Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Mantras un to nozīme [42]
Vēdiskā filozofija [78]
Jantras [0]
Dievības [0]
Vēdiskā meistarklase [46]
Vēdiskā numeroloģija [14]
Vēdiskie ēšanas paradumi [16]
Tiem, kas vēlas uzlabot dzīves kvalitāti ar Vēdu zināšanām par pareizu uzturu
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Vēdiskā filozofija » Mantras un to nozīme

Bīdža - mantras, to nozīme

Bīdža - Мantras

Bīdža - Mantras – tās ir «ģimenes mantras», kā likums, kuras sastāv o vienas vai dažām zilbēm. Tiek uzskatīts, kad tās ir stiprākas nekā parastās Mantras, tāpēc, kad nes sevī sakoncentrētu spēku, dotās Dievības spēku. Tāpēc, lai pastiprinātu vairākums Mantru, tad tām pievieno bindža – Mantru sākumā vai beigas.

Bīdža - Mantrām parasti nav verbālas jēgas, kaut gan parasti norāda uz konkrētu Dievu vai Dievību vai arī „mahabhuti” (dabas elementi: zeme, ūdens, uguns, gaiss un ēteris). Dažas no bindža - mantrām pārstāv saīsinātās formas no ļoti garām Mantrām. Katram Dievam vai Dievietei ir sava bindža – mantra.

Mantra pastiprināta ar bīdža – Mantru. Bet labāk sākumā nolasīt bīdža Mantru 108 reizes, bet vēlāk to mantru, kuru Jūs izvēlējāties. Tā būs daudz labāk.


АUM

Varenākā no visām bīdža – mantrām ir zilbe AUM. Viņa sevī satur visas pārējām bīdža - mantras
.

Saskaņā ar Indijas mitoloģiju un jogas mācībām, visa mūsu pasaule ir nākusi no zilbes AUM, atrodas tajā un izzūd tur. Tādā veidā, АUМtā ir kopīgā skaņa, kopēja sēkla, no kuras radās visas pārējās skaņas. Alfabēta burti ir tikai emanācija zilbei AUM , sakne visiem burtiem un skaņām, šī zilbe ir tā kā matrica visām skaņām. АUМtas ir Dieva Brahma simbols.

Mantra АUМ apskaidro prātu, atver enerģētiskos kanālus un pastiprina dzīvības enerģiju, paplašina un attīra auru. Pie spēcīgas nervozēšanas, stresošanas ar šīs Mantras palīdzību ir iespējams nomierināties. Apvelta ar spēku visu, uz ko tā ir sūtīta, un Mantra AUM pastiprina visas pārējās Mantras. Tāpēc tiek ieteikts šo Mantru pievienot citām bīdža – mantrām, piemēram, АUМ  HUМ, vai АUМ  GAМ.

AUM - 7.čakras mantra.


RАМ

Šī bīdža – mantra ir dabas elementa Uguns Mantra, un astroloģiski ir saistīta ar Ziemeļu mēness mezglu. RAM ir brīnišķīga Mantra lai piesaistītu aizsardzībai Gaismu un saņemtu Dievišķo žēlsirdību. Tā dāvā spēku, atbalstu, un mieru. Palīdz stresa gadījumos nomierināties.

Šī
bīdža – mantra pieder pie grupas – nomierinošās un izkliedējošās bailes Mantrām. Un tai pat laikā ļoti spēcīga Mantra, stimulē vielmaiņas uguni un uzlādē ķermeni ar nevaldāmo enerģiju. Pielieto priekš uzpildīšanās ar psihisko enerģiju, kā arī piesaucot aizsardzību un aizbildniecību no Dievišķās gaismas. Viņa atver auru Dievišķajam prātam un sargā no zemākajiem spēkiem astrālajā plānā. Ļoti spēcīga aizsardzības Mantra. Pēc jogu mācības, sadedzina visus grēkus un karmas sekas.

RAM – 3.čakras aura

HRIM

Dotā
bīdža – mantra saistīta ar Dievieti Maiaja, pazīstama arī zem vārda Bhuvanešvari Mantra pieder pie grupas – nomierinošās un izkliedējošās bailes Mantrām. Viņa dāvā enerģiju, prieku un ekstāzi. Veicina jebkuram procesam detoksikāciju.

Šī
bīdža zilbe pazīstama kā tantriskā pranava, vārdu sakot – skaņa HRIM Tantras mācībā ieņem tādu pašu vietu kā AUM ieņem Vedante.

HUM

Šī
bīdža – mantra ir saistīta ar Dievieti Šivu un tāpēc ir viena no labākajām Mantrām lai atvairītu uz Jums sūtītu negatīvo iedarbību: patogēni faktori, negatīvās emocijas un pat melno maģiju. Kā arī šī Mantra, veicina pastiprinātu vielmaiņas uguns darbību.

Šī
bīdža – mantra HUM pielietojas priekš atjaunošanas iztērētās psihiskās un dzīvības enerģijas. Bet bieži vien pielietojas lai izdzītu demonus, viena no labākajām attīrošajām un nomierinošajām mantrām. HUM – uguns Mantra, viņa mēdz neitralizēt visas negatīvās iedarbības. Šī bīdža – mantra atmodina Kundalini enerģiju.

ŠRIM

Šīs
bīdža – mantras Dieviete ir Mahalakšmi – bagātības Dieviete, greznuma un materiālās pārticības. Izrunājot šo sēklas zilbi veicinām pārticību, labklājību, veselības nostiprināšanu, skaistumu un  attīstām radošās spējas.

Dotajai
bīdža – mantrai piemīt planētu Mēness un Venēras īpašības, tāpēc var pastiprināt sievišķo sākumu un ieviest harmoniju psihiskajiem un enerģētiskajiem centriem cilvēka ķermenī. Kā arī šī Mantra veicina dzīvības enerģijas un seksualitātes varenumu.

Zināms arī tas, kad savu energopotenciālu var pastiprināt ar Mantrām, un ar enerģijas pastiprināšanu piesaistām planētu ietekmi uz mums.

Bindža – Mantras, kuras pastiprina planētu ietekmi

Lai pastiprinātu Jūsu planētas ietekmi, jaunā mēnesī (no 1 līdz 15 mēness dienai) izpildās Mantras skaitīšana attiecīgajai bīdža – mantrai, saistītai ar to planētu, kura ir Jūsu horoskopa valdošā planēta:

SUM – Saule

SOM – Mēness

AM – Marss

BUM – Merkūrijs

GUM – Jupiters

ŠUM – Venēra

SAM – Saturns

RAM – ziemeļu mēness mezgls

KEM – dienvidu mēness mezgls

 

Jāsaka kad, Mantras, kuras tiek veltītas kādai Dievībai pēc nozīmes ir tā Dieva pielūgšana un var tik izpildītas gan kā "profilaktiski" vai arī pielūdzot to Dievu, kā arī ar konkrēta mērķa sasniegšanai. Priekš labākas noskaņošanās izmantojam vīraka (smaržas) kociņus, mūzikas pavadījumu un koncentrēšanos uz konkrēto Dievību. Rituāla darbība nav obligāta, bet galvenais lai ir tīra dvēsele un neviltota vēlēšanās iegūt vienotību ar Dievību.

Kategorija: Mantras un to nozīme | Pievienoja: Saulite (22.02.2010)
Skatījumu skaits: 2677 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2355
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2018 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz