Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Interesanti raksti [81]
Tautas medicīna [45]
Sarunas par svaru [24]
Audzēts Latvijā [38]
Baltu mantojums - Dainas, zīmes [69]
Ārstniecības augi [81]
Dziednieki [20]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Dziedniecība, latviskā vide » Sarunas par svaru

Ārstnieciskie augi liekā svara samazināšanai
 Izmantot ārstnieciskos augus liekā svara samazināšanai ir pieļaujams tikai ja šī problēma nav pārlieku nopietna. Pārlieku liela svara gadījuma ieteicams vispirms griezties pie ārstējošā ārsta vai endokrinologa.

 Fitoterapijas mērķis ir nomākt apetīti, nodrošināt hipoholeterīnisku iedarbību, stimulēt vielu maiņu, radīt piepildīta gremošanas trakta sajūtu. Ņemot vērā citus traucējumus organisma sistēmu darbībā, kas ierasti pavada aptaukošanos, ieteicams ir augu maisījumos iekļaut augus kam piemīt urīndzenoša, žultsdzenoša iedarbība, ka arī šī iedarbība vērsta uz sirds asinsvadu sistēmu, elpošanas un citām sistēmām. Kā arī augus kas izrāda atslābinošu efektu un aizkavē uzturvielu uzsūkšanos zarnu traktā.

 Augus, kuriem ir nosacīti liela iedarbība un veiksmīgi palīdz cīņā ar aptaukošanos var iedalīt 4 grupās.

Pirmā grupa
 
Jūras augi brūnā, vai dzeltenbrūnā krāsā - bārkstainā cistozira, burbuļainais fikus, cukurveida laminārija u.c. galvenais iedarbības efekts vērsts uz apetītes nomākšanu radot sāta sajūtu. Augiem piemīt īpašība ūdenī uzbriest un būtiski palielināties pēc apjoma. Šī procesa laikā tiek kairināti kuņģa receptori, kas reaģē uz mehāniskām darbībām un rodas sāta (pilna kuņģa) sajūta, kas kalpo par signālu, ka ir laiks pārtraukt uzņemt pārtiku. 
 Bieži aptaukošanās ir saistīta ar aizkuņģa dziedzera hiperfunciju, ko izsauc joda deficīts organismā, tāpēc jods, ko satur jūras augi, stimulē vielu maiņu, novēršot hipotireoido stāvokli un izrāda antisklerotisku iedarbību. 
 Uzmanību lietojot jūras augus ir vēlams ievērot cilvēkiem, kas lieto jodu saturošus medikamentus vai piemīt paaugstināta jūtība pret jodu. Ja ir traucēta aizkuņģa dziedzera funkcija ir nepieciešana endokrinologa konsultācija.

Otrā grupa
 
Šajā grupā ietilpst augi, kas stimulē vielu maiņas procesus organismā, kam piemīt urīndzenoša, sviedrējoša, žultsdzenoša un atslābinoša iedarbība. Tautas medicīnā tos dēvē ar asinstīrītājiem. Tie ir - parastais anīss, ārstnieciskais lupstājs, kapu mirte, nokarenais bērzs, melnais plūškoks, dzeltenā drudzene, irbulene, vērmele, savvaļas cigoriņš, sunīši, zilganā kazene, meža zemene, lielā nātre, krūklis, parastā kukurūza, ložņu vārpata, parastais kadiķis, valrieksts, lielā ceļteka, parastais mārsils, pļavas kosa, mellene, trejkrāsu atraitnīte u.c.

Trešā grupa
 
Ietilpst augi, kas izrāda antisklerotisku un hipolipidēmisku iedarbību. Tie tiek izmantoti gan zinātniskajā (saldais apelsīns, baklažāns, asinsarkanā vilkābele, pavasara adonis, ārstnieciskais amoliņš, pelēkā pērkone, dārzā kāposts, zirgkastanis, dārza sīpols, piparmētras, pienenes, ortosifons (nieru tēja), aronijas, pakalnu sālszāle, ķiploki, eleuterekoks), gan tautas medicīnā (griķi, parastā ežziede, kodīgais laimiņš, melnā naktene, soja u.c.).

Ceturtā grupa
 
Ietilpst ārstnieciskie augi ar iedarbību uz sirds - asinsvadus sistēmu, daudzus augus vēlams lietot tikai pēc ārsta ieteikuma (kalnu arnika, ārstnieciskais baldriāns, ārstniecības amoliņš, kreimenes, uzpirkstīte, lielziedu magnolija, dumbrāja zaķpēdiņa, ārstniecības pātaine, eikomija u.c.).

 Tautas medicīnā aptaukošanās ārstēšanai izmanto vēl daudz un dažādus augus, piemēram, auzas, aloe, divšķautņu asinszāli, piparmētras, pētersīļus, pienenes, pelašķus.

 Augi, kuriem piemīt cukura līmeni pazeminoša iedarbība - austrumu galega, mellenes, pienenes, lielais diždadzis, augstā arālija, lakricsakne, žeņšeņs, eleuterokoks, bārbeles, brūklenes, zilenes, maura sūrene, divšķautņu asinszāle, rīsi, rudzi, kvieši, burkāni, selerijas, kizils, lielās nātres, kanēlis, dārza sīpoli, ķiploki, Ķīnas citronliāna, liepu ziedi, sējas lini, eikalipts, spināti, zemenes, avenes, pīlādži, levzeja, vīģes, arbūzi, ķirbji, kāposti, ceļmallapas u.c.

 Minētos augus var lietot katru atsevišķi vai maisījumos. Augu maisījumi ir vecākais un vienkāršākais veids kā izmantot ārstnieciskos augus. Maisījumus veido ņemot vērā katra auga īpatnības un aktīvāko iedarbības veidu, vienlaicīgi vienam otru papildinot.

 Labu efektu var gūt pielietojot ārstniecisko augu un ēterisko eļļu vannas, kā arī veicot masāžu ar augu eļļām kas bagātinātas ar ēteriskajām eļļām, kurām ir anticellulīta, asinsvadus nostiprinoša un ādas drenāžas funkciju uzlabojoša iedarbība.

 Dabiskās ēteriskās eļļas izmanto aptaukošanās ārstēšanai un tūskas mazināšanai - pamata eļļas: lavanda, kadiķis, rozmarīns, greipfrūts, apelsīns, raudene; papildus eļļas: gerānija, ciedrs, ciprese, laims, citronmelisa, citrons, timiāns, fenhelis, muskata salvija.



Avots: http://www.latvijaspirts.lv/web/?id=402019
Kategorija: Sarunas par svaru | Pievienoja: Saulite (10.03.2010)
Skatījumu skaits: 3081 | Komentāri: 1 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 1
1 Saulite  
0
http://www.veselibaunskaistums.lv/appserv....E8.html
interesanta mājas lapa, var atrast arī tīri labas leitas ah

Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2404
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2024 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz