Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Akmeņi [39]
Ūdens [8]
Sveces [8]
Māls [7]
Ēteriskās eļļas [24]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Par akmeņiem, ūdeni, mālu, svecēm un eļļām » Akmeņi

Dārgakmeņi bižutērijā IV daļa

Rozā kvarcs

Simbolizē mīlestību. To nēsā, lai piesaistītu mīlestību, to dāvina, lai demonstrētu savu mīlestību un atzinību. Tas palīdz celt pašnovērtējumu, radīt emocionālu līdzsvaru, nokārtot draudzīgas attiecības.

Rozā kvarcam raksturīga spēja ārstēt ne tikai atsevišķus orgānus, bet arī visu organismu kopumā, tāpēc arī diagnoze ārstēšanai nav svarīga. Ārstēšanai izmanto rozā kvarca plates, krelles, bumbiņas un citus priekšmetus. Rozā kvarca izstarojums palīdz centrālās un perifērās nervu sistēmas saslimšanu gadījumā, ārstē sirds un asinsvadu sistēmas traucējumus un iekaisuma procesus. Rozā kvarcs veicina stresa noņemšanu, apslāpē nervu lēkmes, paaugstina cilvēkā radošo sākumu un vairo pašpārliecinātību. Rozā kvarcs dziedē limfas un limfātiskās sistēmas saslimšanas, iespaido veģetatīvās sistēmas funkcionēšanu, normalizē asinis, sirdi, asinsvadus un kaulu smadzenes. Tas labvēlīgi iespaido aizkuņģa dziedzera darbu un apslāpē diabētu pat ļoti vēlās stadijās. Tāpat kā jebkurš jvarcs, rozā kvarcs ir apveltīts ar dinamisku intensitāti un izdziedēšanās spēku . Tiem, kas vēl ārstēt citus cilvēkus ar kristālu palīdzību un strādāt ar rozā kvarcu, vipirms ir jāattīrās pašam no vecām vēlmēm un jūtām.

 

Rutilizēts kvarcs

Tiek uzskatīts, ka rutils palēnina novecošanos un stiprina imūnsistēmu.

Rutilizētais kvarcs tiek saukts arī par Venēras matiem, Kupidona bultu.
Tike uzskatīts, ka rutils palīdz pārvarēt depresiju, uzlabo mīlas dzīvi un stabilizē attiecības.


Safīrs

Tiek saukts par "liktens akmeni". Simbolizē godīgumu, tīru sirdsapziņu, uzticību, stiprina mīlestību, draudzību, vairo prāta skaidrību un izpratni, pazemina nervozitāti, nomierina prātu. Paaugstina izlēmību un drosmi, stimulē veikt labus darbus un līdzsvaro. Sievietēm, kuras nēsā safīra auskarus, dzīve sola veiksmīgu un ilgu laulību. Safīrs palīdz atšķirt patiesību no meliem.  Tas var piesaistīt finansiālu veiksmi.

Safīrs palīdz ceļotājiem un jūrasbraucējiem. Tas pasargā no neuzticības, apmelojumiem, naida un bailēm, rada dvēseles komfortu un iekšēju mieru.

Tautas dziedniecībā safīru izmanto daudzu slimību ārstēšanā. Tas palīdz nieru saslimšanas un urīnceļu iekaisuma gadījumos, ādas un sirds slimībās, sadziedē brūces. Lai paātrinātu izveseļošanos, vēlams safīru nēsāt zelta gredzenā.

Visvairāk piemērots Strēlnieka zīmē dzimušajiem. Strēlnieku sievietēm ieteicams nēsāt safīra piespraudi vai kulonu, lai vairotu pievilcību. Strēlnieku vīriešiem safīrs piešķir pārliecību un vēlmi sasniegt izvirzītos mērķus.

 

Selenīts

Mēness akmens, kura spējas pieaug Jauna mēness laikā, pastiptinot arī akmens krāsu.

Selenīts palīdz oratoriem, laba dāvana diktoriem, skolotājiem un partiju darboņiem. Pastiprina saimnieka mēness īpašības - emocionalitāti, tieksmi pēc mājīguma, vēlmi ceļot. Piešķir sapņainību, maigumu, aktivizē atmiņas.

Selenīts var palīdzēt barojošām mātēm, kurām nav pietiekami daudz piena, stiprina zobu kaulu sastāvu. Labvēlīgi iedarbojas uz nervu sistēmu, palīdz attīstīt intelektu un stiprina gribasspēku, palīdz koncentrēties.

Selenīts palīdz izvarīties no trauksmes un nemiera. Tiem, kuri nokļuvuši saražģītās situācijās, selenīts palīdzēs skaidri apzināt situāciju un atrast izeju. Palīdzēs samierināt strīdniekus, ātrāk aizmirstot pāridarījumus un aizvainojumus.

 

Serdoliks

Veiksmes simbols, palīdz veidot laimīgu laulību, aizsargā ceļotājus, attīsta pareģa spējas

Kā ārstniecisks līdzeklis serdoliks ir pazīstams jau no seniem laikiem. To izmantoja Ēģiptes dziednieki nervu sistēmas saslimšanu ārstēšanai. Eiropas valstīs pulverī sarīvētu serdoliku jauca kopa ar vīnu un lietoja kā zales tādu slimību kā aritmijas, dzirdes traucējumu, hipertonijas un galvassāpju ārstēšanai.

Pastāv uzskats, ka serdolika pulveris uzlabo asinsriņķošanu, apstādina iekšējo asiņošanu, ārstē nieru slimības. Mūsdienu litoterapeiti apgalvo, ka šo akmeni vajag nēsāt uz ķermeņa, lai atbrīvotos no čūlām, audzējiem. Savukārt, migrēnas gadījumā nelielus noslīpētus gabalus vajag likt uz aizvērtajiem plakstiņiem.

Daudzās valstīs serdoliks ir mīlestības, ticības un ģimenes laimes simbols. Senajā Krievijā šo akmeni uzskatīja par mīlestības talismanu, bet Senajā Grieķijā no tā veidoja kāzu gemmas. Austrumu valstīs serdoliku izmantoja amuletu izgatavošanai, kas ir spējīgi aizsargāt saimniekus no ļaunām burvībām, skaudības un lāsta.

Serdoliks ir to cilveku akmens, kas dzimuši Jaunavas vai Dvīņu zīmēs. Jaunavām tas palīdz tikt galā ar nekontrolējamām dusmām, Dvīņiem dod iespēju atklāt sevī apslēptos talantus un attīstīt tos.

 

Serpentīns

Litoterapevti apgalvo, ka akmens pastiprina jebkuru zāļu darbība. Šīs zāles vajag turēt tilpumos, kas ir izgriezti no šā akmens vāku. Auskaru nēsāšana ar serpentīnu izārstē galvassāpes, noņem miegainību. Aproces un gredzeni ar šo akmeni sekmē labāko kaulu saaugšanos.

Senatnē skaitījās, ka izmantot serpentīna spēku var tikai magi un burvji. Parastam cilvēkam tas it kā nes izmēģinājumus un kārdinājumus, kuri var novest viņu līdz bēdai. Tomēr akmens īpašnieki, kuri laimīgi pārvarēja grūtības, ko sūtīja akmens, saņem no minerāla spēju paredzēt bīstamības un pateikšanas priekšā, kā tiem izbēgt no tā.

Akmens palīdz savējam saimniekam ātri skriet, ir labi peldēt, nenogurdināmi iet. Viņš sekmē ātru apmācību, intuīcijas attīstību, radošo fantāziju.
Astrologi rekomendē nēsāt akmeni ļaudīm, kas ir dzimuši zem Jaunavas zīmes, — tiem tas dod iespēju izzināt dzīvas dabas pasauli. Mežāžiem akmens palīdz atklāt to fiziskās spējas (īpaši nodarbībās ar sportu). Ir pilnīgi aizliegts Zivīm un Vēžiem: izstrādājumu nēsāšana no šā akmens atved tos pie garīga kritiena.

Pārējām zodiaka zīmēm serpentīns nekaitē, bet viņu nedrīkst nēsāt biežāk, nekā 2 reizes nedēļā.

 

Smaragds

Smaragdu iesaka lietot magiem, kuri strādā sapņa laikā. Tas ir praviešu akmens, cerības simbols, kas saglabā mīlestību. Smaragda spēcīgākā iedarbība ir pavasarī. Tas vairo saprātu un gudrību, attīsta intelektu un mīlestību.

Smaragds ir spējīgs paredzēt nākotni. Tas sargā un palīdz godīgiem cilvēkiem.

Smaragda amuletus bieži nēsā grūtnieces. Mīlētāji dāvina smaragdus, lai saglabātu laulību un uzticību viens otram. Stabilizē arteriālo spiedienu, noņem galvassāpes, ārstē urīnpūšļa iekaisumu, atbrīvo no nakts murgiem, bezmiega.

Nav piemērots - Zivs, Mežāža un Skopriona zīmē dzimušajiem.

Smarags ir ļoti piemērots Svaru, Lauvas un Ūdensvīra zīmē dzimušajiem.

 

Sodalīts

Vīrišķības akmens, kas attīsta prātu un spriestspēju, stiprina gribu un izturību, palīdz īstenot mērķi.

Gaiši zilais akmens normalizē arteriālo spiedienu, regulē sirds darbību, samazina apetīti un palīdz aknu saslimšanas gadījumos, infekciju, urīnpūšļa un aizkuņģa diedzeru saslimšanas gadījumos. Pazemina nervu spriedzi, atbrīvo no bezmiega un nakts murgiem. Labi izmantot profilaksei pret acu slimībām. Spēcīgi ietekmē vairogdziedzera darbību, neitralizē pārmērīgu saules un radioaktīvo apstarojumu.

Mūsdienu praktizējošie magi sadolītu izmanto meditācijai.

Sodalīta krelles un rokassprādzes sievietēm vairo pievilcību, bet vīriešiem palīdz sarežģītās situācijās sakārtot domas.

Visvairāk piemērots cilvēkiem, kuri dzimuši laika periodā no 21.aprīļa - 21. maijam - Vērsis, no 21. - 30. novembrim, kā arī 12. mēness dienā dzimušajiem.

 

Šungīts

Šungīts pateicoties tā melnai krāsai ir labs līdzeklis saaukstēšanās saslimšanu ārstēšanai, īpaši to, kas ir saistītas ar organisma atdzesēšanu. Tomēr ir jāatceras, ka šī akmens ilgstoša iedarbība uz organismu var izsaukt nieru enerģētikas pazemināšanos un arteriālā spiediena pazemināšanos. Minerāli pielieto diezgan reti. Visbiežāk netradicionālajā medicīnā tiek izmantots šungīta ūdens. Šungīta nogulumu avotu ūdeņu ārstnieciskās īpašības ir pazīstamas jau kopš seniem laikiem.

Šo avotu ūdens ir apveltīts ar pretiekaisuma īpašībām. Tautas dziednieki rekomendē lietot šungīta ūdeni astmas, dažādu alerģiju, ādas slimību un strutojošo brūču ārstēšanai.

Šungīta maģiskas īpašības ir ļoti daudzveidīgas. Aplams ir uzskats, ka melns akmens nes sevī tikai negatīvo enerģiju. To izmanto gan melnā maģija, gan baltā. Mūsdienu praktizējošie magi izmanto šungītu amuletu izgatavošanai, kuru darbība ir vērsta uz aizsardzību no tumšajiem spēkiem. Savam saimniekam šāds aizsargs nes mieru. Mūsdienu maģijā pastāv uzskats, ka no šī minerāla izgatavotās piramīdas ir spējīgas norobežot cilvēku no televizora un datora monitoru negatīvās enerģijas.

Tirkīzs

Simbolizē draudzību. Nes mieru mājā. Tirkīza nēsātājam par akmeni ir jārūpējas, tas ietver sevī pamata patiesības. Palīdz sirds lietās.

Senākais aizsardzības simbols, senajās kultūrās uzskatīts arī par bagātības simbolu. Labam draugam dāvināts tirkīzs nesīs veiksmi un pasargās no negatīvās enerģijas. Tas ir piemērots „dzīves gudriem" cilvēkiem, jo ir kā vieduma simbols. Tas ir cīkstoņu, līderu akmens, kuri ir drosmīgi, precīzi un neatkarīgi.

Tirkīzs aizsargā, dod pašpārliecinātību, veicina draudzīgu attiecību attīstību, veicina intuitīvo domāšanu un meditāciju, palīdz laringīta gadījumos. Palīdz koncentrēties, saprast dzīves jēgu, noteikt mērķus, kuri jāsasniedz.

Nav ieteicams Lauvas zīmē dzimušajiem.

Tirkīzs ir piemērots blondiem cilvēkiem, kas dzimuši Strēlnieka zīmē, zaļais tirkīzs ir piemērots Vēršu un Skorpionu zīmē dzimušajiem, balts tirkīzs ir piemērots Auna, Jaunavas un Zivs zīmē dzimušajiem. Pārējiem ieteicams nēsāt gaiši zilu tirkīzu.

 

Tīģeracs

 Atbrīvo no greizsirdības, specigs aizsargs, uzlabo dzīves tonusu.

Tautas medicīnā tīģeraci uzskata par brīnišķīgu līdzekli organisma rehabilitācijai pēc smagām un sarezģītām operācijām. Dažās valstīs dziednieki iesaka nesāt tīgeracs rotas dažādu slimību profilaksei. Pastāv uzskats, ka šis akmens pazemina asinsspiedienu, normalizē miegu, atbrīvo no bezmiega un nakts murgiem. Litoterapeiti uzskata, ka novietojot tīģeraci brūces vietā var ievērojami ātrāk izārstēt psoriāzu.

Pastāv uzskats, ka šis minerālis atvieglo bronhiālas astmas lēkmes. Tautas dziednieki dažreiz pielieto tīģeraci locītavu iekaisuma ārstēšanai.

Tīģeracs maģiskas īpašības ir pazīstamas jau kopš seniem laikiem. Uzskatot to par saules akmeni, tas tika izmantots kā aizsargs no ļauniem gariem un lāsta. Dažās valstīs tīģeraci nēsāja uz ķermeņa karavīri , jo tie ticēja, ka tas pasargā no ievainojumiem un nāves. Mūsdienu praktizējošie magi uzskata, ka tīģeracs ir spējīga pasargāt saimnieku no daudzām briesmām, jo tas rada cilvēkā gudrību un neļauj veikt neapdomātas rīcības.

Turklāt pastāv uzskats, ka tīģeracs apslāpē greizsirdības lēkmes.

Tīģeracs ir to cilvēku akmens, kas dzimuši Dvīņu un Jaunavas zīmēs. Dvīņiem šis akmens atver acis daudzās nesaprotamās situācijās, attīsta apslēptos talantus. Jaunavām tīģeracs palīdz paaugstināt dzīves tonusu, iegūt saules optimismu.

 

Turmalīns

Simbolizē iekšējo un ārējo harmoniju, līdzsvaro. Turmalīns saistīts ar mīlestību, laimi un uzvarām, kas attiecas uz vīriešiem. Pilnībā transformē seksuālo enerģiju, stiprina laulības saites, vīriešiem pastiprina potenci.

Turmalīns labvēlīgi iedarbojas uz endokrīno sistēmu. Paaugstina imunitāti, dod cilvēkam prieka un miera sajūtu. Uzlabo atmiņu, noņem reiboņus, attīra asinsvadus, uzlādē plazmu. Lai akmeni uzlādētu, to jāpatur saulē. Akmens iedarbība ir atkarīga no krāsas.

Zaļais turmalīns palīdz aknu saslimšanas gadījumos, regulē asinsspiedienu, palielina radošos spēkus, atjauno emocionālo līdzsvaru, attīsta talantus.

Zilais turmalīns noņem sasprindzinājumu, atvieglo stresa situācijas, uzlabo miegu, atbrīvojot no nakts murgiem.

Gaiši zilais turmalīns palīdz uzlabot redzi, noņem galvassāpes, atbrīvoties no slēptajām emocijām, dod miera sajūtu un spēju viegli komunicēt.

Arbūza krāsas turmalīns piesaista mīlestību, regulē cilvēka vīrišķo un sievišķo enerģiju, jo akmens zaļā daļa baro dzīves spēku, rozā daļa - harmonizē.

Aveņu krāsas turmalīns piemērots māksliniekiem, dod radošos spēkus.

Melnais turmalīns ir ļoti spēcīgs akmens, kas nes veiksmi, labs profilaktisks līdzeklis saaukstēšanās gadījumos. Senatnē melno turmalīnu izmantoja burvestībās.

Sarkanais turmalīns vairo kaisli, dzīves mīlestību. Tas vairo iedvesmu un drosmi aizsargāt tos, ko mīl akmens nēsātājs. Palīdz pārvarēt bailes, saistītas ar izdzīvošanu un drošību.

Ieteicams turmalīna talismanus sievietēm glabāt zem spilvena, bet vīriešiem - vislabāk turēt bikšu kabatā. Nav ieteicams akmeni nēsāt pastāvīgi, lai nesagrozītu priekšstatu par situāciju.

Visvairāk piemērots Lauvas, Mežāža un Strēlnieka zīmē dzimušajiem. Akmens tos aizsargā, harmonizē ar apkārtējo pasauli.

 

Žadeīts

Stabilizē psihi un līdzsvaro prātu. Palīdz savam saimniekam izvairīties no konfliktsituācijām, padara cilvēka domas cēlas. Stabilizē sava saimnieka personisko dzīvi: pasargā viņu un viņa partneri no greizsirdības, slimīgām aizdomām un neuzticības.

Žadeīts ļoti palīdz bērnu audzināšanā. Tā īpašnieks labāk izprot savu bērnu vajadzības un vēlmes, ātri un viegli atrod kopīgu valodu ar bērniem.

Ilgstoša žadeīta nēsāšana palīdz izvairīties no neauglības un seksuālās nespējas. Atjauno bionenererģiju, regulē arteriālo spiedienu un stabilizē sirdsdarbību.

Žadeitu sauc par nierakmeni, tā kā viņš ir spējīgs palīdzēt cilvēkam tikt galā ar daudzām nieru saslimšanām. Patstāvīgi akmens neārstē cilvēku, toties pastiprina zāļu darbību, īpaši augu izcelsmes. Daudzi minerāļu lietpratēji apgalvo, ka ilgstošā zhadeita nēsāšana atpesta no neauglības un seksuāla nespēka. Austrumu medicīnā šo minerālu izmanto cilvēka bojātas enerģētikas atjaunošanai. Krelles un aproces no zhadeita regulē arteriālu spiedienu, stabilizē sirdsdarbību.

Nav ieteicams Zivs, Skorpiona un Vēža zīmē dzimušajiem. Nelabvēlīgs - Mežāža zīmē dzimušajiem.

Visvairāk piemērots Jaunavas un Svaru zīmē dzimušajiem.


informācija apkopota no http://www.astarots.lv un http://www.di-anna.lv u.c.


no šiem saitiem var arī ko pasūtīt

Kategorija: Akmeņi | Pievienoja: Saulite (11.04.2010)
Skatījumu skaits: 3231 | Komentāri: 1 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 1
1  
http://www.astarots.lv/ - var pasūtīt akmeņus un rotas
http://www.di-anna.lv/ - var pasūtīt rotas
http://www.diamante-store.lv - arī rotas

Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2355
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2018 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz