Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Akmeņi [39]
Ūdens [8]
Sveces [8]
Māls [7]
Ēteriskās eļļas [24]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Par akmeņiem, ūdeni, mālu, svecēm un eļļām » Akmeņi

Laimes dārgakmeņi - talismani
Šis raksts bija publicēts 1933/4 gada kalendārā "Īstie senču pravietojumi un lietderīgi padomi katram", tāpēc valodas stilam nepievērsiet lielu uzmanību. Tomēr, tālajā 1933. gadā runas stils bija nedaudz citādāks nekā patreiz.

 

 Laimes dārgakmeņi - talismani.

 Katrs okultists tic, ka dārgakmeņi glabā sevī dzīvību, t.i. ka viņiem ir dažādi īpatnēji izstarojumi, gluži kā katrai dzīvai būtnei. Pie šī ieskata pieturējās jau senās austrumu tautas, kas nēsāja dārgakmeņus kā aizsargus pret dažādiem ļauniem - garīgiem un fiziskiem - iespaidiem. Tagad, kopš dažiem gadiem dārgakmeņi - amuleti kļuvuši par modes lietu. Dārglietu veikalos jūs sastapsiet pat veselu lielu krājumu "laimes akmeņu", kas jau iepriekš piemēroti jūsu dzimšanas stundai un mēnesim. Katrs cilvēks ar veselu prātu var sajēgt, ka nav divu tādu radījumu uz pasaules, kuru liktenis būtu pavisam vienāds. Kas iepazinies ar astroloģiju, tas zinās, kāpēc tas tā ir, un tas jums tūlīt pateiks, ka ne visi, kas dzimuši vienā un tajā pašā mēnesī, var nēsāt vienu un to pašu dārgakmeni. Lai izzinātu, kas jums piemērots, nepietiek ar to darbu, kuru jums par pāris grašiem apsolīs izdarīt viens otrs veikalnieks. Nepietiek pat ar to, ja jūs zināt, kādā zīmē jūs esat dzimuši, jo var gadīties, ka jūsu horoskopā šīs zīmes valdnieks atrodas ļaunu iespaidu varā. Jāizpēta, kura planēta jūsu horoskopā visstiprākā, un kurai būtu spēja ļaunos iespaidus mazināt. Šīs planētas dārgakmens jums būs vispiemērotākais. Tātad - dārgakmeņa izvēle prasa rūpīgu un sarežģītu darbu.

 Kas tic dārgakmeņu iespaidam uz likteni, tam jātic arī, ka ar šādiem iespaidiem nedrīkst vieglprātīgi rotaļāties. Tāpēc nebūt nevar skaitīties par nepieklājīgu, ja mēs noraidām dažu dāvinātu rotas lietu, kā mums nepiemērotu. Mēs taču neesam spiesti uzņemt savā pajumtē nelabvēļus un nelaimi. Tā ir paša dāvinātāja vaina, ja viņš iepriekš nav izpētījis, kas mums noder un kas ne. "Nedrīkst ņemt dāvanai kaut kuru katru rotas lietu un tā izlemt vispieklājīgākā kārtā sava tuvākā likteni". Skaidrs arī tas, ka ne vienmēr varam valkāt mantotas rotas lietas. Vispirms jāmēģina izzināt ar svārstekļa vai astroloģijas palīdzību, vai zināmās rotas saskan ar mūsu ķermeņa izstarojumiem. Smalkjūtīgas dabas jau pie pirmās pieskaršanās sajutīs, vai rota iedarbojas labi vai ļauni.

 Visu talismanu - dārgakmeņu īpašība esot tā, ka - ja viņi nevarot savam kungam zināmos gadījumos palīdzēt un to glābt, tad tie dematerializējoties un pazūdot.

 Jo vairāk savu amuletu slēpsim no apkārtējo cilvēku acīm, jo stiprāk tas varēs iedarboties. Kas dārgakmeni nesīs uz pirksta vai citā redzamā vietā, tas nekad nejutīsies pavisam drošs un pasargāts, jo uz dārgakmeni arvien iedarbosies svešās acis, kuras atņem daļu no viņa spēka.

 Dārgakmens jānēsā tieši uz miesas. Auskariem un saktām nav nozīmes.

 Šinī mazajā rakstā apskatīsim īsumā dažādu dārgakmeņu nozīmi un iespaidu.

 Almandīns atbilst Marsam un Merkuram. Ja šīs abas planētas horoskopā ir stipras, tad almandins iedarbosies uz intelektu. Labu Veneras stāvokli viņš atbalsta ar daiļām domām un cēlu dabu.

 Ametists palīdzot apvaldīt kaisli un dodot dvēseles mieru. Bet mazāk pazīstams ir seno asīriešu ieskats, ka šis dārgakmens spējot pēkšņu mīlu pārvērst pēkšņā naidā, ta kā pēc pirmās mīlas nakts iestājoties ledains riebums. To ņemot vērā, ametists nav piemērots kā dāvana mīlētājiem un saderinātajiem, bet gan noder vairāk tiem, kas atsakās no miesīgās mīlas un grib tās vietā sasniegt augstāku apgarotību un cēlumu. Ametists izsargājot arī no apreibšanas. Kā mēneša akmens ametists noder nobriedušiem, garīgi augstāk stāvošiem februāra - marta cilvēkiem, - tiem, kuru Saule atrodas Ūdensvīrā vai Zivju zīmē.

 Berils, saukts arī akvamarīns atbilstot Svaru zīmei un Venerai. Viņš uzturot cilvēku ilgi jaunu un svaigu. Noder augstāk attīstītiem Dvīņu tipiem, t.i. tiem, kas dzimuši starp 22. maiju un 21. jūniju Saules lēkta stundā. Tiem, kas dzimuši citā stundā, noder arī tumši sārtais karneols, kuru uzskatīja kā aizsargu pret nelaimes gadījumiem un indēm, drudzi un slāpēm. Derīgs arī tiem, kas dzimuši Strēlnieka zīmē.

 Hrizolīts atbilst Dvīņu zīmei, tātad arī cilvēkiem, kam dzimstot Saule un Merkurs atradušies šajā zīmē.

 Dimants noderot pret gifti un reimatismu un esot savā ziņā laimes magnēts, piedodot viņa valkātājam lielu gribasspēku, aizdzenot grūtsirdību un bailes, tā vietā dodot labas koncentrācijas spējas. Kaislīgas dabas cilvēkiem tas sakurinot erotikas uguni, bet ja to nēsājot kreisā pusē, tad tas esot aizsargs pret ienaidniekiem, indēm un ļauniem maldu gariem. Akmens noder sivišķi tiem, kas dzimuši starp 20 martu - 21 aprīli, bet arī visiem no Lauvas zīmes iespaidotiem.

 Granāts dod priecīgu garastāvokli un stiprina pašpaļāvību, bet mīlas lietās viegli vien varot izsaukt atsvešināšanos, lai gan pasargājot no negoda. Šī dārgakmeņa iespaids labvēlīgs decembrī un janvārī dzimušajiem, t.i. tiem, kas iespaidoti no Strēlnieka un Mežāža zīmes.

 Heliotropam esot dziedinošas spējas; tas pasargājot arī no katastrofām un ievainojumiem un esot sevišķi noderīgs februāra un marta cilvēkiem un tiem, kas interesējas par okultismu.

 Par kristālu kāds vecs gudrais saka tā: "Gudrais izveidoja spoguli no kalnu kristāla. Un kad karalis paskatījās šajā burvju spogulī, tad viņa acu priekšā atvērās visu septiņu pasauļu likteņa grāmata."

 Lazurīts - debesszilais lazurakmens - iedarbojoties ļoti dziedinoši un harmoniski, dodot veselīgu miegu un aizdzenot grūtsirdību un karstumu. Tas der tiem, kas dzimuši laikā no aprīļa beigām līdz maija vidum, un kam horoskopā ir laba Saule un Venera Vērša zīmē.

 Opals tiek uzskatīts kā nelaimes nesējs. Tam pieraksta visādas slepenas, ļaunas spējas. Tikai retos gadījumos tas atnesot laimi, bet citādi neveiksmes, nelaimi mīlestībā un agru nāvi. Tas ir Neptūna - Marsa akmens un tā zīme ir Skorpions.

 Rubīns noder tiem, kas iespaidoti no Auna un Lauvas zīmes; tiem rubīns esot laimes nesējs, dodot drosmi, pastāvību, veicinot asinsriņķošanu un stiprinot vājus, mazasinīgus.

 Safīram esot elektriski spēki, tas spējot aizsargāt no visstiprākām indēm, atraisot cilvēkā labsirdību, līdzjūtību, pievelkot labu draugus, atbaidot ienaidniekus un sargājot no sirds slimībām. Gaišzilais safīrs noderot sevišķi no 20 aprīļa - 22. maijam dzimušiem un arī citiem, kas dzimuši Vērša zīmē vai kam Venera ir Auna zīmē.

 Smaragds arī ir saskaņas un uzticības akmens. Tas sargājot pret "ļauno skatu", krītamo kaiti un krampjiem. Vecos laikos to lietojuši arī kā dziedniecības līdzekli pret acu kaitēm.

 Dziedinošas spējas pieraksta arī topāzam, kas novēršot acu pūžņošanu resp. strutošanu. Topāzs dodot spēju loģiski domāt un izteikties vārdos un rakstos. Tas sevišķi labvēlīgi iespaidojot tos, kam Saule un Merkurs atrodas Ūdensvīrā vai Saturns Svaru zīmē, kā arī visus tos maijā dzimušos, kam Saule un Venera ir Vērša zīmē.

 Tirkīzs ir ļoti iecienīts kā sirsnības un uzticības akmens. Tas nesot laimi tiem, kuru horoskopā Marss un Venera atrodas Vērsī, vai kas dzimuši starp 23 decembri un 20 janvāri.
 
Laimes dārgakmeņu tabele
(Sastādījis Ralfs Bethors 1930. gadā)
 

 

Saule

Venera

Merkurs

Mēness

Saturns

Jupiters

Marss

Urāns

Neptūns

Metāli
Zodiaka
zīme

Zelts

Kapars

Bronza

Sudrabs

Svins

Alva

Dzelzs

Platīns,
Rādijs,
Kadmijs
Palādijs,
Irīdijs

Auns

Gaišs
rubīns
Gaišs
safīrs,
Sarkans
korallis
Gaišs
rubīns
Uguns
opāls,
(Saules
opāls)

Korunds

Tumšais
rubīns

Rubīns

?

Sarkanais
turmalīns

Vērsis

Lazurīts

Zils
tirkīzs

Nefrīts

Labradors

Tirkīzs

Lazurīts

Malahīts

?

Zils
turmalīns

Dvīņi

Austrumu
hrizolīts

?

Gaišs
topāzs

Albīts

Kvarcs

Austrumu
hiacints
Granāt-
heliotrops

Topāzs

Balts
turmalīns

Vēzis

Austrumu
smaragds

?

Hrizoprāzs

Austrumu
smaragds

Obsidiāns

Olivīns

?

Zils
opāls
Zaļš
opāls

Lauva

Balts
dimants
Balts
safīrs
Kalna
kristāls
Mēness
akmens
Nespodri
un melni
dimanti
Dzeltens
dimants,
demantoīds
Rozā
dimants
Zils
dimants
Zaļš
dimants,
safīrs

Jaunava

Jaspiss

Amazonīts

Ahāts,
Heliotrops

Hrizoprāzs

Upes
špats
Dzeltens
safīrs

Hrizoprāzs

Zaļš
cirkons

?

Svari

Austrumu
akvamarīns
Austrumu
akvamarīns
Zelta
berils
Kristāls,
Citrīns
Gaišs
topāzs
Austrumu
akvamarīns
Rozā
turmalīns
BAlts
cirkons

?

Skorpions

Opāls

Aksinīts

Opāls

Opāls

Piena
opāls
Brūns
turmalīns

Opāls

Brūns
cirkons

?

Strēlnieks

Tumšs
safīrs

Almandīns

Bohēmiešu
Granāts
Ametista
kvarcs

Serdoliks

Granāts

Granāts

Hiacints

?

Mežāzis

Dārgs
onikss
Zvaigžņu
safīrs

Serdoliks

?

Dātgs
onikss

Halcedons

Malahīts,
Asins
akmens
Zaļš
cirkons

?

Ūdensvīrs

Austrumu
topāzs
Dzeltems
turmalīns
Spāniešu
topāzs

Dzintars

Tumšs
topāzs
Balts
cirkons
Zils
turmalīns
Zils
cirkons

?

Zivis

Austrumu
ametists
Baltie
koraļļi
Gaišs
ametists
Baltā
pērle
Melnā
pērle
Austrumu
ametists

Rubīns

?

?Avots: http://maija.ucoz.lv/publ/14-1-0-197
Kategorija: Akmeņi | Pievienoja: Saulite (16.02.2011)
Skatījumu skaits: 2245 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2373
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 7
Viesi: 7
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2019 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz