Konstruktīvā klausīšanās
" Ir četri veidi, kā klausīties. Pirmais. Mums jāieklausās citos cilvēkos. Katram ir savs stāsts un jāmācās klausīties ar interesi, nepārtraucot. Tā rīkojoties, izsakām atzinību otram un paaugstinām viņa pašapziņu, vienlaikus arī savējo.
Otrkārt , ir jāieklausās, kas notiek pasaulē. No plašsaziņas līdzekļiem jāuztver pozitīvā informācija, jāuzklausa patiesie varoņu stāsti, kā cilvēki pārvar dzīves likstas. Mēs piesaistām to, par ko domājam, un, iepludinot pozitīvos stāstus savās domās, pakāpeniski pārņemam to cilvēku īpašības, par kuriem lasām...
Treškārt , jāieklausās sevī. Vērojiet sevi mijiedarbībā ar citiem. Vai jūs paužat augstu vai zemu pašapziņu? Nešaustiet sevi, ja atklājat, ka pašapziņa ir zema. Citās situācijās atklāsiet atbilstošu, augstu pašapaziņu. Apņemieties nākamreiz rīkoties citādi, kad atklājat īpašības, kuras nevēlaties sevī redzēt.
Visbeidzot , mums jāieklausās savos gara pavadoņos. Visur, kur ejam, līdzi nāk kāds, kurš vēl mums labu, un mudina gūt panākumus. Mums ir jāapstājas un jāieklausās gara pavadoņu teiktajā. Var šķist, ka pavadoņi atņem mums visu prieku, kad iesaka nedarīt kaut ko tādu, ko dara visi pārējie. Gara pavadoņu padoms vienmēr būs pareizs.... Gara pavadoņi nekad nedod padomu, kas varētu sāpināt otru. Tie ir, lai palīdzētu un atbalstītu jūs, bet viņiem tāpat rūp viss dzīvais kopumā.
Skaisti apzināties, ka mūsos mīt spēks mainīties un kļūt par cilvēkiem, kādi vēlamies kļūt. Speriet pa vienam solim. Iemācieties klausīties četros dažādos veidos, un jūs gaida milzu lēciens uz priekšu."
Ričards Vebsters "Tavas dzīves sargeņģelis"
Avots: http://Ričards Vebsters "Tavas dzīves sargeņģelis" |