Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Čakras [15]
Meditācijas čakrām [3]
Aura un krāsu ietekme [7]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Viss par čakrām un auru » Aura un krāsu ietekme

Krāsu dziedniecība
Enerģētiskos centrus iespējams aktivizēt, virzot uz tiem noteiktas krāsas starus vai „ieelpojot” attiecīgo krāsu un domās to papildinot. Rīkojamies šādi, aizveram acis un vizualizējam konkrēto krāsu, koncentrējam to enerģētiskajā centrā, kuru vēlamies aktivizēt. Ar krāsu mēs varam uzstrāvot ne tikai enerģētiskos centrus, bet arī ūdeni, kuru vēlāk varam izmantot gan iekšķīgi, gan ārīgi. Tautas dziedniecībā praktizē dažādu dabisku krāsainu materiālu pielikšanu pie slimajiem, sāpīgajiem ķermeņa rajoniem. Piemēram, sarkanu un zilu vilnas audumu liek uz rozes skarto ķermeņa rajonu.


Krāsas ir viena no senākajām un universālākajām valodām pasaulē. Krāsa iedarbojas uz mūsu apziņu un zemapziņu, tā ietekmējot garīgo un fizisko veselību. Lai gan līdz nesenai pagātnei krāsu dziedniecība tika uzskatīta par netradiocionālu ārstniecības metodi, šodien to sekmīgi izmanto ne tikai dziednieki, bet arī ārsti, psihoterapeiti un citi speciālisti.

Pamanot pirmos slimību simptomus, negaidot tālāko attīstības procesu, iespējams sekmīgi izmantot dziedniecību ar krāsām. Parasti cilvēks pats intuitīvi tiecas pēc tās krāsas, kas viņam pietrūkst. Arī cilvēka enerģētiskais lauks - aura sastāv no dāžādām krāsām. Fotogrāfējot auru, ir novērots, ka tā izstaro visas 7 krāsu spektra krāsas.

Enerģētisko centru – čakru aktivizēšana ar krāsu palīdzību


Katram enerģētiskajam centram – čakrai atbilst sava krāsa. Pamata čakrai – sarkanā, kas nodrošina enerģiju, sakrālai čakrai – oranžā, kas iedarbojas radoši, saules pinumam – dzeltenā, kas sniedz prieku, sirds čakrai – zaļā, kas sekmē mīlestību un tikumību, rīkles čakrai – gaiši zilā, kas attīsta intuīciju un gaišredzību, vainaga čakrai – violetā, kas vieno ar kosmosu un attīsta garīgumu.

Enerģētiskos centrus iespējams aktivizēt, virzot uz tiem noteiktas krāsas starus vai „ieelpojot” attiecīgo krāsu un domās to papildinot. Rīkojamies šādi, aizveram acis un vizualizējam konkrēto krāsu, koncentrējam to enerģētiskajā centrā, kuru vēlamies aktivizēt. Ar krāsu mēs varam uzstrāvot ne tikai enerģētiskos centrus, bet arī ūdeni, kuru vēlāk varam izmantot gan iekšķīgi, gan ārīgi. Tautas dziedniecībā praktizē dažādu dabisku krāsainu materiālu pielikšanu pie slimajiem, sāpīgajiem ķermeņa rajoniem. Piemēram, sarkanu un zilu vilnas audumu liek uz rozes skarto ķermeņa rajonu.

Auras krāsas un to skaidrojums


Garīgi attīstīta cilvēka aura vibrē, mirdz, spīd tīrās krāsās. Mazāk attīstītiem cilvēkiem mēdz būt blāvas, netīras krāsas, nesimetriskas formas aura. Ir redzētas arī tādas auras, kuras izstaro sārņus un „gļotas”... Cilvēku domu un jūtu enerģijas caurauž auru, kas izpaužas dažādās nokrāsās un formās.

Baltā krāsa aurā pauž par spēku un veselību, liecina par gribasspēku, izturību.
Zeltītā krāsa aurā apstiprina stipru mentālās enerģijas klātesamību.
Sarkanā aura nozīmē dusmas, naidu, niknumu, nepacietību, egoismu.
Rozā aura ir harmonijas, mīlestības apliecinājums, tā nozīmē arī līdzjūtību, draudzību, uzticību.
Oranžā aura izstaro dzīvesprieku, optimismu.
Dzeltenā krāsa aurā liecina par straujumu, jautrību un dažreiz par dzīvnieciskiem instinktiem.
Zaļā krāsa aurā ir novērojama krāpniekiem.
Zilā krāsa aurā liecina par padevību un paklausību.
Violetā aura simbolizē intuīciju, harmoniju, pozitīvo domāšanu, norāda uz kontaktu ar Visuma saprātu.
Melnas krāsas aura ir tiem cilvēkiem, kuri kontaktē ar haosu, tā izstaro ļaunumu, disharmoniju.
Pelēka aura ir vājiem un hronisku slimību mocītiem cilvēkiem, tā liecina par bailēm un izmisumu.

Krāsu dziednieciskais efekts


Sarkano krāsu dziedniecībā izmanto visintensīvāk. Ar šo krāsu dziedina – rozi, asinsrites un dzimumorgānu slimības. Sarkanā krāsa stimulē psihes darbību, radot spēka un enerģijas pieplūdumu, tomēr tā var radīt arī negatīvus blakusefektus - agresivitāti, valdonīgumu, uzbudinājumu, pārlieku juteklīgumu. Atceraties, ka tā ir uguns krāsa, bet uguns ir ārdošs spēks! Sarkanā krāsa paaugstina asinsspiedienu, uzlabo asinsriti, dziedē ādas slimības, uzlabo atmiņu un redzi, „sadedzina” tumšo enerģiju. Šī krāsa harmonizē pamata čakru. Sarkanos starus satur visi augļi un dārzeņi ar sarkanu mizu – bietes, sarkanie kāposti, baklažāni, redīsi, ķirši, zemenes, jāņogas, upenes. No dzīvnieku pasaules sarkanai krāsai atbilst lasis un forele. Var lietot ūdeni no sarkanas krāsas trauka, kurš 2 stundas turēts saules staros.

Oranžā krāsa ir sarkanās krāsas daļa, kas sajaukta ar dzelteno. Tā organismā nostiprina dzīvības enerģiju, sniedz brīvības, mundruma sajūtu. Tā derēs, lai dziedētu garīgās slimības – depresiju, pesimismu, atjaunotu enerģiju, pastiprinātu dzimumpotenci, palielinātu imunitāti, palīdzēs dziedēt elpošanas orgānu kaites, stiprinās sirdi, paātrinās vielmaiņu. Dzeltenā krāsa harmonizē otrās čakras darbību. Negatīvā īpašība - rosina impulsivitāti. Apmākušās dienās var valkāt saulesbrilles, kuru stikli ietonēti oranžā krāsā, bet vakaros iedegt oranžās sveces. Uzturā lieto – mandārīnus, apelsīnu, ķirbjus.

Dzeltenā krāsa asociējas ar saules gaismu, siltumu, dzīvības enerģiju. Tā rada dvēseles mieru, priecīgu un pacilātu noskaņu, stimulē intelektuālās spējas, likvidē grūtsirdību, nomāktību. Šī krāsa cilvēku orientē uz nākotni, jauniem sasniegumiem. Līdzsvaro enerģiju un nervu sistēmu. Dzeltenā krāsa spēj arī nogurdināt, ilgstošā tās ietekmē cilvēks kļūst vieglprātīgs, straujš, nenopietns un dažreiz greizsirdīgs. Dzeltenā krāsa harmonizē trešo – saules pinuma čakru, uzlabo redzi, attīroši iedarbojas uz gremošanas traktu, aknām un ādu, sekmē žultss izdalīšanos, normalizē dziedzeru un limfātiskās sistēmas darbību, uzlabo vielmaiņu, dziedina bronhus. Dzeltenā krāsa īpašā cieņā ir valstīs, kurās valda auksts klimats. Dzeltenai krāsai augu valstī atbilst āboli, plūmes, citroni un banāni.

Zaļā krāsa ir dabas augstākā vibrācijas krāsa, kas simbolizē cikliskos ritmus pasaulē. Zaļā krāsa nomierina, rada labu noskaņojumu, atjauno un reģenerē organismu, tā savieno garīgo ar fizisko līmeni, līdzsvaro un nomierina veģetetīvo nervu sistēmu, izlīdzina enerģijas, stimulē drošības un pašpārliecinātības sajūtu. Ar zaļo krāsu harmonizē sirds čakru. Zaļā krāsa uzlabo asinsriti, dziedē bronhītu, garo klepu, locītavu iekaisumus, dziedē rozi, dažādas čūlas, stabilizē asinspiedienu. Ja cilvēks noguris un nomākts, iesaka doties mežā vai pļavā un tur nodarboties ar apceri. Ja vēlamies aktivizēt zaļo krāsu, tad uzturā lietosim olīves, vīnogas, salātus, pekinas kāpostus, lociņus un gurķus.

Gaišzilā krāsa – debesjuma simbols, asociējas ar ūdeni un gaisu. Pieder pie auksto krāsu grupas. Šī krāsa psiholoģiskā līmenī veicina intuīciju, pacietību, atklātību, sapratni, nomierina nervus, uzlabo enerģētisko aizsardzību, apskaidro apziņu, dāvā vienotības sajūtu ar apkārtējo pasauli, palielina drošības sajūtu. Gaišzilā krāsa kliedē varas kāri un pārējās kaislības, kontrolē piektās – rīkles čakras darbību. Ar šo krāsu iespējams mazināt sāpes, iekaisuma procesus, karsoni.

Tumšzilā krāsa – bezgalības simbols, Visuma, sievišķās sākotnes krāsa, kas simbolizē mātišķu, nesavtīgu mīlestību, līdzcietību, dievišķo gudrību. Tumšzilā krāsa sniedz domu skaidrību, mazina bailes, uzlabo intuīciju, palīdz psihosomātisku problēmu gadījumos. Dziedniecībā izmanto elpceļu, plaušu slimību gadījumos. Var regulēt vairogdziedzera darbību, mazināt iekaisuma procesus, palēlināt sirdsdarbību, mazina zobu sāpes, reimatismu, reiboni, mazina galvas sāpes un muskuļu krampjus, dziedē nieres, urīnpūsli, ekzēmas, čūlas. Harmonizē sesto – vainaga čakru, veido enerģētisko aizsardzību.

Violetās krāsa sevī apvieno vīrišķo un sievišķo sākotni. Iemieso sevī kustības un miera savstarpējo ietekmi. Ar šo krāsu var dziedēt depresiju un migrēnas. Šī krāsa dziedina audus, kaulus, nieres, smadzeņu traumas. Šo krāsu izmanto aizsardzībai meditācijas laikā.

Sertificēta dziedniece Gita Balode

Kategorija: Aura un krāsu ietekme | Pievienoja: Saulite (02.02.2010) | Autors: Gita Balode
Skatījumu skaits: 1929 | Reitings: 5.0/1
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2373
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 6
Viesi: 6
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2019 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz