Jāņos ANITAS SIJĀTES -SAULĪTES vadītajā raganiņu skolā izlaidums. Piecpadsmit dažāda vecuma dāmas neba nu slotas pirks un dziras vārīs - tas lai paliek pasakās un eksotikas cienītājiem. Viņas godā cels senmāmiņu zinības, neap-mulsīs, uz durvīm redzot uzzīmētas nesaprotamas zīmes, zinās, ko darīt, ja kaimiņu sunim rejamais pazudis un pašas maciņā vējš sācis svilpot. Pratīs rīkoties - gan cilvēku un lopiņu izārstēt ar zālītēm un vārdiņiem vien, gan čūsku no ceļa nodzīt, gan saulīti ar tautas dziesmām debesīs noturēt. Tādas ir šīs raganiņas un viņu skolotāja Anita Sijāte - Saulīte.
- Maģija ir tautas paražu vai reliģisku ceremoniju forma, kas pastāvējusi visos laikos un tautās. Maģija nozīmē ticību netveramajām enerģijām vai drīzāk - to izjušanu. Tā ir saistība pret sevi, un tai nepieciešamās īpašības ir apņemšanās, neatlaidība, spēks, atvērtība izmaiņām, elastība, mīlestība pret dzīvi (tai skaitā arī pret sevi pašu), kā arī vēlme augt un īstenot savu potenciālu. Maģijas būtība ir izzināt enerģijas dabisko plūsmu Visumā, kā arī darboties saskaņā ar šo plūdumu.
- Ir imitējošā maģija. Tajā veic rituālus nolūkā piesaistīt vēlamo mērķi. Mūsdienās tas ir visiem zināmais NLP, Jaunā Paaudze, Prieka Vēsts, Līderisma akadēmija un citas pašlaik modernas skolas un tehnikas. Tā nu maģija šodien plaukst un zeļ. Arī baznīcā veic dažādas ceremonijas un rituālus — laulības, kristības, bēres, kas arī ir sava veida maģiskas izdarības. Savukārt laukos pārsvarā neapzināti pielieto tautas senās maģiskās izdarības, kas balstās uz tautas dziesmām un paražām un ietver dažādus rituālus. Cilvēks, ienākot mājā, sasveicinās ar to, atver durvis un saka «Labdien!" prom ejot:„Nu tad gaidiet mani mājās!"
Vēl par rituāliem. Pārvācoties no vecās dzīves vietas uz jaunu, saimnieks no mājas kā pēdējos iznes savus zābakus. Jaunajā vietā ienākot, tos ienes pirmos. Tāpat jaunā mājā sev pa priekšu laiž kaķi. Svētībai. Bagātai dzīvei. Es saku: mēs savās ikdienas gaitās nepārtraukti nodarbojamies ar maģiju. Padomā pati! Mēs visi vārdojam, neapzināti, bet tomēr. Tas pats „Labdien!". Vai „Visu labu!" un „Uz redzēšanos!". „Paldies"un„Lūdzu"- visbiežāk lietotie burvju vārdiņi. Nemaz nevajag nekā pārdabiska! Starp citu, arī mūzika (mūsdienās - mūzikas terapija), krāsa (krāsu terapija), augi (naturopātija) un daudzas ikdienišķas lietas ir maģija.
Taču atgriezīsimies pie imitējošās maģijas: tajā veic rituālus, kas imitē vēlamo mērķi. Piemēram, senos laikos saimnieces perēja naudu: virs plīts turēja naudas podiņu. Siltumam kāpjot augšup, podiņš sasila, un aktivizējās naudas enerģija. Savām raganiņām mācu mūsdienīgāku naudas perēšanas paņēmienu: apaļā stikla traukā ieber krāsainas bumbiņas un kristāliņus, tad rožlapiņas un starp tām met iekšā naudiņu. To neliek nevis virs plīts, bet tajā telpā, kur visvairāk uzturamies. Lūk, maģija; nauda vienmēr pievelk naudu!
-Ko tu dari ar naudas podu, vai runājies?
-Jā! Ik pa laikam to apčubinu. Un man ļoti patīk, ka šajā rotaļā piedalās arī bērni. Kad taisīju naudas trauku, lielajam bērnam piekodināju: „Tu man nevelc ārā!" (viņam tieši tīņu vecums).Taču šobrīd ir vēl interesantāk: nevis velk ārā, bet autobusā maina latiņu, lai dabūtu melnos santīmiņus, ko iebērt naudas podā.
- Pastāsti par naudu vēl kaut ko!
- Ir īpašs naudas rituāls. Mēneša 13. datumā iet uz baznīcu, par papīra naudu pērk septiņas svecītes, lai būtu sīknaudiņa (rituāls atkal saistīts ar baznīcu!). Naudiņu vakarā, gulēt ejot, met istabas vidū un raugās, lai neviens neuzlasītu! Tādā veidā ar naudas enerģiju pabaro arī māju. Otrā rītā santīmus salasa, ietin baltā papīrā un noliek naudas podiņā. Mēnesi šo naudiņu nedrīkst tērēt, tad par to atkal pērk svecītes. To, kas paliek pāri no pirkuma, ber naudas podā, lai vairojas. Uzkaisa rožu ziedlapiņas un gaida makā parādāmies naudu. Pēc šāda rituāla veikšanas tā nāks ar svētību. Vēl kāds moments — ja kādam dod naudu, tad nedod tieši rokā. Noliec uz galda, lai ņem pats. Un otrādi, protams. Tā, kā veikalā - nauda uz šķīvīša, pretī čekiņš. Arī uz šķīvīša. Citādi nauda nenāks atpakaļ. Tai vajadzīga rotācija. Ne velti ir teiciens: „Nauda mīl, ka to skaita". Kaut vai trīsreiz dienā izvelc maciņu un saskaiti savus pēdējos piecīšus. Naudai jāizrāda cieņa un mīlestība.
Tāpat ir ar parādniekiem. Es parasti saku tā: ja naudu nevar norakstīt, piemēram, tu nāc un prasi: „Aizdod man piecīti!" un, ja es nevaru tā vienkārši izvilkt to no maka un teikt: „Ņem!" iedot un negaidīt, ka to atdos, tad nedod vispār. Neaizdod, citādi aizvainosi naudu, naudas enerģiju. Ja vari aizdot ar domu: atdos - atdos, neatdos - neatdos, tad viss kārtībā.
Tomēr ir situācijas, kad paliek parādā tik tiešām lielas summas.
Tad taisa rituālu: drukātiem burtiem uzraksta pēc iespējas īsāku formulējumu, katru burtu otrā pusē atpakaļejošā kārtībā sanumurē, sagriež katru atsevišķi, saliek kaudzītē un degot svecei, vislabāk sarkanai, katru dienu sadedzina uz tās vienu burtu. Kad pēdējais burts būs sadedzināts, naudas enerģija sakustēsies. Piemēram,
- Kāpēc svecei jābūt sarkanai?
- Sarkanā svece paņem visas mi-nuszlmes: skumjas, raizes, slimības. Šis nav emocionāli patīkams brīdis. Ir mēģināts darīt to uz zaļās naudas sveces, bet tā kā zaļā svece un šis rituāls ir saistīts ar naudu, enerģijas sāk plēsties; zaļā svece veicina naudas plūsmu, bet šeit mēs liekam tai naudu atdot. Saproti?
- Ko darīt, ja vēlos atdot parādus, bet naudas nav?
- Tad pēc iespējas vairāk jādedzina zaļa svece un jāveicina naudas nākšanas process, lai tā neaizietu nekurienē. Ļoti bieži cilvēks runā par savām naudas problēmām, bet jāatceras, ka pašam savā domāšanā daudz kas sakārtojams. Elmārs Spodris saka: „Nauda ir seksuālā enerģija." Ļoti ilgi turējos šai domai pretī, kamēr pati līdz tam nonācu. Tātad: jo mums seksuālās attiecības ir sakārtotākas, jo ilgāk makā turas nauda. Ja tā aiziet, tad uz kaut ko lielu. Tiklīdz seksualitātē ir bardaks, nauda iztek caur pirkstiem.
- Ko teiksi par tiem, kam nav partneru un seksuālu attiecību,-vai tad viņiem nevar būt nauda?
- Tie parasti metas realizēt sevi darbā. Naudu sapelna, bet tai nav vērtības. Kāpēc pilnvērtīgā ģimenē gribas, lai naudas vienmēr būtu vairāk? Tāpēc, ka naudai ir vērtība! Darbaholiķiem nauda ir, bet vērtības vietā tukšums.Tad nu padomā, kas tev svarīgāks!
- Un lai nepiedzīvotu situāciju, ka maciņā ir pēdējais piecītis, mēs...
- ...pērkam sveces, sildām podiņu un skaitām maģisko naudas formulu:
«KOSMISKĀ PĀRPILNĪBA LAI IENĀK KĀ NAUDAS STRAUME MANĀ DZĪVĒ!"
Pirmās septiņas dienas šī frāze jāuzraksta 57 reizes, tādējādi ievibrējot naudas enerģijas, pēc tam 33 dienas 57 reizes jāskaita kā mantra. Šī frāze jānēsā līdz maciņā un visas lietas sāk kustēties.
Ejam tālāk!
Nākamā ir piesaistošā maģija.
Tā saistīta ar simboliska priekšmeta vai dzīvnieka spēka iegūšanu. Piemēram, mednieki tērpās dzīvnieku ādās, lai iegūtu plēsīgā zvēra drosmi un niknumu, bet neauglīgi pāri, kas vēlējas bērniņu, zem akācijas vai ābeles tieši uz zemes nodevās mīlas priekiem, piesaucot Zemes mātes labvēlību. (Lai gan parasti sievietēm, kas sūdzas par neauglību, es saku tā:„Atnāc pie manis - uzreiz paliksi stāvoklī!" Un tiešām, gribi tici, gribi netici, paiet pāris mēneši, un 95% šo dāmu konstatē grūtniecību!) Vē! maģija var būt vērsta pretējā virzienā, piemēram, jauni pāri, lai veicinātu zemes auglību, maija mēnesī laukos nododas mīlestībai. Tas arī ir pārbaudīts ražības palielināšanas veids. Un vēl - nevajag izaicināt dabas spēkus, spēlēties ar tiem, stumdīt mākoņus tikai tāpēc, ka vēlas demonstrēt savu varēšanu. Nekādā gadījumā to nedrīkst darīt, jo sāk darboties paradigmas likums: pat tauriņa spārnu vēdas otrā zemes pusē var izraisīt milzīgas dabas katastrofas. Ja vajag, palīgos var lūgt neredzamos spēkus, piemēram, konkrētā brīdī apturēt pēkšņas lietus gāzes: sak, mums te siena laiks pilnā briedumā!