Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Interesanti raksti [81]
Tautas medicīna [45]
Sarunas par svaru [24]
Audzēts Latvijā [38]
Baltu mantojums - Dainas, zīmes [69]
Ārstniecības augi [81]
Dziednieki [20]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Dziedniecība, latviskā vide » Ārstniecības augi

Vārnkāja
VārnakājaPurva vārnkāja - Comarum palustre aug gar purvainu ezeru krastiem, gar upēm, taču pārāk bieži nav sastopama. Vārnkājas lakstu novārījumu un tinktūru iesaka lietot ģinekoloģisku slimībuārstēšanai, pie sāpēm kuņģī, furunkulozes, flegmonas gadījumā, saaukstēšanās simptomu mazināšanai, plaušu tuberkulozes ārstēšanai, reimatisma un locītavu sāpju mazināšanai. Raksta, ka šis augs palīdz vispār nostiprināt veselību, paglābt no priekšlaicīgas nāves, pagarināt dzīvi tās fizioloģiskās robežās un attālināt novecošanos, tas noderot kā profilaktisks līdzeklis, lai nesaslimtu ar onkoloģiskām slimībām un esot panākumi krūts dziedzera audzēja, mastopātijas, limfagranulamatozes, taisnās zarnas vēža ārstēšanā.

Bulgāru fitoterapeiti eksperimentāli ir pierādījuši, ka lietojot vārnkājas preparātus pazeminās asinsspiediens un pastiprinās asins plūsma pa sirds vainagartērijām, tas nozīmē, ka šo augu varētu mēģināt pielietot arī pie sirds išēmiskās slimības, kad fiziskas slodzes laikā rodas sāpes sirds rajonā un hipertoniskās slimības gadījumā.

Jāvāc purva vārnkājas laksti, kad ir pilnmēness un kad augs ir pašā pilnziedā, bet saknes rudenī, augošā mēnesī. Pēc novākšanas, kā vienmēr, uzreiz sagriež un žāvē ~30-40 grādu temperatūrā, kamēr zariņi lūzt, bet nelokās.

Ņem 1 ēdamkaroti lakstu, aplej ar glāzi vāroša ūdens, vāra 2-3 minūtes, nosedz un ļauj ievilkties 1-2 stundas, lieto pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā pirms ēšanas, bet biezumus uzliek uz sāpošām vietām kā kompresi un tur kaut vai visu nakti.

Tinktūras pagatavošanai ņem saknes un lakstus vienādās attiecībās ieber kādā traukā līdz 1\3 tilpuma, uzlej degvīnu līdz trauks pilns, aizvāko un tur siltā, tumšā vietā 21 dienu, tad nokāš. Lieto pa 1 ēdamkarotei, atšķaidot ar 50 ml. ūdens, 3 reizes dienā pirms ēšanas. Ar šo tinktūru ierīvē slimās un sāpošās vietas. Vienam ārstēšanās kursam ir nepieciešams litrs tinktūras.

Vārnkājas preparāti, reizēm izsauc caureju. Ārstēšanās laikā aizliegts lietot alkoholu, kaut arī tas ir pretrunā ar to, ka pati tinktūra jau ir alkohols. Sākumā ir iespējams slimības saasinājums, bet tas pāriet pēc dažām dienām un reizēm labošanās iestājas jau pēc nedēļas, taču ārstēšanās ir jāturpina vismaz 1 mēnesi.

Gribētu šo augu lietot savā praksē biežāk, jo tas ir ko vērts, taču man zināmās audzes ir uz kritiskas robežas. Pēc iespējas vairāk jālieto laksti un saknes jāsaudzē, jāpavairo ar noliekteņiem un spraudeņiem.

Kā nelabvēlīga darbība ir atzīmējama apetītes pastiprināšanās un ar to saistītais svara pieaugums, kaut gan daudzām sievietēm tas ir ļoti vajadzīgs, jo pārmērīgs kalsnums nenorāda uz labu veselības stāvokli.

Sieviešu sevišķās fizioloģiskās norises ir atkarīgas ne tikai no hormonālā līmeņa, bet arī no viņu vispārējā veselības stāvokļa, ko var uzlabot, lietojot ārstniecības augu tējas. Var iedarboties arī hormonu līmenī, tikai fitoterapijai tādā gadījumā jābūt ļoti individuālai.


Avots: http://www.fitoterapija.lv/lv/mastopatijas-arstesana.php
Kategorija: Ārstniecības augi | Pievienoja: Saulite (20.04.2012)
Skatījumu skaits: 5815 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2404
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2024 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz