Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Mantras un to nozīme [42]
Vēdiskā filozofija [78]
Jantras [0]
Dievības [0]
Vēdiskā meistarklase [46]
Vēdiskā numeroloģija [14]
Vēdiskie ēšanas paradumi [16]
Tiem, kas vēlas uzlabot dzīves kvalitāti ar Vēdu zināšanām par pareizu uzturu
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Vēdiskā filozofija » Vēdiskā filozofija

Jantra, Sadhana
Jantra -joga

Tāpat kā mantra - jogu, riši deva zināšanas, kas arī vizuālā veidā praktizējošam jogu savienoties ar Kosmisko Apziņu. Šo garīgo praksi sauc par jantra - jogu, kas tiek īpaši pielietota tantriskajā tradīcijā. Sanskrita vārds "jantra” - nozīmē instruments un tas nozīmē to, ka ar jantru ir jāstrādā...         
Jantra ir maģiska diagramma, sakrāls simbols un talismans, kā arī rituāla priekšmets, kas caur dažādām ģeometriskām konfigurācijām un skaitļu salikumiem (ir arī numeroloģiskās jantras) izpauž dažādo Dēvu enerģētisko struktūru. Šīs enerģētiskās vibrācijas ir kā atslēga  un kods, kas savieno cilvēka apziņu ar kādu   Kosmiskā Sākuma impulsu, no kura, viņš saņem sev vēlamo rezultātu kādā, noteiktā dzīves jomā, kā veiksmi biznesā, attiecībās, pārticības veicināšanā, aizsardzībai, nelaimes novēršanai, grahu harmonizēšanai un pats galvenais pašrealizācijai. Jantra - jogas pamatā ir speciāla tehnika- dhiana, kad ar meditāciju uz jantru un  mantras palīdzību vienlaicīgi, tiek pieaicināta attiecīgā dievība. Jantra ir kā logs uz augstākajām sfērām, kur mīt Dēvas.


Sadhana (garīgā prakse) notiek sekojošā veidā:

Nosēžaties kādā no meditatīvajām asanām (pozām) mājas altāra priekšā- ģenerālā pudža ( Z, ZA vai A pusē).  Lai izvēlētā jantra atrodas uz pudžas iztieptas rokas attālumā un acu augstumā. Iededziet eļļas lampu vai sveci un aizkvēpiniet bati (smažkociņš). Noliekat blakus jantrai puķi vai augli.
Dhiana (meditācija) sākās ar mantru AUM, tad Ganešas godināšanu, skaita mantru vismaz trīs reizes
OM GAM GANAPATAJE NAMAHĀ, tad 108 reizes savai Išta- dēvai (personīgā dievība, kuru var noskaidrot sastādot individuālo džanma- kundali (horoskopu). Tad sakoncentrējieties uz jantru, vienlaicīgi atkārtojot mantru, kas attiecās uz izvēlēto jantras Dēvu vai grahu. Viena mala ir 108 reizes. Tad aizverat acis un cenšaties iztēloties jantru ar savu iekšējo skatu. Tāpat varat noformulēt ko vēlaties no šīs meditācijas, ka gūt risinājumu kādam jautājumam vai lai sasniegtu izvēlēto mērķi. Kā arī variet praktizēt radošo vizualizāciju izvēlētās jantras kontekstā.

Dhianu beidzot noskaitiet mantru OM TAT SAT  un  OM ŠANTI ŠANTI ŠANTI


Avots: http://jyotish.lv/instumenti.html
Kategorija: Vēdiskā filozofija | Pievienoja: Saulite (08.02.2012)
Skatījumu skaits: 724 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2355
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2018 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz