Dažādas zāļu tējas – dažāds efekts
Ārstnieciskie augi un zāļu tēju maisījumi – efektīvs un dabisks paņēmiens cīņai ar lieko svaru. Vēlamais efekts pārsvarā tiek panākts attīrot organismu un normalizējot iekšējo orgānu darbu, uzlabojot vielmaiņu. Tomēr esiet gatavi, ka kilogrami pazudīs lēni un pakāpeniski – ne vairāk kā 800 – 900 gr nedēļā.
Pastāv vairāki paņēmieni kā atbrīvoties no liekā svara ar ārstniecisko augu palīdzību. Jūsu izvēlētais variants būs atkarīgs no jūsu organisma īpatnībām, tāpēc, pirms tam, kā sākt lietot zāļu tējas vai to maisījumus, vēlams konsultēties ar homeopātu un dietologu un noteikt liekā svara iemeslu.
Nosacīti zāļu tējas pēc to iedarbības uz organismu var iedalīt vairākās grupās:
- Urīndzenošās – tās ir zāļu tējas- diurētiķi, kas palīdz atbrīvoties no liekā šķidruma organismā, noņem tūsku. Pie tiem var pieskaitīt pētersīļus, Zirņu paciprese, ķērpja sakne un niedres, Kļavlapu āboliņa ziedi, Kadiķa ogas, Ārstniecības lakacis un vairākus citus. Stipri aizrauties ar zāļu tējām, kam ir urīndzenošs efekts, nedrīkst, jo kopā ar lieko šķidrumu no organisma tiek izvadītas nepieciešamās organiskās vielas.
- Ārstnieciskie augi, kas nomāc ēstgribu. Pie tām ir pieskaitāmas linsēklas, Lāčoga.
- Ārstnieciskie augi, kas sadedzina kalorijas vai regulē vielmaiņu. Var izdalīt sekojošās: gurķu mētra, ārstnieciskā melisa, pieneņu jaunās lapas, ložņu vārpatas saknes, valriekstu lapas.
- Žulti dzenošie ārstnieciskie augi palīdz aknu un žultspūšļa pareizai darbībai. Tie ir salmene, dadžu sēklas, Pienenes saknes, bišķrēsliņi, bērza lapas.
- Ārstnieciskie augi, kas izraisa caureju. Paši pazīstamākie un pieejamākie – Pabērzs, Dzeltenā kasija (tikai jābūt uzmanīgiem un precīzi ievērot devu)
Tāpat, lieliski palīdz atbrīvoties no liekiem kilogramiem dažādas garšvielas: kurkuma, rozmarīns, Šalfejs.
Zāļu tēju receptes
Ārstnieciskos augus var lietot atsevišķi, vai arī sastādīt no tām dažādas zāļu tējas, tādā veidā panākot vairākus mērķus vienlaicīgi.
Vielmaiņu normalizējos žulti dzenošs līdzeklis
ņemam pa 20 gr Salmeņu ziedu, pelašķu, melleņu lapu, 30 gr Smiltsērkšķu lapas 10 gr Lakricas sakni, sajaucam. Divas ēdamkarotes zāļu tēju maisījuma aplejam ar divām glāzēm vārīta karsta ūdens, sildām 15 minūtes „ūdens vannā”, atdzesējam, nokāšam. Jādzer trīs reizes dienā pirms ēšanas pa pusglāzei.
Attīrošas, žulti dzenošas zāļu tējas
- Vienu tējkaroti dadža sēklu apliet ar glāzi karsta vārīta ūdens un dzert pa pusglāzei pirms gulētiešanas.
- Aplejiet 30gr pieneņu sausās lapas ar divām glāzēm verdoša ūdens, ļaujiet nostādināties 6-8 stundas un dzeriet 3 reizes dienā pa pusglāzei pirms ēšanas.
Urīndzenošas zāļu tējas
Jāņem 10 gr sennas, piparmētras, fenheli jāpievieno 20 gr pieneņu lapu un 20 gr nātru, jāaplej ar divām glāzēm verdoša ūdens un jānostādina 3 stundas, pēc tam jāatšķaida ar vēl divām glāzēm ūdens. Jādzer pa pusglāzei uzlējuma trīs reizes dienā pirms ēšanas.
Caureju izraisošas zāļu tējas vielmaiņas procesu normalizācijai
Jāņem pa 50 gr lakricas saknes, anīsa augļi, 100 gr, jūras aļģes. Divas maisījuma ēdamkarotes jāaplej ar divām verdoša ūdens glāzēm. Jādzer 3 reizes dienā pa pusglāzei pirms ēšanas.
Apetītes mazināšanai
Lai mazinātu bada sajūtas rekomendējam vienu tējkaroti ar linsēklām aizdzert ar ūdeni vai pienu rītā un vakarā.
Zāļu tēju lietošanas kontrindikācijas
Neskatoties uz to, ka ārstnieciskie augi ir naturāls produkts, tos lietot vajag uzmanīgi, pēc konsultācijas ar ārstu.
Atsevišķus ārstniecības augus nedrīkst lietot nierakmeņu gadījumā (piemēram, biškrēsliņus), aknu un nieru hronisku slimību, gastrīta un čūlas gadījumā. Īpaši uzmanīgiem jābūt lietojot helebori, bet senna var izraisīt spēcīgu urīndzenošu efektu.
Tāpēc precīzi ievērojiet devas un pirms pagatavošanas vēlreiz pārlasiet recepti!
- Ārstnieciskos augus, kas izraisa caurejas efektu, nedrīkstētu lietot vairāk nekā vienu nedēļu, pretējā gadījumā var rasties pieradums un organisms var atteikties strādāt patstāvīgi.
- Ārstnieciskās zāļu tējas vēlams lietot noteiktā laika posmā, bet pēc tam ievērot pārtraukumu uz tādu pašu laiku, nedrīkst zāļu tējas glabāt vairāk nekā divus gadus: tās zaudē savas ārstnieciskās spējas.
Avots: www.passion.ru