Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Pozitīvā psiholoģija [65]
Pievilkšanas likums [5]
Naudas piesaistīšanas paņēmieni [11]
Viss par un ap sievietēm un vīriešiem [5]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Pozitīvā psiholoģija » Pozitīvā psiholoģija

Kā kļūt laimīgam..

Laimīgs grib būt ikviens no mums un, apzināti vai nē, cilvēks tiecas pēc šādām sajūtām. Cita lieta, ka izpratne par laimi katram ir sava, kādam tā ir laimīga ģimene, citam profesionālā pašrealizācija vai materiāla labklājība. Būt laimīgam ir reizē viegli un grūti. Lai sasniegtu laimes sajūtu, cilvēkam ir nepieciešams zināt dažus nosacījumus. Galvenā problēma ir tajā apstāklī, ka visur tiek skandināts par likstām, traģēdijām, nelaimīgām mīlestībām. Piemēram, vairums mūsdienu filmu vai dziesmu saturā vērojams traģisks varoņu liktenis - ka kāds ir pēkšņi nomiris, iekļuvis nelaimes gadījumos, mīl bez pretmīlas utt. Ikdienā mēs uzņemam tik daudz negāciju, ka sev apkārt redzam tikai nelaimes un zaudējam cerību uz pelnīto laimi. Slikto emociju ir daudz vairāk, un cilvēks vienkārši vairs nespēj uztver pozitīvo un labo. Vēl mēs sevi maldinām, ka laime ir grūti sasniedzama. Tiek uzskatīts, ka šī sajūta ir jānopelna grūtā darbā, ka tāpat nekas mums nepienākas – ir pat tāds teiciens: "caur ciešanām uz laimi”. Bieži vien tā vietā, lai kļūtu patiesi laimīgi, mēs sākam izgudrot dažādus šķēršļus un ciešanas. Mēs nenoticam tam, kad patiesībā jau esam laimīgi, vienkārši bez iemesla, bez ciešanām – ar vieglumu un prieku. Kas tad ir jādara, lai sasniegtu laimes sajūtu?

Pirmkārt

Vispirms nosakiet savas laimes "apmērus”. Atcerieties, lai būtu laimīgs – ir jābūt mērķim tādam būt. Cilvēkam jārod piepildījums savos mērķos, kas viņam ir saistoši un kuru sasniegšanā jāizmanto personīgais spēks un spējas. Katram šis mērķis skanēs savādāk, tāpēc ir jāsaprot, kas vai kādas lietas Jūs spēs iepriecināt. Piemēram, nododoties labdarībai, kas liks justies labākam un piešķirs dzīvei mērķi, jo būsiet kādam citam nozīmīgs. Atklājiet savas stiprās puses un rodiet jaunus veidus, kā tās attīstīt. Ticiet kam augstākam, spēcīgākam par sevi. Tā var būt reliģija vai dzīves filozofija, garīguma meklējumi. Izmēģiniet savu veiksmi izmantojot garšas, smaržas un krāsas.

Otrkārt

Formulējiet to, kas Jums dod prieku dzīvē. Lai justos laimīgs, ir svarīgi ne tikai "uzgleznot laimes dekorācijas”, bet arī aizpildīt tās ar lietām, kas sniegs Jums prieku. Sastādiet sarakstu ar konkrētām lietām, kas vienmēr sniedz prieku, bez kurām dzīve kļūtu vienmuļa. Piemēram, nedēļas nogali pavadīt kopā ar draugiem kādā kafejnīcā, izlasīt jaunu grāmatu, iepirkšanās u.c., ar nosacījumu, ka sarakstu periodiski pārbaudīsiet. Pēc laika paskatieties, cik daudz no šī saraksta Jūs īstenojāt. Ja maz, tad kas Jums traucēja to izdarīt? Varbūt ir īstais laiks atteikties no neinteresantas nodarbošanās vai garlaicīga hobija, lai sasniegtu to, kas Jums sniedz patiesu prieku?

Treškārt

Dzīvojiet šodienai. Laimi nevar ieplānot rīt vai pēc nedēļas. Atcerieties, ka tikai šajā mirklī mūsu rīcībā ir viss spēks, enerģija un uzmanība. Dienas laikā ieklausieties savās domās - Jūs sapratīsiet, ka atceraties vakardienas sajūtas un plānosiet rītdienu - tātad, Jūs dzīvojat vakardienā un rītdienā. Mēģiniet būt laimīga šeit un tagad. Ja uz doto brīdi nekas nespēj iepriecināt, arī nākotnes vīzija nebūs iepriecinoša, jo tā visticamāk arī kļūs par realitāti.

Ceturtkārt

Koncentrējaties uz to, ko tiešām esat gatavi paveikt. Laimes formulai noteikti jāveidojas uz "varu” un "gribu” pamata. Ir nepietiekami vēlēties kaut ko. Jums jāspēj un jābūt gataviem reālām darbībām, citādi laime pārvērtīsies "burbulī”, kas vienā mirklī var pārsprāgt, atstājot vien kārtējo vilšanos. Atsauciet atmiņā savas laimes "apmērus”, pārskatiet sastādīto sarakstu – tas ir tas, ko Jūs patiesībā vēlaties. Bet ko Jūs vēlaties un esiet gatavi darīt, lai būtu laimīgs? Atcerieties, ka šajā sarakstā ir jābūt tikai tām domām, ko Jūs varat izdarīt pats, tāpēc, ka tikai "katrs pats ir savas laimes kalējs”!

Piektkārt

Pieņemiet sevi tādu kāds esat. Laime ir balstīta uz sevis pieņemšanu kā indivīdu kopumā. Tas nozīmē, ka, ja Jūs vēlaties būt laimīgs, tad to var izdarīt tikai pašreizējā stāvoklī, kurā šobrīd atrodaties. Laime nav balstīta uz to, kas ar Jums notiks nākotnē, bet pašreizējā situācijā. Uz baltas lapas izrakstiet savas stiprās puses, pozitīvās īpašības. Ik pa laikam pārlasiet tās un atcerieties, ka tas ir Jūsu pamats, lai veidotu savu dzīvi labāku. Uz otras lapas izrakstiet savus trūkumus, nepilnības un katru no tiem pārvērtiet par labajām īpašībām. Atcerieties: "Jūs neesat īgņa, tikai daudz laika pievēršat detaļām.” vai arī "Jūs tāds esat un attiecīgā situācijā tā rīkojaties”.

Sestkārt

Piepildiet katru savas dzīves mirkli. Dzīve ir daudz interesantāka un aizraujošāka, ja to dzīvo ar maksimālu intensitāti pēc iespējas pilnasinīgāk. Mēs bieži sapņojam par atpūtu vai iespēju vienkārši paslinkot. Saskaņā ar psiholoģiskiem pētījuma rezultātiem, ja cilvēks ir maz noslogots, tad viņš orientējas uz vienu darbību, palaiž garām dzīves dāvātās iespējas vai neizmanto piedāvātos izaicinājumus.

Jau sākumā minējām, ka būt laimīgam ir vienkārši un viegli. Lai tāds kļūtu, ir nepieciešama iekšējā vēlme un mērķis būt laimīgam. Ne jau apstākļi vai kādi notikumi dzīvē padara cilvēku laimīgu, bet tas, vai viņš ir iekšēji tam gatavs vai apmierināts ar to, kas viņam ir. Vairums no mums ir piedzīvojuši sajūtu, kad visa ir pietiekoši, bet tajā pašā brīdī nejūtas laimīgi. Ja cilvēks ir laimīgs un apmierināts ar dzīvi, pat ja ir nepatikšanas, neveiksmes, viņš pieņems šos šķēršļus kā stimulu pilnveidoties. Viss atkarīgs tikai no mums pašiem./No Alise Miracle d-gr/

7 laimīga cilvēka dzīves noslēpumi

1) Nedomā pārāk ko par Tevi domā apkārtēji(BRĪVĪBAS NOSLĒPUMS) 
2) Katrs Tavs sapnis obligāti piepildīsies(REALITĀTES NOSLĒPUMS) 
3) Iemīli un pieņem savu ķermeni(SKAISTUMA NOSLĒPUMS) 
4) Nekritizē un nenopel sevi un citus(DRAUDZĪBAS NOSLĒPUMS) 
5) Dāvājat mīlestību un necentieties pārveidot mīļoto(MĪLESTĪBAS NOSLĒPUMS) 
6) Iemācies vispirms dot pēc tam ņemt(BAGĀTĪBAS NOSLĒPUMS) 
7) Mazāk domājat,vairāk mīlat un priecājaties(LAIMES NOSLĒPUMS)Avots: http://www.tvshopextra.lv/item-207-K%C4%81-k%C4%BC%C5%ABt-laim%C4%ABgai-.html
Kategorija: Pozitīvā psiholoģija | Pievienoja: Saulite (23.04.2012)
Skatījumu skaits: 2412 | Reitings: 5.0/3
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2373
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 7
Viesi: 7
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2019 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz