- Pie eelpas caur degunu un izelpas caur muti, uzņemam enerģiju Āgjā un nodod Anāhatai, tas ļauj vairāk veidot juteklisko spektru, saprast un nolīdzsvarot. Ja pie tam izelpu veic divreiz īsāku, tas ļauj aktivizēt preses zonu. Tāda elpošana sniegs iespēju, vienā un līdzsvarotā stāvoklī sazināties ar tuviem mūsu sirdij cilvēkiem lietišķā un konstruktīvā līmenī.
- Ieelpa un 2x garāka izelpa, pirms izelpas nododam enerģiju no Anāhatas un cirksni Svadhišthānu (seksuāls uzbudinājums).
- Mierīga elpošana aktivizē Mūlādhāru un Anāhatu neatslābinot citas zonas. Pat pie ļoti liela uztraukuma, mēs varam nomierināties un nonākt un nonākt līdzsvarotā stāvoklī ja elpojam lēnām un mierīgi un vienlīdzīgi (ieelpa tik pat gara cik izelpa un aiztures brīži tik pat gari kā pie ieelpas tā pie izelpas). Ja elpošana visu laiku ir vienlīdzīga un mierīga, tad palielinās enerģijas daudzums un uzlabojās veselība.
_ Uzbudināta elpošana aktivizē cirkšņa un sirds zonu Svadhišthanu un Anāhatu, bet atslābina Mūlādhāru un Āgjā.
Mēs ļoti bieži elpojam nepareizi, par daudz un par dziļu(izņemot vingrinājumus), Pareizu elpošanas ritmu var iestatīt, tad tas saglabājās visu mūžu un pēc slodzes ātri atjaunojās . Pie pareiza elpošanas ritma harmonizējās visi iekšējie orgāni . "Iestatīšanu" veic ķermeņterapeiti un pie viņiem apmācītie(kursos ar sertifikātu).