Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Interesanti raksti [81]
Tautas medicīna [45]
Sarunas par svaru [24]
Audzēts Latvijā [38]
Baltu mantojums - Dainas, zīmes [69]
Ārstniecības augi [81]
Dziednieki [20]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Dziedniecība, latviskā vide » Ārstniecības augi

Kviešu dīksti
KVIEŠU DĪGSTI

Savu veselību Aigars Bolis stiprina arī ar diedzētiem kviešu dīgstiem. Tirgū nopērk graudus, sauju graudu noskalo, aplej ar vēsu ūdeni un tur vienu diennakti. Nākamajā dienā ūdeni nolej, graudus noskalo un atstāj mitrus uz šķīvīša. Nākamajā rītā tos atkal noskalo un atstāj. Pāris dienās izdīgst 1 – 2 mm garš asns, un nu graudus jau var lietot uzturā – apēst sauju tāpat, iejaukt salātos vai biezpienā. Bet visaugstākā E vitamīna koncentrācija graudā ir brīdī, kad asns sasniedzis 5 – 7 mm garumu, tas ir trešajā dienā. Kviešu graudi bagātīgi satur ne tikai šķiedrvielas, bet ir arī labs E vitamīna avots. Tie palīdz atjaunot šūnas un vairo enerģiju – darbojas gluži kā jaunības eliksīrs. Ja dīgstus lieto veselu mēnesi, sagaidāms ļoti pozitīvs iznākums.

turpinājums no cita avota

Diedzētos graudos ir 300 reižu vairāk vitamīnu nekā no tiem izaugušajos augos. Diedzēšanas laikā C un B6 vitamīna daudzums graudos palielinās vairāk nekā piecas reizes, B1 vitamīna daudzums - pusotru reizi. Diedzētos kviešos C un B vitamīna daudzums palielinās piecas reizes, E vitamīna un folijskābes daudzums - četras reizes. Desmit gramos diedzētu kviešu C vitamanīna ir tikpat daudz, cik glāzē apelsīna sulas.Diedzētajos graudos salīdzinājumā ar parastajiem graudiem ir par 30 % vairāk olbaltumvielu.
      Visvērtīgākās bioloģiski aktīvās vielas satur graudu dīgsti: tajos ir visu organisma reakciju paātrinātāji - fermenti. Kā jūs domājiet, vai šīs vielas saglabājās , ēdienu vārot, cepot vai citādi apstrādājot? Protams, ne. Taču dīgstošās sēklās šo vielu ir ļoti daudz.Tās spēj aktivizēt elpošanu - organisma vissvarīgāko procesu -, sašķelt olbaltumvielas, taukvielas, ogļhidrātus.
      Īpaši svarīgi fermenti, kurus satur kviešu asni, ir elpošanas fermenti P 450 un superoksīda dismutāze - tie regulē elpošanu šūnu līmenī. Superoksīda dismutāzi satur visas ķermeņa šūnas. Šis ferments kavē šūnu novecošanos, samazina radiācijas iedarbību uz organismu, pasargā šūnas no brīvo radikāļu un infekciju kaitīgās iedarbības, kā arī sekmē atveseļošanos no saindēšanās ar nekvalitatīvu pārtiku, medikamentiem vai piesārņotu gaisu.
      Diedzēti graudi ir bagāti ar fermentiem, kas nepieciešami pārtikas pārstrādei un asimilēšanai. Proteāze pārstrādā olbaltumvielas, lipāze sadala taukvielas, amilāze sašķeļ ogļhidrātus, veidojot daudz vienkāršākas vielas(aminoskābes,taukskābes, vienkāršos cukurus).

Avots - Albīna Kočegina "SU - DŽOK: sēklu terapija mājas apstākļos"
Kategorija: Ārstniecības augi | Pievienoja: Saulite (30.04.2011)
Skatījumu skaits: 2799 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2404
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2024 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz