Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Mantras un to nozīme [42]
Vēdiskā filozofija [78]
Jantras [0]
Dievības [0]
Vēdiskā meistarklase [46]
Vēdiskā numeroloģija [14]
Vēdiskie ēšanas paradumi [16]
Tiem, kas vēlas uzlabot dzīves kvalitāti ar Vēdu zināšanām par pareizu uzturu
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Vēdiskā filozofija » Vēdiskā filozofija

Jogas asanas vatas tipa cilvēkiem

Get Adobe Flash player

Vatas tips

Cilvēki, kuriem pārsvarā ir gaisa stihija, stiprā mērā ir pakļauti pārmaiņu īpašībai. Viņu dzīvības enerģija plūst strauji un dažkārt mudina viņus uz lēcienveidīgām darbībām. Līdzīgi kā vējš, viņi savu fizisko un prāta enerģiju dažreiz var izpaust kā vētra, bet citreiz kā viegla brīze. Raksturojot šādas personības, jāizceļ viņu dzīvīgums, dzirksteļošana, spēja aizraut, radoša pieeja un runātīgums, kas dažkārt nepakļaujas aprēķinam. Tas viss "vatas" cilvēku mūsdienu pasaulē var padarīt nestabilu, pa dzīvi viņš iet lieliem soļiem, izceļas ar lieliem iedvesmas un jūtu uzplūdiem, mīl biežas pārmaiņas. Tā kā šie cilvēki atrodas pastāvīgā kustībā. Viņu dienas kārtība ir nenoteikta. Vatas tipa cilvēki jebkurā dienas laikā var izjust izsalkumu vai arī doties pie miega. Sakarā ar to viņiem ir neregulāra gremošana. Šodien viņiem no tā var nebūt nekādu problēmu, taču rītdien var rasties vēdera aizcietējums. Vatas cilvēki ir slaidi, ar šauru un plānu ķermeņa uzbūvi. Vairumam no viņiem nav problēmu ar lieko svaru. Viņiem ir ļoti grūti vai pat neiespējami pieņemties svarā. Viņi ir spējīgi ļoti sajūsmināties un ārkārtīgi jūtīgi reaģē uz visu, kas pozitīvi vai negatīvi aizskar viņu jūtas. Troksni viņi pacieš ar lielām grūtībām.

Vatas tipa pamatpazīmes:
* Dzīves devīze - pārmaiņas
* Mazs svars un viegla ķermeņa uzbūve
* Tendence uz sausu ādu
* Neregulāra bada sajūta un atbilstoša gremošana
* Tendence uz aizcietējumiem
* Tendence uz meteorismu
* Sekls un tramīgs miegs
* Riebums pret aukstu un vējainu laiku
* Liela spēja iedvesmoties
* Ļoti augsts jūtīgums un īsa atmiņa
* Ātras darbības
* Tendence pašam sev sagādāt rūpes.

Kad vatas tips zaudē līdzsvaru:
Šī tipa cilvēki ātri zaudē līdzsvaru, kad viņi ir pārmēru aktīvi un pārāk maz atslābinās. Arī pārmērīga kārumu lietošana, pēkšņas būtiskas dzīves pārmaiņas, fiziska pārpūle un psihiska pārslodze atņem līdzsvaru. Bez tam, traucējumus rada arī izlaista ēdienreize, pārmērīgs aukstas, sausas un nevārītas barības daudzums, pārāk īss miegs, arī auksts, vējains laiks un ceļojumi.
Vatas enerģijas galvenā funkcija ir CNS vadīšana. Nepārtraukta kairinātāju pārpilnība pastiprina vatas cilvēku dzinējspēku, tādēļ iespējamas asas reakcijas drebuļu, krampju, pēkšņu lēkmju veidā. Ja šo cilvēku nervu sistēma tiek hroniski kairināta, tad bieži var rasties psihosomatiski traucējumi. Vatas dvēseles tipiska reakcija ir spēcīga baiļu sajūta un dvēseles tukšuma sajūta. Šiem cilvēkiem ir nosliece pārāk rūpēties par sevi, kas var novest pie miega traucējumiem. Citi tipiski traucējumi: raupja, asa āda, trausli, rievaini nagi, sausa mēle un viegli brūngans ādas tonis. Sakarā ar noslieci uz sausumu, vatas tipa cilvēki cieš no aizcietējumiem. Tipiska ir arī svara zaudēšana un tendence uz kuņģa nervu saslimšanām. Var rasties galvas reiboņi, augsts asinsspiediens, muskuļu sasprindzinājums, sāpes uz nervu pamata un locītavu sāpes.

Kam jāpievērš uzmanība: Starp vatas tipa cilvēkiem bieži sastopamas "klasiskas stresa personības", kas no vienkārša impulsa nonāk stipra uzbudinājuma stāvoklī. Ja ir šāds konstitucionālais tips, tad, lai izvairītos no saslimšanām, ļoti svarīgs ir piemērots laiks relaksācijai, pietiekams miegs un regulārs dzīves ritms. Lai gan vatas tipam šāds ieteikums ir visgrūtāk realizējams praksē, tikai tā šie cilvēki var sasniegt vispārējās pašsajūtas uzlabošanos. Vatas došas cilvēks līdzsvarotā stāvoklī spēj izstarot lielu burvību.

Padoms: palaikam ļaujiet dvēselei brīvi pavaļoties - vatas tipa cilvēkiem ir svarīgi atslēgties no ikdienības.


Avots: http://apraksts no http://rudra.lv/lat/store/explanation/doshas
Kategorija: Vēdiskā filozofija | Pievienoja: Saulite (13.03.2012)
Skatījumu skaits: 989 | Reitings: 5.0/1
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2355
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 2
Viesi: 2
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2018 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz