Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Pozitīvā psiholoģija [65]
Pievilkšanas likums [5]
Naudas piesaistīšanas paņēmieni [11]
Viss par un ap sievietēm un vīriešiem [5]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Pozitīvā psiholoģija » Pozitīvā psiholoģija

Ēd, lūdzies, mīli
Grāmatu ir daudz un tās ir arī dārgas . Varam padalīties ar to, kas mums liekas svarīgs, lai pavēstītu no izlasītā arī citiem...

Elizabete Gilberta "ēd, lūdzies, mīli"

"...Es atceros savas guru padomu neļauties izmisumam, jo tad tas kļūšot par ieradumu".
...................................................................................................................................................
"- Ko man iesākt ar meditāciju? - es kādu dienu vaicāju Ričardam...
 - Kapēc tev tur būtu kaut kas jāiesāk?
 - Tāpēc, ka man nekas nesanāk.
 - Kas to teica?
 - Es nevaru savu prātu piespiest likties mierā.
 - Atceries, ko mums mca guru: ja tu apsēdies ar noteiktu mērķi - meditēt, viss turpmākais vairs nav tava darīšana. Tad kāpēc tu šādi noniecini savu pieredzi?
 - Tas, kas notiek manās meditācijās, nevar būt jogas mērķis.
 - Gastranomija, mans bērns, tev nav ne mazākās sajēgas, kas tajā laikā notiek.
 - Es nekad neredzu vīzijas, man nekad nav bijusi transcendentāla pieredze...
 - Gribi redzēt skaistas krāsas vai uzzināt par sevi patiesību? Kāds ir tavs mērķis?
 - Škiet, ka vienīgais, ko daru, kad mēģinu meditēt, - es strīdos pati ar sevi.
 - Tas vienkārši ir tavs ego, kas cenšās pārliecināties, ka arvien visu pārrauga. To dara tavs ego. Tas liek tev justies savrupai, notur tevi dualitātes sajūtā, cenšas pārliecinat tevi, ka esi pilna vainām, iedragāta un vientuļa, nevis viens veselums.
 - Bet kā man tas noder?
 - Tas tev nenoder. Tava ego uzdevums nav tev noderēt. Tā vienīgais uzdevums ir paturēt varu. Un patlaban tavs ego ir pārbijies līdz nāvei, jo var tikt piežmiegts. Ej vien pa šo garīgo ceļu, bērns, un šā sliktā zēna dienas būs skaitītas. Pavisam drīz tavs ego būs palicis bez darba un visu izlems tava sirds.
Tā nu tavs ego cīnās par pastāvēšanu, ņemdams talkā tavu prātu, tā autoritāti, cenšoties paturēt tevi iedzītu aizgaldā un atšķirtu no pārējā Visuma. Neklausies viņā.
 - Kā lai viņā neklausās?
 - Arvien centies atņemt bērnam rotaļlietu? Šiem tas nepatīk, vai ne? Tad šie sāk spārdīties un bļaut nelabā balsī. Labākais veids, kā atņemt bērnam rotaļlietu, ir piemānīt viņu, iedodot vietā kādu citu spēļmantiņu. Novērst viņa uzmanību.
Necenties ar spēku izraut domas no prāta, bet dod savam prātam labāku spēļmantiņu. Kaut ko veselīgāku.
 - Piemēram?
 - Piemēram, mīlestību, Gastranomija(autores iesauka). Tīru, dievišķu mīlestību."
........................................................................................................................................................
"...šorīt es izmēģinu jaunu pieeju. Apsēžos meditēt un saku savam prātam: "Klausies, es saprotu, ka esi mazliet nobijies. Bet, es tev apsolu, ka nemēģināšu tevi iznīdēt. Es tikai cenšos dot tev vietu, kur atpūsties. Es tevi mīlu."


"Reiz kāds mūks man sacīja:"Prāta atpūtas vieta ir sirds. Vienīgais, ko prāts augu dienu dzird, ir zvanu šķindoņa un troksnis, un ķildas, un tas alkst klusuma. Vienīgā vieta, kur prāts var rast mieru, ir tavas sirds klusums. Turp tad tev arī jādodās ."


"Mantra   Ham - sa
Sanskrita valodā tas nozīmē: "Es esmu Tas".
Jogi apgalvo, ka Ham-sa ir pati dabiskakā mantra, tā, ko Dievs mums katram devis, vēl pirms esam dzimuši. Tā ir mūsu pašu elpas skaņa."

"Ham - ieelpa
sa - izelpa

(Ham, starp citu, tiek izrunāts liegi un stiepti: hāāāām, nevis "am", it kā jūs taisītos kaut ko aprīt.
Un sa skan līdzīgi ahh...";)

Kamēr vien dzīvojam, mēs ieelpojot un izelpojot ikreiz atkārtojam šo mantru.
Es esmu tas. Esmu dievišķa būtne, esmu kopā ar Dievu, esmu Dieva izpausme, neesmu nošķirta, neesmu vientuļa, neesmu tikai indivīda ierobežota ilūzija."

..."Meditē ar jebko, kas rada apvērsumu tavā prātā".(Mūka padoms)

"Tā nu es šodien sēdēšu ar to.
Ham - sa.
Es esmu Tas.
Domas gan apciemo mani, bet es tām nepievērsu daudz uzmanības, tik vien kā gandrīz mātišķi tās sarāju:

"Ak, es jūs pazīstu, palaidnieces...Ejiet tagad ārā paspēlēties...Māmiņa ieklausās Dievā." "


"...Laikam es gribētu iemācīties dzīvot šajā pasaulē un baudīt tās priekus, bet tajā pašā laikā nodoties Dievam.

Ketuts(dziednieks Indonēzijā) paziņoja, ka uz manu jautājumu atbildēšot ar attēla palīdzību. Viņš man parādīja zīmējumu, ko reiz bija uzskicējis meditācijas laikā. Tā bija vīrieša figūra ar lūgšanā saliktām rokām. Šai figūrai bija četras kājas un nebija galvas. Vietā, kur vajadzēja atrasties galvai, bija tikai mežonīgs ziedu un paparžu biezoknis. Toties virs sirds bija uzzīmēta maza, smaidoša sejiņa.

Lai rastu līdzsvaru, kuru tu tik ļoti vēlies, - Ketuts ar tulka palīdzību skaidroja, - lūk, par ko tev jākļūst. Tev jāstāv stingri zemē ar kājām, it kā to tev būtu četras, nevis divas. Šādi tu varēsi palikt pasaulē. Taču tev jāpārstāj raudzīties uz pasauli ar prātu. Tev jālūkojās tajā ar sirdi . Tā tu iepazīsi Dievu.”

"Ar četrām kājām balstīties zemē, galvu pilnu ziediem, lūkoties pasaulē ar sirdi...”


"Tiklīdz kaut kas atgadās, es tūdaļ reaģēju.
Bet, re - šoreiz es tiku ignorējusi šo refleksu. "

"Dievbijība ir centība bez garantijām."

"Ticība ir noticēšana tam, ko jūs nevarat saskatīt vai pierādīt, vai sataustīt. Ticība ir mešanās ar galvu tumsā."

"Manas lūgšanas kļūst pārdomātākas un konkrētākas. Es apjēdzu, ka nav lielas jēgas raidīt kosmosā lūgsnas, kuras būtībā ir slinkas."

"Lūgšana ir attiecības; puse darba tajās ir mana. Ja es vēlos kādu pārvērtību, taču nespēju sevi apgrūtināt pat tik daudz, lai to skaidri formulētu, uz ko tad es patiesībā ceru - kā lai tas varētu notikt? Puse no lūgšanas ieguvuma ir pašā lūgumā, skaidri izvirzītā un labi apsvērtā nolūka piedāvājumā. Ja jums tā nav, visi jūsu lūgumi un vēlmes ir bez mugurkaula, gļēvi, inerti; tie viļnojās jums pie kājām kā salta migla un nespēj pacelties augstāk. Tā nu es katru rītu veltīju laiku meklējumiem sevī, lai saprastu, par ko man patiesi lūgties."

"Tas, kas derēja vakar, ne vienmēr der arī šodien. Ja ļausiet uzmanībai kļūt inertai, lūgšanas ar laiku var kļūt pliekanas un pārvērsties labi pazīstamā un garlaicīgā bubināšanā."

"Arī liktenis, es to jūtu, ir attiecību veids - starp dievišķo žēlastību un gribas diktētu piepūli. Pusi no tā jūs nevarat kontrolēt; otra puse ir pilnīgi jūsu rokās, un rīcībai līdz ar to būs pamanāms rezultāts. Cilvēks nav ne marionete dievu rokās, nedz arī pilnīgs sava likteņa noteicējs; viņā ir kaut kas no abiem. Mēs traucamies cauri dzīvei kā cirka artisti, kas balansē uz diviem līdzās skrejošiem zirgiem - viena kāja uz zirga, vārdā "liktenis", otra uz zirga, vārdā "brīvā griba". Un ik dienas mums nākas uzdot sev jautājumu: kurs no zirgiem ir kurš? Par kuru no tiem man jāpārstāj raizēties, jo tas nav manā pārziņā, un kuru ar visiem spēkiem jācenšas noturēt grožos?
Manā liktenī ir tik daudz tāda, ko es nevaru ietekmēt, bet daudz kas cits turpretī ir manā ziņā. ir noteiktas loterijas biļetes, ko es varu nopirkt un tādējādi palielināt izredzes rast sev gandarījumu. Es varu izlemt, kā pavadīt laiku, ar ko sadarboties, kam dāvāt savu ķermeni un jūtas, un naudu, un enerģiju. Es varu izvēlēties, ko ēst un lasīt, un mācīties. Es varu izraudzīties, kā attiekties pret savas dzīves nelaimīgiem apstākļiem - uzlūkot tos kā lāstu vai kā iespēju ( un gadījumos, kad nespēju pacelties līdz kaut cik optimistiskam skatpunktam, jo man sevis ir pārlieku žēl, es varu censties mainīt savu skatījumu). Varu izvēlēties vārdus un balss intonāciju, kāda runāt ar cilvēkiem. Un vairāk pa

 Varu izvēlēties vārdus un balss intonāciju, kāda runāt ar cilvēkiem. Un vairāk par visu es varu izvēlēties savas domas."

"...tev jāiemācas izvēlēties savas domas tieši tāpat, kā tu izvēlies drēbes, ko šodien ģērbsi mugurā. Tā ir iespēja, ko tu vari attīstīt. Ja tu tik ļoti vēlies kontrolēt savas dzīves norises, iedarbojies uz prātu. Tā ir vienīgā lieta, ko tev vajadzētu censties kontrolēt. Atmet visu parējo, atskaitot to. Kamēr tu nemācēsi valdīt pār savām domām, tu neizkulsies no savām ķezām."
"... atzīsti savas negatīvās domas, izprotot, no kurienes tās rodas, un tad - ar milzīgu piedošanu un gara spēku - aizraidīt tās. Šī ir prakse, kas sader kā cimds ar roku ar jebkuru psiholoģisko darbu, ko veicat terapijas laikā."
"Tā ir pastāvīga modrība."
""Es vairs nedošu patvērumu neveselīgām domām." Ikreiz, uzrodoties kādai zemiskai domai, es atkārtoju šo solījumu. Es vairs nedošu patvērumu neveselīgām domām."

"Ir itin viegli lūgties tad, ja ir nepatikšanas, bet turpināt lūgties arī tad, kad krīze ir pāri, - tas ir kā apzīmogošanas process, kas palīdz jūsu dvēselei cieši turēties pie tās svētīgajiem guvumiem."

'Laime ir personisko pūliņu rezultāts".

"Man ir vien laba doma, ko darīt, ja tu satiec kād cilvēku no citas reliģijas un viņš grib strīdēties par Dievu. Mana doma ir tāda: tu klausies vis, ko tas cilvēks par Dievu sak. Nekad nestrīdies ar viņu par Dievu. Bet sakāmais ir: " Es tev piekrīt.” Tad ej mājās un lūdzies, kā tev tīk. Tā ir mana doma cilvēkiem, lai būtu miers par reliģijām.”( Ketuts – baliešu dziednieks)

….........................................................................................................................................................

"Viņš apgalvo, ka savu ķermeni saglabā spēcīgu, katru vakaru pirms gulētiešanas meditējot un velkot savā kodolā Visuma veselīgo enerģiju. Viņs skaidro, ka cilvēka ķermenī ir ne vairāk un ne mazāk kā pieci radīšanas elementi – ūdens(apa), uguns(tejo), vēja(baiju), debess(akasa) un zemes(pritivi) – un meditācijas laikā uz tiem jākoncentrējas, tad jūs no visiem šiem avotiem saņemsiet enerģiju un būsiet stipri.

...Ketuts saka: "Mikrokosms kļūst makrokosms. Tu – mikrokosms – kļūs tāda pati kā Visums – makrokosms.”

Kategorija: Pozitīvā psiholoģija | Pievienoja: Neroli (08.08.2011)
Skatījumu skaits: 1812 | Reitings: 5.0/3
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2404
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2024 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz