Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Mantras un to nozīme [42]
Vēdiskā filozofija [78]
Vēdiskie ēšanas paradumi [16]
Tiem, kas vēlas uzlabot dzīves kvalitāti ar Vēdu zināšanām par pareizu uzturu
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Vēdiskā filozofija » Vēdiskā filozofija

Veselība

Vēls rudens un ziema nāk ar mainīgiem laika apstākļiem. Novājināts organisms reaģē ar slimošanu. Lūk, daži padomi, kā uzveikt saaukstēšanos un gripu.

Cilvēki bieži vien izdara sev „lāča pakalpojumu”, nepievēršot uzmanību pašsajūtas maiņai. Saaukstēšanās pazīmes izpaužas pakāpeniski: sāk tecēt deguns, iesāpas kakls, paretam „apciemo” galvassāpes, piemetas neliels krekšķītis, sāk mākt nogurums. Ikdiena ir darbiem un rūpēm tik piepildīta, ka neatliek laika par to piedomāt. Gan jau pāries! Bet nepāriet, simptomi pastiprinās un kļūst traucējoši, līdz cilvēks attopas gultā ar iestaigātu bronhītu vai – vēl ļaunāk – plaušu karsoni. Jauns, veselīgs organisms, iespējams, ar vieglu saaukstēšanos tiešām var tikt galā pats saviem spēkiem, taču gadu nastas vai hronisku kaišu māktā organismā šāda „izstaigāšana” izjauks pēdējo imunitātes barjeru, paverot ceļu vīrusiem, tostarp gripai. Neviena ziema nav pagājusi bez gripas uzliesmojuma, taču vēl aizvien daļa sabiedrības jūtas apjukusi un neatšķir vienkāršu saaukstēšanos no gripas vīrusa izraisītas saslimšanas. Gripas inkubācijas periods, t. i., laika sprīdis no inficēšanās līdz pirmajām slimības pazīmēm, ir 48–72 stundas. Slimība sākas pēkšņi – ar augstu temperatūru (38–40o), drudzi, kairinošu klepu, spēcīgām galvassāpēm, spiediena sajūtu acīs un nepatiku pret gaismu, iesnām, „kasīšanas" sajūtu kaklā, muskuļu sāpēm un kaulu „laušanu”, tāpat iespējama slikta dūša un caureja. Gripas vīruss vairojas ļoti strauji – diennakts laikā no viena vīrusa būs jau tūkstotis, tāpēc tūlīt jādzer pretgripas zāles, ja tādas ir mājas aptieciņā (bez receptes dabūjams Remantadīns, Rimantadine un homeopātiskie līdzekļi Oscillococcinum, Aflubin, Citrasept, Imunace, Chyawanprash (Indijā radīts bioloģiski aktīvs augu maisījums), Grip Heel, ehinacejas tabletes, ciedru eļļa,) un jāsauc ārsts. Paralēli ārsta izrakstītajiem medikamentiem organisms jāspēcina ar tautas līdzekļiem, kā arī jādzer daudz šķidruma – minerālūdens, tēja, sula, lai izskalotu no organisma vīrusa radītos toksīnus.

Dziednieces fitoterapeites Dzintras Bankovas ieteikumi, kā rīkoties, ja saaukstējamies vai saslimstam ar gripu:

  • Ja aptieciņā nav citrasepta, gatavojoties ziemai, savlaicīgi var pagatavot citrona sēklu uzlējumu: 15–20 sēklas izžāvē, samaļ kafijas dzirnaviņās, aplej ar 200 g degvīna, 7 dienas tur tumšā vietā. Nokāš, tur ledusskapī. Lieto pa 1 ēdamkarotei pēc ēšanas slimošanas laikā. Vienlaikus tas ir izcils žults dzinējs, uzlabo sirds darbību, palīdz locītavām, ceļ imunitāti.
  • Ja slimība sākusies, zūd apetīte. Nevajag sevi spiest, jo slimības laikā organismam vajadzīgs spēks, un to var iegūt, netērējot enerģiju gremošanas procesam.
  • Arī tad, ja slimošanas laikā 2 dienas neko neēdam un tikai dzeram šķidrumu, var rasties aizcietējumi, jo intensīvi izdalās toksīni. Katru rītu jāizdzer krūze silta ūdens, lai iedarbinātu zarnu traktu un pamodinātu organismu. Vairākas reizes dienā jātīra zobi un mēle. Vēdera mīkstināšanai jāēd žāvētas melnās plūmes vai aprikozes, bet vakarā jāizdzer krūze kefīra, kam pievienota 1 tējkarote eļļas. Var iztaisīt klizmu, paskābinot ūdeni ar citrona sulu. Profilaksei pret aizcietējumiem gatavo salātus no skābiem kāpostiem, sarkanā sīpola, čīkstenēm, jūras kāpostiem, kas satur vērtīgas minerālvielas.
  • Galvenais ir šķidrums. Bagātīgi jāuzņem ūdens un citi dzērieni (tostarp svaigas sulas), lai toksīni izvadītos.
  • Organismu stiprina jauktā biešu un burkānu sula vai smiltsērkšķu sula (atšķaida ar vārītu ūdeni attiecībās 1:4). Var gatavot svaigu sulu no apelsīniem vai greipfrūtiem. Sulas lieto pa ½–1 glāzei 3–4 reizes dienā. Ja ir kādas problēmas ar kuņģi un koncentrētas sulas šķiet par spēcīgām, izmēģiniet burkānu sulu ar siltu pienu un medu (1–2 glāzes dienā). Tikpat labi var dienā apēst vienu greipfrūtu vai pusi pamelo augļa, vai pāris kivi. Šie augļi satur daudz tādu vielu, kas aizsargā šūnu apvalku. Biezumus, kas paliek pāri pēc sulas spiešanas, var pievienot sautējumiem. Tas dod organismam nepieciešamās šķiedrvielas.
  • Ja bērnam aizlikts deguns, sasilda karstā ūdenī 2 citronus (tad sula labāk tek), izspiež un pielej 1 l ūdens, pievieno 100 g medus. Dzer uzreiz 1 glāzi silta dzēriena, dienā – 3 glāzes. Pa vidu jādzer tīrs, remdens avota ūdens. Iekaisušam kaklam nepatīk nedz karsts, nedz auksts šķidrums.
  • Lai atbrīvotos no klepus:
  1. Paņem mutē 3–5 krustnagliņas un tur tik ilgi, līdz tās siekalās atmiekšķējas, un sakošļā, lai izdalītos sula.
  2. Sagatavo karsto dzērienu: glāzē vārīta, karsta ūdens iespiež citronu sulu, pievieno tējkaroti medus un iemet 3 krustnagliņas. Dzer lēni, pa malciņiem.
  3. Sausu, mokošu klepu mīkstina ingvera dzēriens: 1 ēdamkaroti ingvera pulvera aplej ar glāzi verdoša ūdens, samaisa un dzer maziem malciņiem. Procedūru atkārto ik pēc pusstundas.
  • Gripa vājina arī asinsriti un izjauc šūnu caurlaidību, rezultātā sākas kapilārā asiņošana, kuru pat nejūtam. Profilaktiski jālieto askorutīns – pa 2 tabletēm 2 reizes dienā ēšanas laikā. Gripas laikā katru dienu vajadzētu patērēt 50 mg C vitamīna.

·       Ja gadījies saaukstēties, ieteicams 3 reizes dienā lietot pa 1 ēdamkarotei silta medus, kam pievienota ¼ tējkarote kanēļa. Šis maisījums dziedina jebkāda veida klepu un atbrīvo no iesnām.

·       Lai pazeminātu augstu temperatūru, 1 ēdamkaroti krustnagliņu aplej ar glāzi verdoša ūdens un 2 stundas nostādina. Dzer pa ½ glāzei 3–4 reizes dienā.

 

Der viss, kas iepriecina

Vasara ir vispiemērotākais laiks, lai stiprinātu savu imunitāti un sagatavotos ziemai. Tam ir tik daudz iespēju – rušināties dārziņā, doties tuvākā vai tālākā ceļojumā, sauļoties, sportot utt. Katrs var izvēlēties sev tuvāko un tīkamāko nodarbi, galvenais – lai tā palīdz ievērot veselīgas dzīves pamatprincipus:

Priecāties par dzīvi, saskatot tajā skaisto un pacilājošo un atbrīvojoties no negatīvas enerģētikas. Kā domājam, tā dzīvojam. Kā runājam, tā saņemam. Pozitīvu domu un pieskārienu apmaiņa ar tuviniekiem un mājas draugiem (suņi, kaķi). Visbiežāk saslimst tieši pesimisti, tāpēc jātiecas būt pozitīviem. Der viss, kas palīdz uzlūkot dzīvi gaišāk.

Izgulēties. Miegam jāatvēl vismaz 8 stundas un jāiet pie miera plkst. 22. Ejot naktī uz tualeti, vēlams iedzert siltu ūdeni, tāpat no rīta, tūlīt pēc pamošanās, lai izskalotu zarnu traktu. Pēc katras ēdienreizes vajadzētu izskalot muti.

Izkustēties. Vairāk laika veltīt fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā (peldēšana, skriešana, liedaga spēles), kas norūda ķermeni.

Būt draugos ar dabu un veselības augiem, kuri visa gada garumā palīdz uzturēt un stiprināt organismu.

 

ORGANISMU STIPRINOŠIE AUGI

Meža avenes

Lieliski baro smadzeņu šūnas, tāpēc ieteicamas intensīva garīgā darba veicējiem. Vasarā lieto gatavas meža aveņu ogas: 2–3 glāzes dienā. Vēlams ēst vakarā 2 stundas pēc vakariņām. Ziemā to pašu efektu var sasniegt ar 1 glāzi ievārījuma (liek pie tējas) vai 1 glāzi sulas (1/2 glāzes 2 stundas pēc brokastīm un ½ glāzes 2 stundas pēc pusdienām). Lietošanas ilgums nav ierobežots.

Brūklenes

Vēlams dienā apēst 1 glāzi brūkleņu ogu. Visefektīvāk iedarbojas, ja to dara vakarā pirms gulētiešanas, bet ne agrāk kā 2 stundas pēc vakariņām. Ziemā var lietot brūkleņu ievārījumu – 3 ēdamkarotes 2 stundas pēc vakariņām. Var lietot arī kompotu, puslitra burciņu sadalot 2 reizēm, tāpat 2 stundas pēc vakariņām

Parastā lazda

Dziednieciski ir lazdu rieksti. Tie baro smadzeņu šūnas, aktivizē to darbību, paaugstina neironu izmantošanas procentu, kas ietekmē cilvēka organizatoriskās, vadības, jaunrades, izgudrotāja spējas, kā arī saprātu un sirds gudrību.

Vēlams lietot uzturā katru ceturto vakaru 2 stundas pēc vakariņām: bērniem 3–5 gadu vecumā 5–6 kodoliņus, 6–10 gadu vecumā 9 kodoliņus. Bērniem, kas vecāki par 10 gadiem, un pieaugušajiem pietiek ar 10 riekstiem. Visefektīvāk darbojas, ja apēd vakarā no plkst. 21 līdz 22.

Cirtainais pētersīlis

Dziednieciskas ir šī garšauga lapas un saknes. Pētersīļi veicina aknu darbību, žults sekrēciju, uzlabo vielmaiņu, veicina ēstgribu, lieliski paaugstina imunitāti pret infekcijas slimībām. To zaļumus (1–2 ēdamkarotes) ieteicams pievienot salātiem un ēst pusdienās. Ziemā vēlams ik dienas apēst 1 ēdamkaroti sarīvētu sakņu kopā ar citiem dārzeņu salātiem. Kā garšaugu var pievienot ēdienam.

Tomāts

Tomāti veicina kuņģa dziedzera darbību, uzlabo ēstgribu un vielmaiņu, sekmē eritrocītu veidošanos. Sezonas laikā nedēļā vēlams uzturā izlietot 1–1,5 kg tomātu. Ziemā var izmantot konservētus tomātus, to pastu vai sulu.

Lai veicinātu eritrocītu vairošanos, vēlams vakarā 2 stundas pēc vakariņām apēst 2 vidēji lielus tomātus kopā ar rudzu maizi. Sevišķi tas vēlams cilvēkiem, kuri slimo ar stafilokoku izraisītām nervu slimībām vai pēc to izdziedināšanas, pēc ķīmijterapijas – katru otro vakaru, profilaksei – reizi nedēļā.

Topinambūrs

Dziednieciskas ir lapas un stublājs. Jāvāc augusta 2. dekādē vakarā. Jāžāvē ēnā, 35oC temperatūrā. Stublājs jāsasmalcina 4–5 mm gabaliņos.

Profilaktiski lieto pret vēzi, jo satur protopīnu, kas neļauj attīstīties vēža šūnām. Tējai uz 1 glāzi ūdens ņem 1 ēdamkaroti ar kaudzi drogas, vāra uz lēnas uguns 20 minūtes, atdzesē līdz 40oC. Dzer 3 glāzes dienā – pa 1 glāzei 2 stundas pēc ēšanas 10 nedēļas. Katrreiz jāgatavo svaiga tēja, jo visaktīvāk iedarbojas 20 minūtes pēc vārīšanas. Kurss jāatkārto ik pēc 3 gadiem.

Upene jeb melnā jāņoga

Ogās ir C, B1 un P vitamīns, arī mikroelementi: mangāns, alumīnijs, varš, hroms, magnijs, niķelis, cinks. Var lietot svaigas vai ievārījumā, dzert sulu, žāvēt.

Lieto saaukstēšanās un dažādu vīrusu izraisītu slimību gadījumā, uzlabo atmiņu, veicina aknu darbību un žults veidošanos, paaugstina imunitāti. Visos gadījumos vēlams gatavot liepziedu tēju, kurai pievieno upeņu ievārījumu, vai jaukto liepziedu un žāvētu upeņogu tēju. Uz 1 glāzi ūdens ņem 1 ēdamkaroti ar kaudzi drogas, aplej ar verdošu ūdeni, ļauj 5–10 minūtes ievilkties. Dzer siltu 3 reizes dienā pa 1 glāzei 2 stundas pēc ēšanas. Tēju var sagatavot visai dienai. Apēd ogas.

Sezonas laikā jāēd svaigas ogas – katru dienu vismaz ½ glāzes 2 stundas pēc vakariņām (visefektīvāk iedarbojas no plkst. 21 līdz 22).

Meža zemene

Dziednieciskas ir ogas, kuras lieto svaigas, ievārījumā vai kompotā. Tās paaugstina imunitāti, uzlabo vielmaiņu, sekmē eritrocītu veidošanos. Sezonas laikā katru dienu vēlams apēst aptuveni 1 glāzi ogu 2 stundas pēc vakariņām. Ziemā var lietot 3 ēdamkarotes ievārījuma vai 1 glāzi kompota katru trešo vakaru.

Parastais pīlādzis

Izcils organisma spēcinātājs. Izmantojami gan ziedi, gan ogas.

Ziedi jāvāc pilnziedā, sausā laikā, saulrietā (speciāls starojums, kas pastiprina pretradiācijas efektu); žāvē ēnā, 30oC temperatūrā. Pīlādžu ziedu tēja ieteicam cilvēkiem, kuri ilgāk par 4 stundām dienā strādā ar datoru. Tējai uz 1 glāzi ūdens ņem 1 ēdamkaroti ar kaudzi sauso ziedu, aplej ar verdošu ūdeni un ļauj 5 minūtes ievilkties. Atdzesē līdz istabas temperatūrai un dzer pa 1 glāzei vakarā 2 stundas pēc ēšanas. Ja pie datora nākas strādāt ilgāk, attiecīgi jāpalielina tējas dienas deva.

No sausām ogām gatavotai tējai ir daudzpusīgs efekts – gan radiācijas ietekmes mazināšana, gan smadzeņu šūnu barošana, gan lielisks vitamīnu avots. Tējai uz 1 glāzi ūdens ņem 2 ēdamkarotes ar kaudzi sauso ogu, aplej ar verdošu ūdeni un ļauj 15–20 minūtes ievilkties. Jādzer atdzesēta līdz istabas temperatūrai 3 reizes dienā pa 1 glāzei 1 stundu pirms ēšanas kā vitamīnu avots, bet 2 stundas pēc ēšanas – smadzeņu barošanai un datora ietekmes mazināšanai. Vēlams apēst arī ogas. Sezonas laikā vēlams ēsta svaigas ogas – pa ½ glāzes katru vakaru 2 stundas pēc vakariņām.

 

Saturīga dāvana

Ja draugus, radiniekus, kolēģus vai Jūs pašus interesē dabas un enerģētiskā dziedniecība, ja meklējat paņēmienus, kā uzlabot savu fizisko un garīgo veselību bez ķīmiskiem preparātiem, tad piemērotākais informācijas avots un saistoša lasāmviela būs iepriekšējo gadu žurnāls TAKA. Piedāvājumā – 2008. un 2009. gada komplekti. Šīs publikācijas nezaudē aktualitāti. Lasiet paši un dāvājiet mīļajiem!

Žurnāla komplektus varat pasūtīt pa mob. t. 29247115.

 

AUGI DZIEDĒ

Kā uzveikt gripu

Ziemā reti kuram izdodas iztikt bez saaukstēšanās vai gripas. Vislabāk slimību uzveikt palīdz dārza augi, tostarp upenes. Pirmais līdzeklis – dzert zāļu tēju, kurai pievienotas svaigas, kopā ar cukuru saberztas upenes. Upeņu ievārījumu var pievienot biezpienam vai biezputrai. Zinātāji sarūpē ziemai kaltētas upeņu lapas. Ziemā tām uzlej verdošu ūdeni, nostādina termosā un tad dzer, lai stiprinātu imunitāti. Ja nav lapu, tad kaut vai ziemā kāds mājinieks var aizbraukt uz dārzu un sagriezt upeņu zariņus. Arī tos var izmantot aromātiskas, veselīgas tējas pagatavošanai. Ar C vitamīnu bagātas ir kā upeņu lapas un ogas, tā arī zari, tāpēc to uzlējums ir spēcīgs pretgripas līdzeklis.

Daudz C vitamīna satur arī citroni, mežrozīšu augļi, skābētu kāpostu sula. Slimniekiem ieteicams dzert rutku sulu ar medu, kā arī irbeņu sulu.

TAUTAS LĪDZEKĻI TAVAI VESELĪBAI

Jo ērtāk un modernāk dzīvojam, jo vairāk attālināmies no Dabas. Mūsu organisms ir piesātināts ar kaitīgām ķīmiskām vielām, ko uzņemam ar piesārņoto gaisu, ūdeni un nekvalitatīvo pārtiku. Rezultātā vairāk slimojam, lietojam ķīmiskus zāļu preparātus, novājinām organismu un samazinām sava mūža ilgumu. Aizmirstam, ka Dabā ir viss, kas cilvēkam nepieciešams, mūs baro un dziedina. Dabas mātē ir jāieklausās, jāgodā, tad atklāsies daudzi noslēpumi.

2011. gada novembrī "Lauku Avīzes izdevniecība" laida klajā "Ezoterisko gadagrāmatu 2012", kuru sastādījusi DZĪVES SKOLAS organizatore Līga Zītara. Rakstu krājumā lasītāju gaida tikšanās ar interesantiem cilvēkiem, daudzpusīgās publikācijas palīdzēs iepazīt kā sevi, tā apkārtējo pasauli. 

Piedāvājam iepazīties ar astropsiholoģes Veltas Karnilavičienes padomiem par to, kā aizsargāt savu biolauku.

Zinātnieki apliecina, ka neredzamo cilvēka enerģijas lauku var aizskart un savainot tāpat kā fizisko ķermeni. Tādi savainojumi izraisa dažādas noslēpumainas slimības. Rodas jautājums – kā aizsargāt savu enerģijas lauku? Kāda ir šī lauka pareizā forma?

Kad lauks deformējas

Enerģijas lauks ir cilvēka mugurkaulam simetriska figūra, kas atgādina krievu „matrjošku”. Ja šī lauka lielums ir viens metrs un vairāk (visos virzienos), var teikt, ka šīs personas fiziskā un psihiskā veselība ir laba. Pretējā gadījumā nenovēršami novērojami lielāki vai mazāki veselības traucējumi.

Kad cilvēks pārņemts ar negatīvām jūtām un emocijām (kaitīgākās – dusmas, bailes, skaudība, naids), var deformēties kāda no enerģijas lauka daļām. Diemžēl visas minētās negatīvās emocijas kaitē arī tad, ja pašam cilvēkam to nav, taču viņš enerģētiski saistīts ar citu personu, kam tādas piemīt. Bieži tā notiek ģimenēs, darba kolektīvos. Cilvēku, kura lauks stipri savainots, bieži piemeklē slimības, kuras tradicionālā medicīna nespēj dziedināt.

Kā izvairīties no kaitējuma

Ir svarīgi zināt, kas jādara un nav jādara, lai aizsargātu savu enerģētisko lauku. Lūk, daži padomi no pieredzes.

  • Jācenšas izvairīties no sliktas rīcības, vārdiem un emocijām – gan savas, gan apkārtējo, tad noteikti saglabāsit fizisko un psihisko veselību. Pēc katras labas rīcības enerģijas lauks palielinās un izlīdzinās, bet slikti darbi un domas to mazina un novājina.
  • Spējas dusmas vai vētrainas (arī prieka) emocijas stipri deformē lauku, tādēļ vājinās cilvēka esības enerģētiskā aizsardzība, un viņš kļūst viegli ievainojams.
  • Iedarbojoties stresam, jāvalda savas emocijas: nedrīkst krist panikā un padoties sašutuma lēkmei.
  • Jāsargājas, lai cits cilvēks nesavainotu jūsu enerģijas lauku. Domās jāiztēlojas starp jums stāvošu lielu spoguli, kurš atspoguļo un novirza no jums sliktumu vai dusmas.
  • Ja rodas konfliktsituācija, domās sirsnīgi žēlojiet savu oponentu – tas abiem palīdzēs izvairīties no lielām nepatikšanām, un dažreiz konflikts beidzas pats no sevis.
  • Lai pasargātu enerģijas lauku no sevī sakrājušās negatīvo emociju nastas, domās iemetiet to ugunī vai tekošā ūdenī. Vislabāk to darīt vakarā, tumšā istabā, degošas sveces priekšā.

Kā stiprināt dvēseli

To darīt veiksmīgi palīdz metode, kuru 20. gs. sākumā aprakstīja izcilais smadzeņu pētnieks V. Behterevs. Vajag aizmigt un pamosties ar domu: „Esmu pilnīgi vesels. Slimība mani neskar.” Lai šīs frāzes nostiprinātu zemapziņā, tās jāatkārto ilgāku laiku.

Pieminot nesen mirušus dārgus cilvēkus, nekādā gadījumā domās neaiciniet viņus pie sevis un necentieties paši pie viņiem nokļūt.

Ir divi svarīgi enerģētiskie kanāli: viens savieno cilvēka pakausi ar kosmosu, bet otrs – apakšējo mugurkaula skriemeli ar Zemi. Šo kanālu bloķējums vai arī novājināta saikne ar Zemi un kosmosu var būt nopietnu bojājumu cēlonis.

Nekad dusmās „nemodelējiet” iespējamās slimības vai traģiskus notikumus sev vai tuviniekiem, jo šādas vīzijas bieži piepildās.

Jāizvairās no elektromagnētiskā starojuma, kuru parasti izdala augstsprieguma līnijas, spēcīgi radio un televīzijas raidītāji, kā arī dažas sadzīves ierīces, kas nopietni un neatgriezeniski traumē netālu dzīvojošo ļaužu enerģijas lauka struktūru.

Ja tuvs cilvēks nokļuvis nelaimē, viņam palīdzēs jūsu mērķtiecīgi sūtītas labas domas, vēlējumi un, protams, lūgšanas, kuras visspēcīgāk stiprinās viņa enerģētisko lauku.

Sargājiet savu enerģētisko lauku no piesārņojuma, un jūsu dzīve ritēs harmoniski un veselīgi!

 

Kategorija: Vēdiskā filozofija | Pievienoja: Saulite (08.02.2013) | Autors: Mārtiņš Geids
Skatījumu skaits: 2911 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2404
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2025 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz