Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Mantras un to nozīme [42]
Vēdiskā filozofija [78]
Vēdiskie ēšanas paradumi [16]
Tiem, kas vēlas uzlabot dzīves kvalitāti ar Vēdu zināšanām par pareizu uzturu
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Vēdiskā filozofija » Vēdiskie ēšanas paradumi

Ārstēšana ar govs produktiem
Олег Геннадьевич Торсунов, врач и психолог, имеет российское высшее медицинское образование. Он окончил Самарский
медицинский институт, интернатуру по специальности дерматовенерология, а также московский университет им.
"Дружбы Народов" по специальности корпоральная иглорефлексотерапия. Второе образование по классической
индийской медицине, "Аюрведе", О.Г.Торсунов получил в Индии.

О.Г.Торсунов - специалист в области "Аюрведы", дерматовенерологии, иглоукалывания, акупунктуры, акупрессуры,
фитотерапии, рефлексотерапии, литотерапии, народной медицины, а также владеет уникальными методами лечения с помощью мудр (специфических комбинаций пальцев рук),позволяющим оказывать медицинскую помощь в экстренных ситуациях и янтр (определенных графических символов), используемых для лечения психических заболеваний. Занимаясь врачебной практикой в этих направлениях медицины уже много лет, О.Г.Торсунов также имеет авторские методики лечения и диагностики заболеваний, обладающие высокой эффективностью и успешно прошедшие испытания в системе Минздрава.

Grāmata "Ārsta Torsunova ārsēšanas metodes”

Nodaļa " Ārstēšana ar govs produktiem”

 

Visi dzīvie govs produkti ļoti spēcīgi ietekmē cilvēku. Šī ietekme saskaņā ar Vēdām pēc sava dziednieciskā spēka daudzkārt pārsniedz citu dzīvnieku piena iedarbības spēku, tādu kā kazas, bifeļa, ķēves. Bet zinātnieku mūsdienu uzskati par govs piena labumu stipri atšķiras no seno Vēdu zināšanām.

Pamatojoties tikai uz piena ķīmiskās uzbūves pētījumiem, mūsdienu zinātne izdarīja daudzus pārsteidzīgus slēdzienus. Tā, par piemēru, skaitas, ka kazas piens ir daudzos aspektos vērtīgāks par govs pienu. Turklāt, pēdējos divdesmit gadus, zinātnē ir skaidri saskatāma tendence attīstīt ideju par pilnīgu piena produktu noliegšanu, uzskatot tos nesavienojamus ar veselību.

Sākumā pēkšņi atklājās, ka govs piens nepārstrādājas/nesagremojas , kaut arī tas cilvēkiem daudzus tūkstošus gadus ir  pārtikas pamatprodukts. Pēc tam izrādījās, ka arī kefīrs ir kaitīgs. Tagad pēkšņi atklājās, ka sviests ir galvenais aterosklerozes iemesls.

Ikviens ajūrvēdas ārsts (ajūrvēda ir  Vēdu medicīna) izmanto pienu un citus "dzīvos” govs produktus praktiski pusei ajurvēdiskos ārstnieciskajos līdzekļos. Indijā ir liels daudzums ajūrvēdisko klīniku, kur piena produkti ir pievienoti praktiski visām zālēm. Ja ajurvēdas ārsts, kurš ir izārstējis tūkstošiem pacientu ar govs piena produktu palīdzību, izdzirdēs šo ideju par piena kaitīgumu, tas viņam izklausīsies vienkārši kā anektode.

Pēc praktiskās izpētīšanas par piena produktu lielo jaudu es arī esmu pārsteigts: kā mūsdienu zinātne ar tās gaišajiem nespēja saskatīt piena un tā produktu ārstnieciskā spēka noslēpumu.

Tomēr fakts paliek fakts:piens un piena produkti pēkšņi kļuvuši daudzu zinātnieku acīs kaitīgs veselībai. Acīmredzot, ajūrvēdas pieredze šajos slēdzienos netika ņemta vērā.

Es domāju, ka pirms veikt svarīgus atklājumus, mums vajadzētu  sākumā nopietni izpētīt Senatnes pētnieku pieredzi.

Kā tad tā ? Vai tiešām veseli pētnieku kolektīvi ir nostājušies uz maldinoša ceļa ? Tas kļuva iespējams tā iemesla pēc, ka esam nozaudējuši senās zināšanas par cilvēka smalko ķermeni. Tieši uz to pirmāmkārtām labvēlīgi iedarbojas govs piens. Mūsdienu pētījumi būvē savas teorijas par piena ietekmi tikai uz fizisko ķermeni.

Saskaņā ar Vēdu zinībām, piena labums slēpjas nevis ķīmiskajā uzbūvē, bet tā smalkajā plānā jeb kā saka mūsdienu zinātne – tā psihiskajai ietekmei uz cilvēku.

Piena un piena produktu brīnišķīgās īpašības

Piens, vispirmāmkārtām, neparastā veidā iedarbojas uz cilvēka prāta smalko ķermeni.

Ja pirms miega izdzert 150 ml uzsildītu govs pienu, tad no tā attīrās un spēcinās prāta smalkais ķermenis  Bet daudzi cilvēki nedzer pienu, bet viņiem ir spēcīgs prāts, vai tiešām bez piena nav iespējas būt saprātīgam ? Jā, piens nav vienīgais veids kā iegūt saprātu. Tomēr saprātīgs cilvēks nekad neatteiksies darīt to, kas vēl vairāk nostiprinās viņa saprātu.

Ir daudz erudītu cilvēku, bet maz tādu, kas zina par tādu govs piena reto īpašību. Varbūt tad bez tā arī iztiksim, uzskata daži erudīti. Ajūrvēda viņiem atbild, ka liels daudzums erudīcijas liecina tikai par to, ka ir spēcīgs prāts, bet tas ir tālu no saprāta spēka. Ne - saprātīgam cilvēkam var būt ļoti spēcīgs un erudīts prāts. Viņš var daudz domāt, pierādīt savus visus iespējamos  minējumus un hipotēzes. Tomēr uz saprātu norāda iekšējā spēja labot sava rakstura nepilnības.

Bieži cilvēks var daudz runāt, bet reāli labot savas rakstura nepilnības viņam nav ne spēka, ne vēlmes. Prāta daudz, bet saprāta maz ( Ума много, а разума мало). Govs piens var palīdzēt šādiem cilvēkiem, jo tieši tas arī palielina saprāta spēku.

Un tā – cilvēka saprātīgums izpaužas ne tajā, ko viņš ir iemācījies visu pēc kārtas kritizējot, bet mazliet citādāk. Ja ir daudz saprāta, cilvēks spēcīgi interesējas kā uzlabot savu dzīvi.

Tāpēc zināšanas par pienu un piena produktu vērtīgumu nekādā veidā viņam netraucēs. Saprātīga cilvēka uzskati pamatojas uz patiesām zināšanām, bet ne uz minējumiem.
Saprātīgs cilvēks nelasīs visu pēc kārtas. Viņš meklē patiesās (praktiskās, reāli virzošās uz laimi) zināšanas un agri vai vēlu tās atrod.

Tikai tūkstošiem gadu pārbaudītas zināšanas var uzskatīt pa īstam praktiskas.

Droša pazīme par saprāta pastiprināšanos, lietojot govs pienu pārtikā, liecina raksturā parādījusies tieksme pēc pašpilnveidošanās, mērķtiecīguma, ticības laimei, sakoncentrēšanās pašam galvenajam.

Pie ilgstošas govs piena lietošanas vakara stundās, Jūs ievērosiet savā raksturā visu šo pazīmju parādīšanos.

Tomēr tikai no piena dzeršanas vien laimīgs nekļūsi. Vēdi laimes iegūšanai sniedz vienkāršu un efektīgu recepti. Tam nepieciešams sabiedroties ar svētiem cilvēkiem, pildīt viņu norādījumus, izzināt svētos rakstus un atkārtot Dieva Svētos Vārdus (Святые Имена Бога) ( karsta piena dzeršana uz nakti tikai palīdzēs sasniegt panākumus šajās darbībās). Šī ir tik ļoti vienkārša recepte, ka nav pieejama pārgudriem cilvēkiem (  для заумных людей ). Viņiem liekas, ka viss ir daudzkārt sarežģītāk un, lai iegūtu laimi ir daudz jāmācās no dažādiem zināšanu avotiem, jāsalīdzina(pretstatīt) tos, jāspriež par tiem un jāizvirza ar vien jaunas un jaunas idejas.

Bet patiesībā, lai iegūtu laimi, vienkārši nepieciešams nodibināt kontaktu ar laimes avotu. Tieši tāpat kā ūdens visu saslapina, kas ar to saskaras, svētie cilvēki dara laimīgus tos, kas ar viņiem sazinās/sabiedrojās. Svētie cilvēki ļoti ātri dod iespēju sajust un saprast, kas ir laime. Bet piens palielina saprāta spēku , kas nepieciešams virzībai uz laimi(un pie svētiem cilvēkiem). Svētie raksti attīra saprātu no egoisma un dod zināšanas par to, kā iegūt laimi. Svētie Dieva Vārdi ieradina patstāvīgi veidot saskari ar laimi. Tādā veidā, Vēdu recepte, neskatoties uz savu vienkāršību, ir ļoti pilnīga un pašpietiekama, tai nav nepieciešami nekādi jauninājumi.

Kā tad tas parādās praksē, šī saprāta spēka palielināšanās efekts, ilgstoši lietojot svaigu govs pienu ?

Pamēģināsim šo jautājumu apskatīt detalizētāk.

*Pie ilgstošas govs piena lietošanas un pareiza dienas režīma ievērošanas, pēc kāda laika pats no sevis parādās kaut kāds optimisms. - Pakāpeniski, neskatoties uz to, ka dzīve ārēji nav mainījusies, parādījusies spēja daudz mierīgāk reaģēt uz problēmām un pārpratumiem.

*Tālāk sāk pieaugt ticība saviem spēkiem un spēja intuitīvi noteikt: ar ko ir vērts dzīvē nodarboties un ar ko nav vērts, kas aizved pie laimes, bet, kas aizved pie ciešanām.

*Rezultātā, cilvēks labāk tiek galā ar visām iespējamajām grūtajām situācijām, viņam kļūst vieglāk pieņemt vajadzīgo lēmumu, atbrīvoties no kaitīgiem ierdumiem.

Tā vienkārša piena dzeršana var sniegt būtisku palīdzību, lai sasniegtu laimīgāku dzīvi. Govs piena saistība ar veselību ir ļoti vienkārša.  Pār mūsu organismu valda saprāts. Saprāts spēcinās no regulāras piena dzeršanas. Ja saprāts kļūst spēcīgs, tad organisms nostājās uz pašizdziedināšanās ceļa un atrodas izeja, lai pārvarētu gan fiziskās, gan arī psihiskās grūtības. Tadā veidā, ajūrvēda apstiprina to, ja cilvēks dzer pienu, tad pāriet vesela rinda slimību, paaugstinās aktīvā ilgmūžība, uzlabojās atmiņa utt.

Svaigs govs piens ir kā katalizators , lai ārstētu praktiski visas slimības. Šī iemesla pēc, ajūrvēdas ārsts lielākajai daļai pacientu rekomendē lietot, atbilstoši viņa konstitūcijai, attiecīgu daudzumu pienu uz nakti. Bet kāpēc gan ne visi, kas lieto pienu, izārstējas ? Dažiem tas pat kaitēja. Kur ir problēma ? Problēma ir zināšanu trūkumā, kā to pareizi lietot. Ajūrvēda, tāpat kā mūsdienu zinātnieki, uzskata, ka piens slikti sagremojās. Bet šajā faktā, lai cik tas dīvaini nešķistu, slēpjas govs piena priekšrocība, bet ne tā trūkums.

Atbilde uz šo pretrunu atrodas laikā, kurā lieto govs pienu pārtikā. Pieaudzis cilvēks drīkst dzert pienu tikai vēlu vakarā(pēc Saulrieta) vai agri no rīta (līdz Saullēktam). Citā laikā tas traucē gremošanai un dažreiz ir pat kaitīgi veselībai. Bet vairākums cilvēku cenšas dzert pienu dienas gaišajā laikā un tā ir viņu kļūda.

Vietā būs teikt, jādomā, ka mūsu zinātnieki arī pētīja piena iedarību uz cilvēka organismu dienas gaišajā laikā. Tomēr visi šie līdzīgie pētījumi nespēs dot pilnīgi drošu informāciju par govs piena dziedniecisko spēku. Izteikts govs piena ārstnieciskais efekts kļūs vērojams tikai to lietojot tumšajās diennakts stundās. Vai ir tiesa, ka tas viss ir nedaudz dīvaini un noslēpumaini ? Bet ajūrvēda atkal visu izskaidro.

Vairums produktu mūsu organismā sagremojas Saules uguns smalkās enerģijas ietekmē, ko sauc par TEDŽASU. Izrādās mūsu barības sagremošanas spēks ir atkarīgs no Saules atrašanās horizontā. Tā paša iemesla dēļ naktī parasti nav tik liela apetīte kā dienā. Kad Saule ir zenītā, lielākajā daļā pasaules zemēs, šajā laikā strādniekiem ir pusdienas pārtraukums. Ja cilvēks pusdienoja 12 dienā, kad Saule atrodas zenītā, tad viņam būs maksimāla barības sagremošana.

Tedžas, tā ir iespēja izmantot uguns enerģiju, lai palielinātu dzīves aktivitāti. Cilvēks, kuram ir daudz Tedžasa, dienas laikā var maksimāli ātri un precīzi paveikt daudz noderīga. Tajā pašā laikā Tedžasa enerģija vienmēr ir vērsta uz  psihiskās un fiziskās enerģijas patēriņu. Tāpēc – ar vienu pašu Tedžasu tālu neaizbrauksi, tāpat nepieciešams arī spēku papildinājums.

Dzīvības enerģijas papildināšanai ir nepieciešama atpūta, kurai ir atvēlēts tumšais diennakts laiks. Naktī, Mēness enerģijas iespaidā, notiek cilvēka gan psihisko, gan fizisko  spēku atjaunošana.

Enerģija, kas dod spēju uzkrāt spēkus, saucās ODŽAS. Tas ir Mēness uguns spēks. Jā, lai cik tas neizklausītos dīvaini, Mēnesim pieder smalkā uguns enerģija, kas vērsta uz radīšanu un saucas – ODŽAS.

Lai pareizi organizētu savu dienas režīmu, lasiet manas grāmatas pirmo sējumu "Laimīgas dzīves likumi”, kas veltīts  tieši šai tēmai.Kā tad palielināt savu ODŽASU? Tieši pienam ir šī unikālā spēja maksimāli palielināt cilvēka ODŽASU.

Bez tam, govs piens ne tikai vienkārši palielina odžasu, bet tas izmeklēti virza savu radošo psihisko enerģiju uz saprātu, uzkrājot tajā spēku. Interesanti zināt, ka nav neviena cita pārtikas produkta, kuram būtu šīs unikālās spējas. Tā paša iemesla dēļ, sekojot Vēdu mācībām, simtiem tūkstošu svēto nodarbojoties ar garīgo praksi, ir izvēlējušies sev pārtikai  tikai vienīgi govs pienu. Tā senos laikos, stingri ievērojot Vēdu mācību, cilvēki ātri sasniedza pilnību. Ne velti Vēdi uzskata govs pienu par vislabvēlīgāko produktu uz Zemes.

Interesanti zināt, ka līdz šim pašam brīdim, lai sasniegtu garīgu pilnību, ajūrvēda rekomendē piena gavēni un šajā laikā veikt garīgo praksi. Parasti, ar mērķi attīrīt apziņu, piena gavēni veic ne ilgāk kā 1 mēnesi, bet labāk ir sākt ar vienas dienas gavēni.. Šī gavēņa laikā ir jādzer vārīts, saldināts uzzsildīts govs piens. Gavēņa laikā pienam var pievienot sekojošas garšvielas : kardamonu, kanēli, safrānu, kurkumu, fenheli, ķimenes, anīsu. Ja Jūs pamēģināsiet veikt šādu gavēni, rezultāts būs vienkārši satriecošs. Tomēr nesteidzieties, sākumā organismam ir jāpierod pie govs piena lietošanas.

Kā jau bija minēts, piens pārstrādājoties, pats piepilda organismu ar sintēzes un radošo enerģiju (ar odžasu). Odžas, kurš baro saprātu, saucas augstākais odžas. Tāpēc katram cilvēkam, kurš vēlas sevī kultivēt saprātīgumu, ir jāpiepilda sevi ar maksimālu daudzumu saprāta rezerves spēkiem(ar augstāko odžasu). Tas dod iespēju: spēcīgi uzlabot savu raksturu, audzināt sevī gribasspēku, optimismu, mērķtiecību, pozitīvi vērstu atmiņu. Tas viss kļūst reāli, ja dzer uzsildītu un nedaudz saldinātu govs pienu vakarā, apmēram stundu pirms miega.

Vakarā izdzertais piens  neuzsūcas ātri un guļ kuņģī un zarnu traktā praktiski visu nakti. Tomēr, saskaņā ar ajūrvēdu, tā skaitās govs piena priekšrocība, nevis trūkums.

Atrodoties kuņģa-zarnu traktā, govs piens ļoti labvēlīgi iedarbojas uz cilvēka prāta smalko ķermeni.

Miega efektivitāte vienmēr ir atkarīga no prāta stāvokļa. Ja prāts ir sasprindzis un nemierīgs, tad cilvēks parasti neizguļas pa nakti un viņam  miegam nepieciešams daudz ilgāks laiks. Piena ietekmes rezultātā, uz prāta smalko ķermeni, miegs kļūst dziļš un mierīgs. Kad mēs guļam, visas jūtas/sajūtas piebremzējas. Tomēr prāts(kuram pieder 5 sajūtas un pats ir kā 6. sajūta) šajā laikā paliek aktīvā stāvoklī. Prāts saskaras ar ar savu smalko enerģiju ar kuņģi un atrod tajā pienu. Piens iedarbojas uz prātu tā, ka palielinās harmonija starp prātu un saprātu. Rezultātā pieaug cilvēka paškontrole, un tā arī ir galvenā saprāta palielināšanās izpausme.

Tam, kas izpilda šos noteikumus, pazūd slikti sapņi, iestājās īpašs miers, kas rada ticību laimei. Cilvēks, kurš ārstējās ar govs pienu, pakāpeniski sāk just, ka viņam kļūst arvien vieglāk un vieglāk dzīvot. Tas viss ir iespējams, protams, ja viņš ievēro režīmu – laicīgi iet gulēt, visu dara laicīgi.

Vislabāk ir dzert pienu no 19 līdz 20 un pēc tam neko neēst. Izņēmums būs tie gadījumi, kad Jūs esiet ļoti stipri izsalcis. Tad pirms miega var ieēst sautētus dārzeņus(kāpostus, kabačus, patisonus). Citos gadījumos no pēdējās ēdienreizes līdz karsta piena dzeršanai ir jāievēro ne mazāk kā 1,5 stundas pārtraukums.

Sākumā, pirms lietošanas, piens ir jāuzkarsē līdz vārīšanās temperatūrai, šajā gadījumā tā vērtīgās īpašības nezūd. Bez tam, tā ir laba profilakse brucelozei, liellopa lentenim un vēl citiem govs piena cienītājiem, ar kuriem labāk neiepazīties.

Vakarā pienam var pievienot fenheli, kurkumu un kardamonu – garšvielas, kuras mūsu ne tik karstajā klimatā iedarbojas nomierinoši uz nervu sistēmu. Ja Jums ir bezmiegs, tad var vakara pienam pievienot krustnagliņu, smaržīgo piparu, balderiānu. Šīs garšvielas pašas par sevi nomierinoši iedarbojas uz nervu sistēmu un asinsvadiem. Kā jau tika teikts, govs piens ir kā katalizators un tāpēc tajā to ārstnieciskais efekts daudzkārt palielinās. Neaizmirstiet, ka tāpat pienam jāpievieno neliels daudzums cukura (pienam jabūt viegli saldinātam). Tāpat ir svarīgi zināt, ka tas ir jādzer karsts, pacentieties neapdedzināt mutes gļotādu un lūpas.

No rīta pienam labi ir pievienot fenheli, kardamonu, kanēli, safrānu, cukuru vai medu, kas Jums visvairāk ir piemērots. Piens no rītiem nav obligāti jāsilda, bet, ja tas Jums slikti pārstrādājās, tad rīta pienu arī jāuzsilda.

Priekš sevis piena daudzumu var noteikt sekojošā veidā.

Izdzeriet uz nakti glāzi piena un no rīta pasekojiet: ja mutē, degunā vai acīs parādās gļotas – tas nozīmē, ka jūs to izdzērāt pārāk daudz. Tāpat – pie nepietiekamas piena devas, Jūs sajutīsiet, ka miega ilgums pagarinājies un piecelties no gultas ir kļuvis kaut kā smagāk.

Ja jūs pamodāties un sajutāt, ka viss ir normāli – tas nozīmē, ka jūs dzeriet normālu piena daudzumu .

Ja jūs noteicāt, ka dzerat par daudz pienu un samazinājat tā daudzumu, bet tajā gadījumā sajutāt, ka miegs kļuva nemierīgāks, tātad jūs samazinājāt pārāk daudz.

Ja no rīta cilvēks jūt, ka ir palicis kaut kāds iekšējs sasprindzinājums, tad vajag arī  no rīta, līdz 7.00, dzert karstu pienu ar cukuru.

Ir jāzina, ka  odžasam pieaugot organismā, tā spēja sagremot govs pienu arī palielinās. Un attiecīgi pieaug potenciālā iespēja strādāt ar sevi. Tomēr, visas šīs pārmaiņas nenotiek vienas dienas laikā – visam nepieciešams laiks. Odžasa enerģijas palielināšana organismā dod iespēju dzert govs pienu arī dienas laikā. Tā, piemēram, bērniem ir visvairāk odžas un tāpēc  viņiem piens tiek sagremots arī pat dienā un nekādu ierobežojumu tā lietošanā neeksistē.

Sievietēm odžas ir nedaudz mazāk nekā bērniem, bet viņām spēja sagremot govs pienu ir daudz augstāka nekā vīriešiem. Tas ir saistīts ar lielāku Mēness ietekmi uz sievietes prātu un attiecīgi arī uz ķermeni. Vecākiem cilvēkiem ir viszemākā spēja sagremot govs pienu, tāpēc viņa vakara devai jābūt viszemākai.

Interesanti zināt vēl vienu noslēpumainu Vēdu apgalvojumu – tikumīgiem cilvēkiem vieglāk sagremojās piens, nekā cilvēkiem ar sliktām nosliecēm raksturā. Ir arī atgriezeniskā saikne – cilvēks, kurš pierod uz nakti dzert pienu, pakāpeniski izlabo savu raksturu....turpinājums sekos.

Materiāla pārkopēšana iespējama tikai ar norādi uz autoru un norādi uz viņa saiti, precīzi kā norādīts zemāk:  

 (c) 2000-2004, Доктор О.Г.Торсунов, WWW.TORSUNOV.RU

Ar milzīgu atbildību pret autora tekstu, tulkoja Ligita Vecrumba.


Kategorija: Vēdiskie ēšanas paradumi | Pievienoja: Neroli (03.03.2013) | Autors: Ligita Vecrumba
Skatījumu skaits: 1601 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2403
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2024 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz