Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Čakras [15]
Meditācijas čakrām [3]
Aura un krāsu ietekme [7]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Viss par čakrām un auru » Čakras

Dažādu akmeņu īpašības un to ietekme uz čakrām
Sarkanie kristāliskie akmeņi
Sarkanā krāsa aktivizē, stimulē un uzbudina. Tā asociējās ar pirmo čakru, kas atrodas mugurkaula pamatnē, no smalko enerģiju viedokļa tā ir centrs aktivitātei un darbībai. Tā raksturo spēju izmantot praktiskas iemaņas, tā ir kustība un motivācija.
Granāts, dažādās sarkanīguma variācijās, ir viens no akmeņiem, kas visātrāk uzlādē ar enerģiju. Tas palielina enerģiju, vienalga kurā vietā tas tiek novietots. Tam ir tendence aktivizēt citus akmeņus, ja tas tiek novietots netālu no tiem.
Rubīns ir dažādu nokrāsu sarkanā krāsā, ļoti ciets minerāls, korunds. Tas uzlabo asinsapgādi, palielina enerģiju un līdzsvaro to.
Jašma ir tumši sarkans vai sarkanbrūns monolītas formas vai kvarcs, parasti atrodams pludmalēs. Ieteicams novietot to netālu no pamata čakras. Tas iezemē un viegli aktivizē.

Rozā kristāliskie akmeņi
Rozā - baltās un sarkanās krāsas sajaukumam, piemīt īpašība maigā un smalkā veidā rast realizāciju lietām, palīdz ikdienas dzīvē pielietot emocijas un jutīgumu. Rozā palielina līdzcietību.
Rozā kvarcs ir vislabāk pazīstamais un populārākais no rozā kristāliem. Tam ir nomierinošs efekts. Tam piemīt arī spēcīgas apspiesto emociju atbrīvošanas īpašības.
Rodonīts, kad tas ir nopulēts, tad ir laša krāsā, bieži ar lāsumiņiem. Tas strādā ar mūsu sajūtu praktiskiem aspektiem un no visiem rozā akmeņiem ir labākais iezemētājs.

Oranžie kristāliskie akmeņi
Oranžā krāsa ir sarkanās un dzeltenās sajaukums, un tā gan uzlādē ar enerģiju, gan palīdz koncentrēties. Tā asociējas ar otro čakru, kura strādā ar plūsmām ķermenī. Radošums un mākslinieciskas spējas ir šīs plūsmas izteiksme, dažādas traumas var bloķēt šo plūsmu. Oranžais ieteicams veģetāriešiem, tas vairo viņu enerģiju.
Serdoliks (karneols) ir viens no populārākajiem oranžajiem akmeņiem, raksturojas ar siltuma sajūtu un vieglu enerģiju palielinošu efektu. Parasti tas ir atrodams pludmalēs. Serdoliks ir universāls akmens, tas rada ap sevi atveseļojošo lauku. Palielina imunitāti, dziedina dažādas slimības. Spēj ātri attīrīt organismu.
Oranžais kalcīts, ir spožs un gluds. Tas ir ideāls akmens nesāpīgai problēmu risināšanai.
Topāzs, ar savu gareno kristālisko formu un paralēlo strīpojumu, kas stiepjas gareniski, ir lielisks akmens attīrīšanai un to var lietot, lai vadītu enerģiju apkārt ķermenim.

Dzeltenie kristāliskie akmeņi
Dzeltenais tiek attiecināts uz trešo čakru, kas regulē nervu sistēmu, gremošanas sistēmu, imūnsistēmu un spēju redzēt lietas to patiesajā gaismā. Stress, bailes, laime, apmierinātība ir saistītas ar šo krāsu.
Dzintars ir pārakmeņojušies koka sveķi, krāsu variācijās no citrondzeltena līdz dzeltenīgi oranžam un brūnam, ietverot arī tumši sarkanu un zaļu. Tam piemīt labvēlīga ietekme uz nervu sistēmu un pašizdziedināšanas procesu. Aktīvi adsorbē negatīvo enerģiju un tāpēc tam ir nepieciešama regulāra attīrīšana.
Tīģeracs ir kvarca paveids ar samtainu spīdumu un atgādina karameli. Zeltainās, brūnās un sarkanās svītras, kas atrodas kristāla iekšienē, palielina enerģijas plūsmu un nemanāmi nostiprina pārmaiņas fiziskajā ķermenī. Tas ir ļoti spēcīgs akmens un to jālieto uzmanīgi.
Citrīns ir populārs dzeltenais akmens. Ja tas ir dzidrs un tīri dzeltens kristāls, tas ļauj saglabāt skaidru prātu un koncentrēt domas. To izmanto arī lai paaugstinātu pašapziņu, uz aizsargātu sevi no ļaunprātīgas izmantošanas. Citrīns palīdz gremošanas sistēmas traucējumos, tas attīra un izvada indes. Tas tiek saukts arī par tirgotāju akmeni. Ja jums kaut kas jāpārdod, ielieciet to sev kabatā.
Dzelzs pirīts nomierina gremošanas sistēmu, uzlabo asinsriti, noderīgs bronhīta un astmas dziedināšanai.

Zaļie kristāliskie akmeņi
Zaļā krāsa ir spektra centrā un tā asociējas ar sirds čakru, kas arī atrodas ķermeņa centrā. Šeit tiek harmonizētas emocijas un attiecības, un tiek veicinātas īpašības, kas nepieciešamas personības izaugsmei.
Zaļais avanturīns ir kvarca paveids. Tas ir daļēji caurspīdīgs akmens ar plāniem vizlas plātnīšu ieslēgumiem, kas liek akmenim mirdzēt. Tas ir lielisks sirds stabilizētājs. Tas nodrošina vieglumu jūtu paušanā.
Malahīts ļauj apzināties dziļi apslēptas jūtas un aizvainojumus, un ļauj saraut nevēlamas saistības un likvidēt nevēlamus uzvedības ieradumus. To nelieto fiziskā ķermeņa dziedināšanai. Senie ēģiptieši un grieķi to lietoja amuletos pret ļaunu aci. Tas tiek saukts arī par „dvēseles spoguli”. Tas mums liek atcerēties par cilvēka duālo dabu. Novietojot malahītu guļamistabā var atbrīvoties no nakts murgiem.
Halcedons ir zaļš kvarcs ar sarkaniem jašmas lāsumiem, kas līdzsvaro enerģiju un nomierina. Tas stimulē emocionālu izaugsmi un dod labumu sirdij un asins cirkulācijai.
Peridots (olivīns) ir spilgti gaiši zaļš akmens, kas asociējas ar vētrainu aktivitāti. Tas ir labākais smalkā ķermeņa līdzsvarotājs un motivē pārmaiņām un attīstībai. Taču tikai garīgas un tīras personas drīkst lietot peridotu. Cilvēki ar pārāk daudz zemes problēmām nespēs saprast peridota valdzinājumu. Lietojot to kaklarotā, tas aizsargās no negatīvām emocijām.
Amazonīts nomierina un līdzsvaro sievišķo un vīrišķo enerģiju, palīdz kakla un plaušu problēmās. Tas ir lielisks akmens vīriešiem un aktieriem. Tas atrodams ASV un Austrālijā.
Smaragds ir minerāla berila zaļā forma, tas ļauj atrast savu ceļu un darbības veidu. Senās kultūrās tas ir uzskatīts par ticības un cerības simbolu. Smaragdam ir mīlestības vibrācijas un vislabāk to nēsāt pavasarī. Ar smaragdu var dziedināt acu slimības. To ievieto uz diennakti traukā ar ūdeni un pēc tam ar šo ūdeni skalo acis.

Gaiši zilie kristāliskie akmeņi
Šī krāsa ir atbilstoša rīkles čakrai, tā asociējas ar komunicēšanos. Komunikācijā tiek lietot redze, balss, garša, smarža, krāsa- visas šīs sajūtas ir saistītas ar šo centru. Arī iekšējās komunikācijas formas, veids, kā sarunājaties ar sevi, jūsu domas un spēja tās paust- tas viss ir saistīts ar gaiši zilās krāsas vibrācijām.
Tirkīzs jau gadsimtiem ilgi tiek izmantots atbalstam un aizsardzībai. Tas stiprina smalko ķermeni un līdzsvaro ķermeņa komunikācijas sistēmu - meridiānus.
Celestīts ir mīksts akmens , ko veido tīri, trausli gaiši zili kristāli. Palīdz, ja ir grūtības paust garīga rakstura domas un vajadzības. Tas palīdz arī kakla problēmās.
Akvamarīns (akvamarīna gaiši zilā forma)- stimulē ķermeņa dziednieciskās spējas. Tas palielina pašpaļāvību un komunikācijas spējas, ļauj atbrīvoties no bailēm. Akvamarīns nāk no Kolumbijas un Brazīlijas un tā krāsas dēļ tas tiek saukts arī par jūras ūdeni. Jūrnieki šo akmeni izmanto cerot, ka tas pasargās tos no ūdens. Folklorā tiek stāstīts, ka šis akmens pasargā no tenkām. Akvamarīns ir viens no spēcīgākajiem meditāciju akmeņiem, tas dod klusumu un mieru.

Indigo krāsas kristāliskie akmeņi
„Trešās acs” čakra ir saistīta ar zilo indigo krāsu. Izpratne, apzināšanās un intuīcija kopā ar dziļu miera un savienotības sajūtu, ir šīs čakras īpašības. Indigo dziedina ēterisko ķermeni (bet ne depresiju).
Lazurīts ir akmens ar dažādu minerālu sajaukumu, kurā lielākā proporcija ir zilajam lazurītam, bet bieži satur dzelzs pirīta lāsumus. Tas ļoti spēcīgi stimulē ātru atbrīvošanos no stresa, sekmē iekšēja miera sasniegšanu, stimulē prātu un veicina sapratni. Lazurītam piemīt īpašība atvērt čakru centrus. Visvairāk tas atrodams Afganistānas kalnainajos apvidos.
Sodalīts pēc izskata ir ļoti līdzīgs lazurītam, taču tas nav tik izteikti zils un to caurvij pelēcīgi baltas stīgas. Tas nomierina prātu un ļauj piekļūt jaunai informācijai.
Kianīts veido caurspīdīgus, plānus kristāla šķeltņus. Tas lieliski aizvada bloķēto enerģiju, nomierina un ātri atjauno līdzsvaru jebkurā ķermeņa vietā. Kianīts galvenokārt atrodams ASV, Zviedrijā un Brazīlijā.
Azurīts (zilais malahīts) visbiežāk atrodams mazu bumbiņu veidā, bet ir arī spožu kristālu formā. Tas atbrīvo noturīgus blokus komunikāciju jomā un likvidē enerģijas sastrēgumus, kas neļauj mums pilnībā izpausties. Tas stimulē atmiņu.
Safīrs var būt ļoti dārgs, ja tam ir tīra un dzidra krāsa, taču iespējams atrast arī ne tik dārgus kristālus. Tas mazina sasprindzinājumu un nomierina prātu.

Violetie kristāliskie akmeņi
Violetā un purpura krāsa saistās ar kroņa čakru , kas atrodas galvas virspusē. Atklāsme, iztēle un empātija ir šī centra enerģijas. Violetie un purpura krāsas akmeņi ļauj līdzsvarot ekstremālas ķermeņa problēmas un tos var lietot, ja nav zināmi problēmu cēloņi. Violeto nevajag lietot, ja ir depresija. Labāk izvēlēties zaļu vai zilu.
Ametists, iespējams, ir visnoderīgākais kristāls dažādiem lietošanas un dziedināšanas mērķiem. Tam ir universālas īpašības. Tas ir labs akmens meditācijām, jo nomierina prātu un ļauj iegūt skaidrību. Pastāv ticējums, ka tas aizsargā no indēm. To lieto arī kā miega akmeni. Lai sapņotu patīkamus sapņus, tas jāpaliek zem spilvena. Senie ēģiptieši to lietoja pret vainas un baiļu sajūtām.
Fluorīts ir dažādās krāsās, violetā sastopams visbiežāk. To pielieto augšējām čakrām un tas sekmē smalko enerģiju integrēšanos, palielina domu un iedvesmas praktisko pielietojumu. Fluorīts palīdz koordinēšanai, kā fiziskai , tā mentālai.

Baltie kristāliskie akmeņi
Baltie vai caurspīdīgie akmeņi bieži tiek lietoti kroņa čakrai, kur tie atstaro šī centra skaidrību. Baltais sevī satur visas citas krāsas un tas simbolizē spēju atstarot visas citas enerģijas. Baltie akmeņi atstaro arī apkārtesošās enerģijas. Baltais ir saistīts ar skaidrību, tīrību un attīrīšanos.
Gaišais kvarcs stiprina un dod atbilstošu enerģiju. Visas ķermeņa smalkās sistēmas tiek uzlabotas un attīrītas. Tas darbojas, lai sasniegtu harmoniju.
Mēnessakmenim ir balta, krēma vai perlamutra krāsa. Vislabvēlīgākais laiks, kad to valkāt, ir pilnmēness. Tas ir viegli luminiscējošs, un tā tas arī ieguvis savu nosaukumu. Tas lielisks akmens, lai mazinātu emocionālo spriedzi un sprieguma sajūtu vēderā, tas palīdz normalizēt gremošanas sistēmu. Mēnessakmens darbojas jebkurā ķermeņa daļā, kur ir kaut mazāka disharmonija. Mēnessakmens tiek uzskatīts arī par laimes akmeni. Īpaši noderīgs tas ir sievietēm un pusaudžiem.
Selenīts ir minerāla ģipša paveids. Selenīts ir kristālisks, caurspīdīgs, ļoti tīrs ģipsis. Šis skaistais minerāla paveids ir ļoti mīksts. Selenīts mazina emocionālu nemieru un apjukumu. Tas apskaidro prātu un ļauj sasniegt jaunus apziņas stāvokļus.

Melnie kristāliskie akmeņi
Atšķirībā no baltajiem akmeņiem, kas atstaro un attīra gaismu, melnie akmeņi absorbē gaismu. Baltais atstaro redzamo, melnais parāda slēpto katras situācijas potenciālu. Melnais nostiprina un atklāj. Melnais tur visas enerģijas sevī un liek būt pacietīgam, lai tās atklātu pilnībā. Melnie akmeņi parasti iezemē, darbojas kā enerģijas enkuri un palīdz atgriezties normāli funkcionējošā stāvoklī. Melniem akmeņiem piemīt arī attīrošas īpašības.
Dūmu kvarcs ir maigs iezemēšanās akmens. Tas ir aizsargājošs un palīdz izkļūt no negatīviem stāvokļiem. Tas palīdz sasniegt augstu attīrīšanas un sevis harmonizēšanas līmeni un ir noderīgs meditācijām. Dūmu kvarcam piemīt visas tās pašas īpašības, kas gaišajam kvarcam, tikai tas darbojas maigāk.
Turmalīnam ir raksturīgas dažādas krāsas, melna tai skaitā. Tas ir garš, smalks kristāls ar paralēlu strīpojumu un tas ļoti ātri iezemē enerģijas. Tam piemīt labas aizsardzības īpašības un viegli risina fiziskās problēmas.
Obsidiāns ir vulkāniskais stikls. Tas var būt pavisam melns un arī ar baltiem lāsumiem (sniegpārslu obsidiāns), plankumaini sarkans vai dūmakaini caurspīdīgs (Apaču asaras). Obsidiāns ir lielisks, lai izceltu dienas gaismā dažādus traucējumus, ko pēc tam var neitralizēt ar citiem akmeņiem. To var lietot arī, lai atrastu slēptos cēloņus un varētu izvēlēties pareizo darbības veidu.
Hematīts ir dzelzs rūda, un tas var būt rūsas sarkans, bet biežāk ir sudraboti melns ar metālisku spīdumu. Tas palīdz ķermenim asimilēt dzelzi un tam piemīt iezemējošas īpašības. Tas nomierina prātu.

Daudzkrāsainie kristāliskie akmeņi
Ir ļoti daudz akmeņu un minerālu, kuriem ir dabisks dažādu krāsu sajaukums. To iedarbību var noteikt pēc krāsu kombinācijām, kas tiem piemīt. Visumā akmeņi, kuriem piemīt pilns krāsu spektrs, var tikt izmantoti dažādiem mērķiem. Akmeņi, kuriem piemīt divas krāsas, var tikt izmantoti mērķiem, kuriem parasti tiek pielietotas šīs krāsas.
Ametrīns (vārdu "ametists" un "citrīns" kombinācija) – neparasta kvarca varietāte – violetā ametista un zeltaini dzeltenā citrīna apvienojums vienā kristālā. Viena akmens daļa ir violeta , otra zeltaina. Dārgakmeņu tirdzniecībā lieto arī terminus bolivianīts, amecitrīns vai tristīns. Tas līdzsvaro prātu, palielina racionālā prāta iztēli.
Opāls ir viens no visvairāk zināmiem daudzkrāsainiem akmeņiem. Tas ir amorfs kristāls ar ūdens ieslēgumiem, kas lauž gaismu dažādos veidos. Opāls tiek lietots emocionālam līdzsvaram. Atkarībā no krāsu spēles opālā, tas dabiskā veidā harmonizē visas čakras.
Labradorītam ir nespodra pelēka krāsa līdz brīdim, kamēr tam uzspīd gaisma,- tad tas atspīd visās varavīksnes krāsās. Labradorīts no auras novirza visas nevēlamās enerģijas.
Kategorija: Čakras | Pievienoja: Saulite (25.09.2010)
Skatījumu skaits: 5833 | Komentāri: 1 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 1
0
1 Saulite  

Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2373
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2019 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz