Es vēlu visiem Laimi! 

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa

Mudras [36]
Rūnas [7]
Meklēšana
Galvenie » Raksti » Mudras un Rūnas » Mudras

Mudras
Mudras ir īpaši roku žesti, kas palīdz harmonizēt enerģijas cirkulāciju cilvēka ķermenī. Mudras ir viena no daudzām bioenerģētiskās dziedināšanas metodēm. Ar mudru palīdzību iespējams harmonizēt iekšējo orgānu darbību, uzlabot fizisko pašsajūtu, kas nepieciešams turpmākajam darbam smalko enerģiju līmenī. Darbs ar mudrām ir prasme izmantot noteiktu roku pirkstu stāvokli.

Mudras terminam ir vairākas nozīmes. Tās tiek izmantotas īpašu žestikulāciju, mīklainu roku pozīciju vai kāda simbola attēlošanai. Tomēr ir arī acu un ķermeņa pozīcijas, kā arī elpošanas metodes, kas tiek sauktas par mudrām. Šīs simboliskās pirkstu, acu un ķermeņa pozas spēj spilgti atspoguļot konkrētus apziņas stāvokļus vai prātā notiekošos procesus, un tieši tāpat noteiktas pozīcijas var izraisīt tieši to apziņas stāvokli, kuru tās simbolizē.

Ko tas nozīmē? Piemēram, cilvēks, kurš bieži un aizrautīgi praktizē bezbailības žestu, kuru mēs bieži redzam arī Indiešu dievību žestos, ar laiku var pilnībā atbrīvoties no bailēm, jo mudra iedarbina noteiktas smadzeņu un/vai gara daļas, attīsta un aktīvi ietekmē to darbību. Tomēr mudras ir tikpat efektīvas arī fiziskā līmenī.

Mēs varam efektīvi iesaistīt un ietekmēt savu ķermeni un prātu vienkārši saliecot, sakrustojot, izstiepjot pirkstus vai savienojot pirkstu galus kādā pozīcijā.Vai tas nav apbrīnojami?

Mudras koncepcijas apskats

Kundalīnī Jogā roku mudras tiek izmantotas kādas ķermeņa pozīcijas praktizēšanas laikā, lai pastiprinātu tās efektivitāti. Kundalīnī Joga pieņem, ka katra rokas daļa veido reflektorisku zonu, kas saistīta ar kādu ķermeņa vai smadzeņu daļu. Un tā, mēs varam uzskatīt rokas par sava ķermeņa un prāta spoguli.

Savienība vienmēr slēpj sevī noslēpumu. Mēs bieži vien izmantojam žestus neapzināti; piemēram, lai īpaši uzsvērtu pieņemto lēmumu, lai vienotos par kaut ko ar kādu cilvēku vai pat, lai tuvotos kosmiskajai apziņai. Tieši tādā pat veidā mēs varam to izmantot savu iekšējo neredzamo spēku kontekstā, lai labāk izprastu sevi. Dieva pieskārienus mums - katra mudra savieno mūs ar kosmisko apziņu (vai ko citu, ko jūs uzskatāt par Dievu). Tieši šis simbolisms ir Jogas vispopulārākās roku mudras- Čin Mudras pamatā.

Īkšķis simbolizē kosmisko (dievišķo), bet rādītājpirksts simbolizē individuālo (cilvēcisko) apziņu. Jogas primārais un galvenais mērķis ir cilvēciskā savienošanās ar kosmisko apziņu. Ar šo žestu cilvēciskā būtne pauž šo vēlmi savienoties.

Minētās Jogas skolas mērķis ir atmodināt garīgo spēku, kas dus katrā cilvēkā. Tas atrodas muguras smadzenēs un ceļas uz augšu pa mugurkaulu līdz savienojas ar Dievišķo apziņu galvvidū.

Jāatzīmē, ka saskaņā ar Ķīniešu Piecu Elementu sistēmu abi šie pirksti atbilst metāla elementam. Metāls ir vislabākais pārraidītājs un vadītājs, tas lieliski spēj vadīt enerģiju. Saskaņā ar šo mācību, metāla elements veido saikni ar kosmisko pasauli un sekmē iedvesmas un intuīcijas attīstību. Rādītājpirksts simbolizē iedvesmu (enerģiju no ārpuses), bet īkšķis - intuīciju (iekšējo enerģiju). Šajā žestā (abu šo pirkstu galu savienošana) savienojas intuīcija un iedvesma. Mikrokosma un makrokosma spēki apvienojas un papildina viens otru. Mēs redzam, ka ja pietiekami iedziļinamies senajās mācībās – vai, ja sasniedzam augstu prasmju attīstības līmeni - mēs spējam apvienot sevī šos abus spēkus.

Kas ir Mudras?

Žestu valoda ir katras nacionālās kultūras sastāvdaļa, uz planētas tā ir pazīstama jebkurā civilizācijā: senie ēģiptieši , romieši, grieķi un persieši, Austrālijas iedzimtie, senie indusi un ķīnieši, turki, Fidži salas iedzīvotāji un Āfrikas ciltis, eskimosi, indiāņi, maija un pārējie Amerikas pamatiedzīvotāji – visi izmantoja žestu valodu.
Arī šodien mēs pie tās ķeramies. Atcerieties rokas spiedienus, kas visur ir zināmi universālas zīmes formā, kura izsaka miermīlību un uzticību. Aplausi nodod atzinību un iedvesmu ..ar rādītājpirkstu tiek izteikti draudi .. augšup pavērsta atvērta plaukst brīdina, ka nepieciešams apstāties..
Ir daudzas teorijas, kuras izskaidro žestu izcelšanos. Bet zinātnieku vidū diez vai atradīsies tādi, kuri sāktu apšaubīt domu par valodas žestu dabu. Zinātne ir pierādījusi, ka pat pērtiķi sazinās ar zīmēm. Bērns, kurš ir akls no dzimšanas un kurš neredz savas sajūsmas priekšmetu, plaukšķina plaukstas – no uzbudinājuma, laimes sajūtu pārpilnības…. Daudziem žestiem nav robežu ne telpā, ne laikā: jau pirms tūkstošiem gadu cilvēki uz zemes to zināja. Tā senajā Ēģiptē trešajā gadu tūkstotī p.m.ē. rituālajās lūgšanās, kuras veica priesteri, tika izpildīti žesti. Svētie žesti ļāva senajiem nokļūt saskarē ar dieviem, darīt brīnumus, iekļūt aizkapa valstībā. Ēģiptieši pārklāja piramīdu iekšējās sienas ar bareljefiem, kuros akmenī bija attēloti svētie žesti. Tie bija senās Ēģiptes rakstības aizsākums, hieroglifu pirmtēli. Bet no senās Ēģiptes šie simboli un ar tiem saistītā nozīme un garīgais spēks pārceļoja uz seno Indiju un seno Grieķiju.
Indijā žesti par kuriem es stāstu ir apzīmēti ar sanskrita vārdu „mudras” un ir neatņemama jogas sastāvdaļa – praktiska sistēma, kas ir virzīta uz cilvēka savienošanu ar dievišķo un kosmisko enerģiju. Mudras tika ieguldītas budisma un hinduisma sakrālo rituālu pamatā. Budistu svētie pārveidoja mudras par zīmēm, kuras noslēdz lūgšanu rituālus. Šajā formā mudras ir saglabājušās budismā līdz šai dienai. Platons ierindoja žestus starp labajiem pilsoniskajiem tikumiem un senajiem grieķiem precīzi tika nodalīti komiskie žesti, traģiskie žesti un satīriskie žesti. Romā bez žestiem nenotika neviena publiska diskusija.

Imperatora Augusta valdīšanas laikā bija vērojams dejas mākslas uzplaukums, kuru pavadīja pantonīma un to var izskaidrot ar imperatora īpašu aizraušanos ar šo žanru. Notika arī labāko dejotāju – mīmu sacensības un visa Roma dalījās savu mīluļu atbalstošās „partijās”. Bet pašu virtuozāko izpildītāju apbalvoja ar titulu „Dejojošais filozofs”.
Ir zināma arī tāda vēlākās Romas vēstures lapaspuse. Armēnijas cars apmeklēja Romu lai apliecinātu savu cieņu imperatoram Neronam; pirms atgriešanās caram prasīja, ko viņš gribētu aizvest sev līdzi kā atmiņu par vizīti. Cars atbildēja: „Mīmu, jo tas ar roku palīdzību izskaidrojas labāk nekā mana tauta ar vārdiem”.
190 gadā .p.m.ē. Romā bija seši tūkstoši mīmu un pantonīmas popularitāte pieauga līdz pat mūsu ēras VI gs.
Sakrālās jēgas piepildīti žesti tika izmantoti arī ebreju reliģijas praksē. Ir ne mazums Mozus attēlu, kuros viņa roku žesti norāda svētību, dieva aizbildniecību, dieva noteikumu saņemšanu un to nozīmi.
Kristīgajā ticībā žesti vairs nav tik ļoti izteikti. Kristus rokas vienmēr tiek attēlotas noteiktā stilizētā stāvoklī, lielākā daļa cilvēku, starp citu, nezina tā nozīmi. Rietumu kultūras cilvēks ir zaudējis priekšstatu par mudras svēto un dziedinošo spēku – viņš galvenokārt izmanto žestikulāciju kā ekspresīvu saskarsmes formu.
Agrās renesanses itāļu glezniecībā un uzplaukuma laikā visbiežāk sastopams tāds žests: īkšķa un rādītājpirksta galu saskaršanās. Tas tiek izskaidrots sekojoši: (rādītājpirksts) noliecas dieva (īkšķa) priekšā visus apvienojošā mīlestībā. Izplatītajā neapoliešu formā šis žests simbolizē sadalītu mīlestību un laulību. Starp citu, šis žests tika izmantots arī dažās Amerikas indiāņu ciltīs; to izmantoja situācijās, kad bija nepieciešams izteikt piekrišanu.
Reliģiozajā glezniecībā plaši pazīstams vēl viens žests – atvērta uz augšu pavērsta plauksta. Šis rokas stāvoklis ir pazīstams jau no senatnes un nozīmē atvērtību un jautājumu. Kad mēs griežamies pie visuma ar lūgumu aizsargāt un virzīt mūs pa pareizo ceļu, tad jūsu plauksta ir pavērsta tā, lai uztvertu to, kas var nonākt pie jums. Amerikas indiāņiem šis žests ir vienāds vārdam – imperatīvam „Dod!”.
Māšanai ar iztieptu rādītāja pirkstu no vienas puses uz otru ir universāla jēga un, konkrēti, - noliegšana; šis ir veids kā pateikt „nē” gan itāļiem, gan Amerikas pamatiedzīvotājiem, gan japāņiem un daudzām citām tautām. Izstiepts, bet nekustīgs rādītājpirksts gan ikdienā, gan augstajā itāļu glezniecībā ir ar daudznozīmīgu simboliku; tā ir taisnīguma, norādoša zīme (no kurienes arī ir cēlies otrā pirksta nosaukums – rādītājpirksts), bez tam, zīme, kura aicina klusēt, būt uzmanīgam, simbolizē pārdomas, kaut kādu vārdu vai situāciju uzskatāmību, beidzot tas ir vienotības un skaitļa viens simbols.
Visvairāk pazīstama žestu valodas prakse ir pie Amerikas pamatiedzīvotājiem, kuri parasti pie tās ķērās tad, kad viņu klātbūtnē bija ārzemnieki. Pirmie baltie iedzīvotāji Amerikā pat uzskatīja, ka indiāņi reti izmanto valodu, jo visbiežāk redzēja žestikulējošus indiāņus, bet tie vienkārši aiz uzmanības izmantoja žestus, kuri eiropiešiem nebija saprotami. Vēlāk pamatiedzīvotāji sniedza lielu palīdzību nācijai, uzņemoties uzdevumu kontaktēties ar bērniem, kuriem ir dzirdes traucējumi.
Meksikā ir atklāts sens grebums akmenī, kur attēlotas žestikulējošas figūras. Tādas rotā arī sengrieķu vāzes, ir sastopamas uz māla plāksnītēm. Ķīniešu alfabēts sākotnēji radās kā žestu aprakstīšanas paņēmiens. Žestos, kuri ir izplatīti pie Amerikas indiāņiem, ķīniešiem, ēģiptiešiem un pie Āfrikas ciltīm, ir daudz kopēja. Es ticu, ka arheologi , antropologi un lingvisti, savienojot savus spēkus, galu galā izskaidros to, kādā veidā šie žesti ir ieguvuši universālu vienādu nozīmi šādās attālās kultūrās. Roku vai žestu valoda ir visu saskarsmes formu sākums un tā ir neparasti spēcīga. Mudru māksla ir dievišķa pēc savas dabas: tā ļauj mums nonākt kontaktā ar kosmiskajiem spēkiem, attīstīt sevī augstākās īpašības un saglabāt dzīvu universālo, visā pasaulē pazīstamo valodu. Mudras ir pakāpiens no kura mēs varam pasniegties līdz dievišķās kosmiskās drāmas skatuvei.

Ir pienācis laiks atjaunot un pilnībā novērtēt mudru praksi un izmantot šo seno, spēcīgo „ieroci” ikdienas dzīvē. Mudras ir instruments jebkura sapņa realizēšanai: jūsu dzīve burtiskā nozīmē ir jūsu rokās. Mudras spēj palīdzēt sasniegt virsotnes – izdziedēt prātu, ķermeni un cilvēka garu, mainīt tā dzīvi uz labāku, pacelt to jaunā sevis izzināšanas līmenī, apveltīt ar varu.
Mudras jums palīdzēs iegūt garīgo viengabalainību un novedīs pie tās pasaules līdzsvara, kurā mēs dzīvojam.



Avots: http://news.frut.lv/lv/scitech/mystic/14579
Kategorija: Mudras | Pievienoja: Saulite (04.02.2010)
Skatījumu skaits: 1227 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Mūsu aptauja
Kādu informāciju meklējat vietnē?
Atbilžu kopskaits: 2403
Mini-čats
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Copyright © reiki.ukoz.lv 2024 Grāmatu un tulkojumu jebkāda veida pārpublicēšana - aizliegta!
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz