Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Mantras un to nozīme [42]
Vēdiskā filozofija [78]
Vēdiskie ēšanas paradumi [16]
Tiem, kas vēlas uzlabot dzīves kvalitāti ar Vēdu zināšanām par pareizu uzturu
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Vēdiskā filozofija » Vēdiskie ēšanas paradumi

Ārstēšana ar govs produktiem

Skābpiena produkti

Vēl nesen mūsu "medicīnas korifeji” skābpiena produktus atstāja neskartus.  Vēl vairāk – tie skaitījās veselīgi un visos profilaktorijos dzēra kefīru. Bet laiki mainās un tāpēc, pēkšņi kefīrs arī  kļuva kaitīgs veselībai. Bet Ajūtvēda pieskaita kefīru (jogurtu) pie viena no visveselīgākajiem produktiem uz Zemes.

Jogurts, atšķirībā no piena, kas attīra un spēcina saprātu un Gī, kas attīra un spēcina prātu, galvenokārt ietekmē prānu – cilvēka dzīvības enerģiju. Tāpēc kefīram ir izteikts ārstniecisks efekts tajos gadījumos, kad ir traucēta prānas plūsma organismā. Kā jau mēs runājām – mundruma, svaiguma un aktivitātes sajūta liecina par normālu prānas plūsmu. Bet ja cilvēks pastāvīgi jūt savā ķermenī nogurumu, jūtas kā salauzts, tad tas liecina par prānas plūsmas traucējumiem.

Un ta, skābpienaprodukti izmeklēti iedarbojas uz prānas plūsmu. Mūsu organisma iedalās uz daudziem dažādiem audiem un orgāniem. To darbībai ir nepieciešama spēcinoša enerģija. Tāpēc prāna ir pielāgota darboties dažādos orgānos dažādi. Tieši tāpat dažādi skābpiena produkti darbojas uz dažādiem prānas veidiem. Tik vienkārši, mainot lietošanā skābpiena produktus , var izmeklēti palielināt vienas vai citas organisma funkcijas aktivitāti.

Piemēram, kefīrs ietekmē prānas uzturēšanu organisma asinsvados un nervu sistēmā, aktivizējot tos uz darbību. Rjaženka uzlabo dziedzeru funkcijas organismā un ietekmē imunitāti. Krējums izmeklēti ietekmē cilvēka hormonālās funkcijas. Biezpiens uzlabo nervu sistēmas reģenerācijas spējas, stiprina kaulu un skrimšļu audus. Paniņas atjauno gremošanas orgānus. Sūkalas aktivizē gremošanu un ietekmē olbaltuma vielmaiņu audos. Siers aktivizē muskuļu sistēmas funkcijas un dod reģenerējošo spēku  tādiem iekšējiem orgāniem, kā aknas, nieres, liesa, sirds, limfmezgli.


Šādas problēmas tiek ārstētas ar skābpiena produktiem. Dažādās sezonās lieto dažādus skābpiena produktus:

Pavasarī – fiziski novājinātiem cilvēkiem labāk ārstēties ar kefīru, kas ieskābēts ar krējumu vai rjaženku. No rītiem brokastīs šajā kefīrā pievieno medu, kanēli, kardamonu, žāvētas aprikozes, žāvētus bumbierus, zelta sakni. Tāpat pavasarī brokastīs var izmantot biezpienu, pieliekot to produktu maisījumam pēc garšas.

Vasarā – jādzer rīta stundās no 6-8 jogurts(kefīrs) sajaukts ar : medu(cukuru)garšvielām(kanēlis, fenhelis, anīss, kardamons). Tāpat var pievienot žāvētos augļus, kaltētas ogas, grieķu riekstus(ciedru, фундук – rieksts ?). Ļoti karstā laikā kefīru atšķaida ar ūdeni.

Rudenī – vairums cilvēku ir piemērota rjaženka, kurai vēlams pievienot: medu, riekstus(izņemot arahisu), бадьян(ilīcija – tulkotājs ?), safrānu, zelta sakni.

Ziemā – ēdienā izmanto krējumu un sieru. Tāpat var dzert kefīru, kas ieskābēts ar krējumu vai rjaženku. Skābpiena produktam liek klāt: 1 tējkaroti Gī, medu, safrānu, бадьян(?), kanēli, zelta sakni, riekstus.

Tādā veidā – katrai sezonai ir piemērots savs skābpiena produkts.


Jogurts

Jogurta īpašības spēcīgi mainās, atkarībā no ieskābēšanas veida. Jogurtam, kas ieskābēts(pagatavots) ar trekniem skābpiena produktiem nav atvēsinošas īpašības. Tas skaitās viens no visveselīgākajiem jogurta veidiem. Gatavo to sekojoši:

Svaigu pienu uzkarsē līdz vārīšanai. Pēc tam to atdzesē līdz temperatūrai, kuru mierīgi iztur pirksts(40-45 grādi). Šajā uzkarsētajā siltajā pienā pievieno svaigu krējumu, no aprēķina – uz 1 litru piena 1 ēdamkaroti krējumu. Pēc tam to visu samaisa un atstāj uz 10-15 stundām, atkarībā no gaisa temperatūras un gada laika. Katlu ar pienu ietin segā vai ieliek vēl siltā cepeškrāsnī. Kad pienāks laiks, tad produkts sabiezēs un kļūs līdzīgs atšķaidītam krējumam. Pēc kondīcijas sasniegšanas, tas ir jāsamaisa un jāliek ledusskapī, lai izvairītos no pārskābšanas.

Ne katrs krējums ieskābinās pienu. Ja Jums ir krējums, kas ražots mājās, tad nekādu problēmu ar ieskābināšanu nebūs. Jo veikala krējumam var būt iznīcinātas piena baktērijas. Ne vienmēr ir tā un ja nedaudz paeksperimentēt, tad var atrast krējuma veidu, kas noteikti ieskābinās.

Pavasarī notiek hormonālo funkciju pārkārtošanās, bet krējums un jogurts, kas ieskābēts ar skābo krējumu, normalizē cilvēka hormonālās funkcijas. Īpaši tāds jogurts ir veselīgs pusaudžiem, kuriem aktīvi formējās hormonālās funkcijas, barojošam mātēm, sievietēm ar traucētām hormonālām funkcijām, slimniekiem ar traucētu vairogdziedzera darbību, cilvēkiem ar novājinātām virsnierēm. Šīs kategorijas slimniekiem pavasarī un rudenī brokastīs jāizmanto ēdienā jogurts, kas ieskābēts ar krējumu, bet ziemā krējumu.

Jogurts jeb kefīrs, kas ieskābēts ar ne trekniem skābpiena produktiem, visvairāk atdzesē organismu.

Tāpēc ziemas un rudens laikā ar kefīru labāk neaizrauties.

Vasarā , īpaši ja Jums ir karsti, tad kefīrs ar cukuru no rīta, ar sāli pa dienu, veicina iekšēju organisma atvēsināšanu ar vienlaicīgu iekšējās gremošanas uguns palielināšanu. Ja vasarā ir ļoti karsti un pat kefīrs nedzesē, tad to var atšķaidīt ar vārītu ūdeni 1:1 un dzert tieši tāpat – no rīta saldināt, vakarā sālīt.

Jogurts ir produkts, kas lieliski atjauno nervu sistēmas darbību. Daudzos gadījumos, lietojot pirms ēšanas, var uzlabot gremošanu. Parasti jogurts palīdz, ja ir vāja gremošanas orgānu dinamika. Tādi traucējumi var būt vasarā un izpaužas ar : sliktu dūšu, vēdera uzpūšanos, gāzu uzkrāšanos zarnu traktā. Pie šādiem gremošanas traucējumiem, pilnigi pietiekoši, vienu dienu pagavēt ar jogurtu un gremošana pilnība atjaunosies.

Rjaženka

Rjaženka ir skābpiena produkts, kas izmeklēti iedarbojas uz iekšējās un ārējās sekrēcijas dziedzeriem.Iekšējo dziiedzeru sekrēcijas darbības pārkārtošanās notiek rudenī. Tāpēc rjaženku labāk ir dzert rudenī. Tā labi atjauno kuņģa, zarnu trakta, aizkuņģa dziedzera funkcijas, ir neaizstājama gastrīta ārstēšanā. Rjaženka praktisi neizsauc alerģiju un to var lietot alerģiķi un ar to var zīdaiņiem aizvietot mātes pienu.

Rjaženka palīdz ārstēt ādas slimības, astmu. Par cik tā nedaudz sasilda organismu, tad izņemot pavasari, to iesaka lietot arī ziemā un rudenī. Tiem, kuri salst pat vasarā, rjaženka ir ieteicama arī vasaras laikā. Rjaženka ir veselīga tiem, kas cieš no iekaisuma procesiem aknās, aizkuņģa dziedzerī, žultspūslī, zarnu traktā.


Skābais krējums

Skābais krējums vēl aktīvāk iedarbojas uz hormonālajiem orgāniem, bez tam, tas diezgan spēcīgi sasilda organismu. Tāpēc to rekomendē lietot ziemas laikā. Bez tam, tas ir labs brokastīs  novājinātiem slimniekiem, barojošām mātēm, novājinātiem bērniem, cilvēkiem, kuriem spēcīgi traucēta hormonālo funkciju aktivitāte. Skābais krējums labi veicina sieviešu dzimumhormonu aktivitāti sievietēm un vīriešu dzimumhormonu aktivitāti vīriešiem.

Arī dienā skābais krējums nav aizliegts, bet tieši otrādi – uzlabo gremošanu, ja to pievieno pie jebkuriem pusdienu ēdieniem.

Tomēr, to vēlams lietot ēdienā ne vēlāk par 18 vakarā, citādi organismā parādīsies liekais svars.

Jāsaka, ka nepietiekošu svaru ārstē,  skābo krējumu lietojot ēdienā laikā no 18-19, bet  vēlams ne vēlāk. Ja ar skābo krējumu ieziež rokas un kājas uz nakti, tad tas atsevišķos gadījumos var pilnībā izārstēt gan sieviešu, gan vīriešu neauglību. Ja pirms gulētiešanas ar skābo krējumu iezziež seju, tad grumbas parādās daudzkārt vēlāk, nekā tiem, kuri to nedara.


Biezpie
ns

Biezpiens ir veselīgs siltajā gadalaikā, par cik tam ir dažas atvēsinošas īpašības. Biezpiens aktivizē nervu sistēmu un dod spēku nervu audiem. Gadījumā, ja kaut kur ir bojāta nervu šķiedras  vadāmība, tad saldināta biezpiena lietošana pārtikā no rīta, spēcīgi aktivizē nervu šķiedru reģenerējošās īpašības.

Biezpiens labi palīdz pie vāji attīstīta skeleta bērniem un pie kaulu audu slimībām. Tas dod prānu, kas nepieciešama kaulu audu dzīvības procesiem. Cilvēkiem, kuru profesija saistīta ar fizisko darbu, siltajā gada laikā rekomendējas no rītiem  izmantot ēdienā biezpienu ar medu un riekstiem. Tas dos spēku kaulu audiem, mugurkaulam tikt galā ar jebkuru slodzi.

Siers

Siers – skābpiena produkts, kas dod cilvēkam spēku un spēju izturēt lielu fizisku slodzi. Siers izmeklēti virza prānu uz muskuļu audu nostiprināšanu: gan uz tiem, kas piedalās pie fiziskās slodzes, gan uz muskuļu audiem, kas atrodas orgānu sieniņās. Tāda veidā, siers ir lietderīgs novājinātiem slimniekiem, pie visām iespējamām trūcēm, orgānu noslīdēšanas, pie paplašinatām varikozām vēnām. Sieru izmanto ēdienā gaišajā dienas laikā no 9 – 19. Šis produkts ir viens no visvieglāk panesamajiem produktiem. Tāpēc tas nav aizliegts pat cilvēkiem , kuriem ir alerģija uz piena produktiem.

Bieži vien, siers var būt vienīgais piena produkts, ko organisms panes. Tas obligāti ir jāizmanto alerģisku cilvēku ēdināšanā, par cik siers uzlabo imunitāti un var veicināt viņu ārstēšanu. Bez tam, siers satur visas neaizvietojamās aminoskābes, tāpat kā visi citi piena produkti.

Parasti veikala sieriem, tādiem kā Holandes, Krievijas, pievieno "glumekli” (сычуг ?) vai pepsīnu. Tie ir dzīvnieku izcelsmes produkti(parasti pepsīnu iegūst no nokauto telēnu kuņģiem). Tie paātrina piena rūgšanas procesu pie siera gatavošanas, tāpēc bieži tiek izmantoti ražošanā lielu siera partiju pagatavošanā. Šādi gatavots siers nedos nekādu ārstniecisko efektu.

Sieru var pagatavot pats vai nopirkt tādas siera šķirnes, kuros nav (сычуга  ?)..........

Mājas sieru, piemēram, var pagatavot no jogurta.....

Приготовление дехина

Дехин поистине уникальная разновидность легкого сыра с тонким ароматом. Вам понадобится из утвари лишь дуршлаг - и немного внимания и времени. Самая хорошая сырковая масса получается из нежного домашнего йогурта, приготовленного из цельного молока.
Если вы предпочитаете покупать йогурт в магазине, убедитесь, что он свежий. Старый йогурт обычно кислый, а чем кислее и резче запах йогурта, тем резче и кислее будет вкус дехина. Если вы собираетесь использовать дехин для приготовления
какого-то сладкого блюда, никаких приправ в него не добавляйте. Если же вы хотите подать его как самостоятельное блюдо или собираетесь употребить в несладких блюдах, можете добавить в сырковую массу 1/2 чайной ложки соли, смешанной со специями или пряными травами. Время приготовления: несколько минут. Время стекания: 12-18 час для мягкой сырковой массы и 24-36 час для плотной. Выход: 2 стакана мягкой сырковой массы или 11/2 стакана плотной сырковой массы 6 стаканов (1,5 л) простого йогурта из цельного молока 1/2 чайн. ложки морской соли или смеси соли с пряными травами (необязательно)

1. Проложите дуршлаг чистой тканью или марлей в несколько слоев. Если хотите, добавьте в йогурт соль, затем вылейте его в дуршлаг и размажьте по поверхности ткани со всех сторон, чтобы быстрее отделилась сыворотка. Сложите концы ткани поверх йогурта.

2. Если у вас металлический дуршлаг с ручкой, то подвесьте его над кастрюлей, если же пластмассовый на подставке, то поставьте его в широкое блюдо глубиной не менее 5 см. (Расстояние между дном дуршлага и поверхностью блюда должно составлять, по меньшей мере, 2,5 см - для стекающей сыворотки.) Герметично упакуйте все прозрачной полиэтиленовой пленкой и поставьте в холодильник.

3. Оставьте стекать на 12-18 часов (для получения мягкой сырковой массы) или на 24-36 часов (для плотной сырковой
массы). Если упаковать сырковую массу в герметичную посуду, ее можно хранить до 3 дней.

Сыр из сливок

Поставьте свежие сливки на 2 дня в теплое (комнатной температуры) место. Затем, когда они скиснут, то процедите их
через марлю, выжмите и поставьте под пресс. Затем отделите сыр от марли.
Дальше хочется привести рецепт традиционного индийского сыра под названием панир (прессованный белок):

Приготовление панира

Нагрейте 1-литр молока в кастрюле. Когда оно закипит, добавьте 1/2 перекисшего йогурта, который был сделан днем или два заранее. Перемешайте эту смесь и дождитесь точки кипения. Через некоторое время вы увидите, как молоко начнет сворачиваться и сформируется в отдельные сгустки. Когда сгустки полностью сформируются и жидкость стает более-менее прозрачной, то процедите содержимое кастрюли через двойной слой марли. Сыворотка может использоваться для добавления в суп или приготовления хлеба. Скрутите марлю вместе с содержимым так, чтобы вся жидкость вытекла и поставьте всё это под пресс(2-3 кг.) Можно вместо кефира сбраживать молоко лимонами, лимонным порошком, тамариндом. На 1 литр молока 6 столовых ложен лимонного сока или 2 чайных ложки лимонной кислоты, 300 мл
йогурта.

 

Sūkalas

Sūkalas, tas ir produkts, kas veidojas gatavojot biezpienu no piena.  Tās ir ļoti labas, kā līdzeklis, kas aktivizē fermentu funkcijas organismā. Sūkalas vislabāk izmntot pusdienās. Pasniegt, vislabāk, siltā veidā, pēc vēlēšanās var pievienot melnos piparus, ķimenes, dilles, diļļu sēklas, pētersīli, oregano (raudene), baziliku, sāli. Pieredze rāda, ka vislabāk tās dzert pirms pusdienām ar garšvielām un sāli.  Tās labi palīdz pie pazeminātas gremošanas, pazeminātas skābes. Pie paaugstinātas skābes, izmantojot sūkalas, var būt nepatīkama dedzināšana.  Ja tā notiek, tad labāk atturēties no to lietošanas. Tomēr, bieži vien tās atjauno gan paaugstinātu, gan pazeminātu skābes daudzumu. Starpcitu, lielākā daļa skābpiena produkti iedarbojas uz organismu līdzīgā veidā.

 

 Paniņas

Paniņas ir produkts, kas veidojas sviesta atdalīšanas procesā no pārskābuša krējuma. Paniņām ir diezgan skāba garša un tās ir ideāls produkts, lai atjaunotu gremošanas sistēmu. Paniņas palīdz ārstēt  hronisku un akūtu gastrītu, hepatītu, holecistītu, pankreatītu. Vislabāk tās dzert pusdienu laikā pirms ēšanas un ēšanas laikā. Reizēm, ja ir tāda iespēja, var 1 dienu pagavēt tikai uz paniņām. Tāda gavēņa rezultāts var būt uzreiz ļoti labs.

Jūs pamanījāt, ka katrs skābpiena produkts ietekmē kādu sfēru organisma darbībā. Tāpēc cilvēks, saprotot kā pareizi izmantot šos produktus, viņa konkrētajā gadījumā, spēj sakārtot visas sava organisma funkcijas.


(c) 2000-2004, Доктор О.Г.Торсунов, WWW.TORSUNOV.RU

Ar milzīgu atbildību pret autora tekstu, tulkoja Ligita Vecrumba.
Kategorija: Vēdiskie ēšanas paradumi | Pievienoja: Neroli (03.03.2013) | Autors: Ligita Vecrumba
Skatījumu skaits: 1540 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2404
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2024 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz