aizlikts deguns Ādas izsitumi
Stīvs kakls Drudzis Nātrene
Aizdusa Niezošs deguns Slikta dūša
Asinscirkulācijas traucējumi Paaugstināta nervozitāte Gremošanas traucējumi
Paaugstināts holesterīna līmenis Miegainība Apetītes trūkums
Muguras sāpes Bezmiegs Slikta elpa
Iesnas Reibonis Aizcietējumi

Kādi ir populārākie ķermeņa attīrīšanas veidi?

Visas metodes, kas dod ķermenim atslodzi, un tādējādi arī  laiku atveseļoties un atjaunoties, ir pieskaitāmas pie attīrīšanās metodēm. Pasaulē tiek pielietotas dažādas metodes:

 • Ūdens gavēnis
 • Sulu gavēnis
 • Dabisku augu preparātu kurss (viena no ērtākajām un vienkāršākajām metodēm )
 • Attīrošas kosmētiskas procedūras, vannas
 • Attīrošas diētas
 • Zarnu attīrīšana
 • Kaloriju ierobežošana
 • Citas mazāk populāras metodes

Pirms uzsākat ķermeņa attīrīšanas kursu būtu vēlams rūpīgi izsvērt kura no  metodēm tieši Jūsu organismam un situācijai šobrīd būtu vispiemērotākā. Taču, ja esat nolēmis attīrīt savu organismu, bet sirgstat ar kādu hronisku saslimšanu, tad par piemērotāko attīrīšanās metodi noteikti vajadzētu konsultēties ar speciālistu. 

Attīrošas diētas ne vienmēr ir viegli izpildīt, bet tās ir ļoti veselīgas organismam. Viens no būtiskākiem organisma piesārņojošiem faktoriem ir nekvalitatīva pārtika. Patiesībā daba ir radījusi cilvēka organismu ar izteiktu vēlmi  būt veselam un tāpēc ļoti izvēlīgu - tas labprātāk  lietotu kvalitatīvu pārtiku. Taču mēs dienu no dienas,  gadu no gada piespiežam mūsu organismus uzņemt  nekvalitatīvu pārtiku – ceptus, treknus, sālītus, piparotus ēdienus, kas  piesārņo organismu.  Tāpēc attīrošas diētas pamatā vajadzētu būt galvenokārt dārzeņiem un augļiem. Pēc iespējas vairāk svaigā veidā. Te varētu ietvert arī rīsus.

Ūdens gavēņa laikā lieto tikai tīru ūdeni. Vēlams negāzētu, jo gāze veicina kuņģa skābes veidošanos, kas modina apetīti. Minimālais kurss 3 dienas. Dietologi iesaka ūdens atslodzes dienu reizi nedēļā.

Sulu gavēņa laikā lieto tikai augļu un dārzeņu sulas. Vēlams svaigi spiestas. Pasaulē populāra ir   3 dienu sulu kūre.

Attīrošas ķermeņa procedūras parasti iesaka veikt kompleksā ar citām metodēm (diētu, sulu kūri), atrodoties SPA kūrortā vai sanatorijā.

Zarnu attīrīšanai ir nepieciešama īpaša aparatūra, un tāpēc šo procedūru veic  speciālos kabinetos īpaši apmācīti speciālisti.

Augu preparātu kurss ir mūsdienu "vienmēr aizņemtam" cilvēkiem viena no ērtākajām un vienkāršākajām attīrīšanas metodēm. Šodien aptiekas piedāvā ļoti plašu klāstu ķermeni attīrošus līdzekļus, kuru sastāvā ir ārstniecības augi un šķiedrvielas, kas maigi, bet iedarbīgi attīra organismu, izvadot no tā toksīnus un šlakvielas. Viens no populārākajiem Eiropā šobrīd ir BioDrain, kura sastāvā ir dažādu ekstraktu kombinācijas: artišoks, nātre, pienene, sparģeļi, selerijas, timiāns, sakņaugu šķiedras, augļu šķiedras, citrusaugu mīkstums.

Ir zināms, ka sparģeļi, artišoks un pienenes stimulē nervu šūnas, bet nātres, selerijas un timiāns – asinsriti, turklāt tie visi veicina liekā šķidruma un toksīnu izvadīšanu. Savukārt augļu un dārzeņu šķiedrvielas labvēlīgi iedarbojas uz zarnu mikrofloru.

Augu flavonoīdi regulē šķidruma daudzumu organismā, dara ādu tvirtāku un samazina celulītu.  Neveselīgs uzturs un flavonoīdu trūkums izraisa visai izplatītu problēmu – nevajadzīgu šķidruma un šlakvielu  uzkrāšanos starpšūnu telpā. Ja sīkie kapilāri ir veseli un elastīgi, tie bez grūtībām nodrošina šķidruma uzsūkšanos atpakaļ šūnās un tā izvadīšanu. Bet, ja uzturā flavonoīdu trūkst, kapilāri nespēj funkcionēt pilnvērtīgi, un tādēļ ķermeņa audos uzkrājas lieks šķidrums un šlakvielas.

Minimālais ķermeņa attīrīšanas kurss ar augu preparātiem ir vismaz 2 nedēļas. Ieteicamais kurs ir 4 - 6 nedēļas.  Parasti augu līdzekļus jālieto 3 reizes dienā – brokastīs, pusdienās un vakariņās kopā ar glāzi ūdens.

Ja vēlaties panākt pēc iespējas  lielāku un noturīgāku efektu, samaziniet  kafijas, tējas, alkohola, saldumu, cukura, skābu un treknu produktu patēriņu uzturā. To vietā vairāk lietojiet graudaugu produktus, svaigus augļus un dārzeņus. Arī kustības un fiziski vingrojumi sekmēs toksīnu ātrāku izvadīšanu no organisma.

Kādas var būt organisma iespējamās reakcijas attīrīšanās laikā?

Iespējamās reakcijas var parādīties otrajā vai trešajā dienā pēc attīrīšanās kursa uzsākšanas. Tās var izpausties dažādos veidos 

 • Galvassāpes. Ķermenis sāk zaudēt ķīmiskās vielas, ko jūs parasti uzņemat ar kafiju, tēju, alkoholu, saldumiem. Padoms - dzeriet daudz ūdens un pēc iespējas atslābinieties.  Ja galvassāpes kļūst stiprākas, samaziniet augu preparāta devu.
 • Izsitumi. Āda, būdama ķermeņa lielākais orgāns, attīrās visvairāk. Izsitumu parādīšanās liecina, ka organisms ir sācis izvadīt toksīnus. Padoms – dzeriet ik dienas daudz ūdens, lai toksīnu izvadīšana noritētu ātrāk.
 • Pastiprināta zarnu darbība. Tas tikai liecina, ka attīrīšanās ir sākusies. Šie simptomi parasti vērojami tikai dažas dienas.
 • Kuram gan nepatīk  lūkoties uz māju pēc remonta?  Patīkamāk ir braukt tikko nomazgātā mašīnā nekā netīrā. Arī tīrs apģērbs liek mums justies labi.  Tomēr pavisam droši var apgalvot, ka neviena no iepriekš minētājām sajūtām nelīdzinās tai, kas pārņem mūs tad, kad sajūtam savu ķermeni attīrītu.
                                                         

Avots: http://www.euroaptieka.lv/lv/articles/veselibas_centrs/liekais_svars_un_veseliba/svara_zaudesana_sakas_ar_organisma_atti
Kategorija: Sarunas par svaru | Pievienoja: Saulite (16.04.2013)
Skatījumu skaits: 1515 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2362
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2018 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz