Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Interesanti raksti [81]
Tautas medicīna [45]
Sarunas par svaru [24]
Audzēts Latvijā [38]
Baltu mantojums - Dainas, zīmes [69]
Ārstniecības augi [81]
Dziednieki [20]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Dziedniecība, latviskā vide » Audzēts Latvijā

Dr. Tereško tējas 3 (zāļu pintuki un grāmatas)
Veselības tēja LOCĪTAVĀM
Veselības tēja LOCĪTAVĀM

Satur augus, kuriem ir locītavu iekaisumu mazinošas īpašības, kā arī augus, kas veicina locītavu skrimšļu atjaunošanus.

Dzīves laikā locītavas biežitiek traumētas; jauniem cilvēkiem tas lielākoties paiet bez sekām, bet vēlākos gados pat neierasta lielāka fiziska slodze var bojāt skrimsli un būt par cēloni locītavu deformācijas attīstībai. Tiesa gan, ja cilvēks ir pieradis pie fiziskas slodzes un katru dienu veic kādu fizisku darbu, viņa kauli līdz sirmam vecumam saglabājas stipri un nekāda osteoporoze tos neskar. Lai cik tas liktos paradoksāli, bet tieši fiziska slodze ir labākais līdzeklis pret locītavu deformāciju un kaulu lūzumiem. Tomēr arī fiziski aktīviem cilvēkiem reizēm attīstās locītavu iekaisums un deformācija. Tam par iemeslu var būt gan gremošanas un uzsūkšanās traucējumi, kuru rezultātā locītavu skrimšļi nesaņem vajadzīgās barības vielas; gan arī to sīko asinsvadiņu slēgšanās, kas apgādā skrimšļus un kaulus ar šīm barības vielām un skābekli.

 Traucējumi aknu un nieru darbībā, kad organismā uzkrājas palielināts urīnskābes daudzums, izsauc lēkmjveidīgas sāpes mazajās locītavās; šo slimību sauc par podagru jeb ģikti. Pret to palīdz cīnīties gārsas laksti, kas sekmē urīnskābes sāļu izdalīšanos no organisma.
 
Gārsas laksti ir svarīga Veselības tējas LOCĪTAVĀM sastāvdaļa. Šinī tējā ir iekļauti arī augi, kas labvēlīgi ietekmē gremošanu. Tādi šinī tējā ir nātres lapas, amoliņa laksti, savukārt, tīruma kosas laksti, bērza lapas, paegļa augļi stimulē nieru darbību un izvada no organisma liekos sāļus. Pēc austrumu medicīnas koncepcijas, locītavu slimības ir saistītas ar nieru funkciju.Veselības tējā LOCĪTAVĀM ir redzama arī kārkla miza, kas satur salicilātus un tāpēc efektīgi samazina locītavu sāpes un iekaisumu, bet atšķirībā no aspirīna neizraisa kuņģa gļotādas iekaisumu. Kliņģerītes ziedi un vārnaskājas laksti sekmē atjaunošanās procesus gan tieši locītavu skrimšļos, gan visā organismā. 

Veselības tēja NIERAKMEŅU ŠĶĪDINĀŠANAI


Veselības tēja NIERAKMEŅU ŠĶĪDINĀŠANAI
Tējas sastāvā ir augi, kam ir nierakmeņus šķīdinošas, urīndzenošas un iekaisumu mazinošas īpašības.Nierakmeņi nieru bļodiņās un citur urīnceļos veidojas, ja šajā sistēmā ilgstoši pastāv hronisks iekaisums, kas ir galvenais šīs slimības cēlonis. Uz iekaisuma fona nierakmeņi var pastiprināti veidoties, ja cilvēks ēd tikai kādu vienu produktu, piemēram, biezpienu vai pienu, vai lieto daudz kalcija preparātus, kas, pateicoties reklāmai, ir modē. Riska faktori ir arī pārmērīga šokolādes, gaļas un alkoholisko dzērienu lietošana. Arī atsevišķi medikamenti var veicināt nierakmeņu veidošanos. Par to ir jālasa zāļu preparātu anotācijās.
Nierakmeņu slimības gadījumā obligāti jānovērš urīna izvadīšanās traucējumi (priekšdziedzera palielināšanās, anatomiskas izmaiņas urīnvados u. c.).
 
Kalcija oksalāti un fosfāti sastāda 70 % no visiem akmeņiem, tie šķīst vāji, bet šīs tējas darbības rezultātā var sadalīties mazākos gabaliņos un izvadīties laukā vai arī, diemžēl, iesprūst, izraisot nieru koliku. To nevar paredzēt un vieglāk ir no nierakmeņu slimības izvairīties nekā to ārstēt.
 
 Retāk sastopami ir magnija, amonija un kalcija fosfāti- šie akmeņi šķīst, ja lieto kukurūzas sakņu novārījumu; urāti ir sastopami 10-12% gadījumos, tos var izšķīdināt, lietojot augu valsts barību un ārstniecības augu tējas, lai organismā izveidojas neitrāla vai viegli bāziska vide un urīns kļūst neitrāls.
 
Dabā ir atrodami ārstniecības augi, kuru lietošana sekmē nierakmeņu šķīšanu un aizkavē jaunu akmeņu veidošanos. Veselības tējā NIERAKMEŅU ŠĶĪDINĀŠANAI šim nolūkam kalpo zeltslotiņa, pupiņu pākstis un viršu ziedi.bērza lapām un tīruma kosai piemīt gan urīndzenošas, gan pretiekaisuma īpašības, bet nātres lapas

Nierakmeņu slimība ir uzveicama, ja cilvēks izmaina savu ēdienkarti, lai normalizētu organisma skābju-sārmu līmeni, lieto šeit minētos ārstniecības augus, novērš hronisko iekaisuma procesu un urinēšanas traucējumus; par to liecina USS izmeklējumi. Neko lietas labā neuzsākot, akmeņu "bombardēšana” parasti ir jāatkārto daudzas reizes, jo tā nenovērš slimības cēloni.
Savukārt uzlabo asinsvadu stāvokli un nodrošina organismu ar dzelzi un mikroelementiem.

Veselības tēja SIEVIETĒM

Veselības tēja SIEVIETĒM
Satur augus, kam ir ikmēneša ciklu regulējošas, pretiekaisuma, kā arī sāpes mazinošas īpašības.

Sieviešu sevišķās fizioloģiskās norises ir atkarīgas ne tikai no hormonālā līmeņa, bet arī no viņu vispārējā veselības stāvokļa, ko var uzlabot, lietojot ārstniecības augu tējas. Var iedarboties arī hormonu līmenī, tikai fitoterapijai tādā gadījumā jābūt ļoti individuālai. 

Veselības tēja SIEVIETĒM sastāvā ir augi, kas samazina pārmērīgu asiņošanu un normalizē ikmēneša ciklu (raskrēsliņš, ganu plikstiņšun vībotne), asinszāle ir augs ar ļoti daudzpusīgu darbību; tā palīdz novērst iekaisumu, uzlabo reģenerācijas procesus, kas ir ļoti būtiski sievietes veselības atjaunošanas procesā pēc dzemdībām vai kādām citām manipulācijām. Asinszālei ir konstatēta arī tonizējoša un garastāvokli uzlabojoša iedarbība. Šīs tējas sastāvā ietilpst baltdadzis - augs, kas pastiprina sirdsdarbību, tonizē zarnu trakta darbību; šo augu tautas medicīnā lieto arī nieru darbības traucējumu un iekaisuma novēršanai, bet nieres un reproduktīvie orgāni cilvēkam, kā zināms, ir apvienoti vienā sistēmā, tāpēc baltdadzis samazina iekaisumu arī šajos orgānos un uzlabo sievietes pašsajūtu. Pret dažāda veida iekaisumiem darbojas arī Islandes ķērpis, kas ir viens no spēcīgākajiem dabas antibiotiķiem un tieši tādēļ ir iekļauts tējas sastāvā. Tas neļauj vairoties mikrobiem un, novēršot varbūtējos iekaisuma procesus, palielina apaugļošanās iespēju.

Veselības tēja Vīriešiem


Veselības tēja VĪRIEŠIEM
Satur augus, kam ir organismu tonizējošas un potenci stiprinošas īpašības.

Vīriešiem labākajos gados bieži vien lielas rūpes ir par savu potenci. Ir daudz faktoru, kas to bojā. Niknākās potences ienaidnieces ir cigaretes, jo, ilgstoši smēķējot, sašaurinās asinsvadi, un asinis nevar brīvi ieplūst locekļa kavernozajos ķermeņos, bet tieši šis process mehāniski nodrošina erekciju. Taču visvairāk potence cieš tad, kad izveidojas un ieilgst priekšdziedzera iekaisums. Ne mazākus seksuālus traucējumus izraisa priekšdziedzera labdabīga palielināšanās, ko medicīnā sauc par prostatas adenomu.

Priekšdziedzera iekaisums izpaužas ar sāpēm starpenē, bet par prostatas adenomu visbiežāk liecina vājā urīna plūsma, vajadzība celties un čurāt naktīs. Daudzmaz labus rezultātus panāk, ja iekaisuma ārstēšanai pielieto imūnmodulatorus un antibiotiķus, taču pat šī kombinācija ne vienmēr uzveic iekaisumu. Priekšdziedzera masāža, ko dažreiz pielieto ārstēšanā, ir kaitīga ārstēšanas metode, jo paplašina iekaisuma zonu. Prostatas adenomas operatīva terapija ar priekšdziedzera izņemšanu parasti potenci pilnīgi sagrauj.
Lai cik tas šķistu paradoksāli, bet ir pierādīts, ka sēklinieki vīriešiem darbojas un nodrošina pietiekamu hormonālu līmeni līdz sirmam vecumam, tāpēc reti kļūst par impotences iemeslu. 

Veselības tējā VĪRIEŠIEM ir iekļauti augi, kas mazina priekšdziedzera iekaisumu un tīra asinsvadus, kas būtiski uzlabo apskatāmo stāvokli, bet pārējais, kas attiecas uz pārtiku, kaitīgiem ieradumiem, mazkustību, alkoholu, ir atkarīgs no paša vīrieša, tā izglītības, motivācijas un apņemšanās visu vērst uz labu..

Šīs tējas sastāvā ietilpst lazdas lapas un miza, kuras iespaidā paplašinās un tīrās asinsvadi, kā arī samazinās priekšdziedzera iekaisums un apjoms; zvērenes laksti tonizē un aktivizē nogurušo organismu; nauduļi paaugstina dzimumtieksmi, bet zeltsakne stimulē centrālo nervu sistēmu.

Veselības tēja VAIROGS (audzēju veidošanās profilaksei un lietošanai ķīmijterapijas laikā)

Veselības tēja VAIROGS (audzēju veidošanās profilaksei un lietošanai ķīmijterapijas laikā)
Satur augus, kas stimulē organisma imunitāti aizsardzībai pret ļaundabīgām saslimšanām un augus, kas palīdz pārvarēt ķīmijterapijas radītos veselības traucējumus.

Dzīvē tā notiek, ka visbiežāk pie fitoterapeita nāk cilvēki, kas jau ir izgājuši ķīmijterapijas kursu. Šo pacientu stāvoklis ir, maigi izsakoties, kritisks, jo viņi cieš no ķīmijterapijas blakusiedarbības. Lai šiem cilvēkiem palīdzētu, viņiem pašiem jāzina, kas ar viņiem ir noticis, kādi procesi organismā notiek – kaut vai tāpēc, lai viņi izpildītu ārsta norādījumus. Tāpēc ir vajadzīgs šis skarbais stāsts.

Blakusparādības rodas vairāku iemeslu dēļ. Pats nopietnākais ir tas, ka, lietojot ķīmijterapijas līdzekļus, kopā ar audzēja šūnām iet bojā arī veselās organisma šūnas. Visvairāk cieš šūnas, kas straujāk dalās. No parastajām šūnām audzēju šūnas atšķiras ar to, ka strauji un nekontrolēti dalās, bet bioķīmiskās barošanās reakcijas, enerģijas iegūšanas veids un fermentatīvās saites ir tādas pašas kā veselām šūnām. Audzēju šūnām ir atšķirīgi izmēri un forma, bieži vien tās ir ar diviem un trim kodoliem, bet tam būtiskas nozīmes nav, jo ķīmijterapijas preparāti šīs atšķirības «neredz». Ķīmijterapijas preparāti iznīcina šūnas, kas strauji dalās, iedarbojoties uz šūnu kodolu DNS struktūru, neļaujot tām dalīties vai arī mainot DNS struktūru tā, ka jaunās šūnas, kas veidojas, daloties audzēja šūnām, nav dzīvotspējīgas.
 
Organismā strauji dalās ne tikai audzēja šūnas, bet arī šūnas kaulu smadzenēs – no tām veidojas asins šūnas (leikocīti, eritrocīti, trombocīti), kuņģa-zarnu trakta gļotādu šūnas, nieru, urīnvadu un citu iekšējo orgānu gļotādu šūnas, dzimumšūnas (olšūnas, spermatozoīdi), ādas virsējās kārtas un matu sīpoliņu šūnas, arī aknu un nieru šūnas. Kad šīs šūnas iet bojā, veidojas daudz dažādu traucējumu, kādus vien var iedomāties, kad sagrauta šo orgānu un sistēmu darbība. Zinot visu par ķīmijterapiju, šķiet smieklīgi, ka cilvēki baidās no plankumainā suņstobra, vai zilās kurpītes preparātiem, bet droši ļaujas ķīmijterapijai.

Uz šūnām, kas ir nobriedušas un lēni dalās, ķīmijterapijas preparāti iedarbojas vāji. No vienas puses, tas ir labi, jo necieš muskuļi, kauli, saistaudi, tomēr ir arī sliktā puse, jo audzēji, kas sastāv no augsti diferencētām šūnām, pret ķīmijterapiju ir nejutīgi. Šo bēdīgo stāvokli par labāku vērš tas, ka audzēja šūnas tomēr nav tik labi aizsargātas pret ķīmisku vielu uzbrukumu kā veselās šūnas, un iet bojā ātrāk. Zinātnieki ir atklājuši, ka audzēja šūnu gēns, kas nosaka šūnu nejutību pret ķīmisku vielu iedarbību, bieži ir ar defektiem. Šis gēns ir nosaukts par MDR (Multi Drug Resistance – angl.) gēnu. Tomēr aknu un nieru šūnas cieš pamatīgi, jo tās cenšas šo ķīmiju neitralizēt un izvadīt. Arī ķīmijpreparātus ir grūti nodozēt; ārsti nevar zināt, kāda deva būs vajadzīga, lai iznīcinātu audzēja šūnas un vismaz kādai daļai organisma veselo šūnu saglabātu dzīvotspēju. Nevar arī paredzēt, kā konkrētam pacientam noteiktā deva iedarbosies uz aknām un nierēm. Taču šī terapija ir vajadzīga, jo citas iespējas nav.

Iepriecina tas, ka pēc ķīmijterapijas notiek organisma atjaunošanās, jo veselās organisma šūnas vispār dalās tikai aptuveni 30 reizes, bet pēc tam, lai nepieļautu ģenētiskas novirzes, tiek iedarbināts šūnas iznīcināšanas mehānisms. Šo procesu sauc par apoptozi. Ķīmijterapijas rezultātā apoptoze iestājas uzreiz, taču pēc kāda laika, kad indīgās vielas ir izvadītas no organisma, beigtās šūnas vietā iestājas cilmes šūna, kas pārveidojas par orgāna šūnu, un dzīve turpinās. Tāpēc īsu laiku pēc ķīmijterapijas ir ļoti grūti, bet pēc tam stāvoklis uzlabojas.

Uzsākot ķīmijterapiju, jau pirmajā dienā novērojamas sākotnējās blakusparādības, kas izpaužas kā slikta dūša, vemšana, caureja, paaugstināta temperatūra, drudzis. Pēc 7–10 dienām sākas attālinātas blakusparādības, kas saistītas ar asinsrades pārtraukšanos, kad samazinās eritrocītu un leikocītu līmenis. Blakusparādības, kas saistītas ar imūndeficītu un ar orgānu toksisku bojājumu, sauc par vēlīnām, tās iestājas aptuveni mēnesi pēc ķīmijterapijas kursa pabeigšanas. Bieži vien stāvokļa pasliktināšanos šajā laikā saista ar šodien veikto ārstēšanu, kaut vai tā būtu kumelīšu tēja, par homeopātisko Conium nemaz nerunājot.

Ja reiz ir uzbrukusi tik nopietna slimība kā audzējs, jāsakopo visi fiziskie un garīgie spēki; lai to uzveiktu, nedrīkst panikā mētāties no viena dziednieka pie otra un zaudēt laiku. Jāiet tomēr tradicionālais ceļš – jāļaujas ķirurģiskai manipulācijai, ķīmijterapijai un staru terapijai, taču nedrīkst arī aizmirst par tautas medicīnu. Dažādu augu tējas un homeopātiskie preparāti jālieto gan pirms ķīmijterapijas, gan tās laikā, gan pēc tam. Par ārstniecības augu lietošanu ķīmijterapijas laikā un vispār par fitoterapiju pret audzējiem ir aizstāvētas daudzas disertācijas, un šis pasākums ir nolikts uz zinātniskiem pamatiem. Visi zinātnieki un praktizējošie onkologi izsaka pārliecību, ka fitoterapija ir jālieto vienlaikus ar ķirurģisku ārstēšanu, ķīmijterapiju un staru terapiju.

Profilaktiski pirms ķīmijterapijas kursa ārstniecības augus lieto, lai mazinātu blakusparādības, kas paredzamas, veicot šo terapiju; ķīmijterapijas laikā ārstniecības augus lieto, lai mazinātu saindēšanās sekas, atindētu organismu, aizsargātu veselās šūnas un audus un lai padarītu audzēja šūnas jutīgas pret ķīmijterapijas preparātiem. Ir vairākas augu grupas, kas vienlīdz labi noder visu veidu audzēju ārstēšanā. Varētu teikt, ka šie augi veido terapijas bāzi un tai pēc vajadzības var pievienot augus tādu vai citādu simptomu mazināšanai. Ir arī daži specifiski augi konkrētu audzēju ārstēšanai – par tiem stāstīšu, apskatot konkrētas orgānu un sistēmu slimības.

Bāzes fitoterapijai noderīgi augi ar imūnmodulējošām, adaptogēnām, antioksidantu un skābekļa izmantošanu uzlabojošām (hipoksiju mazinošām) īpašībām. Tos visus zinot un pazīstot, var izveidot fitoterapijas sistēmu, kas būs noderīga kā bāzes terapija jebkuras lokalizācijas un jebkura veida audzēja apkarošanai.

Pirmajā posmā jāsagatavojas operācijai vai ķīmijterapijai, vai staru terapijai. Šajā posmā galvenā vērība jāvelta imūnsistēmas sakārtošanai un organisma spēcināšanai. Ārstēšanā var būt dažādas nianses, tomēr vispārīgos vilcienos terapijai jābūt šādai:
1.Uzreiz, tikko kļuvis zināms par slimību, vajag sākt lietot zilās kurpītes 5% tinktūru pēc iepriekš apskatītās shēmas 5 mēnešus.
2.Vienlaikus ar zilās kurpītes tinktūru jālieto tēja, ko esmu nosaucis par veselības tēju «Vairogs».
 
Vārnkājas laksti             15,0 – imūnmodulējoša darbība, aizkavē metastāžu veidošanos;
māllēpes lapas               10,0 – stiprina nespecifisko imunitāti;
ehinacejas laksti            10,0 – imūnmodulējoša darbība, veicina fagocītu veidošanu
nātres laksti                    10,0 – imūnmodulējoša darbība, aktivizē cilmes šūnas;
kosas laksti                     10,0 – veicina fagocitozi, satur silīcija un cinka savienojumus;
kaķpēdiņas ziedi           10,0 – antihipoksiska darbība, aizsargā aknu šūnas;
kliņģerītes ziedi             10,0 – antihipoksiska darbība, aktivizē cilmes šūnas;
vīgriezes ziedi               10,0 – antioksidantu darbība, veicina šūnu attīrīšanu;
trejdaivu sunīša laksti   10,0 antioksidantu darbība, stimulē humorālo imunitāti;
bērza lapas, miza           10,0 – stiprina šūnu imunitāti, uzlabo nieru un aknu darbību;
asinszāles laksti             5,0 – veicina fagocitozi un asins tīrīšanu
pienenes saknes            10,0 – adaptogēns, veicina gremošanu
mārdadža lapas             10,0 – aizsargā aknas, veicina atindēšanos;
cigoriņa saknes              10,0 – aizsargā aknas, žulti dzenoša darbība.
 
Pagatavošana un lietošana: ņem 2 ēdamkarotes drogas, aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, ļauj ievilkties 10 minūtes, nokāš. Biezumiem uzlej 2 glāzes ūdens un vāra 10 minūtes, ūdens izvilkumu un novārījumu salej abus vienā traukā. Izdzer dienas garumā, kad gribas padzerties – neatkarīgi no ēdienreizēm. Šī tēja jālieto ķīmijterapijas laikā un mēnesi pēc tam.

Veselības tēja ESI VESELS

Veselības tēja ESI VESELS
Satur augus kam ir aknum nieru un zarnu trakta darbību uzlabojošas un audzēju attīstību nomācošas īpašības. Šo tēju ieteicams lietot pec ķimioterapijas un kā profilaktisku līdzekli, lai nesaslimtu ar audzējiem, ja ie nelabvēlīga iedzimtība.

Periodā pēc ķīmijterapijas ārstēšanai ar ārstniecības augu preparātiem ir būtiska nozīme. Tos var izmantot, lai mazinātu intoksikācijas simptomus, novērstu vemšanu, galvassāpes, sirdsdarbības un nieru darbības traucējumus, normalizētu gremošanu, palīdzētu atgūt svaru, kā arī daudzos citos gadījumos. Šeit apskatītos augus var lietot pa vienam, bet labāki rezultāti ir, ja tos apvieno vienā maisījumā, kur salikti augi noteiktā daudzumā no visām grupām un vēl augi simptomātisku traucējumu novēršanai. Pievieno augus, kas ir specifiski konkrētiem audzējiem. Veidojot recepti, jāņem vērā augu savstarpējā saderība pēc to karstuma un aukstuma, sausuma un mitruma īpašībām, bet tas ir garš un cits stāsts. Ja arī kaut ko neizdodas pareizi savietot, nekāds sliktums netiks nodarīts, vienīgi iedarbība būs vājāka. Dažādu augu iedarbība uz audzēju ir ļoti atšķirīga, vajag izmantot visu to iedarbības gammu, ko augi var dot. Nosacīti augus pēc to darbības var sadalīt pa grupām. Pēcķīmijterapijas periodā vai arī audzēja 4. stadijā, kad nekāda cita ārstēšana nav iespējama, jebkādas lokalizācijas un veida onkoloģiskas saslimšanas gadījumā jāievēro noteikta sistēma: jāņem pa augam no katras grupas – īpaši tie, kam ir daudzveidīga darbība.

  • Tieša citostatiska iedarbība uz audzēju šūnām ir plankumainajam suņstobram, rudens vēlziedei, kapmirtei, tauksaknei, melnsaknei, smaildadzim, purva vārnkājai, anomālajai peonijai, dumbrāju zaķpēdiņai un vēl dažiem mazpazīstamiem augiem
  • Organisma aizsargspēkus stimulē un modulē dažādu sugu kurpītes, strutene, Pallasa eiforbija, Helēna ālante, mazā ūdenslēca, zeltsakne – tie ir galvenie šīs grupas augi.
  • Hormonālo līmeni atjauno un uztur līdzsvarā Eiropas vilknadze, pļavas zeltaine, dziedniecības tauksakne, ārstniecības un meža dižzirdzene, pļavas silpurene, parastā marūbija, smaržīgais miešķis, vībotne, sarkanā mušmire. Šie augi ir īpaši derīgi, ārstējot hormonaktīvus audzējus. Statistika liecina, ka krūts dziedzera, olnīcu, priekšdziedzera, sēklinieku, vairogdziedzera un virsnieru audzēji ir aptuveni 40% no visiem audzēju gadījumiem. Vairogdziedzerim īpaši patīk trejdaivu sunītis, parastā zilgalvīte, ķeraiņu un parastā madara, gumainā cūknātre.
  • Ārējos un iekšējos toksīnus, kas veidojas, lietojot ķīmijterapijas līdzekļus, palīdz izvadīt kurpīšu sugu augi, ārstniecības dižzirdzenes sakne, lakrica, dzeltenais amoliņš, ārstniecības salvija.
  • Aknu darbību palīdz uzlabot zilā kurpīte, dzeltenā kaķpēdiņa, mārdadzis, pienene, puplaksis, biškrēsliņš, vērmele.
  • Nieru darbību uzlabo kurpītes, lielais dadzis, brūklene, tīruma kosa, maura sūrene un daudzi citi augi.
  • Ādu attīrīt palīdz liepas ziedi, meža avenes laksti, upenes lapas un ogas, smaržīgā miešķa laksti.
  • Plaušas attīrīt palīdz bērza lapas un pumpuri, melnā plūškoka ziedi, maura sūrene, purva vaivariņš, mārsils, Islandes ķērpis, māllēpes lapas.
  • Resnās zarnas darbību uzlabo asinszāle, kumelīte, Islandes ķērpis, blusu sūrene, zirgskābene, pabērzs, krūklis, šaurlapu ugunspuķe.
  • Organisma vielmaiņu uzlabo meža zemene, mellene, ārstniecības veronika, smaržīgais miešķis, lielā nātre, trejdaivu sunītis, dzeltenā madara, purva vārnkāja, lielais dadzis, dzeltenais amoliņš, virza, ancītis.
  • Mikrocirkulāciju un skābekļa apmaiņu veicina kurpītes preparāti, eleuterokoks, leizeja, biezlapu bergēmija, zeltainā radiola.
  • Sāpju sindromu mazina kurpītes preparāti, plankumainais suņstobrs, melnā naktene, kumelīte, lakrica.
  • Depresijas, baiļu sajūtas un miega traucējumu mazināšanai var izmantot asinszāli, šaurlapu ugunspuķi, zilo kāpnīti, apiņa rogas, baldriānu, ārstniecības veroniku, māteri, parasto marūbiju; īpaši šajā ziņā jāuzteic kurpītes preparātu lietošana.
 
Pēc ķīmijterapijas periodā kopā ar zilās kurpītes vai arī plankumainā suņstobra 5% tinktūru ieteicams lietot tēju, ko esmu nosaucis par veselības tēju «Esi vesels».

 Pagatavošana un lietošana: ņem 2 ēdamkarotes drogas, aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, ļauj ievilkties 10 minūtes, nokāš. Biezumiem uzlej 2 glāzes ūdens un vāra 10 minūtes, ūdens izvilkumu un novārījumu salej abus vienā traukā. Izdzer dienas garumā, kad gribas padzerties – neatkarīgi no ēdienreizēm. Šī tēja jālieto pēc ķīmijterapijas ilgstoši, lai izsargātos no slimības recidīviem.

Veselības tēja FM


Veselības tēja FM Satur augus, kam ir fibromiomas un mastopātijas attīstību kavējošas īpašības.

Tējas sastāvā ir maura sūrenes laksti, kas novērš asiņošanu no dzemdes, pie dažādām ginekoloģiskām saslimšanām, arī pie stipras menstruālas asiņošanas, kas parasti notiek fibromiomas gadījumā. Zemenes lapas mazina asiņošanu no dzemdes un kavē fibromiomas attīstību (īpaši, saknes). Alantes sakne uzlabo vispārējo organisma veselību un liek organismam atgriezties pie veselības programmas, kur mezgliem dzemdē un krūtīs vieta nav paredzēta. Raspodiņa laksti veicina hormonālā līmeņa stabilizēšanu sievietes organismā, novēršot disharmoniju kā pamatu fibromiomas un mastopātijas attīstībai. Pelašķa lakstiem piemīt pretaudzēju aktivitāte, tas samazina arī jebkāda veida asiņošanu. Nātres laksti palīdz mazināt mezglu augšanas ātrumu un norobežot tos, novērst iespējamu asiņošanu un mazasinību. Dižzirdzenes saknes novērš spazmas un sāpes, stiprina vispārējo imunitāti, mazina miega traucējumus. Ganu plikstiņa lakstu darbība ir asinsspiedienu mazinoša, tie uzlabo dzemdes apasiņošanu, novērš gremošanas traucējumus. Bārbeles lapas pazemina asinsspiedienu, ja tas ir paaugstināts, sekmē žults izdalīšanos un novērš gremošanas traucējumus, palēnina sirdsdarbību, mazina mikrobu un sēnīšu radītos iekaisumus.

Tonizējošais vannas tējas pintuks

Tonizējošais vannas tējas pintuks

Tonizējošais vannas tējas pintuks satur augus, kuru sastāvā ir ēteriskās eļļas ar tonizējošām īpašībām.

Tonizējošais vannas tējas pintuka saišķī ir iesieti kaķu mētras laksti, raudenes laksti, majorāna laksti, kalmes laksti ar saknēm un ķimenes sēklas.

Pēc smagas darba dienas ir tik patīkami iegulties siltā vannā un paņemt līdzi kokvilnas drēbes saišķīti ar ārstniecības augiem, kas siltajā vannas ūdenī atdzīvojas un izdala smaržīgaus ēteriskus garaiņus. Ieelpojot šo ēterisko vielu mākonīti var sajusties kā vasaras saules sakarsētā pļavā. Taču tas nav vēl viss. Vannas tējas saišķīti var izmantot fitomasāžai – vienkārši parīvējot ādu uz rokām, kājām, vēdera, muguras un visur citur, mēs uzlabojam asinsriti un saņemam caur ādu organismā kādu ēterisko eļļu molekulu, kas, pielietojot šo ārstniecības augu maisījumu, lieliski pacilā garu un uzlabo garastāvokli. Maksā 1,40ls

Pirts zāļu tēju pintuks

Pirts zāļu tēju pintuks
Gaisa aromatizēšanai, ādas rīvēšanai un mazgāšanai pirts procedūras laikā

Pirts kopš seniem laikiem ir bijusi veselības un labas pašsajūtas darbnīca. Pirtī iešana ir ļoti spēcīga fizikālā terapija, kur uz ķermeni un organismu kopumā iedarbojas gan karstums, gan aukstums, gan masāža, gan ūdens un tvaiks. Pirts procedūras laikā notiek pastiprināta svīšana, kas arī ir vajadzīga, jo svīstot organisms attīrās. Karstuma ietekmē paplašinās ādas poras un ēteriskās eļļas salīdzinoši vieglāk nokļūst asinsritē, tāpēc pirtī aromterapija ar augu ēteriskām eļļām ir īpaši efektīva. Pirts zāļu saišķītī mēs esam ielikuši avenes lapas, bērza lapas, ugunspuķes lapas un ziedus, pūķgalves lakstus, asinszāles lakstus un upenes lapas. Visi šie augi satur arī gaistošas, ēteriskas vielas, kas atbrīvojas karstuma iespaidā. Lai aromatizētu pirts gaisu, tējas saišķīti iemērc nelielā daudzumā ūdens metāla traukā un uzliek uz pirts akmeņiem, tad ziemas spelgonī, guļot uz lāvas aizvērtām acīm, var redzēt vasaras saulē sakarsušu ziedošu pļavu.

Ar šo vīkšķīti ieteicams parīvēties, izdarīt masāžu. Tas vienlaicīgi gan attīrīs ādu, gan uzlabos asinsriti.Maksā 1,40ls

Masāžas zāļu pintuks


Masāžas zāļu tēju pintuks
Pielietojams asinsrites uzlabošanai veicot masāžu, tīra un baro ādu, uzlabo vispārējo veselības stāvokli

Masāžas zāļu tēju pintuks 

Āda, kopā ar tauku un sviedru dziedzeriem, matiem un nagiem, veido 20 % ķermeņa svara. Tā ir cieši saistīta ar organisma iekšējām norisēm un tāpēc ādas izmaiņas bieži norāda uz iekšējo orgānu darbības traucējumiem. Āda mūs sargā no ārējo vielu nokļūšanas organismā. Ādas virsējai kārtai mikroskopiski ir seši slāņi, no tiem dziļākais slānis satur lipīdus un ir tik blīvs, ka nelaiž cauri gandrīz neko, izņemot dažus agresīvus šķīdinātājus, par kuriem lietošanas pamācībās rakstīts, ka jāstrādā cimdos, un ēteriskās eļļas, jo šo eļļu molekulas ir tik mazas, ka spēj iziet caur lipīdu slāņa vārstulītēm. Iedarbojoties ar masāžu uz ādu, zemādu un muskuļiem ir iespējams uzlabot ne tikai ādas izskatu, bet arī uzlabot veselību. Ja izmanto masāžai zāļu tēju saišķīti, tanī ietilpstošie ārstniecības augi atbrīvo ēteriskās eļļas un tās caur ādu nokķūst asinsritē, paplašina asinsvadus, uzlabo gan ādas, gan iekšējo orgānu apasiņošanu un stimulē to darbību.
 
Masāžas zāļu tēju saišķī esam ievietojuši trejdaivu sunīša lakstus, kam piemīt alerģiju mazinošas īpašības, asinszāles lakstus ādas tonusa veicināšanai, iekaisumu dziedēšanai, auzas - ādas barošanai; klinģerītes ziedus, kas ne tikai samazina ādas iekaisumu un sadziedē ievainojumus, bet arī veicina ādas atjaunošanos. Tīruma kosas laksti labvēlīgi ietekmē ādu, lietojot gan ārīgi, gan iekšķīgi, jo satur organismam tik nepieciešamo silīciju. Upeņu lapas satur daudzus vitamīnus, mikroelementus un ēteriskās eļļas, kā arī flavonaīdus, kas nostiprina kapilārus un uzlabo ādas apasiņošanu; nātres lapām ir ļoti daudzpusīga darbība, tās samazina ādas iekaisumu un uzlabo ādas turgoru, Ceļmallapas lapas veicina ādas un gļotādu iekaisuma un ievainojumu ātrāku sadzīšanu un atjaunošanos līdz sākotnējam veselīgam stāvoklim.

Masāžas zāļu tēju pintuks uzlabo ne tikai ādas stāvokli, bet arī cilvēka veselību kopumā, taču to nav ieteicams lietot, ja ir alerģija uz dažādu augu ziedputekšņiem, jo var rasties alerģijas saasinājums.

Nomierinošais vannas tējas pintuks
Nomierinošais vannas tējas pintuks
(satur augus, kuru sastāvā ir ēteriskās eļļas ar nomierinošām īpašībām)

Pēc nogurdinošas, stresa pilnas darbadienas daudziem cilvēkiem rodas iemigšanas grūtības un dažāda rakstura miega traucējumi, kuru dēļ pēc nakts ir pazeminātas darbaspējas un garastāvoklis. Ir pierādīts, ka miega traucējumi izsauc depresiju un tā, savukārt, pastiprina bezmiegu. No šī apburtā loka ir grūti izkļūt laukā. "Miega zāles” šo problēmu neatrisina, pie tam, ilgstoši tās lietojot, veidojas pieradums un atkarība, bet antidepresanti izraisa dažādas blakusparādības. Labs risinājums nervu sistēmas nomierināšanai un miedziņa aicināšanai ir vakara pelde vannā kopā ar vannas tējas saišķīti, kuru var izmantot arī nomierinoša masāžai un aromterapijas līdzekli.

Daba ir parūpējusies par cilvēkiem, dodama tiem tādus augus, kas nomierina un palīdz iemigt, neizraisot paģiru sindromu nākamajā dienā. Šajā pintukā ir kumelītes ziedi, lavandas laksti, ģerānijas laksti, melisas laksti un baldriāna sakne.

Fitoterapeita Artūra Tereško bibliotēka. "Augu terapija 1. Sirdij, asinsvadiem un nervu sistēmai"
Fitoterapeita Artūra Tereško bibliotēka. "Augu terapija 1. Sirdij, asinsvadiem un nervu sistēmai"
Sirds ir dvēseles mājoklis, un dvēsele sevi izpauž caur emocijām. Pārmērīgs stress ir sirds slimību pamatā. Tās var izraisīt arī citu orgānu darbības traucējumi. Kamēr bojājumi nav lieli, viss tiek labots pēc dabas dotās veselības programmas, un cilvēks par to pat nenojauš.

Taču, ja kādas iekšējas vai ārējas ietekmes dēļ šo programmu neizdodas īstenot, tad cilvēks izjūt veselības traucējumus. Sirds jūtīgi reaģē uz visām norisēm-kā ārējām, tā iekšējām. Ar sirdi saistās sirdapziņa, tāpēc tā jātur tīra. Arī ēšanai un dzeršanai ir liela loma sirds veselības uzturēšanā. Sirdij patīk ārstniecības augu tējas, treknas zivis, olīvas, nedaudz vīna un jautrība. 

Šī grāmata būs noderīga cilvēkiem, kuri dzīvē grib iet pa veselības ceļu, un arī tiem, kuri, nokļuvuši slimības gūstā, nezina, kā no tā atbrīvoties. Rakstot grāmatu, galveno uzmanību esmu veltījis dažādu slimību ārstēšanai, izmantojot ārstniecības augu tējas; nav aizmirsti arī citi paņēmieni un metodes, kas praktiskā darbā ar pacientiem ir devuši labus rezultātus. Atveseļošanās ceļš ir grūts. Uz veselību var virzīties soli pa solim, gluži kā augstā kalnā – aizvien tuvāk virsotnei, no kuras paveras plašas dzīves tāles. Lai tās sasniegtu, ir va jadzīga pacietība, mērķtiecība un ticība saviem spēkiem.

Autors cer, ka šī grāmata būs interesanta arī ārstiem, jo, pielietojot ārstniecības augus, kaut vai kā palīgterapiju, ārstēšana noris daudz sekmīgāk.Maksā 2.50ls

Fitoterapeita Artūra Tereško bibliotēka. "Augu terapija 2. Aknu slimību fitoterapija.Fitoterapija onkoloģijā.Locītavu slimību fitoterapija."

Fitoterapeita Artūra Tereško bibliotēka. "Augu terapija 2. Aknu slimību fitoterapija.Fitoterapija onkoloģijā.Locītavu slimību fitoterapija."
Šajā grāmatā esmu uzrakstījis visu, ko zinu par aknu slimību ārstēšanu ar augiem. Praksē esmu pārliecinājies, ka pielietot fitoterapiju aknu slimību ārstēšanai ir ļoti lietderīgi - atveseļošanās notiek salīdzinoši straujāk. Grūtāk iet ar onkoloģisko slimību ārstēšanu.

 Diemžēl nav iespējams uzrakstīt tā, lai ar medicīnu nesaistītiem cilvēkiem būtu ļoti skaidri saprotams, kādi procesi notiek organismā un kā tos vadīt - tāpat kā nav iespējams paskaidrot, piemēram, parastam datora lietotājam kā darbojas procesors, bet lietot to tāpat var. Esmu pārliecināts, ka pareizi izmantojot ārstniecības augu spēku, onkoloģisko slimnieku ārstēšanā ir iespējams ieviest daudz ko derīgu un cerīgu. 2,50ls





Avots: http://www.fitoterapija.lv/
Kategorija: Audzēts Latvijā | Pievienoja: Saulite (10.03.2010)
Skatījumu skaits: 9992 | Komentāri: 2 | Reitings: 5.0/3
Komentāru kopskaits: 2
1 Neroli  
1
Pintuki ! clap Kolosāla informācija !!! Pintukus var izveidot pats(sanāk lētāk un var pēc savas vēlmes) - dažādus augus, kā jau minēts , iesien dabiskā materiālā - var izmasēties - pintuku sasilda karstā eļlā(vīnogu kauliņu - piemēram.Pārtikas veikalā pirktu . Ko ēdam, to varam lietot arī ādai).Eļļu uzkarsē katliņā, ieliek pintuku, lai izmirkst un sasilst(diezgan karsts, bet, lai nerodas apdegums) un izmasē ķermeni - pārsvarā muguru, augšstilbus, rokas...Kad pintuks atdzisis, ķermeni apsedz(savu vai otra) un vēlreiz liek karsēties, kamēr masāža beigusies .Ir jau labi, ja otrs to izdara.Pēc tam nemazgā nost . Var veidot pintuku no kādas tējas - piemēram - asinszāle + sasmalcinātas priežu skujas . Vēl pēc vairākām stundām, āda smaržo biggrin
Vēl var sasiet pintuku ar jūras sāli + ingvera vai sinepju pulveri . To arī sakarsē sausā teflona pannā, stipri karstu (masieris var uzvilkt kokvilnas darba cimdu) un pirms masāžas ar eļlaino pintuku, izklapē, sākot ar pēdām . Sāls izvilks toksīnus, augi pabaros ar labumiem .
Sandrin, paldies par pintukiem(atgādināji man) angel1

2 Saulite  
0
nu tieši par tevi domāju, kad noderēs informācija, un re atcerējies labus padomus no savas gudrību krātuvītes, jauki biggrin

Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2404
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 7
Viesi: 7
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2024 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz