Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Interesanti raksti [81]
Tautas medicīna [45]
Sarunas par svaru [24]
Audzēts Latvijā [38]
Baltu mantojums - Dainas, zīmes [69]
Ārstniecības augi [81]
Dziednieki [20]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Dziedniecība, latviskā vide » Audzēts Latvijā

Kalanhoja

Man ārstnieciskā kalanhoje ir telpaugs numur viens, jo tā manai ģimenei ir ātri un efektīvi palīdzējusi dažādās situācijās," stāsta dārznieku entuziastu kluba "Tomāts" vadītāja Sarma Žarčinska no Ulbrokas un labprāt dalās savā pieredzē.

Dziedē iekaisumus, apdegumus, zilumus
Kalanhoji mēdz saukt par ķirurgu bez skalpeļa, un šīs auga spējas apstiprina daudzas dzīvē pieredzētas situācijas. Kalanhojes lapas satur sulu, kas, pirmkārt, anestezē, otrkārt, dezinficē un iznīcina baciļus, treškārt, dziedē. Mans paziņa bija sagriezis roku, tā uzpampa un pat pēc diviem mēnešiem, neskatoties uz visādām ripiņām, ko mediķi viņam izrakstīja, bija tā sapampusi un sāpēja, ka viņš neko nevarēja darīt. Palīdzēja kalanhoje.

Ja ir sapampums, iekaisusi vai sastrutojusi brūce, palūdz augam atļauju paņemt lapu. Nogriež to un zem tekoša ūdens noskalo, lai būtu tīra. Lapas virspusi ar zobu bakstāmo irbulīti sastrīpo krustu šķērsu, lai pa smalkajām griezuma vietiņām varētu izdalīties sula. Liek uz sapampušās vai sastrutojušās vietas un piestiprina. Šādas kompreses maina, līdz iekaisusī vieta ir sadziedēta.

Kalanhojes lapas kompreses palīdz noņemt zilumus. Reiz kādai sievietei, kura bija netīšām uzsitusi zilu aci, iedevu kalanhojes kompresi. Pēc trim dienām sieviete atnāca pateikt paldies. Viņa pastāstīja, ka otrajā dienā ziluma vieta jau bijusi dzeltena, bet trešajā nekas vairs nebija redzams.

Ja vakarā uzliek šādu kompresi uz smaganām pie sastrutojuša zoba, no rīta zobs vairs nesāp, un pēc laika arī sastrutojuma vairs nav.

Kalanhojes lapu kompreses lieto grūti dzīstošu, strutojošu, nekrotisku brūču, trofisku čūlu, izgulējumu, apdegumu ārstēšanai. Tā palīdz arī pie Sibīrijas čūlas, taču tad jāņem palīgā arī staipekņa sporu pulveris – likopodijs, kas jākaisa uz brūces, lai mazinātu limfas radīto mitrumu.

Ar kalanhojes lapu kompresēm var dziedēt vietas, kur ir velkošas sāpes. Reizēm gadās, ka pēkšņi kādā ķermeņa vietā jūtam tādu kā asu dūrienu. Tur ir izveidojies mazs asins kunkulītis, kas netiek cauri sīkajam asinsvadiņam. Šo vietiņu kārtīgi izmasē un uzliek kalanhojes lapiņas kompresi, jo tās sula šķidrina asinis un paplašina asinsvadus.

Pateicoties spējai šķidrināt asinis, ar kalanhoji labi var ārstēt vēnas. Šim nolūkam pagatavo lapu izvilkumu degvīnā. Nogriež visu augu, kas aug podā, noskalo, liek ledusskapja apakšējā nodalījumā un tur septiņas dienas, lai tajā uzkrājas bioloģiski aktīvās vielas. Pēc tam izņem, sasmalcina ar koka nazīti uz stikla vai fajansa šķīvja un liek stikla burkā. Pārlej ar degvīnu tā, lai visa lapu masa būtu pārklāta ar šķidrumu, liek ledusskapī uz nedēļu, laiku pa laikam saskalinot.

Kad izvilkums gatavs, to lieto kāju vēnu dziedēšanai. Apsēžas un kāju uzliek uz otra ķeblīša. Stāvus to darīt nedrīkst. Vates tamponu samitrina kalanhojes lapu izvilkumā un uzsmērē uz vēnām, sākot no kāju apakšas virzienā uz augšu. To dara viegli, bez ierīvēšanas, un ļauj, lai dziedinošais šķidrums pats iesūcas ādā. Vietās, kur vēnu mezgli lielāki, šķīdumu uzklāj vairākas reizes. Pasēž līdz pilnīgi viss šķidrums ir iesūcies ādā un tā ir sausa.

Noņem "miglu" no acīm

Kalanhojes sula ļoti labi līdz arī pret kataraktu un glaukomu. Vienu auga lapu noskalo, liek uz fajansa šķīvīša ledusskapī un tur uzglabā. Tieši pirms pilināšanas acīs no lapas nolauž mazu gabaliņu un stikla vai fajansa trauciņā sasmalcina ar koka vai stikla karoti, lai izdalās sula. (Metāla un plastmasas traukus un rīkus lietot nedrīkst, jo kalanhoje ir skābena.) Sākumā vienu pilienu sulas var atšķaidīt ar 3–5 pilieniem remdena ūdens (proporcijā 1:3 vai 1:5). Tad ar pipeti vienu pilienu tūdaļ iepilina acs asaru kaktiņā. Tā dara 10 dienas pēc kārtas no rīta un vakarā, pilienu daudzumu pakāpeniski palielinot līdz 2 un 3, bet ūdens daudzumu, ar kuru atšķaida sulu, samazinot. Pilina tikai svaigu, tikko izspiestu sulu, nolaužot gabaliņu no lapas, ko tur ledusskapī.

Pēc 10 dienām nākamās 10 dienas pilina vasaras medu, kas atšķaidīts ar ūdeni 1:1. Pēc tam atkal 10 dienas var pilināt kalanhojes sulu. Ja sulu pilina, tikko katarakta vai glaukoma sākusies, simptomi pazūd ātrāk. Ja vaina ielaista, uzlabojumu novēro pakāpeniski, bet tas ir.

Ārstē iesnas, kakla sāpes un klepu

Kalanhoje ir ļoti laba dezinficētāja. Ja parādās iesnas, kalanhojes sulu var pilināt degunā. Tīrā veidā tā ļoti kož, tādēļ sulu var atšķaidīt ar remdenu ūdeni 1:1. Katrā nāsī iepilina 2–3 pilienus vairākas reizes dienā.

Ja sāp kakls, ņem kalanhojes "bērniņus", kas aug lapai gar malām, un pakošļā. Mute un mēle kļūs stīva, līdzīgi kā pie zobu anestēzijas, bet tas pāries, un kakla sāpes arī.

Kategorija: Audzēts Latvijā | Pievienoja: Saulite (22.07.2015)
Skatījumu skaits: 1651 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2404
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 3
Viesi: 3
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2024 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz