Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Interesanti raksti [81]
Tautas medicīna [45]
Sarunas par svaru [24]
Audzēts Latvijā [38]
Baltu mantojums - Dainas, zīmes [69]
Ārstniecības augi [81]
Dziednieki [20]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Dziedniecība, latviskā vide » Audzēts Latvijā

Kāpēc paipalu olas ir vērtīgas cilvēka organismam?
Kāpēc paipalu olas ir vērtīgas cilvēka organismam ?

Paipalu olas un arī paipalu gaļa ir augstvērtīgs diētisks produkts, ko cilvēki novērtējuši jau senatnē. Paipalu olas labvēlīgi iedarbojas uz slimu cilvēku organismu, tās ieteicams iekļaut arī bērnu ēdienkartē. Turklāt – bērni labprāt ēd paipalu olas – viņiem patīk olu neparastās, krāsainās čaumalas un miniatūrais izmērs. Olas ir gardas un sātīgas, un kas ir īpaši svarīgi – nekad neizraisa alerģiju (diatēzi) pat tiem cilvēkiem, kuriem tā rodas no vistu olu ēšanas.

Paipalu gaļa ir maiga un sulīga, tai ir savdabīgs aromāts, līdzīgs medījumu gaļai. Paipalu olu un gaļas produkti lieliski papildina svētku galdu, tā ir laba iespēja gan iepriecināt savus viesus, gan pašiem uzlabot savu veselību.




Paipalu olas sver 10-12 gramus, tām ir plāna un trausla čaumala dažādās krāsās. Olu sastāvā ir daudz bioloģiski aktīvu vielu, kas šo produktu izceļ citu mājputnu vidū. Paipalu olas var lietot vārītā, ceptā,


marinētā veidā; tās var ēst arī termiski neapstrādātas. No paipalu olām var pagatavot omletes, salātus un majonēzi, ar tām var dekorēt karstos ēdienus. Paipalu olas ir ieteicams ēst katru dienu, pētījumi apliecina to labvēlīgo ietekmi uz bērnu intelektuālo spēju attīstību.




Paipalu olām ir augsta uzturvērtība, tās ir bagātas ar vitamīniem un minerālvielām. Ja salīdzina vistu olas un paipalu olas, tad vienā paipalu olas gramā ir 2,5 reizes vairāk A vitamīna, 2,8 reizes vairāk B1 un 2,2 reizes vairāk B2 vitamīna kā vienā vistas olas gramā. Piecās paipalu olās, kuru masa ir līdzērtīga vienai vistas olai ir 5 reizes augstāks fosfora un kālija daudzums, 4,5 reizes lielāks dzelzs daudzums. Paipalu olas ir bagātas arī ar aminoskābēm, kam ir svarīga nozīme vielmaiņas procesā. Paipalu olās, salīdzinājumā ar vistu olām, ir vairāk tādu neaizvietojamu aminoskābju kā tirazīns, treonīns, lizīns, glicīns un histidīns. Tirazīns, piemēram,ir nepieciešams ādas un matu pigmentu sintēzei, tātad atbildīgs par veselīgu sejas krāsu. Tieši tāpēc paipalu olas tiek izmantotas arī kosmētikā. Paipalu olās koncentrētā veidā sakopotas daudzas cilvēkam nepieciešamas bioloģiski aktīvas vielas.




Paipalu olām ir plašs pielietojums arī ārstniecībā. Par sevišķi augstvērtīgām uzskatāmas Japānas paipalu olas. To saslimšanu skaits, kuru gaitu var atvieglot paipalu olu lietošana uzturā ir visnotaļ garš :






  • kuņģa-zarnu trakta slimības, it īpaši kuņga čūla un divpadsmitpirkstu zarnu čūla, gastrīts

  • anēmija

  • stipras galvassāpes

  • hroniska pneimonija

  • bronhiālā astma

  • tuberkulozes intoksikācija



Paipalu olu lietošana uzturā palīdz aizsargāt cilvēka organismu pret radioaktīvā apstarojuma izraisītām sekām izvadīt no organisma radioaktīvās vielas noregulēt asinsspiedienu novērst gremošanas traucējumus, mazasinību, nervu darbības traucējumus.


Regulāri ēdot paipalu olas, pieaug cilvēka organisma pretestība augšējo elpošanas ceļu saslimšanām un alerģijai. Paipalu olās esošais A vitamīns labvēlīgi iedarbojas uz redzi. Paipalu olas paaugstina dzimumtieksmi un potenci.Tās īpaši ieteicams grūtniecības laikā, jo mazina toksikozes un grūtniecības pārtraukšanās risku.


Kultūristiem paipalu olu lietošana uzturā ir brīnišķīgs olbaltumvielu avots, jo tās labi asimilējas organismā un lietotas lielākos daudzumos (vairāk kā desmit olas) neizraisa diatēzi.


Novērots, ka paipalu olas īpaši palīdz pie sekojošām saslimšanām – hronisks žultspūšļa iekaisums, bronhiālā astma, sirds un nervu saslimšanas. Šo sarakstu varētru turpināt, taču svarīgāk ir kas cits – atšķirībā no medikamentiem, ar kuriem pieminētās slimības ārstē, paipalu olu lietošana neizraisa nekādas blakus negatīvas reakcijas. Regulāri lietojot paipalu olas uzturā - vērtīgās minerālvielas, neaizvietojamās aminoskābes un vitamīni uzkrājas organismā, tādējādi stiprinot imunitāti un aizsargājot organismu.


Koncentrētā B vitamīna deva paipalu olās palīdz nostabilizēties nervu sistēmai, tādējādi cilvēks kļūst mierīgāks un līdzsvarotāks. Augstā fosfora, kālija un dzelzs koncentrācija uzlabo atmiņu, palīdz grūtniecēm saglabāt veselus zobus.


Viena no vērtīgākajām paipalu īpāšibām ir tā, ka tās ilgi saglabājas svaigas.Istabas temperatūrā tās var glabāt 30 dienas, bet ledusskapī – divus mēnešus. Tik ilgs glabāšanas termiņš ir iespējams, pateicoties olās esošajam lizīnam (leicīnam) – vienai no 8 neaizvietojamām aminoskābēm, kuras nevar sintezēties cilvēka organismā un tām obligāti jābūt cilvēka uzturā. Lizīns (leicīns) aizsargā no kaitīgīgiem mikroorganismiem gan pašu olu, gan cilvēku, kurš šo olu lietojis uzturā.




Rekomendējamā paipalu olu deva dienā ir šāda:



  • bērniem no gada līdz trīs gadu vecumam 1-2 olas

  • bērniem no trīs līdz 10 gadu vecumam – 3 olas

  • pusaudžiem no 10 līdz 18 gadiem – 4 olas

  • pieaugušajiem no 18 līdz 50 gadiem – 5-6 olas

  • pieaugušajiem pēc 50 gadu vecuma – 4-5 olas



Visveselīgāk paipalu olas ir lietot jēlā veidā, pusstundu pirms ēšanas, uzdzerot ūdeni vai sulu. Jau pēc divu nedēļu kursa organisms sajutīs paipalu olu dziedinošo spēku, bet vislabākos rezultātus var sasniegt turpinot paipalu olas bez pārtraukuma lietot 3-4 mēnešus. Ja ir nepatika lietot olas jēlā veidā, ieteicams tās sakult un pievienot biezputrām, kartupeļu biezenim vai zupām.Var arī pagatavot tā dēvēto «vēršaci», tomēr ievērojiet, ka pēc 15 minūšu termiskas apstrādes vitamīni iet zudumā.


Visgaršīgākā ārstēšanās terapija, protams, tika izgudrota Francijā.Izsmalcinātie aristokrāti siltam paipalu buljonam klāt dzēra karstvīnu.




Paipalu olās esošās bioloģiski aktīvās vielas paaugstina organisma tonusu, nostiprina kaulus, regulē prostatas dziedzera darbību, nostiprina kaulus, sirdi, aknas, nieres, kuņģi, aizkuņģa dziedzeri un citus orgānus. Paipalu olas, atšķīrībā no vistu olām, nesatur holesterīnu, tāpēc tās var lietot cilvēki, kuriem jākontrolē holesterīna līmenis. Bet vislieliskākā ziņa ir tā, ka lietojot paipalu olas, nav iespējams saslimt ar salmonelozi. Lietojot vistu olas, cilvēki dažkārt savu organismu pakļauj riskam reizē ar olām uzņemt arī antibiotikas, ar kurām vistas ārstētas.Tā kā paipalas ir neuzņēmīgas pret dažādām infekcijām, tās nav pakļautas vakcinācijai.


Japānā paipalu olas plaši pielieto bērnu uzturā. It īpaši paipalu olas tiek ieteiktas fiziski vāji attīstītiem bērniem. Jēlas olas tiek iekļautas slimu un novājinātu bērnu ēdienkartē. Taču īpaši


japāņi tic paipalu olu brīnumainajai ietekmei uz organisma reproduktīvo funkciju.






Lieliskus rezultātus guva paipalu olu iekļaušana to bērnu ēdienkartē, kuri cieta no Černobiļas atomreaktora avārijā izraisītās radiācijas noplūdes. Pēc regulāras paipalu olu lietošanas, uzlabojās bērnu vispārējais veselības stāvoklis, paaugstinājās hemoglobīna līmenis, izzuda galvas sāpes un pastāvīgā noguruma sajūta.




Tie, kas vēlas uzlabot savu veselību, ir novērtējuši paipalu olu lieliskās īpašības!



Mūsu paipalas tiek audzētas šiem putniem īpaši labvēlīgos apstākļos. Augstvērtīgā , speciāli paipalām izstrādātā barība un filtrētais ūdens, ar ko paipalas tiek dzirdinātas, veicina dējību un paaugstina vitamīnu un minerālvielu daudzumu olās.



OLU ČAUMALU TERAPIJA


Olu čaumalām ir visplašākais pielietojums. No senseniem laikiem putnkopji ievērojuši, ka pievienojot sasmalcinātas olu čaumalas putnu barībai – paaugstinās putnu dējība. Dārzkopji olu čaumalas pievieno augsnei, tā bagātinot to ar mikroelementiem un neitralizējot augsnes skābumu. Putnu olas un olu čaumalas iekļautas arī daudzu senu ārstniecības recepšu sastāvā.


Olu, tai skaitā arī olu čaumalu konkurencē nepārspētas ir paipalu olas. Paipalu olas mediķi un biologi atzinuši par augstvērtīgu diētisku produktu, bet paipalu olu čaumalas - par lielisku kalcija avotu, kas viegli uzsūcas organismā.


Kalcija nepietiekamība cilvēka organismā izraisa virkni veselībai bīstamu saslimšanu, kā piemēram zobu bojāšanos bērniem vai kaulu trauslumu vecākiem cilvēkiem. Ja nepieciešamais kalcija daudzums netiek uzņemts ar ēdienu, tad ķermenis to '' zog'' no kauliem. Tā bojājas kaulu veselība un ar laiku sarūk skeleta masa. Kalcija deficīts izpaužas arī kā depresija un slikts miegs, šī mikroelementa trūkums organismā veicina mazasinību, biežas saaukstēšanās, alerģijas, herpes vīrusu un mazina aizsardzību pret radiāciju. Sievietēm kalcija trūkums var vājināt dzemdību kontrakcijas un maksts muskulatūras tonusu, izsaukt baltos ziedus.


Lai nodrošinātu nepieciešamo kalcija dienas devu ar produktiem, katru dienu būtu jāapēd vismaz puskilograms siera, litrs jogurta vai jāizdzer vairāki litri piena. Maize un citi graudu izstrādājumi ir visai nabadzīgi kalcija avoti. Tāpēc kalcijs jāuzņem papildus.

Atšķirībā no daudziem medicīniskiem kalcija preparātiem, kuru sastāvā ietilpst kalcija hlorīds, krīts un ģipsis, kas grūti pārstrādājas organismā un rada arī negatīvas blaknes, paipalu olu čaumalas sastāv no kalcija karbonāta (90%), kas labi uzsūcas cilvēka organismā un tādiem vērtīgiem mikroelementiem kā varš, fluors, dzelzs, mangāns, molibdēns, fosfors, sērs, cinks, silīcijs un citiem, kopumā 27 elementiem. Silīcijs un molibdēns, kurš organismā nodrošina svarīgas bioķīmiskas reakcijas, ir reti sastopams pārtikā, tāpēc paipalu olu čaumalas uzskatāmas par īpaši vērtīgu mikroelementu avotu.
Zinātnieki vairāku gadu garumā pētījuši smalcinātu paipalu olu čaumalu iedarbību uz cilvēka organismu un konstatējuši augstu produkta terapeitisku aktivitāti. Produktam nav arī nekādu blakņu – atšķirībā no citiem medicīniskiem kalcija preparātiem, paipalu olu čaumalu kalcijs nenogulsnējas locītavās un neapdraud tā lietotāju ar nierakmeņu saslimšanu.

Īpaši svarīgi ir sasmalcinātas paipalu olu čaumalas iekļaut bērnu uzturā. Jau no viena gada vecuma paipalu olu čaumalas var pievienot bērna ēdienam – tas intensīvajā augšanas periodā nodrošinās veselīgas kaulu sistēmas veidošanos. Paipalu olu čaumalu terapija ir lielisks līdzeklis cīņai pret rahītu un mazasinību, kas bieži pavada šo saslimšanu.


Izpētīts, ka Latvijā viszemākais kalcija patēriņš ir vecuma grupā no 20 – 29 gadiem (ap 10%). Šis dzīves posms ir ļoti nozīmīgs kaulu veselības profilaksei, jo cilvēka kauli veidojas un nostiprinās līdz 30 gadiem. Turpmākās dzīves laikā skeleta masa rūk un kaulu veselība lielā mērā atkarīga no tā, kāds pamats tai likts, vai kalcijs iepriekš minētajā vecumā bijis pietiekams.


Pēc 40 gadu vecuma sieviete gadā zaudē līdz trim procentiem no kaulu masas, vīrietis – pusprocentu. Kauli paliek trausli, tāpēc trešdaļai sieviešu un astotdaļai vīriešu pēc 50 gadu vecuma var būt osteoporotisks lūzums. To var novērst ar fiziskām aktivitātēm un veselīgu uzturu, un papildus kursu veidā, no oktobra līdz martam visu laiku lietojot kalciju un D vitamīnu (zivju eļļu)


Pievienojot uzturam smalcinātas paipalu olu čaumalas – ātrāk uzlabojas veselības stāvoklis pie tādām veselības problēmām kā iedzimts gūžas locītavas mežģījums, osteoporoze, kaulu lūzumi, trausli nagi, smaganu asiņošana, aizcietējums, uzbudināmība, nemiers, bezmiegs, siena drudzis, astma un nātrene.

Smalcinātas paipalu olu čaumalas ir lielisks profilakses līdzeklis, kuru ieteicams lietot
grūtniecēm

  • bērniem no 1-6 gadu vecumam
  • pusaudžiem
  • pieaugušajiem periodā no novembra līdz martam
  • veciem cilvēkiem

Kā lietot smalcinātās paipalu olu čaumalas ?
Nav būtiskas atķirības – lietot produktu tukšā dūšā vai ēšanas laikā. Labāku uzsūkšanos organisnmā nodrošinās čaumalu lietošana kopā ar citrona sulu vai zivju eļļu, kurā daudz D vitamīna un joda.

Lūk, daži piemēri, kā lietot smalcinātas paipalu olu čaumalas.

Čaumalas var pārliet ar citrona sulu un tieši pirms ēšanas pievienot ēdienam.
Kalcijs un citi mikroelementi organismā labi uzsūcas šķidrā veidā, tāpēc ieteicams ir arī šāds paņēmiens – traukā ieber čaumalu pulveri un pārlej ar ūdeni (ar aprēķinu 1 tējkarote uz 1 litru ūdens) un piecas stundas notur. Šādi pagatavotu ūdeni var dzert tāpat, lietot tējas, kafijas vai zupas vārīšanai.

Starp citu – paipalu olu čaumalas attīra ūdeni no smagajiem metāliem un piešķir tam sārmainumu, kas palīdz neitralizēt skābi kuņģī. Lietojot paipalu olu čaumalu pulveri, desmit dienu laikā pazūd hroniskas kuņģa sāpes, ātrāk dzīst čūlas.

Tiem, kas rūpējas par labu izskatu, noderīgs būs šāda skaistumkopšanas recepte - laika posmā no novembra līdz martam ik vakaru pirms miega lietojiet 1/3 tējkaroti paipalu čaumalu pulvera un divas kapsulas zivju eļļas un jūsu mati un nagi būs stipri,veseli un skaisti.

Izmantojiet iespēju uzlabot savu veselību un izskatu bez ķīmijas un medikamentiem!


Paipalu fermas produkcija – smalcināts paipalu olu čaumalu pulveris - dabisks uztura bagātinātājs jūsu veselībai !


Mūsu produkts tiek gatavots no svaigām paipalu olu čaumalām. Lai saglabātu šī unikālā produkta vērtīgās īpašības, čaumalas tiek apstrādātas ar rokām – rūpīgi mazgātas un sagatavotas smalcināšanai. Lai izvairītos no bakteriāla piesārņojuma, čaumalas pusstundu tiek karsētas augstā temperatūrā un tad ar porcelāna piestu sastrādātas smalkā pulverī.


Pietiek tikai 1/3 tējkarotes paipalu olu čaumalu pulvera, lai nodrošinātu nepieciešamo dienas kalcija devu !



Avots: http://www.paipal.lv/main.php?lang=lv&men=info
Kategorija: Audzēts Latvijā | Pievienoja: Saulite (11.04.2010)
Skatījumu skaits: 2380 | Reitings: 5.0/1
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2404
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2024 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz