Ametists - tas ir kvarcs, violetas krāsas no tumša līdz mazliet manāmam. Zem saules gaismas ilgstošas iedarbības tumšais ametists bālē.

Indijā ametists skaitījās viens no spēcīgākajiem maģiskiem akmeņiem. Ametista kristāls, kas ir nolikts starp uzacīm, nomierina apziņu, veicinot iekšējā miera sasniegšanu. Uzskata, ka ametists vaicina"trešās acs" atvēršanos. Ar savējo dziedniecisko violeto krāsu ametists apdzēš sirdssāpes un trauksmi, mierina un attīra domas, piepilda auru ar pozitīvu enerģiju un labiem nodomiem. Indijas "Ajūrvēdā" sacīts, ka ametists palīdz kontrolēt emocijas.

Uzskata, ka ametists apdala cilvēku ar vērīgumu un palīdz kontrolēt ļaunas domas. Ir uzskats, ka gredzens ar ametistu nes veiksmi sporta sacencībās. Rotas ar ametistiem liek zem spilvena, lai redzētu labus sapņus.
Senatnē ametists skaitījās par amuletu pret apreibumu un citiem neatturīgiem veidiem. Viduslaikos šo akmeni dāvināja iemīļotajām. Ametists sirds formā, kas ir iedarīts sudrabā, skaitās par līgavas labāko dāvanu līgavainim. Tāds talismans nes jaunlaulātajām svētību, laimi un mieru uz daudziem gadiem.

Ametists ir miermīlības, patiesības, vaļsirdības simbols. To vajag nēsāt, kad jūs moka trauksmes un dvēselisks nemiers. Vislabāk būs piemērotas tam krelles vai gredzens. Tā iekšējā enerģētika palīdz iegūt sirdsmieru un iekšēju harmoniju, saglabāt veselību. Ja jūs esat iemīlējāties, jūsu izredzētie dāvās jums uzticamu mīlestību. Dažas atraitnes un atraitņi nēsāja ametistu kā zīmi par mūžīgu mīlestību pret laulāto, kuri aizgājuši no dzīves. Ametists tādēļ ir pareizas, uzticīgas mīlestības simbols, dažbrīd viņu sauc par "atraitņu akmeni".

Šī akmens nosaukums tulkojumā no sengrieķu nozīmē "nepiedzēries". Runā, ka ametistam ir izcilas spējas, un pati galvenā no tām pasargāt cilvēku no žūpošanas, bet, ja viņš tomēr ie iedzēris- paglābt no apreibuma. Jaukais akmens iesūc sevī vīnu tvaikus, pats paliekot pie tam absolūti neiedzēris un bezrūpīgi-violets.

Ja ametistu nēsāt uz kakla zeltā, tas noved organismu pie enerģētiskā līdzsvara.
Ja dzert ūdeni, kurā gremdēts uz nakti ametists, tas palīdzēs pie saaukstēšanās saslimšanām, attīrīs kapilārus, izārstēs aknas un nieres.Ametists tāpat nostiprina atmiņu, ārstē ādu saslimšanas .Ja jums ir tarucējumi nervu sistēmā, akmens palīdzēs pārvaldīt savējās emocijas.

Noliksiet ametistu zem spilvena, un tas palīdzēs pret bezmiegu. Nolieciet uz pieres, un tas noņems galvassāpes.

Ametistu vajag nēsāt pastāvīgi, tikai tad viņš patiešām palīdzēs īpašniekam. Tomēr vajag atcerēties, ka šis akmens viegli maina savējo garastāvokli un, ja īpašnieks nēsā viņu konfliktu situāciju laikā - darbā, strīdos ar mājiniekiem, akmens var noskaņoties uz negatīvo enerģētiku un sākt translēt to uz savējo saimnieku. Tādēļ pēc jebkādas konfliktu situācijas izstrādājumu ar ametistu vajag paturēt 5-7 minūtes zem tekoša ūdens, lai akmens nomierinātos.

Ametists sekmē iekšējo redzējumu, attīrot Trešās acs čakru un kroņa čakru, padara auras krāsas skaidrākas. Meditācijas laikā ametists palīdz sasniegt mieru un atslābināšanos, dod miera izjūtu un veicina sapratnes dziļumu. Viņu ir labi nēsāt uz kakla kā krelles vai kaklarotu un kā kulonu uz sudraba ķēdītes vai ādas aukliņas. Ja uz šī akmens ir izgravēts lauva, tad cilvēks būs apveltīts ar neparastu drosmi.

Pārdošanā ir parādījušies daudz mākslīgi sintezēto ametista kristālu, kurus ir ļoti grūti atšķirt no dabiskiem. Tādēļ pie pirkuma nepieciešams prasīt par katra akmens izcelsmi.

Rekomendācijas un padomi par pareizu akmens izvēli:

1. Jums ir nepieciešams mirdzošs, spilgts minerāls. Vajag piesargāties no blāviem akmeņiem ar atsistajām malām - tie nes nelaimes. Ja jūs paši esat savainojuši savējo ametistu, tad aizstājiet to ar citu - veselu.
2. Izvēlaties stingru akmeni - izturīgs minerāls nesīs pozitīvas enerģētikas lielāku lādiņu un varēs nodrošināt dziļas mīlestību jūtas pret laulātajiem.
3. Izmantot ir vērts tikai to akmeni, kurš jums ir iepaticies. Jums ir jāsajūt īpaša vienotība ar minerālu. Akmens, kurš iepatikās uzreiz, arī ir jūsu. Kad redzēsiet ļoti skaistu minerālu bet, pie tam jums nav nekādu labu izjūtu, neaiztieciet to. Ametistu izraudzīšanās mājokļa aizsardzībai ir ļoti svarīgs darbs, pie akmens izvēles jūsu guļamistabā, vajag būt īpaši uzmanīgam.


Maģijā:

Senkrievu rakstos sacīts, ka "ametists... domas sliktas attālina, saprātu labu padara un visās lietās palīdzību dod", "ja kāds no šī akmens uzlējumu izdzers, tas dos neauglīgiem bērnus, un indi nodzēsīs un karakalpus no ienaidniekiem pasargās un novedīs pie uzvaras, un vēl mežonīgu zvēru un putnu ķeršanā palīdz".

Gaišredzīgie un parapsihologi īpaši novērtē ametista kristāla spēju atmodināt ekstrasensoras spējas, kas atklāj pasaules noslēpumus.

Ametists palīdz mīlestībā, nostiprina maigas jūtas, saudzē tās no atdzišanas. Viņš ir spējīgs pastiprināt intuīciju, piešķirt apņēmību un drosmi, lai pieņemtu svarīgu lēmumu.

Zināms, ka visi dārgakmeņi un pusdārgakmeņi, kas ir apslēpti zemē, ir apveltīti ar īpašu dzīvības spēku, pateicoties kam tie ir augstu vērtējami fen-šui. Un, ja ūdens virza lietas, kas ir saistītas ar bagātināšanu un naudu, tad klinšainas sugas valda pār visu, kam ir sakars ar politiku un ģimenes dzīvi. Dārgakmeņi un pusdārgakmeņi spēlē dzīves spēka uzkrājēju lomu, kurš raida savstarpējās attiecības starp ļaudīm vajadzīgā gultnē.

Ametists ir saistīts ar protekciju, augstu stāvošiem draugiem, jūtību pret kontaktiem. Ametista nēsāšana noteiktās lunārās dienās - 3, 7 un 11 palīdz runu netikumu labojumam un kontaktu uzstādīšanai ar ļaudīm, kuri jums ir vajadzīgi, vajadzīgu sakaru uzstādīšanai. Nēsāt viņu vajag uz rokas zeltneša (vīriešiem - labās, sievietēm - kreisās).

Kopā ar kalnu kristālu, palīdz apslēptās informācijas atklāšanai. Viņam ir sakars ar laulību - personīgās dzīvesbiedres (dzīvesbiedra) netikumu labošanā. Viņš ir saistīts ar Svariem un tātad ar VII horoskopa māju.

Viņa nēsāšanai nepareizā vietā vai veidā var būt ļoti nopietnas sekas jūsu ģimenes dzīvei.

Ārstnieciskās īpašības

Ja dzert ūdeni, kurā gremdēt uz nakti ametistu, tas palīdzēs pie saaukstēšanās saslimšanām, attīrīs kapilārus, izārstēs aknas un nieres.Ametists tāpat nostiprina atmiņu, ārstē ādu saslimšanas. Ja jums ir vāja nervu sistēma, akmens palīdzēs pārvaldīt savējās emocijas.

Noliksiet ametistu zem spilvena, un viņš palīdzēs pret bezmiegu. Nolieciet uz pieres, un viņš noņems galvassāpes. Ametists paaugstina smadzeņu, hipofīzes un vairogdziedzera aktivitāti.

Kopšana

Tāpat kā jebkāds dārgakmens, ametists prasa saudzīgu attieksmi. Tādēļ nav obligāti nēsāt viņu cauras diennaktis. Vēl jo vairāk, pastāvīga dārglietu nēsāšana izpildot atšķirīgus darbus vai fiziskus vingrinājumus var kaitēt akmenim vai jūsu rokām.

Ja jūs gribat mazgāt traukus vai grīdu, un jums gribas saglabāt labā izskatā jūsu iemīļoto gredzenu, tad viņu vajag noteikti noņemt, pat, ja darbs aizņems minimums laiku. Bet viss tādēļ, ka akmens kontakts ar tīrošajiem un mazgājošiem līdzekļiem noved pie viņa struktūras izjaukšanas, kā rezultātā tiek zaudēta krāsa un tiek novājināta minerāla izturība.

Vajag tāpat atcerēties par to, ka gandrīz visi ametisti nepanes saules gaismu. Tie vienkārši bālē, akmens krāsa bālē vai iegūst dzeltenīgu nokrāsu. Tādēļ nerekomendē ilgi nēsāt izstrādājumus no dotā akmens pie atklātas saules.

Glabāt rotas, ne tikai no ametista, vajag speciālā lādītē. Lai labāk saglabātu izstrādājumu, viņu ir labāk ietīt mīkstā audumā, lai nejauši nekaitētu ar citu akmeni.

Visi juvilierizstrādājumi ir pakļauti netīrībai, lai cik saudzīgi pret tiem neattiektos. Rotas ar ametistu rekomendē tīrīt ar siltu ūdeni un ne cietu birsti. Kā jau runājās augstāk, ķīmisku līdzekļu pielietojums nav pieļaujams. Daži pie attīrīšanas izmanto ultraskaņu. Ametistam tas tāpat ir nepieņemams, tāpēc ka var tikt sagrauta iekšējā akmens struktūra.

Ja pēkšņi rota, kurā ir ielikts ametists salūzt, tad tās salabošanu varēs veikt tikai pēc tam, kad akmens tiks izņemts no ietvara.

Prakse

Rituāls ar ametistu.

Drīz vien pēc tam, kad pie jums nonāks vajadzīgais ametists, viņu ir jāattīra no svešas enerģētikas. Tam nolaidiet akmeni sālītā ūdenī uz septiņām diennaktīm. Ja jūs gribat būt pilnībā pārliecināti par to, ka jūsu ametists pilnībā ir attīrīts, tad ielieciet viņu saules ūdenī, kurš nostāvējis līdz tam trīs stundas saulē.

Dienu rituālam vislabāk izvēlēties pēc lunārā kalendāra, ja jums tā nav, tad veiciet rituālu jaunā gada pirmajā vai arī piecpadsmitajā dienā. Rituālu nepieciešams izpildīt agri no rīta, ieteicams līdz pl. 11.

Minerāla pamatu apsien ar sarkanu auklu (diegu). Tas jūs simboliski pamodināsiet ametistu, piepildot viņu ar enerģiju. Tad nolieciet akmeni guļamistabā, paslēpjot zem gultas. Piesieniet ametistu ar auklas palīdzību pie jūsu gultas kājiņas, no tās malas, kur jūs parasti guļat. Fen-Šui praksē uzskata, ka tas kalpo par labu aizsardzību no dzīvesbiedra krāpšanas. Ja iespējams, izveidojiet visu tā, lai vīrs gulētu no kreisās gultas puses, bet ametistu piesieniet no labās.

Ametista vārdojums

Tu, atvēsinošais kaislības,
Tu, nomierinošais niknumu,
Tu, uzmanošais patiesību.
Tu, dāvājošais aizmirstības velti,
Atklāj savu garu,
Lai ieietu Ametista akmenī spēks!
Lai notiek tā!

Skaita šo vārdojumu tieši 9 reizes. Apvārdo ametistu ūdens un zemes Zodiaka zīmes tad, kad Saule ir Zivīs, augošā Mēnesī, ceturtdien, pirmajā stundā pēc saulrieta; gaisa un uguns Zodiaka zīmes - zem Strēlnieka, dilstošā Mēnesī uzreiz pēc saullēkta.

Aizsardzības vārdojums

Tu - dzīves prieks,
Tu - likteņa pavadonis,
Tu - melu iznīcinātājs!
No apkrāpšanām, ilūzijām un dzeršanas dzīvi manu (jūsu vārds) aizsargā!

Lasa 18 reizes.

Akmens mantra

Kiue lou emjeto hen

Lasa 18 reizes.

Uz austrumiem - dod aizsardzību sabiedriskā darbībā un attiecībās ar citiem ļaudīm, nodrošina aizsardzību no nelaimes gadījumiem uz ūdens.
Uz dienvidiem (skaitās nelabvēlīgs virziens) - tiek izmantots tikai tad, kad jums draud lielas nepatikšanas un jūs gribat, lai šis akmens mīkstinātu to darbību.
Uz rietumiem - pasargā no žūpības, apkrāpšanas, ilūzijām, noindēšanas. Dod augstāko Spēku aizsardzību.
Ziemeļi tiek izmantoti tikai ārstnieciska akmens spēka pastiprināšanai.

Akmens dvēsele

Ametists ir akmens, kas ir ļoti jūtīgs pret kosmiskām enerģijām. Tādēļ, lai atmodinātu viņā spēku, nepieciešams tikai atvērt ap sevi un viņu tīru plūsmu, kura spēku nofiksē akmenī ar sekojošo vārdu palīdzību.

Burvestību spēkus piesaucu,
Šo Spēku akmenī (akmens vārds) atdzīvinu,
Sasaistošu spēku iemiesojumam,
Lai novērstu visas nelaimes!
Lai notiek tā!

Lasa tieši 9 reizes. Dažbrīd akmens spēka pastiprināšanai lasa 9 dienas pēc kārtas vienā un tajā pašā laikā. Pēc tam akmeni ietin gaišā ceriņkrāsas vai tirkīzzilā audumā un liek uz 9 dienām uz palodzes tā, lai uz šo lupatu kristu saules un mēness stari. Pēc tā šo ametistu var lietot.

Maģisks amuleta pielietojums ar ametistu vīriešiem:

-rudenī un ziemā labos laikapstākļos līdz saules rietam, lai novērstu tukšus sapņus un fantāzijas, kā arī pie sajaukumiem un nenoteiktības, kas radušies lietās un attiecībās ar ļaudīm;
-rudenī un ziemā labos laikapstākļos pēc saules rieta, lai pasargātos no liekiem kārdinājumiem, kā arī tiekoties ar cilvēku, kuram gribas iepatikties;
-rudenī un ziemā, kad apmācies līdz saules rietam, lai iegūtu mieru, kā arī pie nepieciešamības izdarīt svarīgu izvēli;
-rudenī un ziemā, kad apmācies pēc saules rieta aizsardzībai no sliktiem sapņiem, bet tāpat pie svarīga notikuma vai vēsts gaidām;
-pavasarī un vasarā labos laikapstākļos līdz saules rietam, lai noņemtu nervu spriegumu;
-pavasarī un vasarā labos laikapstākļos pēc saules rieta, lai novērstu un pasargātos no galvassāpēm, kā arī pie pārbraukšanas uz jaunu dzīvokli;
-pavasarī un vasarā, kad apmācies līdz saules rietam aizsardzībai no ļaunas acs, kā arī pie centieniem renovēt sabojātās attiecības ar tuvu cilvēku;
-pavasarī un vasarā, kad apmācies pēc saules rieta aizsardzībai no buršanām, kā arī pie dzīves apstākļu negaidītām izmaiņām.

Maģisks amuleta pielietojums ar ametistu sievietēm:

-rudenī un ziemā labos laikapstākļos līdz saules rietam pie nepieciešamības nodarboties ar riskantu lietu;
-rudenī un ziemā labos laikapstākļos pēc saules rieta attiecību uzlabojumam ar ļaudīm;
-rudenī un ziemā, kad apmācies līdz saules rietam tādēļ, lai nodrošinātu sev veiksmi;
-rudenī un ziemā, kad apmācies pēc saules rieta veselības stiprināšanai;
-pavasarī un vasarā labos laikapstākļos līdz saules rietam attiecību uzlabojumam ar ļaudīm;
-pavasarī un vasarā labos laikapstākļos pēc saules rieta pie nepieciešamības izdarīt grūtu izvēli, kā arī, lai novērstu nervu un psihiskās saslimšanas;
-pavasarī un vasarā, kad apmācies līdz saules rietam tādēļ, lai iepatiktos ļaudīm;
-pavasarī un vasarā, kad apmācies pēc saules rieta pie centieniem izmainīt savējo dzīvi.

Amuleti ar ametistu

Amuleti ar zirga attēlu - kāju stiprināšanai un to lūzumu un saslimšanu novēršanai. Priekš aizsardzības no nieru saslimšanām.
Amuleti ar mežonīgu dzīvnieku attēlu - lai novērstu nelaimes gadījumus.
Amuleti ar putnu attēlu - pie sliktām nojautām.
Amuleti ar zivs attēlu - lai novērstu šķiršanos ar iemīļoto cilvēku. Pie sāpēm locītavās. Aizsardzībai no iedzimtām saslimšanām.
Amuleti ar suns attēlu - aizsardzībai no dzeltenās kaites. Pie nepieciešamības izdarīt svarīgu izvēli. Tādēļ, lai iepatiktos ļaudīm.
Amuleti ar puķu attēlu - aizsardzībai no asins sistēmas saslimšanām. Lai sadzītu brūces, apdegumi.
Amuleti ar koku attēlu - lai attīrītu un atjauninātu organismu.
Falliskie amuleti - pie sliktām nojautām. Aizsardzībai no infekciozām saslimšanām, audzējiem.
Amuleti ar saules attēlu - lai novērstu nelaimes gadījumus.
Amuleti ar mēness attēlu - pie dzīves apstākļu pēkšņām izmaiņām. Priekš aizsardzības no intrigām.
Amuleti ar zvaigžņu un komētu attēlu - pie svarīga notikuma vai vēsts gaidām. Aizsardzībai no reimatisma.
Amuleti ar uguns attēlu - aizsardzībai no asins sistēmas saslimšanām.
Amuleti ar ūdens, viļņu, avotu attēlu - lai apvaldītu kaislības un sliktas domas. Lai novērstu nelaimes gadījumus.
Amuleti ar ieroča attēlu - aizsardzībai  no tuberkulozes.
Amuleti ar pils (tempļu) attēlu - aizsardzībai no iedzimtajām saslimšanām.
Amuleti ar drakonu, kentauru, sirēnu attēlu - tādēļ, lai atbrīvotos no bailēm.

http://uploads.ru/t/j/d/D/jdDb6.jpg