Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Interesanti raksti [81]
Tautas medicīna [45]
Sarunas par svaru [24]
Audzēts Latvijā [38]
Baltu mantojums - Dainas, zīmes [69]
Ārstniecības augi [81]
Dziednieki [20]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Dziedniecība, latviskā vide » Ārstniecības augi

Purpursarkanā ehinācija

Purpursarkanā ehinācija (Echinacea Purpurea)

Ehinācija kā savvaļas augs sastopams galvenokārt Ziemeļamerikā, pie mums to audzē dārzos gan kā krāšņumaugu, gan arī kā ārstniecības augu. Senāk ehinācija tika izmantota, lai ārstētu indīgu kukaiņu un čūsku kodumus, kā arī dažādas infekciju slimības un sāpes. Ārstniecībai lieto ehinācijas lakstus un saknes. Lakstus ievāc auga ziedēšanas laikā, tos žāvē labi vēdināmās siltās telpās vai kaltēs 40 – 45 grādu temperatūrā ar labu ventilāciju. Saknes ievāc rudenī. Tās izrok, attīra augsni, nogriež lakstus un mazgā tekošā ūdenī. Pēc tam vītina un sagriež gabalos, tad žāvē kaltēs 40 – 45 grādu temperatūrā.

Ehinācija satur polisaharīdus, ēterisko eļļu, seskviterpēnus, kariofilēnu, dažādas minerālvielas, olbaltumvielas, taukskābes un vitamīnus.

Šis augs stimulē imūno šūnu skaitu un aktivitāti, arī to šūnu, kas cīnās pret audzējiem. Lietojot ehinācijas līdzekļus tiek paātrināti visi dzīšanas procesi organismā, jo tiek veicināta jaunu normālu šūnu augšana. Tāpat ehinācijai piemīt vāja antibakteriāla, pretvīrusu un pretsēnīšu darbība, kā arī tā samazina iekaisuma procesus locītavās. Tā palīdz aizsargāties pret elpceļu, urīnceļu infekcijām, gripu un pat herpes vīrusiem. Ehinācija labvēlīgi iedarbojas saindēšanas gadījumā, izvada no organisma indes un toksīnus.

Ehināciju lieto pie: brūču infekcijām, apdegumiem, furunkulozes, sastrutojumiem, gangrēnas, limfadenīta, ādas sēnīšu slimībām, priekšdziedzera un nieru slimībām, psoriāzes, pinnēm, aizdegunes iekaisuma procesiem, ausu, gremošanas, sirds asinsvadu sistēmas slimībām.

Ehinācijas tēju ieteicams dzert vīrusu un saslimšanu laikā, jo tā paaugstina organisma aizsargspējas, līdz ar to vīrusu šūnām ir grūtāk pavairoties. To iesaka lietot jau pirmajās stundās, kad jūt pirmās saaukstēšanās pazīmes. Tas palīdzēs ātrāk atveseļoties. To ieteicams dzert arī kūres veidā tad, ja tiek lietotas antibiotikas, jo tās grauj organisma imunitāti, tādēļ tam ir nepieciešama papildus aizsardzība. Tēju pagatavo, ņemot 1-2 tējkarotes drogas, aplej ar glāzi verdoša ūdens un ļauj ievilkties 20-40 minūtes.

Ir pierādīts, ka lietojot ehinācijas preparātus ilgstoši, tie zaudē savu efektivitāti. Maksimālais to lietošanas laiks ir 6-8 nedēļas, pēc tam lietošanu ir jāpārtrauc un to var atsākt pēc vairāku mēnešu pārtraukuma, ja tas ir nepieciešams.

Cilvēki, kas lieto ehināciju, slimo daudz retāk. Ja arī slimo, tad daudz vieglākā slimības formā.



Avots: http://dabasspeks.com/2011/07/13/purpursarkana-ehinacija-echinacea-purpurea/
Kategorija: Ārstniecības augi | Pievienoja: Saulite (02.09.2011)
Skatījumu skaits: 3843 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2404
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2024 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz