Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Interesanti raksti [81]
Tautas medicīna [45]
Sarunas par svaru [24]
Audzēts Latvijā [38]
Baltu mantojums - Dainas, zīmes [69]
Ārstniecības augi [81]
Dziednieki [20]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Dziedniecība, latviskā vide » Audzēts Latvijā

Kalanhoja
Plūksnainā kalanhoja (Kalanchoe pinnata) ir 60–120 cm augsts, daudzgadīgs biezlapju dzimtas lakstaugs. Pieaugušas lapas malās saskatāmi sīki mezgli, no kuriem uz augošiem augiem attīstās jaunie augi. Ja lapu nogriež un noliek uz zemes, izveidojas jauni augi ar stumbru, lapām un saknēm. Šis augs savvaļā sastopams Dienvidaustrumāzijā, Āfrikā, Amerikā.

Ārstnieciski augstvērtīgas ir auga lapas un sula. Kalanhojas sula satur organiskās skābes (ābolu, etiķa un citronskābi), kā arī alumīniju, magniju, kalciju un mangānu. Kalanhojai piemīt baktericīda, pretiekaisumu, brūces dziedējoša un asiņošanu apturoša iedarbība. Izmanto arī ilgi nedzīstošu čūlu, izgulējumu un strutojošu procesu ārstēšanai. Svaigu kalanhojas lapu sulu izmanto pret asiņojošām brūcēm, augoņiem, ādas izsitumiem un ekzēmu, apdegumu un sasprēgājušu krūtsgaliņu ārstēšanai. Pret iesnām un gripas profilaksei to pilina degunā — divas reizes dienā pa diviem pilieniem katrā nāsī.


Ārstnieciskā izejviela ir auga lapas un sula. Tāpat kā alvejas lapas, arī tās pirms lietošanas vēlams nepilnas divas nedēļas paturēt ledusskapī. Kalanhojas sula satur flavonoīdus, miecvielas, organiskās skābes (ābolu, etiķa un citronskābi), polisaharīdus, fermentus, kā arī mikro un makroelementus: alumīniju, magniju, kalciju un mangānu.
 
Augu sulas aplikācijas vai uz tās bāzes pagatavotu ziedi lieto trofisko un ilgi nedzīstošu dažādas lokalizācijas čūlu, izgulējumu un strutojošu procesu ar audu atmiršanu ārstēšanai. Pirmās trīs dienas saiti maina reizi dienā, turpmāk - ik pēc trim diennaktīm. Pārtraukumos problemātiskajai vieti pieliek neitrālu vielu - cinka ziedi, vazelīnu vai ko tamlīdzīgu.
 
Svaigu kalanhojas lapu sulu izmanto pret asiņojošām brūcēm, furunkuliem, ādas izsitumiem un ekzēmu, apdegumu, dzemdes kakla erozijas un sasprēgājušu krūšu galiņu dziedēšanai - parasti sāpošajai vietai uzpilina 2 - 3 pilienus sulas (ārstēšanās kurss 5 - 6 dienas).

Pret tuberkulozi sulu lieto iekšķīgi - pa pustējkarotei divas reizes dienā pēc ēšanas, atšķaidītu ar trīsreiz lielāku ūdens daudzumu.
 
Kalanhojas sulas ziedes pagatavošanai nepieciešama tasīte ar apaļu dibenu. Vispirms to apslauka ar spirtu vai degvīnu, tad 30ml sulas tajā sajauc ar 50 g ūdeni nesaturoša lanolīna. Pēc tam pakāpeniski pievieno 50 g vazelīna. Ziedi uzglabā ledusskapī.

 

 

avoti:
"Mājas dakteris"  2005. gada februāra numura.
 
www.neslimo.lv
 
Kategorija: Audzēts Latvijā | Pievienoja: Saulite (23.08.2010)
Skatījumu skaits: 4582 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2404
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2024 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz