Mezgls sasienas, mezgls atraisas.

Kopš sen seniem laikiem un mūsdienās tautas dziednieki iesaka visiem, kuri cieš no sāpēm locītavās,apsiet ap roku sarkanu vilnas diegu. Sasien mezgliņu ciešāk un gaidi, kad viltīgā kaite atslābinās savu tvērienu. Vienkārši un visai efektīvi. Tomēr maz kurš zin, ka līdzīga mezglu siešanas terapija - daļa no seno slāvu mezglu maģijas - var ne tikai atvieglot saslimušo likteni, bet arī pasargāt no bēdām un pat izpildīt visdziļākās vēlmes.


Jaunais - labi aizmirsts vecais

Senatnē mezglu amuleti bija neatņemama zirglietu sastāvdaļa. Tos karināja tieši zem zirgu kakliem pie pajūga vai siksnas, ticot, ka tas aizsargās gan dzīvnieku, gan tā saimnieku no ļaunām burvestībām un fiziska nespēka. Šāda veida talismani tika gatavoti no ādas, auduma, diegiem, salmiem, maģisku augu saknēm. Nemainīgi bija viens – amuleta sastāvdaļa bija mezgls.

Vēlāk mezgli sāka rotāt seno krievu mājas un kaklus, sadzīves priekšmetus, apģērbu un pat ieročus. Aprēķinus veica tā, lai tīklu veidojošajā mezglu modelī visu veidu ļaunie gari noteikti sapiņķerētos un tādējādi, zaudētu savas spējas darīt ļaunas lietas.

Mūsu dzīvēs vēl joprojām ir dzirdamas "Mezglu maģijas” atbalsis,piemēram, vārds "sasiet”, kas nozīmē "pabeigt, pārtraukt kaut ko”. Vai "piesiet" kādu – tas ir, pieburt mīļāko.

Neatpalika no mūsu senčiem citu zemju priesteri un zintnieki. Pie mezglu palīdzības vērsās arī druīdi un Mezopotāmijas iedzīvotāji. Lūk Mezopotāmijas dziednieku "mezglu maģijas” vārdojuma paraugs: "No melnas vilnas, no baltas vilnas virvi tu savērpsi, 7 mezglus uz tās sasiesi, 7 vārdojumus izlasīsi, mezglu no melnās vilnas tu piesiesi uz slimo aci, mezglu no baltās vilnas tu piesiesi uz veselo aci.”



"Vārds kā zvirbulis...”

Lieki teikt, ka tāda vienkārša lieta, kā mezgls, glabā lielu maģisko spēku, tieši pateicoties mezglam. Kāpēc? Tādēļ ka, izgatavojot talismanu un tajā brīdī skaitot vārdojumu, cilvēks ieliek tajā savas vēlmes enerģiju. Bet mezgls to itkā piestiprina pie amuleta, neļaujot tam pazust.

Veidojot mezglu, jūs varat izmantot vecus vārdojumus (daži no tiem ir aplūkojami zemāk), kā arī varat izdomāt savus. Galvenais, lai jūsu skaitītie vārdi atspoguļotu jūsu kvēlākās vēlmes būtību un patiktu jums, būtu patiesi, nāktu no pašas sirds. Tādēļ, pirms ķerties klāt pie amuleta izgatavošanas, patrenējieties pāris reizes pretī spogulim, novērtējiet, kā izklausās vārdojums, ienirstiet burvestību vārdu enerģētikā.

Atmiņas mezgls .

Tātad, daži vispārīgi noteikumi mezgla siešanā.

Koncentrējieties uz vēlmi, kuru gatavojieties īstenot dzīvē, pameditējiet. Ja darba gaitā, jūs pēkšņi zaudējat emocionālo noskaņu vai jutīsieties slikti, uz laiku atsakieties no ieceres. Turpiniet, kad atkal sajutīsiet spēku veikt burvestības.

Pret mezgla materiāla izvēli attiecieties atbildīgi. Maģiskā mezgla siešanai var ņemt ādas siksniņas, augu stublājus, vilnas un kaņepju virvītes, lentītes un auduma strēmeles no dabīgiem materiāliem. Bet no mākslīgām, sintētiskām šķiedrām labāk atteikties. Tie deformē vārdojuma enerģētisko zīmējumu, kā rezultātā var iegūt galīgi ne to, ko vēlējāties.

Sienot mezglu, pielieciet to pie lūpām, čukstot noskaitiet buramvārdus un tajā pašā mirklī veikli savelciet galus. Tas nepieciešams tādēļ, lai vārdu enerģija neizšķīstu apkārtējā vidē, bet tiktu nosūtīta tieši "maģiskajā veidojumā”. Drošībai varat uzreiz sasiet vairākus mezglus, bet to daudzumam obligāti ir jābūt nepāra skaitļa – 3, 7, 9 ...

Lai arī kur jūs nenovietotu mezglu, atcerieties: jo mazāk cilvēku redzēs jūsu amuletu, jo stiprāks un iedarbīgāks tas būs.

Vēl viens noteikums – neievēlieties vienā mezglā vairākas vēlmes. Ir taču labi zināms: pēc diviem zaķiem dzīsies – nevienu nenoķersi.

Ja jūs vēlaties nodot savam aizstāvim īpašu spēku, iemācieties siet īpašus dubultos mezglus, kurus senos laikos vēl sauca par "raganu” mezgliem. Dubultais mezgls tiek siets sekojoši: pirmā galus stipri nesavelk, tā, kurš atrodas labajā rokā, vēlreiz izvelk caur cilpu un tikai pēc tam savelk abus virves, siksnas, stublāju u.c. galus.

Sasiet to, sasiet.

Jums pietrūkst veiksmes?

Izveidojiet sev mezglu no liela dzīvnieka ādas strēmelēm. Sasieniet uz tā nevis vienu, nevis divus, bet trīs dubultos mezglus. Pirmā mezgla siešanas laikā skaitiet šādus vārdus:

"Lai veiksme ir ar mani, būtu manos darbos un nodomos.”

Otrajā mezglā ierunājiet:

"Lai tas tā būtu vienmēr.”

Trešajā:

"Lai gan noslēpumainais, gan acīmredzamais veiksmi pie manis piesaistītu. Lai notiek tā!”

Gatavo mezglu paslēpiet mājā (drošā un tīrā vietā), vai arī pastāvīgi nēsājiet sev līdzi.

Lai piesaistītu savā dzīvē mīlestību, satiniet divas bizes: vienu no kviešu salmiem, otru no auzu salmiem. Pirmo ņemiet kreisajā rokā, otru labajā rokā un noskaitiet šādu vārdojuma tekstu: "Tas, kas labajā rokā – (kaisles objekta vārds), tas, kas kreisajā rokā - (jūsu vārds), kuru noskatījis jaunietis/jauniete (vārds).

Pēc tam sasieniet salmu bizes kopā, galā sasieniet stingru mezglu, skaitot:

"Mīlēs šie divi viens otru vairāk kā gaismu balto. Būs tā! Runāju šajā vietā stāvot, pagriežoties, pusēm paklanoties un pret dzimto zemi vēršoties! Lai palīdz tā,lai saved viņus un neizšķir nekad! Lai notiek tā! Bet palīdzēs man zeme zaļa un manu senču spēks! Lai notiek tā!".

Vārdojumu noskaitiet trīs reizes un ar nakts iestāšanos aprociet mezglu blakus nolūkotās personas mājai.

Uzlikt uzticamu barjeru ienaidnieka intrigām palīdzēs mezgls no kaņepju virves. Sasieniet uz tās dažus dubultos mezglus un noskaitiet šādu vārdojumu:

"Virvīte mana, pinies, vijies. Bet mans ienaidnieks, (vārds), no manis atkāpsies. Kā šis mezgls stingrāks kļūs, tā visas mēles pārstās par mani runāt, tenkas izplatīt. Lai notiek tā un vārdam manam Spēks!”.

Atrodiet iespēju ar gatavo mezglu nepamanīti aizskart ienaidnieku, sakot (to var darīt domās) sekojošos vārdus:

"Lai notiek tā, kā es vēlos!”.

Pēc tam atstājiet savu sargātāju kaut kur ienaidnieka mājas tuvumā.

Apstājies, mirkli!

Katra cilvēka dzīvē, laiku pa laikiem, ir periodi, kad lietas notiek viegli un, kā dziesmā, "jebkura jūra līdz ceļiem, jebkurš kalns līdz pleciem”. Katrs no mums vēlas, lai veiksmes josla vilktos pēc iespējas ilgāk. Kā to panākt? Izrādās, ka pietiek vien nēsāt sev līdzi jaunu mutautiņu, ar uz tā sasietiem laimīgo laiku mezgliņiem. Tad veiksme un laime nepametīs jūs daudzus gadus.

Princips ir skaidrs? Tad tik uz priekšu! Mīļotais cilvēks dāvā jums puķes, katru dienu atzīstas jums mīlestībā, vienvārdsakot, jūs peldaties viņa uzmanības viļņos un bezgalīgā laimē? Apsveicam! Iesieniet lakatiņā mezglu, sakot:

"Gribu, lai tā notiek vienmēr!”.

Lūk, vēl viens veids, kā izmantot mezglu maģiju. Jūs ieraudzījāt lielisku mēteli, elegantu kleitu, kādu retu grāmatu – vienvārdsakot mantu, kuru jums sagribējās līdz pat tirpām ceļgalos, - nekavējoties sasieniet mezglu uz lakatiņa, domās noskaitot:

"Gribu, lai man pieder tāds/a pats/i.”

Tikai dariet to ātri, kamēr jūsu vēlmes enerģija nav noplakusi domās par to, ka vēlamā lieta ir pārāk dārga, bet naudu nav kur ņemt... arī pašai vēlmei ir jābūt patiešām spēcīgai, gandrīz vai neizturamai – citādāk, diemžēl, nekas jums nesanāks.


Trīs meičas zem loga...

… ne tikai auda, kā jūs atceraties, bet arī skaitīja savas visdziļākās vēlmes. Jūs domājat, ka tikai tāpat vien? Nemaz ar ne. Agrāk adot, izšujot, tamborējot, sievietes vienmēr dziedāja kādu dziesmu. Un tie bija ne tikai muzikāli procesi, bet rituāli vārdojumi, kas vijās kopā ar veidojuma mezgliņiem.

Tieši tāpēc karavīri tik ļoti novērtēja kreklu un jostu, kuru bija izšuvusi līgava.

Šodienas rokdarbu veicējiem nekas neliedz iet vecvecmāmiņu pēdās.Adot savam mīļotajam vīrietim vai bērnam džemperi, pastāvīgi atkārtojot pie sevis vārdojumu, kas pasargās viņu no apmelojumiem un slimībām. Piemēram šādu:

"Esi vienmēr vesels, gaišs un jautrs, kā skaidra saulīte!”.

Ja šujat priekš mājām – uzšujiet galdautu vai aizkarus, sakot:

"Miers mūsu mājām”.

Domājat, mezglu maģija ir pārāk vienkārša, lai būtu efektīva? Maldāties. Jebkura monotona darbība, lai tā būtu adīšana, izšūšana, skaitāmkreļļu izmantošana vai arī mezglu siešana, piespiež atrauties no ikdienas domām, dod iespēju atrast dvēselisko harmoniju un mieru. Vai tad tas ir maz, mūsu trauksmainajos laikos? Uzticieties mezgliem – un esiet laimīgi!