Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Čakras [15]
Meditācijas čakrām [3]
Aura un krāsu ietekme [7]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Viss par čakrām un auru » Aura un krāsu ietekme

Ļauj krāsai sevi dziedināt
Uzsūkt sevī krāsas enerģiju
 
Cilvēkam piedzimstot, viena no pirmajām maņām ir krāsu sajūta — pat māti bērns sākumā uztver kā krāsas, smaržas un garšas apvienojumu. Pirmās krāsas, ko mazulis uztver, ir sarkanā un dzeltenā, jo tām ir viszemākā frekvence. Pieaudzis cilvēks krāsas vienlaikus uztver trijos līmeņos: apzinātajā (ceļa zīmes), zemapziņas (sarkanais — drosme, zilais — saprāts) un bezapziņas (sarkanais paātrina pulsu, zilais — palēnina). Katrai krāsai ir arī sava vibrācija, līdz ar to ķermenis krāsas uztver ne tikai ar redzi, bet ar katru ķermeņa šūnu. Un, aizpildot savu dzīves telpu ar vajadzīgajām krāsām, iespējams ievērojami ietekmēt gan savu, gan apkārtējo cilvēku pašsajūtu.
 
Sāksim ar vienkāršu piemēru: izvēlieties sev tīkamāko krāsu no tradicionālā krāsu apļa — tā nosaka, kādas krāsas vibrācijas jums šobrīd ir nepieciešamas. Piemēram, ja izvēlaties oranžo krāsu, tātad jums šobrīd pietrūkst šīs krāsas vibrācijas. Uzvelciet oranžu apģērbu, atpūtiniet galvu uz oranža spilvena, ņemiet šādas krāsas kartīti un meditējiet ar to — uzsūciet sevī oranžo enerģiju! Vairākkārt šo procedūru atkārtojot, ievērosiet, ka dažas krāsas instinktīvi izvēlēsieties biežāk. Tad ieteicams pastiprināt krāsas iedarbību, iekļaujot šo krāsu ikdienas apģērbā un interjerā.
 
Rozā interese un gaišzilā pārliecība
 
Arī skaņām un emocijām ir sava vibrācija, kas atbilst noteikta garuma vilnim un konkrētai krāsai. Piemēram, aizvainojuma krāsa ir sarkanrozā, kamēr tīras rozā krāsas vibrācija apzīmē interesi. Bēdas un vainas sajūta ir melna, vienaldzība — violeta, pārliecība — gaiši zila, bet tiekšanās — oranža. «Ne velti ir teiciens: runāšana sudrabs, klusēšana — zelts! Zelta krāsa apzīmē izvēli, izlēmību, savukārt sudrabs — izvēles trūkumu,» piebilst dziedniece.
 
Pēc iedarbības krāsas iedalās piecās grupās: siltās krāsas rada spriedzi (sarkana, oranža, dzeltena, zeltainzaļa, zeltaina), aukstās krāsas to mazina (ultramarīns, gaišzila, zilganzaļa, jūraszila, dzeltenzaļa, zaļa), savukārt purpurkrāsa, rozā, violetā un ceriņkrāsa veicina gremdēšanos apziņas dzīlēs. Okers, brūna, tumšbrūna, olīvbrūna, pasteļtoņi stabilizē ezotērisko apziņu, bet balta, pelēka un melna ir neitrālās krāsas.
 
«Priekšmetiem, kas veicina radošo enerģiju, darba kabinetā jābūt sarkaniem (prāta asumam), vara zaļiem (ideju ģenerēšanai), melniem (nostiprina uzstājību) un baltiem (intelektam). Krāsojot telpu sienas, jāņem vērā: jo biezāks krāsojuma slānis, jo stiprāk krāsa ietekmē cilvēka uzvedību un psihi. Tādēļ, pirms pārkrāsot sienas, pilnībā jānoņem vecā krāsa,» iesaka Ozolas kundze.
 
Septiņu pamatkrāsu tradicionālā nozīme:
  • Sarkana — spēks, veselība, enerģija, jutekliskums, līdzjūtība.
  • Oranža — iedvesma, augstsirdība, uzbudinājums, patika, pārpilnība, labsirdība.
  • Dzeltena — pārliecība, pievilcība, uzticēšanās, greizsirdība, prieks, ērtības.
  • Zaļa — finanses, auglīgums, veiksme, enerģija, žēlsirdība, pilnveidošanās.
  • Gaišzila — miers, sapratne, pacietība, veselība, uzticība, atklātība.
  • Tumšzila — mainīgums, impulsivitāte, nomāktība, solidaritāte, pretenzijas.
  • Violeta — spriedze, spēks, skumjas, dievbijība, juteklība.

Kādā krāsā tevi sauc?

 
Cilvēka vārds un uzvārds rada noteiktas vibrācijas, no kurām atkarīga cilvēka dzīves kvalitāte. Katram burtam un skaitlim, līdz ar to arī cilvēka vārdam, uzvārdam un dzimšanas datumam ir sava krāsa. Lai to noteiktu, izmanto numeroloģiju un hromoloģiju (mācību par krāsu).
 
Dzimšanas dienas krāsa.
 
Lai noteiktu savu dzimšanas datu krāsu, summējiet ciparus, kas to sastāda, līdz beigās iegūstiet viencipara skaitli. Piemēram, 1978. gada 28. februāris: 1+9+7+8+2+8+0+2= 37=10=1.  Šajā gadījumā tā ir sarkanā krāsa.
 
Vārda un uzvārda krāsa.
 
Uzrakstiet savu vārdu un uzvārdu un tabuliņā katram burtam atrodiet atbilstošo krāsu. «Par harmonisku tiek uzskatīts cilvēks, kura vārdā ir visas varavīksnes krāsas. Un tās krāsas, kuras vārdā un uzvārdā trūkst, jācenšas kompensēt, tās uzņemot  ikdienā,» iesaka dziedniece.
 
Skaitlis Krāsa Burts
1 Sarkana A, G, Ļ, T
2 Oranža Ā, Ģ, M, U
3 Dzeltena B, H, N, Ū
4 Zaļa C, I, Ņ, V
5 Gaišzila Č, Ī, O, Z
6 Tumšzila D, J, P, Ž
7 Violeta E, K, R
8 Rozā Ē, Ķ, S
9 Zelta F, L
 
Āda pazīst apģērba krāsu

 
Krāsām apģērbā un kosmētikā jābūt harmoniskām, jo kliedzošas krāsas uz ķermeni iedarbojas kā narkotikas — tās uzbudina un var pat izraisīt nervu lēkmi.
 
«Daudzi cilvēki jūtas labi tikai noteiktas krāsas apģērbā, un tas ir normāli, jo acīmredzot šī ir viņu krāsa. Taču ilgstošs kontakts tikai ar vienu krāsu nav labs,» uzskata dziedniece.
 
Krāsu izvēle parasti notiek neapzināti — asociāciju un emocionālā stāvokļa iespaidā. Bet katrai no krāsām ir sava specifiska iedarbība. Piemēram, sarkanā krāsa, nonākot saskarē ar ādu, silda un izraisa uzbudinājumu, uzlabo ēstgribu, tādēļ sarkanas krāsas apakšveļu iesaka salīgiem, mazasinīgiem un bāliem cilvēkiem.
 
Gaišzils rada distanci un nepieejamību savstarpējās attiecībās. Pēc tradicionālās krāsu izpratnes, cilvēks, kurš valkā auksti gaišzilu apģērbu, ir mierīga, uz savu iekšējo pasauli koncentrēta personība. Tumšu un melnu apģērbu neapzināti izvēlas cilvēki, kuri nav izzinājuši paši sevi, — viņiem bieži ir zemāka pašapziņa un problēmas ar savu personību.
 
Melnā kā sēru krāsa ir izvēlēta tradicionāli, jo tā veicina mirēja enerģētikas palieku uzsūkšanos sērotājos. Mūku apģērbā melnā krāsa kalpo, lai uzsūktu sevī visas cilvēces negatīvo enerģiju un tādējādi aizlūgtu par šiem cilvēces grēkiem. Savukārt balts apģērbs vienmēr tiek asociēts ar šķīstību un nevainību, jo šī krāsa ir neitrāla, tā neuzņem nekādu enerģiju no ārpasaules. «Lai labi justos, jānēsā balta apakšveļa, jo tā laiž cauri un arīdzan satur gandrīz visas spektra krāsas. Šī paša iemesla dēļ arī gultasveļu ieteicams izvēlēties baltu. Taču tiem, kas ikdienā izjūt biežus enerģijas zudumus, ieteicama gultasveļa siltajos toņos. Bet daudz kas atkarīgs no individualitātes, tādēļ kategoriski iedalīt cilvēkus pēc viņu krāsu izvēles nebūtu gudri. Vajag eksperimentēt!»
 
Protams, liela nozīme ir arī apģērba un gultasveļas audumam — tam jābūt pēc iespējas dabiskākam. Taču, piemēram, zīdam ir visspēcīgākā ietekme, ja tas ir sarkanā, baltā vai melnā krāsā.
 
Efektīvākā krāsu terapija
 
Lai stiprinātu savu fizisko un garīgo veselību, krāsu terapijas speciālisti rekomendē ikdienā izmantot krāsu terapijas brīnumainās iespējas. «Ja sākušies pirmie veselības traucējumi, lietojiet krāsu terapiju katru dienu. Ar 5–10 minūtēm dienā pietiks, lai ātrāk panāktu pakāpenisku, stabilu orgānu darbības atjaunošanos un nostabilizēšanos. Uzlabosies arī garastāvoklis, pašsajūta, izskats un palielināsies darbspējas,» apgalvo E.Ozola.
 
Visefektīvāko krāsu iedarbību uz cilvēku iespējams panākt, pielietojot īpašu «Bioptron» krāsu terapijas sistēmu, kuras galvenais instruments ir gaismas stars — tas iekļūst ķermenī ne tikai caur acīm, bet arī caur ādu. To iespējams pielietot arī mājas apstākļos. Krāsu terapijas sistēmas sastāvā ir «Bioptron» gaismas terapijas lampa un seši krāsu stikli: sarkans, zils, dzeltens, zaļš, oranžs un violets. Tie gatavoti ar rokām no antīkā stikla, kurš ilgā laika posmā nav mainījis savu raksturlīkni. ««Bioptron» gaisma, izejot cauri stiklam, iegūst īpašības, kas nepieciešamas bioloģisko struktūru atjaunošanai un toksisko vielu izvadīšanai no organisma. Krāsu iedarbība tiek uztverta orgānu līmenī, skarot arī galvas smadzeņu garozu un imūno sistēmu.» Krāsa iedarbojas divos līmeņos, atveseļojot gan ķermeni, gan dvēseli un harmoniski iedarbojoties uz dzīves tonusu. Terapijas efektu pastiprina trīs kosmētiskie līdzekļi, kas satur bioloģiski aktīvus augu ekstraktus un ēteriskās eļļas. «Pirms seansa lieto gaišo fluīdu, kas attīra, nomierina un atslābina, vai balansējošo gēlu, kas pastiprina enerģijas apmaiņu un veido enerģētiskās rezerves. Savukārt pēc terapijas lieto kristālisko krēmu, lai reģenerētu ādu. Rezultātā tiek panākta cilvēka harmoniska atkalsavienošanās ar apkārtējo pasauli!”
 
Ko dziedina krāsas
 
Dziedinoties ar krāsām, jāatceras, ka trīs pamatkrāsas — sarkana, dzeltena un zila — iedarbojas uz dažādām zonām. Sarkanā un tās dažādie toņi veicina fizisko veselību, zilie toņi — garīgo veselību, bet dzeltenā — fizisko un garīgo enerģiju līdzsvaru organismā.
 
Lai dziedinātu organismu, ar krāsainu gaismu var iedarboties uz dažādām ietekmes zonām, panākot vienu un to pašu dziedinošo efektu. Galvenās ietekmes zonas ir rokas, kāju pēdas, cilvēka ķermeņa priekšpuse un mugurpuse, ausis, seja. «Ļoti veiksmīgs ir kosmetoloģiskās procedūras un krāsu terapijas seansa apvienojums. Krāsu vibrācijas veicina kosmetoloģiskās procedūras efektivitāti, taču, lai efektu pastiprinātu vēl vairāk, var vienlaikus izmantot vairākus krāsainas gaismas avotus,» iesaka krāsu terapijas speciāliste.
 
Pielietojot «Bioptron» ikdienā, dziedinošā krāsainā gaisma ārstē stresa izraisītās ādas izmaiņas, āda kļūst elastīgāka un paaugstinās tonuss, uzlabojas tās krāsa un tekstūra, uzlabojas asinsrite un šūnu reģenerācijas spējas, bet — ne tikai. «Sarkanais stars, kas ir pats enerģētiskākais no visiem, palīdz pret saaukstēšanos, palīdz cīnīties ar anēmiju un impotenci. Oranžais stars iedarbojas uz liesu, hronisku reimatismu un astmu, paaugstina pulsu, bet ne asinsspiedienu. Dzeltenais stars ietekmē nervu sistēmu, darbojas kā caurejas līdzeklis, palīdz likvidēt kalcija uzkrāšanos artrīta gadījumos. Šīs krāsas gaismu var izmantot arī ķermeņa svara korekcijai un ādas slimībām. Zaļais stars pozitīvi ietekmē gremošanas sistēmu, noņem spriedzi, palīdz cīnīties pret galvassāpēm, nomierina sirdi un pat samazina vēža šūnu skaitu.» Viens no labākajiem antiseptiķiem ir gaiši zilais. Šī krāsa labi der pret kakla slimībām, niezi, zilumiem, insektu kodumiem, bezmiegu, acu iekaisumiem, kā arī zobu un smaganu slimībām. Savukārt violetais stars ir pats vibrējošākais, un tas palīdz pret emocionālu nestabilitāti — nomierina un atslābina.

Sintija Lase, «Apelsīns»
Sestdiena, 26. marts 2005.g.
Kategorija: Aura un krāsu ietekme | Pievienoja: Saulite (06.05.2010) | Autors: Sintija Lase «Apelsīns»
Skatījumu skaits: 3953 | Reitings: 5.0/1
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2373
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2019 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz