Cilvēki, kam pārsvarā ir ūdens-zemes stihija, dzīvo ar devīzi "aukstasinība". Viņi ir mierīgi, izturīgi un līdzsvaroti, ar lielu dzīvotspēku un pašsavaldīšanos. Viņi ar abām kājām stāv stipri uz zemes un viņus var dēvēt par rātnām skudrām, kas pat smagu fizisku darbu spēj pildīt savaldīgi un enerģiski.
Tā kā kaphas cilvēkus nav viegli izvest no miera stāvokļa, viņu dzīves ritms vērtējams kā lēnīgs. Viņiem vajag vairāk laika kā vatas vai pittas cilvēkiem, lai pārstrādātu jaunus iespaidus. Sakarā ar to viņiem piemīt laba ilgstošā atmiņa. Visi lēmumi tiek lēni apsvērti un pēc tam apzināti pieņemti. Pie viņu dzīves veida pieder apmierinātība ar faktisko situāciju un cenšanās saglabāt to. Pateicoties savai apmierinātībai viņi izstaro aukstasinību, kas izraisa apkārtējo simpātijas.
Kaphas tipa cilvēki nespēj agri celties; viņi lēni mostas un mīl ilgāk pagulēt gultā. Līdzsvarotam kaphas cilvēkam ir teicama veselība un laba pretošanās spēja dažādām saslimšanām. Ķermeņa uzbūvi kaphas konstitūcijas cilvēkiem iezīmējas ar spēku un smagumu. Dažkārt viņi izskatās piezemēti, ar platiem gurniem un (vai) pleciem. Starp citu, problēmas ar svaru un lēnā gremošana šim tipam nereti sagādā grūtības. Jāpiebilst, ka dvēseles krīžu laikā kaphas cilvēki mierinājumu meklē ēdienā. Priekšroku viņi dod asam ēdienam. Kaphas tipa pamatpazīmes:
* Dzīves devīze: aukstasinība
* Izturīga, smaga ķermeņa uzbūve
* Tendence uz gludu, eļļainu ādu
* Stipri, drīzāk tumši mati
* Vāja bada sajūta, lēna gremošana
* Regulārs ilgstošs, dziļš miegs
* Riebums pret mitru, aukstu laiku
* Lēna uztveres spēja, laba atmiņa
* Lēna, metodiska darbošanās
* Visai lēni uzbudinās vai iekaist
* Lēna, līdzsvarota personība
Kad kaphas tips zaudē līdzsvaru
Neskatoties uz labo vispārējo veselības stāvokli, kaphas konstitūcijas cilvēkiem arī jāseko savai fiziskajai, intelektuālajai un dvēseles veselībai. Īpaši, kad viņu lēnais dzīves ritms viņus noved pie interešu trūkuma, nepietiekamas iniciatīvas un fiziska inertuma.
Nepietiekama slodze kaphas cilvēkiem izsauc negatīvu stresu jeb līdzsvara traucējumus.
Pašsavaldīšanās kaphas cilvēkiem ir augstā līmenī, kas saistīts ar viņu iekšējo briedumu un aukstasinību. Taču ilgstošs stress šī pozitīvā īpašība pakāpeniski var pārvērsties par piespiedu niknuma stāvokli. Laikā, kad cita tipa cilvēki elastīgāk pieskaņojas jaunajām situācijām, kaphas tipam ir nosliece saglabāt esošo. Tādēļ viņi bloķē paši sevi, kas var novest pie viņu dzīves enerģijas pastāvīga sastinguma un depresijām. Mantkārība, skaudība, alkatība un atsacīšanās (no saviem iepriekšējiem solījumiem) ir tipiski uzvedības piemēri, kas kaphas došā ir traucējumi. Organismā rodas nosprostojumi, kurus var ievērot pēc raksturīgiem simptomiem: ādas krāsa mēdz būt bāla, rokas un kājas bieži aukstas. Cita tipiska līdzsvara zuduma pazīme ir fiziska smaguma sajūta, kas izpaužas pirmām kārtām ar ilgu iešūpošanos rīta cēlienā. Bez tam šī tipa cilvēkiem ir nosliece pieņemties svarā un pārmēru ilgi un daudz gulēt.
Veselības traucējumi izpaužas ar kaphas sarežģījumiem elpošanas ceļu saslimšanās, mitruma uzkrāšanās audos, smagums locekļos un nosliece uz alerģijām un diabētu (cukurslimību).
Kam jāpievērš uzmanība. Tā kā nepietiekama slodze var būt par iemeslu kaphas līdzsvara traucējumos, šī tipa cilvēkiem no tādas galējības jāizvairās. Svarīgākais uzdevums nepietiekamas noslodzes apstākļos ir nodrošināt kustīgumu. Intelektuālajā un garīgajā līmenī priekšplānā jābūt personiskajai pilnīgošanai. Lai izvairītos no saslimšanām, apmācības mērķis ir elastība un atbrīvošanās.
"Atlaišana" un "kustība" - šie divi ir kaphas tipa maģiskie vārdi. Tikai tad kaphas cilvēka dzīves ritms necietīs no stagnācijas un apstāšanās. Padoms: Iekšējā un ārējā aktivitāte kaphas tipam ir visai svarīga. Veselības nodrošināšanas labad viņiem nepieciešams intelektuāls uzbudinājums un fizisks līdzsvars. Ja jums ir kaphas tendenču pārsvars, nospraudiet sev arvien jaunus mērķus un centieties tos sasniegt iepriekš noliktajā laikā.