Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Mantras un to nozīme [42]
Vēdiskā filozofija [78]
Jantras [0]
Dievības [0]
Vēdiskā meistarklase [46]
Vēdiskā numeroloģija [14]
Vēdiskie ēšanas paradumi [16]
Tiem, kas vēlas uzlabot dzīves kvalitāti ar Vēdu zināšanām par pareizu uzturu
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Vēdiskā filozofija » Vēdiskā filozofija

Jogas asanas pitta tipa cilvēkiem
Get Adobe Flash player

Pittas tips
Uguns daba un dzīves devīze - intensitāte, tādas ir pittas tipa galvenās pazīmes. Daudz pittas ir rudmatainos cilvēkos un tajos, kam ir rozā sejas krāsa. Godkāre, mērķtiecība, kā arī pēkšņi niknuma uzliesmojumi ir citas tipiskas pittas cilvēku tendences. Uguns šai konstitūcijai dod intensitāti un iespraukšanās (caursišanas) spēju; tādēļ pittas cilvēkiem patiesi ir cīnītāju un līderu daba, kas ar lielām grūtībām pacieš pakļaušanos. Pa dzīvi viņi iet mērķtiecīgā gaitā, viņiem ir ass analītisks prāts un labas koncentrēšanās spējas. Viņu laiks ir saplānots un viņi izvairās to velti tērēt. Pittas cilvēki parasti ir vidēja auguma un slaidi, proporcionāli un labi būvēti. Vielu maiņa viņiem funkcionē labi, viņi stipri svīst, daudz ēd un viņiem ir teicama gremošana. Priekšroku viņi dod uzturam ar saldu, rūgtu un sīvu garšu. Ja uguns stihija atrodas līdzsvarā, tad pittas cilvēks iekšēji ir mierīgs un apmierināts. Attiecībā uz saviem dzīves pavadoņiem viņš izturas labsirdīgi un ar mīlestību. Ļoti jūtīgs pret vizuāliem iespaidiem.

Pittas tipa pamatpazīmes:
* Dzīves devīze: intensitāte
* Vidēja miesasbūve
* Āda: no normālas līdz jūtīgai
* Nosliece uz vasarraibumiem, rudiem matiem, dzimumzīmēm
* Stipra bada sajūta, laba gremošanas spēja
* Priekšroka aukstiem ēdieniem un dzērieniem
* Nelabprāt pieļauj, ka izpaliek ēdienreize
* Riebums pret karstu laiku
* Vidēja uztveres spēja un atmiņa
* Darbojas ar mērenu ātrumu
* Labs orators, ass prāts
* Ātri uzbudinās vai iekaist

Kad pittas tips zaudē līdzsvaru
Līdzsvara traucējumi pittas cilvēkam var rasties, ja viņa ikdienai raksturīgs stress, steiga un laika trūkums. Piemēram, kad laika trūkuma dēļ jāizlaiž ēdienreize vai pittas cilvēks ir sliktā noskaņojumā, taču spiests savu neapmierinātību vai sakaitinājumu slēpt no apkārtējiem. Ja līdzsvars ir izjaukts, tad viņa ugunīgā enerģija bieži izlādējas agresīvas uzvedības veidā, regulāru niknuma uzliesmojumu veidā vai neauglīgā kriticismā. Stresa situācijās viņš var būt nepacietīgs, uzbudināms un asi nikns. Skaudība, naids, neiecietība un aizspriedumainība ir pittas cilvēka raksturīgās reakcijas, kad viņa došas zaudējušas līdzsvaru. Bez tam šīs konstitūcijas cilvēki nespēj izturēt ilgstošu atrašanos karstumā vai saulē un nemīl pārāk sāļu, pārāk skābu vai asām garšvielām bagātu ēdienu.

Ķermeņa līmenī pittas traucējumi izpaužas sekojoši: viegli iedzeltena ādas nokrāsa, stipra svīšana, nosliece uz karstuma dūrieniem, kodīgs ķermeņa aromāts, miega traucējumi, nepietiekama gremošana un slikta aknu funkcija, nosliece uz iekaisumiem, ekzēmām un asiņošanām, kā arī grēmas (dedzināšana), kuņģa un zarnu čūlas, spēcīga bada un slāpju sajūta, ādas slimības.

Kam jāpievērš uzmanība: Parasti šis konstitūcijas tipam ir raksturīga laba veselīga ķermeņa uzbūve. Tas galvenokārt saistīts ar labu gremošanu. Gremošana nodrošina organisma aizsargspējas un sekmē veselīgu audu būvēšanu. Pittas cilvēkam jāmācās atrast pareizu attiecību starp aktivitāti un atpūtu. Uguns enerģija bieži viņu mudina sevi pārslogot un pārsniegt savu individuālo stresa kritisko slieksni. Kopumā ņemot, pittas cilvēkiem jāseko, lai viņu dzīves ritms būtu regulārs un izlīdzināts. Jums jāizvairās no visa, kas vēl vairāk uzpūš jūsu iekšējo uguni, piemēram, no asa ēdiena vai uzturēšanās stiprā karstumā.

Padoms: Ja piederiet pittas tipam, esiet draudzīgi pret sevi un citiem! Ja jūs pēkšņi pārņem radžass, tad apzināti uz dažām sekundēm aizturiet elpu plaušās un pasakiet sev "stop"! Jūs pārliecināsities, ka tas noņems jūsu dusmas. Pavingrinieties ar šo paņēmienu jau ikdienas situācijās. Jūs manīsiet, ka notiek brīnums: jūsu tuvinieki un jūsu pašu veselība gūs pozitīvas izjūtas. Un sagādājiet sev pietiekamā daudzumā dīkus brīžus un atslābumu.


Avots: http://apraksts no http://rudra.lv/lat/store/explanation/doshas
Kategorija: Vēdiskā filozofija | Pievienoja: Saulite (13.03.2012)
Skatījumu skaits: 869 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2355
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2018 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz